Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

dominka11
26. kvě 2008

Aj ja som sa na nu chystala, teda aj sa chystam, ked budem môct. Kamaratkina sestra na nej bola, chvali to a to bola ešte tou nejakou staršou metodou...aj ked to pár dní bolí, ale musí to byť potom super pocit zobudiť sa a vidieť normálne 🙂

ella1
26. kvě 2008

ja som tiež chcela ísť.ale najprv ti musia spraviť vyšetrenie,lebo nie každý je vhodný na laser.
len ja sa bojím,lebo musíš pozerať jedným smerom,neuhnúť zrak,trochu cítiť smrad(ved ti vlastne vypalujú do oka)no a potom pár dní nešúchať oči,lebo máš pocit akoby si tam mala sklíčka,ktoré príšerne režú...
tak som sa zľakla,a kašlem na to..........znesiem všeličo,ale aby mi niekto niečo v oku robil.........

ale obdivujem ľudí,čo to vydržali v pohode a ticho im závidím..... 😉

kometka5
26. kvě 2008

taky patřím mezi ty, které bez brýlí nicn evidí...chtěla jsem taky jít na operaci - laser...ale pak mi napadlo, že kdyby to bylo tak bez rizika, proč všichni ty doktoři nosí pořád brýle? a zavrhla jsem to, přece jenom zrak už mi pak nikdo nevrátí... ☹

lyongirl
26. kvě 2008

moja sestra na tom bola asi pred 2 rokmi a nevie si to vynachváliť, je veľmi spokojná. Mala dioptrie tak nejak 3ky, presne neviem a neviem ani či +, alebo - . Stálo ju to okolo 28 000 Sk v BA. Síce ju oči po operácii rezali, ale dalo sa to v pohodke vydržať. Ak išla von, musela mať a to má doteraz kvalitné slnečné okuliare a po operácii jej chvíľu trvalo, kým si zvykla na to, že potrebuje určitý počet hodín prespať na to, aby ju oči nerezali, ale myslím, že teraz to je už ok.

nobody
26. kvě 2008

dalekozrakost se dělá hůř... určitě byly krátkozraké .. je to technicky jednodušší a dělá se rovnou i tuším 12D

u tý dalekozrakosti -- dá se to dostat na nulu, záleží, kolik máš dioptrií .. pokud do šestiD, tak to pude

nobody
26. kvě 2008

kometka> tam nic nehrozí ... ty procesory jsou na takový úrovni .. dá se to rovnat s technologií pro vesmírný řízení --- a jsou tam i 3D odchylky .. všechno přesně, jak má být .. stejně musíš projít mapou oka ... kdysi to byo pět stovek a kontroluje se rohovka ... pokud to systém vyhodnotí, že nejsi pro operaci určená, oni ji neprovedou

není se čeho bát, já byl se dvěma současně, vím, o čem mluvím

nobody
26. kvě 2008

ella - jo, cítíš jakoby zapalovač něco pálil ... ale je to v pohodě, ty dna dny jsou celkem psycho (u tý víc bolestivý), ale dá se to.

tak a už jsem potichu 😀

avanka
26. kvě 2008

Kometka,, to je aj moj nazor....ja mam 7,8 dioptrie a na 1 oku astigmatizmus a operaciu mi moja lekarka neodporucila, povedala, ze oni este nevedia, co to spravi za 10,15 rokov....preto maju vsetci ociari okuliare.
Ludia, ktorym zoperovali zrak su samozrejme spokojni, lebo vidia, nemusia nosit okuliare, ale co neskor..
V Rusku vraj tieto operacie robili pred 15 rokmi a prestali, lebo po urcitej dobe ti ludia prestavali vidiet.
A inak mam brata so svagrinou lekarov, takze mam urcite info od nich a ti mi tu operaciu neodporucali...a ja som ju tak strasne v 18-tich chcela

lefika
26. kvě 2008

tak ja ma laser dost cerstvo za sebou..a kedze si tu s vami v pohode pisem, dopadlo to dobre 😀 😀 😀
su 3 metody: prk, lasek a lasik. prk neviem, ci sa este robieva. na slovensku si prudko nabera popularitu lasik, ALE: v usa, kde maju s lasikom o 10 rokov viac skusenosti, od neho rychlo upustaju, lebo je sice takmer bezbolestny a na druhy den uz vsetko v pohode, ale zistili, ze je vela komplikacii objavujucich sa mesiace az roky po operacii a niektore z nich dokonca ohrozuju zrak 😕
pre tych, co vedia anglicky, dost imfo je tu: www.lasermyeye.com
ja som bola v cmo, a tam mi tiez lasik neodporucili, takze som mala lasek.
samotna operacia neboli, akurat je veeelmi neprijemna, problemy ale nastali uz v aute cestou domov: strasne palenie v ociach, ako keby mi do nich svietilo ostre slnko(aj ked boli zavrete) a na druhy den sa pridal pocit sklenych crepin v ociach 🙄
kriticke boli asi 3 dni, do 1 tyzdna som oci pouzivala len na to, aby som si nerozbila hubu cestou po byte, do dvoch tyzdnov v poho do dialky, a do mesiaca som bola schopna cumiet do monitora....takze celkovy vysledok je super, ja som velmi spokojna, tie prve dni treba vydrzat, ale to je pri kazdej operacii...
a este: treba si kvapkat kortikoidy do oci cca 6 mesiacov a pritom sa nesmie otehotniet! takze ak planujes babo, urcite to odloz...a tiez nesmies kojit.

ella1
26. kvě 2008

ja sa bojím najmä toho,že pri zákroku nesmieš uhnúť zrakom do strany.a keby sa niekto mihol vedľa mňa,už by to bolo v prdeli 😀

vlocka.l
26. kvě 2008

Jsem něco přes rok po operaci. Nosila jsem asi od 3 let bryle. Posledni roky jsem mela -9,5 dioptrie. Šla jsem na operaci s tim, že mi s největší pravděpodobností všechny dioptrie neodstraní, ale že budu nosit jen nějaké s max. 1,5 diopt.
Byla to pro mě i tak skvelá věc, pač bez brylý sem viděla ostře tak do 15 cm od oka a dal uz jen rozmazane, bez bryly jsem nepoznala cloveka i kdyby stal primo proti me, a proste moc velky problem i kdyz jsem si byla nechavat delat bryle - musely byt vzdy stencene skla, aby se mi vesly vubec do obroucek, a abych na nose nemela moc velke zavazi, sice nebylo skoro poznat ze mam tak silne dioptrie (lidi mi to nikdy neverili, kdyz se dovedeli jak mos velky slepon jsem 🙂 ) a navic ty nehorazne sumy za delani skel, mi bryle vysli vetsinou kolem 10K a to jsem se vzdy snazila najit nejlevnejsi optiky a obroucky tak do 2K :(. A nedejboze, kdyz se mi pak stalo, ze mi treba prasklo sklicko, nez mi bryle udelali byla jsem dost nepouzitelna.
Sice jsem drive nosila i kontaktni čočky, ale vadilo mi porad si do oci šahat a hlavne mam v lete silnou alergii na pyl a to se s polu moc dobre nesnaselo.
Takze k operaci 🙂)) :
Oci mi delali postupne po tydnu metodou LASIK (nevim co lefika psala ale muj doktor se vratil z Ameriky, kde mel taky praxi a naopak mi tuto metodu doporucil) - delali mi to v Praze (refrakcni centrum, doktor Novak - byl i nedavno v televizi🙂)) )
Operace prvniho oka byla dobra (zadny smrad jsem tedy necitila) po operaci me nic nebolelo, kapala jsem si kapicky a rano uz videla mnohem lepe nez na druhe neoperovane oko, za par dni jsem videla uplne dobre a prevazne koukala na operovane oko 🙂. Operace druheho oka me bolela dost, ale pan doktor byl strasne hodny vtipkoval na sale a vydrzela jsem to (pak jsem se dovedela, ze je to normalni, ze to pozoruji, ze operace druheho oka vetsinou byva pro pacienty horsi, pravdepodobne diky spojeni nervu a tim, ze clovek vi do ceho jde a vic vnima, to take vice proziva). Po operaci me ale uz nic nebolelo a za par dni i druhe oko se rozkoukalo.
Operace nakonec dopadla tak, ze jsem zadne bryle uz nepotrebovala a pro me osobne se stal moc moc velky zazrak - jako bych se podruhe narodila 🙂 Ted je to bude rok a pul a jsem maximalne spokojena a ani si poradne nedovedu vzpomenout, ze jsem vlastne nosila bryle a hlavne to ze jsem bez nich skoro vubec nevidela 🙂))
...ehm sem to trochu prehnala... tak uz radeji konec🙂)))

kardia
26. kvě 2008

Ahoj, ja som mala operáciu laserom pred ôsmimi rokmi. Čo píše lefika, tomu nerozumiem (ani veľmi anglicky). Priebeh si opísala presne, nerada by som to zažila znova, ale nezažiť to, šla by som do toho. Zatiaľ je všetko Ok. Mala som dioptrie -4,00 a -3,75. No poznám jednu mladú ženu, ktorá si dala operovať oči laserom ešte v prvotinách, keď sa to robilo v Bratislave po jednom oku, a ak neklamala, mala dio -10. Už sa veľmi nestretávame, ale nevidela som u nej okuliare. 😎

lefika
26. kvě 2008

ella, ten laser sa fakt vypne: ja som pri druhom oku uz nevydrzala a pohla a pocula som, ako prestal vrcat a potom sa pustil...a doki mi pre istotu drzal hlavu 😀

evuliena
26. kvě 2008

Ahojte, ja som bola na tejto operáciu pred dvomi rokmi. Neviem ako sa presne tá metóda volá, ale mala som 4 dni oči zalepené, tak som si pripadala trošku ako slepá... dva dni boli strašné, ale zvládnuť sa to dá a teraz si to neviem vynachváliť. Mala som dioptrie -3 približne a teraz som bez okuliarov. Super pocit. Vrele odporúčam 🙂

kardia
26. kvě 2008

k tomu pohnutiu oka..mne dali akýsi "štipec" (neviem, ako sa to robí teraz) a aj keď sa mi strááášne chcelo pohnúť (aj hlavu a ruky máš fixované) sa ti nepodarí. 🙂 tak toho sa nemusíš báť. Nevravím, že na výsledok operácie je 100% záruka, (možno po rokoch je to istejšie), ale nemusíš sa báť, že to pokazíš. Aj tak ti musia spraviť predoperačné vyšetrenia, či je to naozaj pre teba vhodné. je to estetická operácia, asi ti nik nedá záruky, je to na tebe. Ja som spokojná. 🙂

elise
26. kvě 2008

ja sa tiež odhodlávam na operáciu ale neviem mám ja cylinder na jednom oku 1,2 a mám dioptrie 3,5 a 4, ale ešte kojím tak asi počkám, ale kde robia te operácie hodíte linku prosím? 😉

vlocka.l
26. kvě 2008

pohnutí oka se dnes řeší přes počítač, já jsem nijak ukurtovaná nebyla hlavu jsem mela jen polozenou do důlku na lehátku. Jinak drobné pohnutí oka vyrovnává dnes počítač, a pokud by se nastalo vetší vychýlení oka, tak okamžitě se leaser sam vypne, sám doktor mi to všechno podrobně vysvětloval

kardia
26. kvě 2008

No vidíte, 😀 zaspala som dobu... Ja som bola poviazaná, ale oči mi už robili naraz. Ja som bola v Košiciach vo Fakultnej nemocnici. Určite robia v Bystrici aj Bratislave, ale určite nájdeš viac na webe..

lefika
26. kvě 2008

kardia, tie klieste alebo stipec ci co to zabranovalo pohybu viecok, ale pohladom sa uhnut stale dalo.
inak celkom sranda: mala som sa uprene pozerat na zelenu bodku. jednym okom som videla zeleny flak a druhym skoro nic 😔 by mohli mysliet na to, ze im tam chodia poloslepi ludia 😀

kardia
26. kvě 2008

No, ja si to už tak nepamätám...ale máš pravdu, mala som sa na nejaké svetielko pozerať a chcelo sa mi zavrieť oči a pri uprenom pohľade sa mi až zahmlievalo pred nimi, ale fakt je to už dávno. 😎 Ináč som strachoput a mám nízky prah bolesti (si myslím, bo ma niekedy bolí, čo iných nie 😅 ) a prežila som to. 😎 to na povzbudenie tých, čo nad tým rozmýšľajú.

lefika
26. kvě 2008

inak, ak uvazujete nad operaciou a ste taky bojko ako ja, v ziadnom pripade si nepozerajte priebeh na youtube! skoro som sa poblila a odhodlavanie sa predlzilo o par tyzdnov 🙄

tu je kratke porovnanie laseku a lasiku: http://www.the-lasik-directory.com/lasik_lasek_...

cermonca
26. kvě 2008

Já jsem též po této operaci a zrak mám naprosto pořádku.Je to už přes dva roky.Můj manžel byl teď z jara a také to má v pořádku dokonce týden po zákroku řídil autu 🙂 fakt se mu to rychle zahojilo že hned viděl parádně 🙂

Já můžu jen doporučit 🙂

maaja
26. kvě 2008

ja som tiez po operacii - bola som v marci 2004 ... cize 4 roky po a vsetko v poriadku
co sa tyka tej bolesti, ano boli to, ale az po samotnom zakroku, dokonca mna az na druhy den ... bolelo to asi len dva dni a potom pohodka, da sa to vydrzat ...
a urcite to stoji za to - neotravovat sa s okuliarmi 😀
co sa tyka uhnutia: ja myslim ze toto maju poriesene ... zrejme sa asi ani neda pohnut 😉 uz si nepametam 😀

lenka3p
26. kvě 2008

Ja jsem byla v lednu 2006 metodou Lasik v Lexumu v Praze. Nebolelo to, bylo to jenom neprijemny a hlavne o nervech... jak uz tady nekdo popisoval, bolelo to pote, co prestaly ucinkovat kapky, oko se nedalo otevrit, pocit, jak kdyby prudce svitilo a nejde to otevrit... tak jsem si dala prasek, co mi pribalili, doma usnula, za pet hodin po operaci se probudila - a videla... jasne ze rozmazane, ale pritom ostre (zvlastni pocit, ale je to tak, clovek precetl text na televizi zdalky, ale mel ho zvlastne rozmazany). Druhy den rano jsem byla jak maly dite a z autobusu cetla napisy na sloupech a zastavkach 🙂)) Neuveritelny pocit. Uz me nic nebolelo a do dneska dobry. Obcas sussi oko nez driv, prvni pul rok jsem kapala zvlhcujici kapky hodne, ted minimalne. Mela jsem neco malo pod pet dioptrii - kratkozrakost. A super, je to neco uzasnyho po tech letech s brylema.
Co se tyka pohybu oka, ten laser na to reaguje a vyrovnava to.

katka27
26. kvě 2008

ja som bola tiez v LEXUM-e v Prahe, mala som 8 dioptrii, samotny vykon trval asi 5 minut na kazdom oku, po tom co prestali ucinkovat kvapky to dost bolelo, ale ten den som prespala a druhy den som uz cestovala na Slovensko, so slnecnymi okuliarmi, lebo oci su este asi mesiac citlive na svetlo, ako mala som sa tesila, ze vsetko vidim. Pre mna to bol a stale je zazrak, okuliare som nosila od skolky a musim sa priznat, ze mi trosku aj chybaju, ale to vecne narabanie so sosovkami a ceny za okuliare (pre mojich dioptriach aby skla vyzerali tenko a slusne rami to bolo okolo 12-15.000), stalo to za to a mozem len doporucit!!!

bluff
26. kvě 2008

teda toto znie hororovo:

"V Rusku vraj tieto operacie robili pred 15 rokmi a prestali, lebo po urcitej dobe ti ludia prestavali vidiet"

😅 to su ako velmi vieryhodne informacie? asi tak ze jedna baba povedala?

dckami
27. kvě 2008

já jsem byla na operaci očí v lednu 2004 v Ústí n.L., měla jsem skoro 5 dioptrií na dálku. Nyní jsem zcela bez problémů, dioptrie žádné. Operavali mi obě oči najednou, bolesti jsem měla obrovské 😢 ,a le za 2 dny to přešlo a už to bylo je lepší.
Všem bych to jen doporučila. 😉

rusovcanka
27. kvě 2008

Ahojte,aj ja sa pridám.Operovali mi oči,keď som mala 18 rokov(to je pred 12timi rokmi),robili mi to v Bratislave a vyšlo ma to dokopy aj s vyšetreniami asi 21 000 Sk.Operácia samotná prebehla v pohode,smrad som cítila,ako keby niekto pálil vlasy 😝 Ale po operácii som myslela,že sa zbláznim!!!Tá bolesť prvé tri dni bola neznesiteľná...nepomáhal žiadny bežne dostupný liek proti bolesti,proste som si to pretrpela...Operáciu druhého oka som odkladala a odkladala 😎 Bolo to o niečo menej bolestivé,ale už nikdy v živote!!!Radšej by som nosila okuliare.Na jednom oku som mala 3 dioptrie a na druhom 3,5 dioptrie.Bola som krátkozraká.Ak to spätne hodnotím,neodporúčam to ľuďom,ktorí sú citliví na bolesť.A ešte niečo-prešlo asi 5-6 rokov a začala som pociťovať opätovné zhoršovanie zraku...pred 4mi rokmi som bola u očnej a namerala mi 1dioptriu a 0,75 dioptrie...neviem,koľko mám teraz,ale cítim,že sa to pomaličky zvyšuje...

lefika
27. kvě 2008

baby, este jedno dolezite upozornenie: tie, co ste poistene v dovere, v cmo v ba vas to bude stat o 20000 menej 🙂 ale neviem, ake maju limity, ci uz nemaju vycerpane na tento rok. ja som myslela, ze si robia srandu najskor, ked mi povedali, ze platim 2400 😕 aj bez zdravotnej indikacie. oni to maju aj na nete (www.cmo.sk) tak divne napisane a na recepciu, ked som volala, tak sa bab tvarila, ze ona o nicom takom nevie...vlastne mi to potvrdila az dr. ked som lezala na stole 😀

mtsl
27. kvě 2008

len pre povzbudenie
ja som bola na operácii pred 14 rokmi a som spokojná do dnes.