Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

mokuska
13. čer 2008

ja tiez nosim dost vysoke dioptrie a uz od mlada som tuzila po operacii,konzultovala som to asi s tromi spickovými ociarmi,vsetci mali okuliare s dost hrubými sklami a zasadne nedoporucovali operaciu,vraj po par rokoch sa to zacne zhorsovat a bude potrebna dalsia operacia,tu v BB uz spackali aj chudaka Danciaka-herca a je to dost riziko pri vyssích dioptriach,teraz su uz smrncovnejsie ramy na okuliare ako pred 10 rokmi,takze som zatial zvolila klasiku aj ked jedno sklo vyjde asi 5500sk bez ramu.Drzim palce tým ,čo sa dali na operaciu,vela stastia.

nobody
15. čer 2008

mokuska ... nebyl náhodou původce oslepnutí diabetes?

se to může zhoršovat okamžitě, záleží na rohovce, ti očaři přece znají fyzologii dokonale takže musí mít jasný stanovisko

logicky když si to vemeš, tak se zbrušuje jen rohovka ..se slepotou to nemá co dělat ... není to přece transplantace čočky nebo transplantace rohovky 😉

to by musela být zakalená a to je úplně jiný soudek než laser, který pouze rohovce upravuje tvar (s. celé bulvě, aby se paprsky lomily, kde mají)

lefika
15. čer 2008

nobody, zbrusuje sa sice len rohovka, ale mna by zaujimalo, ake vselijake dlhodobe ucinky mozu mat tie kortikoidy, co si uz 3 mesiace kvapkam do oci 😕 v pribalovom letaku je nejaka zmienka o zelenom zakale ☹

nobody
15. čer 2008

leták jsem nečetl, akorát dávkování kdysi

myslím, že je to v pohodě 😉

aspire5020
15. čer 2008

NOBODY povedal by som, ze si mlady a nazhaveny na LASIK. Mozno si dokonca aj lekar. Ak robis tieto zakroky je mi jasne, ze chces, aby sa ludia dozvedeli iba o vyhodach LASIK-u. Mozno vies a nepovies, mozno nevies a povedat nemozes... Povedal by som, ze ZIRAFKA VIE trosku o co v LASIKu chodi. Tak par faktov:
- Rohovka sa vam nikdy nezahoji. Proste nezahoji. Bude silna do 2% normalnej, zdravej rohovky (cornea).
- Uspesnost operacii je vysoka. Lekari robia vsetko preto, aby boli operacie kvalifikovane ako "successful", cize podarene. Nuz vedzte, ze ked budete mat dvojity obraz, svatoziaru okolo lamp v noci, ci suche oci, budete supnuti do skupiny ludi, ktorym sa operaciu podarila. Uspesnost tejto operacie je 95%. To je na kazde oko. Inymi slovami 5 oci zo sto ma problem. Ale vy mate oci predsa dve. Takze si riziko mozete zdvojnasobit. 10 ludi zo sto ma problem s jednym okom? No... smelo do toho.
- mnoho ludi po LASIKu musi nosit okuliare, ci sosovky. Nestretli ste sa s takymi? Moj kolega ma takeho pacienta za zenu.

Lekari, co vam urobia takyto zakrok si madlia ruky a vyzivaju sa z toho, ze necitate anglicke stranky. Ak niekto niekedy pocul nieco o jazyku anglickom, dporucam stranku "Zivot po LASIKu"

http://www.lifeafterlasik.com/

alebo "LASIK komplikacie"

http://www.lasikcomplications.com/

skoda ze je to po anglicky, resp. skoda, ze nie kazdy slovak ovlada tento jazyk. Videli by ste pribehy udi, ktorym LASIK znicil zivot, opisane pribehy ludi, ktori spachali samovrazdu koli nevydarenej operacii. Vsetci tito boli "skvelymi adeptami na LASIK". Len si to predstavte... Predstavte si situaciu, ze by ste stratili oci. Ze by vam doktor, ktori vam rok dozadu povedal, ze ste skvelym kandidanom na operaciu povedal, ze viac pre vas urobit nemoze. A ze urobil maximum, ved druhu a tretiu operaciu ste mali predsa zadarmo.

Na internete sa da najst vela pribehov a nazory nezavislych expertov. Ked sa pytate lekara, ktoremu mate zaplatit 30.000sk za operaciu, jasnacka, ze bude rozpravat o minimalnych rizikach. Opytajte sa na to niekoho, kto z toho nema peniaze a je expertom. Ako ste napisali hore: Preco vela oftalmologov nosi okuliare? Pretoze s nimi VIDIA. Ja zijem v UK a slovenske televizie nepozeram. Ale na anglickych TV ficia stale reklamy na LASIK a kvaply do suchych oci. Kolko poznate ludi, co maju suche oci? 🙂) Tato reklama tu fici stale, spravidla po reklame na LASIK 😎

Je jasne, ze aj pri tychto operaciach ide o to, ako je na tom doktor so schopnostami a vybavenim. Ja som bol rozhodnuty pre LASIK, ale musel som pockat koli pracovnym povinnostiam. A cas pred tym som stravil citanim na nete. Nepiste do GOOGLE veci ako "super lasik" ale dajte si vyhladat veci ako "lasik complications".

http://www.lasikcomplications.com/

tam sa docitate to, co vam lekar povie mozno okrajovo. Ak sa zda lekarovi ze ste naozaj super adept na operaciu a ze je tam minimalne, takmer ziadne riziko, nech vas operuje bez podpisania papiera, ze riziko nesiete sami. Zvacsa je to sucast ineho dokumentu napisana malymi pismenami.

Nechcem nikoho odhovarat, ale VIEM, pretoze CITAM. CITAJTE. Nechajte sa POUCIT. Svet je plny oficialnych sprav a faktov o LASIKu. Pouzite internet predtym, ako doktor pouzije skalpel. Nepocuvajte ludi ako je NOBODY, urobte si vlastny nazor zalozeny na mnohych faktoch, informaciach, skusenostiach a pribehoch.

Ludia, ktori podstupili operaciu a su OK, vam gratulujem a zavidim. Prosim vas, nekamenujte ma, to ze vasa operacia bola OK neznamena, ze operacia je bezrizikova, ako tvrdi NOBODY

nobody
15. čer 2008

zdravím

tu operaci neprovedou, pokud neprojdeš testem rohovky ... toť vše

možná se spíš na místě otázka, do jaké míry a kde ty operace prováděli, v jakém roce
jak budu mít čas, tak si to pročtu ... anglicky umím 🙂

a samozrejme ma nepočuvajte
vlastní názor je nej, s tím souhlasím 😉

petrolejka
15. čer 2008

Vilca, já jsem na laseru byla před cca 15-ti lety a bylo to skvělé. Ze sedmi dioptrií nula. Během let se oči zase trošku zhoršily, jedno 2 a druhé 3,75 dioptrií, ale pořád velký rozdíl proti předtím. S Dr. jsem se radila, že na zákrok půjdu ještě jednou, ale čekám, až porodím druhé miminko, protože během těhu se mohou dioptrie změnit, tak abych byla před zákrokem "stabilizovaná" na nějaké hodnotě dioptrií. Mně ta opeace hrozně pomohla zvednout sebevědomí. Nosila jsem sice kontaktní čočky, ale na určitá místa to bez brýlí nešlo (plavání, prašné prostředí). Po operaci jsem měla úžasné pociti, že konečně vidím tak, jak to ani s čočkami nebylo možné.

aspire5020
15. čer 2008

"tu operaci neprovedou, pokud neprojdeš testem rohovky ... toť vše "

svata pravda. vsetky spominane symptomy mali ludia, co boli super kandidatmi na LASIK. Mohlo by mi to byt jedno, ja som si zacal byt rizika vedomy. Hlavne po jednej vete co som precital: "Bola to velka nezodpovednost, ked som nechal lekara aby mi rezal rohovku". A vtedy mi to viac-menej doslo. Lekar nie je Boh, alebo nieco na ten sposob. Je to len clovek, ktoremu sa tiez veci nemusia podarit. To, ze ma niekto niekolkorocnu prax neznamena, ze BUDETE OK. Mate len vysoku sancu. Toto si uvedomte. Uvedomte si, ze JE TO NA VAS.

NOBODY, dufam, ze si to nevzal ako nejaky osobny utok. Na internete najdes vela faktov o LASIKU. A operacie boli rizikove vzdy. Takze aj dnes. Ak sa chce niekto odhodlat na nieco take, vrele odporucam citat internet. A nie su to kacice, casto su to spravy a vyhlasenia od FDA (Food and Drug Administration)
http://www.lasikcomplications.com/fda.htm
a kopec, kopec ineho. Dost clankov je z USA, pretoze tam je osial najvacsi (a velka krajina, samozrejme). Nepodcenoval by som to.

Citajte a sami si povedzte, ci chcete to riziko. Tu nejde o zlomeny necht.

aspire5020
15. čer 2008
aspire5020
16. čer 2008
https://www.youtube.com/watch?v=976O9G6Dno0

dalsie nazory. Navyse su tam klucove slova ako hladat fakty, ktore vam lekar nepovie.

https://www.youtube.com/watch?v=wA62X6-3a6o


Tisicky ludi tvrdia, ze vidia horsie, alebo dokonca maju zruinovane videnie. Reporter hovori, ze pred 6 rokmi stal na tom istom mieste a rozpraval o LASIKu. Oci sa vratili do povodneho stavu a o musel ist znovu na operaciu. Odvtedy bol na operacii 3x (3x vacsi risk).

250.000 ludi podalo staznost, ze maju problemy s videnim po laserovej operacii oci. Lekari casto tvrdia, ze problemy nemaju (rozumej: ak budes mat problem, doktor bude tvrdit, ze si vymyslas).

Ujko s bradou ma velke problemy. "Ghosting" je termin oznacujuci duchov (duchovanie?). Videnie ma 20/20, ale vedla oprazu ma obraz dalsi, rozmazany. V rozhovore s klinikou dostal odpoved, ze jeho oci su v PERFEKTNOM STAVE a operacia NEMOHLA PREBEHNUT LEPSIE (s lepsimi vysledkami). Bol to CITANKOVY PRIKLAD (perfektnej operacie).

Staci? Staci vam na to, aby ste sa aspon zamysleli? Zamyslite sa, nechajte si to ulezat v hlave a ak ste ochotny podstupit krok ktory sa neda vratit smelo do toho. Pretoze ked vam raz prerezu rohovku, uz nie je cesty spat. Bud sa vydarite, alebo nie. Vsetci ludia z videa boli perfektnymi adeptami na operaciu.

Ja som nechal operaciu tak. Pokial ju fakt nepotrebujem, nebudem riskovat nenavratne zhorsenie/stratu zraku. Nosim okuliare i sosovky. So sosovkami mam obcas pocit suchych oci (vecer po celom dni) ale len dovtedy, kym ich nevytiahnem z oci. Keby mam ako vela pacientov suche oci po operacii, nemal by som co vytiahnut z oci. Proste... to by boli moje oci.

Ale vela ludi sa podarilo a nevedia si to vynachvalit. Takze CITAJTE A ROZMYSLAJTE.

mokuska
16. čer 2008

suhlasim,operaciu si clovek musi velmi premysiet,pretoze uz bolo tolko ludi sfusovanych,ze hroza.Teraz su uz moznosti aj odlahcenych skiel aj ramy su tvaru takeho,ze mas problem si vybrat nielen tvar ale aj farbu,za poslednych 4-5 rokov je ponuka ovela pestrejsia ako kedysi a ma to niekedy vyhodu,ak nemam okuliare co nechcem nevidim......Ale vazne,pokial to nieje vec zivotu ohrozujuca alebo nieco vaznejsie treba radsej volit klasiku-okuliare,ak mate tolerantneho partnera,ktorý sa vam nevysmieva ale stoji aj pri svojom okuliarnikovi tak nie je problem.drzim vsetkym palce pri rozhodovani

aspire5020
16. čer 2008

Priklanam sa k nazoru mokusky. Mna okuliare obcas otravuju, pri pozerani TV, ked lezim. Keby slo naozaj o 10 minut zivota a bolo by vsetko OK, uz by som to mal za sebou. Riskovat nechcem.

lefika
16. čer 2008

aspire, neviem, ci to bolo v tomto fore, ale riadne ma zotreli za to, ze som napisala, ze v amerike sa vracaju spat k prk a laseku prave kvoli vela komplikaciam po lasiku....ale u nas? napriklad v cechach sa uz pomaly nic ine ako lasik nerobi a vychvalia to do neba...
ja som bola nakoniec na laseku a zatial vsetko ok a dufam, ze sa na tom nic nezmeni...

aspire5020
16. čer 2008

Lekari na slovensku maju velku vyhodu oproti lekarom v USA a inde. Slovakov je zalostne malo a nemaju peniaze.

5.400.000obyvatelov (a stale klesa)
10% madarov
20% ludi zije pod zivotnym minimom
50% ludi nema peniaze nazvys (to iba moj odhad).

dostanes cifru nechajme 2.000.000ludi. Z tych ludi je kopec deti, kopec dochodcov a pod. zo zvysku nosia okuliare kolki?? A kolki z tych ludi skutocne su vhodni na operaciu oci? A kolki z tychto pojdu na operaciu?

Snazim sa povedat, ze slovensko ma malicko ludi co su operovatelni. Z toho malicka podstupi operaciu kolko ludi? 10% a to prehanam. Z toho malickeho cisla si vypocitaj 5% (co je uvadzane riziko pri tejto operacii) a dostanes sa k par ludom. Tych par ludi nemusi mat internet, dostanu zaplatene, proste informacie od tychto ludi absentuju. Navyse clovek s niecim takymto sa zvacsa uzavrie sam do seba na nechce vypisovat svoj pribeh na internete. V USA je kopec ludi co si operaciu dovolit mozu a davaju si ju robit. 5% z viacej ludi je zase vacsie.
Vacsia sanca ze od nich budete pocut aj negativne ohlasy.
Na Slovensku moze mat koli horeuvedenym cislam problem par ludi. nechajme dvesto. Ale na Slovensku ma problemy kde-kto a problemy sa riesia ako sa riesia.
V USA je pocet registrovanych obeti LASIKu 250.000 a TO je dovod, preco sa FDA zaobera tymto problemom a preco to NEDOPORUCUJU obyvatelom.

Ale toto vam nik nepovie. Preco aj?

Toto je dovod PRECO citat stranky pisane v anglictine pre svoje dobro.

Vy ste sa rozhodli podstupit operaciu, lekar sa len pokusi ju urobit co najlepsie.

nobody
16. čer 2008

pořád LASIK --- kolik pracovišť ho upřednostňuje? Myslím v ČR --- ještě 3 roky zpět to skoro nikdo neprováděl .. byly jiné metody a jsou doteď, je faktem, že hodně lidí chce LASIK kvůli "bezbolestnému" hojení

celou diskuzi se bavíme o možnostech laseru, ne o typu provedení
já jsem třeba skoro LASIK nepoužil ani jednou 🙂

myslím Zlín, Brno - i třeba soukromý Meral

v USA na to dlabou, tam se prachy točí, ať už v očním odvětví, tak hlavně v plastické chirurgii ... a je faktem, že co si lidi v "nejsvobodnější zemi" zaplatí, to dostanou .. i přes rizika - zkus si teda najít ověřený stránky /samože v angličtině a hlavně s příponou *.org, *.com, *.gov/

a tvoje promise "důvod číst anglické stránky" je bezpředmětná z jednoho prostého důvodu - možné komplikace si můžeš přečíst na českých stránkách --- (vidění v noci, tlak, použití mikrokeratomu)

o co tu vlastně jde ... u LASIKU se brousí hlubší vrstva, tudíž je tam větší riziko než u jiných metod ... zas na druhou stranu má třeba výhodu u hazí a jejich trvání - celkově je samozřejmě rizikovější

aspire5020
16. čer 2008

No povedat ze niekto na nieco dlabe iba koli prislusnosti k statu...

"zkus si teda najít ověřený stránky /samože v angličtině a hlavně s příponou *.org, *.com, *.gov/ "

http://www.lasikcomplications.com/long_term_iss... toto je stranka, kde je nazor FDA. Ver mi, ze ti na to nedlabu.

"a tvoje promise "důvod číst anglické stránky" je bezpředmětná z jednoho prostého důvodu - možné komplikace si můžeš přečíst na českých stránkách"
-vidis, necitas ma. Ja hovorim o faktoch zalozenych aj na skusenostiach ludi. "Mozne komplikace". Ale ja nehovorim len o moznych komplikaciach, ktore lekar spomenie medzi zubami pred podpisom, ze pacient berie na seba vsetky rizika. Ja som sem dal stranky kde ludia hovoria nie o iba moznych rizikach, ale o svojich skusenostiach. O tom, ze maju dvojite videnie a lekar vravi, ze to bola citankovo krasne prevedena operacia.
Co sa tyka tvojich overenych stranok... Ked chce niekto poslat svoj pribeh na internet asi tazko si to moze uverejnit na stranke s priponou .gov, ci nie? Nezavadzaj.

"o co tu vlastně jde ... u LASIKU se brousí hlubší vrstva" brusi hrubsia vrstva? pri LASIKu ti doktor nareze rohovku, vyklopi, laserom obrusi a potom zatvori naspat. A ta rohovka sa uz nezahoji 🙂 Ci ano?

https://www.youtube.com/watch?v=O4kDC4sZ5Jg

tuto to je ukazane, ako sa to robi. Skoda ze nie je dobre vidiet ako lekar reze tu rohovku. Na YouTube je kopec videi kde uvidite o co ide (aj ked nema priponu gov).

nobody
16. čer 2008

FDA je pouze organizace, která se snaží o dobro, zdraví a kdoví čeho lidí (což je dobře), ale us kliniky extra ovlivňovat nedokáže, to není v jejích silách. Já proti USA nic nemám (naštěstí Bush jde dolů, protože je to šílenec - ten mi ležel v žaludku mockrát -- a když jsme u toho zdravotnictví .. odkud myslíš, že vzal peníze na "výpravu proti Ladinovi" - ze zdravotnického rezortu), jen kvůli rozlehlosti a dostupnosti ať už péče anebo technologie se ta země stává komplikovanou a třeba trhy s orgánama tam frčí šíleně. 😒

zajímavý video, vzpomněl jsem si, že jsem pěkný videa ohledně mimozemšťanů
ale určitě je tam hodně věcí správných

zkus si najít potrat (nedoporučuju), některá videa jsou jak za scifi a je to šílený pohled

ta předsunutá rohovka se nezhojí, to souhlasím

Hovoříš o zkušeností lidí - i tu v tomto threadu jsou zkušenosti lidí .. tím chceš říct, že ti, kteří prošli úspěšně zákrokem, nemohou napsat, jak to u nich probíhalo a probíhá? Otázka je, co vidíš pod pojmem riziko. Matemtickou definici?... nějaké procento ze sta?... statistiku? ... nebo jeden či více symptomů, které se projeví? Pokud se to dá vyjádřit ... jaké je třeba riziko u odstranění melanomu? Anebo jaké je riziko u odstranění apendixu? Tím chci říct, že když máš vymyslím si jednoprocentní riziko zánětu u apendixu, co to vůbec znamená? Říká to něco? A k jaké veličině je vztažený? Jestli jedna pětina musí mít zánět, anebo je to častější jev? Anebo méně častý? Definici rizika neznám. Nikdy jsem ji nepochopil.

Ať se tu nedohadujem o věcech, který neovlivníme:
Každý človíček je jedinečný, individuum, rozdílný od všech ostatních. Pouze když budeš budet vědět vše potřebné o tom člověku, tak můžeš řešit nějaký zákrok přece. A na to Ti net nepomůže. Akorát můžeš poukázat na možnosti, nikdy nemůžeš přece říct : ty to budeš mít tak a tak. Pouze můžeš poukázat. Každý si rozmyslí, jak uzná za vhodný. Doktor není šelma v upířím kabátku, taktéž človíček, který chce nějakou operaci podstoupit, nejedná se svým zdravím bez rozmyslu.

aspire5020
16. čer 2008

"zajímavý video, vzpomněl jsem si, že jsem pěkný videa ohledně mimozemšťanů
ale určitě je tam hodně věcí správných "
--vidis, ved ty si uplne mimo. Toto je normalna LASIK operacia, ved je ich tam tisic. A ty to chces porovnavat s nejakymi mimozenstanmi... Ja som to ukazal, pretoze si pisal o zbrusovani rohovky, podla coho clovek isto nebude vediet ze sa jedna o odrezanie rohovky, zasah laserom a potom spat. Ale tym porovnanim k UFO si zacinam utvarat predstavu o tebe.

"tím chceš říct, že ti, kteří prošli úspěšně zákrokem, nemohou napsat, jak to u nich probíhalo a probíhá?" mozu a predsa to aj robia. Ale aby to bolo objektivne, chcem ukazat pripady "co ak to nevyjde". Mas nieco proti objektivite? Rozhodnutie nechaj na ludi. Aby sa im lepsie rozhodovalo, poukazujem na nejake veci. Preco Ti to vadi? Kazi ti to obchody?

"The Food and Drug Administration (FDA) is an agency of the United States Department of Health and Human Services and is responsible for the safety regulation of most types of foods, dietary supplements, drugs, vaccines, biological medical products, blood products, medical devices, radiation-emitting devices, veterinary products, and cosmetics. The FDA also enforces section 361 of the Public Health Service Act and the associated regulations, including sanitation requirements on interstate travel as well as specific rules for control of disease on products ranging from pet turtles to semen donations for assisted reproductive medicine techniques."

tato REGULACIA nie je o napominani, ci odporucani, ale o REGULOVANI. Zatial iba neodporucaju tieto operacie. Ja si myslim, ze tieto operacie mozu byt fajn, ked niekto chce a je si vedomy rizika. Ja nie som PROTI alebo tak, ja chcem ludom aj druhu stranu.

A posledna vec... Riziko... Riziko JE a to je dolezite. Tie pripady o tom jasne hovoria.

"Anebo jaké je riziko u odstranění apendixu? Tím chci říct, že když máš vymyslím si jednoprocentní riziko zánětu u apendixu, co to vůbec znamená? Říká to něco? A k jaké veličině je vztažený?"
ked mas zapaleny apendix to si velmi nevyberies, ci ides na operaciu, ci nie. Pretoze ta operacia ti brutalne zvysi pravdepodobnost ze prezijes. Laser v ociach ti zivot nezachranuje a ty sa mozes rozhodnut.

dobromila
16. čer 2008

ahojte,

tieto panske prestrelky som necitala, ani ma nezaujimaju, podstatny je fakt, ze ja som bola operovana laserom pred 9 rokmi, mala som takmer 5 dioptrie ( kratkozrakost ) a odvtedy vidim perfektne a uz si ani neviem predstavit fungovanie s okuliarmi.
Sosovky pre mna do mojej 18 neprichadzali do uvahy a potom som hned absolvovala tu operaciu a sla by som okamzite znova, ak by bolo treba. Len teraz by ma to asi stalo viac ako tych cca 10 tis. za jedno oko. Ale urcite zlepsenie kvality zivota stoji za tie prachy. 😉

deina
16. čer 2008

Ja som bola operovana, ked som mala 19 rokov - to bolo daaaavno. Samotna operacia bola uplne bezbolestna, predtym mi spravili akesi podrobnejsie vysetrenie (lebo mam v oku pigmentovu skvrnu a ta sa im najprv nepozdavala, tak si ju chceli lepsie pozriet) a urobili najprv jedno oko a o mesiac aj druhe. Po operacii som citila trosku rezanie v oku, ale nic hrozne, dalo sa to vydrzat s obycajnym ibalginom, takze velka bolest to nebola. Dlho som videla uplne perfektne, ale nedavno sa mi jedno oko "pokazilo" - vratilo sa takmer do povodneho stavu, ale druhe vidi vyborne, takze okuliare zatial nepotrebujem. Mozno je to aj tym, ze som reumatik a vraj sa reumatikom operacia nedoporucuje, ale vtedy som o svojej chorobe nevedela ani ja, ani lekari, nemala som ziadne priznaky. Nejake rizika sa urcite najdu, ale ja by som kludne na operaciu isla znova, stalo to zato.

Poznam vela ludi, ktori maju suche oci... 😉

lefika
16. čer 2008

deina, a nepokazilo sa ti to oko vplyvom tehotenstva a porodu? lebo to sa vraj niekedy stava.

deina
23. čer 2008

Nie, uz predtym sa pokazilo - osobne si myslim, ze na vine bola moja choroba, zevraj reumatikom sa tieto operacie nedoporucuju, ale vtedy som o nej este nevedela. Ale nie je to dake zle, druhe oko je uplne perfektne, takze vidim dobre, okuliare zatial nepotrebujem.

aponchie
3. zář 2008

vite prosim nekdo jake je normalni rozmezi ocniho tlaku? 🙂

nobody
3. zář 2008

10 - 21 mm rtuti ... když nemáš zákal, v pohodě nrv, dobrý úhel ..to prostě když jseš normální

alexandra
3. zář 2008

ja som po operacii 5 rokov a problemy nemam...

saffi
3. zář 2008

ahojte, tak ja mam tiez za sebou tuto operaciu 3 a pol roka dozadu. mala som 2-ky dioptrie. asi tak rok a pol som videla perfektne, ale potom sa mi zrak zacal pomaly zhorsovat. teraz uz mam znovu okuliare a jednotky dioptrie...
mne vtedy totiz "zabudli" povedat, ze na takuto operaciu musia byt dioptrie ustalene a mne sa kazdym rokom zrak zhorsoval...
samotny priebeh operacie bol v pohode, ale nasledujuce 4 dni boli strasne...ale prezila som 😀
aj ked to mne na dlho nepomohlo, nikoho by som neodhovarala. ten rok a pol bez okuliarov a sosoviek bol super...len skoda, ze to vydrzalo tak kratko 😠

tripplebi
3. zář 2008

ja som bola na operácii laserom pred 8 rokmi. išla som do toho s tým, že sa mi môže zrak časom zhoršiť a aj sa mi na jedno oko znova zhoršil. ale napriek tomu neľutujem. ten pocit, že nemusím nosiť okuliare mi stojí za to, pretože ja som tie okuliare priam neznášala. mám veľmi citlivé oči, takže šošovky u mňa nikdy neprichádzali do úvahy. samotný zákrok veľmi príjemný nebol, ale keby som musela, idem naň znova.

aponchie
4. zář 2008

takze ked mam 18,5 a 20 je to celkem na hrane nebo jeste v klidu?

kristi
4. zář 2008

ja jsem hrozne dlouhonebyla u ocare, vidim blbe na dalku - neprectu znacky atd. Takze se do budoucna necham opeerovat

aponchie
4. zář 2008

kristi zajdi si!!ja jsem sla vcera sama od sebe pac mam nejake problemy s ocima 😎