Laserová mukotomie - zkušenosti se zákrokem

nikita92
11. únor 2019

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se zákrokem? Narazila jsem tady na jednu diskuzi, ale týká se Slovenska, tak mám na mysli spíš ČR, třeba kde si to tady nechat udělat, přístup doktorů a zkušenosti.. díky🙂

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 ja byla na radiofrekvencni turbinoplastice, coz je asi vicemene to samy jinou metodou... je to asi rok a jsem nadsena jeste ted😆 jako ten zakrok byl neprijemnej a dalsich par dni silenejch, ale od ty doby nadhera 🤩

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw a nevíš jaký je v tom rozdíl? Našla jsem ten laser v lente,ale stoji 6000 jedna strana.. sice pry cca za tyden se zacne pruchodnost obnovovat,ale i tak je to dost peněz,tak uvazuju nejdriv o jedne strane,abych mohla dychat aspon druhou dirkou

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 já dala na Kladně ( Mudr. Čuba) 3 nebo 4 tisíce za obě dírky 🙂 najednou... a asi bych to na dvakrát absolvovat nechtěla 😂

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw aha:D a jak to probihalo? Ten laser je pry ambulantně a za par minut bezbolestně hotovo🙂

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 tohle bylo taky ambulantne, trvalo to podle me max. 15 minut.... uplne to nebolelo, spis to bylo neprijemny 🙂

kackaw
12. únor 2019

@kackaw mimochodem NECHAPU, proc se to automaticky nedoporucuje lidem s chronicky ucpanym nosem.... fakt je to pro me nepochopitelny... vim, ze pro nekoho 4 litry nejsou malo, ale vzhledem k tomu komfortu, co to prinese, je to zadarmo... jakmile jsem si sedla nebo lehla, mela jsem okamzite ucpano, v noci jsem strasne chrapala, rano me bolely zuby, strasne jsem funela i v dobe, kdy jsem mela pocit, ze jako zrovna docela dobry🙃.. a pritom jaem poradne nemela co smrkat 😆 proste znicena sliznice, asi z leku na alergii, ktery jsem nejakou dobu brala, nez jsem ji vyresila jinak.... pak uz jsem nemela problem z alergii, ale ta sliznice byla proste v cudu...

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw to taky nechapu..u mě to zacalo zaneten dutin v tehotenstvi,ktery na trech orl odmítali řešit,zakazali mi i kapky,takze se mi to pak vrazilo do ucha,na gynde mi rekli,ze ale dychat musim,takže kapky zase jo..no pred porodem se to ucpalo skoro uplne a jediny co mi rekli,tak ze me pak budou casem treba operovat.. tohle jsem si musela najit sama..asi to taky bude otykat kvuli tomu dlouhodobymu pouzivani kapek,tak jen doufám,ze mi to pomůže

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw ještě jsem se chtela zeptat,jak dlouho po zakroku byl ten nos ucpany?

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 no drzim pesti 🙂 pry jsou i lidi, kterym to nepomuze 100% a lidi, ktery to po nejaky dobe musej podstoupit znovu, ale za me bych tu ctyrku davala klidne kazdy dva roky, kdyby ti bylo treba 🙃😂 fakt hroznej rozdil.... samozrejme teda doufam, ze to vydrzi 🙃

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 nekolik dni, presne ti nepovim, urcite ne vic nez tyden.... ja do toho dostala fakt hnusnou anginu, takze ten prubeh byl o to silenejsi 😂

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw jaj,ale hlavně,že uz to mas za sebou a je to v pohode.ja ijsem kdyz striknu kapky,tak se ten nos neuvolni uplne,ale pořád zustava castecne otekly,tak doufam,ze nebudu ten pripad,kdy toto pak otece jeste vic

kackaw
12. únor 2019

@nikita92 mne se taky ani po kapkavh nos neuvolnil 😖 proste to byla fakt hruuuza predtim....

nikita92
autor
12. únor 2019

@kackaw snad bude lip,doktor pavelec ma na netu dobry ohlasy🙂