Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

lencul559
20. srp 2009

Veronikaj - máš pravdu s tými zmluvami. A že je to dobrý kšeft pre toho,kto to robí. Ale ja poznám aj lekárov a sestričky, čo si dali túto korekciu spraviť. Ono je vždy riziko, že niečo nevyjde. Ani iným lekárom sa nemusí podariť operácia, alebo zle odhadnú diagnózu - samozrejme skoro vždy ku škode pacienta. Ja sama verím, že budem aspoň pár rôčkov vychutnávať život bez okuliarov - popolníkov. 🙂

dnada
20. srp 2009

ahoj holky!!!

zaujala mě tato diskuse. Já sama sem krátkozraká,na jedno oko mám 4 a na druhém 3 a půl dioptrie,brýle nosím od 3let. Hodně sem zvažovala operaci očí,ale nepůjdu na ní. Byl na ní před cca 13ti lety můj bratr.měl cca 5dioptrií,nejdříve udělali jedno oko, po několika dnech(nevím po jak dlouhé době přesně) druhé oko.Vš;e bylo dle lékařů OK. Rok po operaci měl rakovinu štítné žlázy(těžko říct,zda ta operace tomu pomohla a rozjela to,ale s největší pravděpodobností k tomu hodně přispěla).Prodělal chemoterapii,ozařování a cca po 16ti měsících byl opět zdravý. Dnes už zase nosí brýle,pro změnu ,už má 2 dioprie. Brýle na řízení do auta potřeboval už po 6ti letech. Oči se mu pořád zhoršují a to docela rychle. Tak nevím,zda to za to stojí,pár let si užívat bez brýlí a pak to mít ještě horší. Takže já se rozhodla si raději pořídit čočky a jsem bez brýlí celé léto a na zimu mi nevadí.

Mé rozhodnutí tedy podporuje i fakt,že máme v rodině hodně úmrtí na rakovinu, u většiny se rozjela po nějakém chirurgickém zákroku,tak proč riskovat. Věřím že tyto zásahy do těla tělo oslabují a pak rakovinové buňky zesílí a začnou se šířit po těle.

Ale vše je věc názoru a co člověk to jiný názor 😉

Hezký den všem přeji

bella888
27. srp 2009

Ahojte tak ja idem na operaciu oci 03.09.2009 takze vo stvrtok a budu mi robit metodu LASEK a straasnee sa tesim ze nebudem musiet nosit okuliare a to mam dioptrie llen -1,5 a -2,0 , budu mi to robit v BA v karlovej vsi , su tam strasne mily a pozorny sice to stoji dost penazi 930euro ale stoji to za to a vobec sa nebojim :O)))

yelen155
29. srp 2009

Než tam půjdete, přečtěte si toto: www.laser.pise.cz

mtsl
29. srp 2009

pripojím sa k debate ako spokojná absolventka laserovej operácie hoci som krátkozraká aj naďalej 🙂. obe oči mám zoperované pred 14 rokmi a som úplne spokojná s výsledkom. predtým som mala -5, po operácii 0, dr. ma varovala že zrak sa mi môže aj naďalej zhoršovať. za 14 rokov som sa vypracovala z 0 dioptrii na -1,5
myslím si však, že zrak by sa mi kazil aj bez operácie a teraz by som mala na nose -6,5 popolníky. okuliare nosím posledných 5 rokov a znovu zvažujem operáciu. čo bude za 20 rokov ma netrápi pretože žijem teraz. 🙂

bella888
29. srp 2009

aj tak sa strasne tesim ze nebudem musiet nosit bryle ani sosovky , kaslat na to co bude za 10-20rokov zijem teraz na 100% a moze sa mi stat aj nieco ine napriklad za tyzden...

lencul559
30. srp 2009

bella888-máš pravdu,držím palce,ja to mám za sebou.A som spokojná. Trošku horšie na blízko,ale čo už.Okuliare ale zatiaľ nepotrebujem.

eridani
8. zář 2009

Ahojte, neviete ako je to s porodom po operacii? Ja som bola na laserovej operacii (PRK, lasik mi neodporucali kvoli tenkej rohovke) pred 7 rokmi a niekde som citala, ze po operacii sa neodporuca prirozdeny porod, iba cisarskym rezom. Viete o tom nieco blizsie? Pri operacii mi nikto nic take nespominal, len nedavno som to niekde vycitala.

teodorka
9. zář 2009

toto som nepocula ale tiez som na to myslela kedze chcem mat este jedno dieta...

erikasadek
9. zář 2009

mne to povedala moja ocna, tu.. v fr tiez ak chcete mat este deti , tak pockajte s operaciou...

povedala mi , ze moze sa stat ze , zrak sa zhorsi, uz samotnym faktom ze som tehotna, kedze vatsinou , sa meni zrak, zhoprsuje alebo zlepsuje; u mna, ta prva varianta.. 😒

grettka
9. zář 2009

ja som to tiez pocula, kamosova manzelka isla na tuto operaciu oci, a ked bola na kontrole, tak jej to dr. povedal iba tak mimochodom, "ze aby som nezabudol, rodit mozte iba cisarskym rezom"... tak to bol pre nu mierny sok...
Zase ked kamaratka mala zaujem ist na tento zakrok, tak tam sa jej dr. pytala ako prvu otazku, ze ci uz rodila... ona, ze nie, tak dr. jej odporucala pockat az po porode...
Zrejme, co laserove centrum, to iny pristup..

erikasadek
9. zář 2009

ZREJME skor ide o peniaze ako o pravdu 😠

bibula
9. zář 2009

ja tak trosku od veci,ake su teraz taxy? a odkolko rokkov sa robia? sice moja sesternica si dala,asi pred 10 rokmi a sa jej pomaly kazia zase/vtedy okolo 10 tis./....hmmmm

teodorka
9. zář 2009

no fasa 😒 a to som sa uz tesila ze tento rok pojdem aj ja 🙄
erika takze najskor porod a potom si dame oci do poriadku ...to nevadi ze mozno uz budeme do vtedy slepe 😀

erikasadek
9. zář 2009

teodorka, moja slepuse budeme.. 😀

liska
9. zář 2009

ja som po laserovke a rodila som uz 2x prirodzene, pri prvom tehu som to povedala gynekologovi, lebo som tiez pocula vselico, povedal mi, ze to nie je ziadny problem a veru ani nebol 🙂 lenze ja som vo Svajciarsku, nie na Slovensku, moje skusenosti so slovenskymi lekarmi su take,ze kvoli prehnanej opatrnosti nazenu len kopec zbytocneho strachu 😒

grettka
9. zář 2009

liska, ano o to ide, ze v zahranici sa k tomu stavaju inak, nez na SVK, je ten pristup rozdielny
Inak, tiez si myslim, ze treba to skonzultovat s gyn. aj s ocnym a hotovo. Inak by som bola zvedava, kolko zien na SVK odrodilo po operacii normalne, ved kazda sa predsa neprizna, ze ma za sebou operaciu oci, ked ide rodit, ci nie?

liska
9. zář 2009

grettka,mna by teda skor zaujimalo, kolko zien odrodilo zbytocne cisarskym kvoli blbej indikacii 😒 problemom pri porode moze byt zvyseny ocny tlak, ale nie automaticky laserovka,samozrejme ale podla mna ziadna zena nechce riskovat, ked jej niekto povie, ze jej prasknu sosovky pri porode, lebo je po operacii...

buducamama
9. zář 2009

Ja mam 2roky po operacii, vtedy ma taka moznost ako porod ani nenapadla, chcela som mat cim skor vyriesene oci, mala som sedem a polky (kratkozraka) a teraz mam zas na citanie njake jednotky ☹ Asi z PC sa mi pokaslali, no mam taku pracu, ze cely den som za PC. Bolest to bola riadna, a radsej by som sla na cisarsky ako riskovat. ani neviem, ci by som absolvovala operaciu znova, mam s ocami problemy vacsie ako som mala pred operaciou. Su vysusene, svrbia, stipu, a vidim neziaduce cierne bodky.

grettka
9. zář 2009

liska, mas pravdu..

eridani
9. zář 2009

Ja by som chcela rodit prirodzene, nie cisarskym. Preto o tom zhanam informacie. Preco u nas odporucaju hned cisarsky a inde nie? Ake su tam rizika? Som este len na zaciatku tehotenstva, tak mozno by sa to dalo nejako ovplyvnit a znizit riziko? Inak, mne tiez davali prec vyze 8 dioptrii (do dialky) a cele dni som kvoli praci za PC. Ale zatial spokojnost po operacii, nemam ziadne problemy. Oci sa sice dalej pomalicky kazia, takze teraz po siedmich rokoch mam asi 1 dioptriu, ale myslim ze kazili by sa dalej tak ci tak. Operacia to neovplyvnila.

erikasadek
9. zář 2009

eridani, treba s apytat lekarov, mne tu , nedoporucila, vopbec pokial chcem mat deti, az ked sa zastavim az potom a to bola uz neviem aka lekarku , tu , teda ocna, co mi to povedala...
porod, a tehotenstvo moze , zhorsit zrak.. takze zbytocne komplikacie...
nemusi.; ale je velka pravdepodobnost... 😉

eridani
9. zář 2009

Operaciu mam uz ale za sebou a otehotnela som teraz, to uz nezmenim. 😉 Skor mi islo o to, co mozem robit v terajsej situacii aby som znizila riziko poskodenia oci pri porode. Viem, ze to budem musiet prebrat s lekarmi, ale aj tak, co clovek to iny nazor, tak mozno by ste vedeli poradit aj vy.

erikasadek
9. zář 2009

eridani, to uz je v rukach bozich..... 😉

cokolvek sa bude diat, pozeraj na babatko, cert ber zvysok.. nestresuj kvoli tomu.. 😉

jedine, ak by si , zrazu prestala vidiet, alebo , mala neaka flaky pred ocami toto je ina vec.; 😉 vtedy rychlo k lekarovy na pohotovost.; 😉

grettka
9. zář 2009

buducamama,
tie cierne bodky su s najvacsou rpavdepodobnostou tzv. zakalky v sklovci, vela ludi to ma, nemyslim, ze za to moze laserova operacia.. mam to aj ja, a nebola som operovana..

eridani
9. zář 2009

Ved ja nestresujem a samozrejme, ze babatko je prvorade. 🙂 Len sa snazim ziskat info. Myslim, ze aj pre babo by bol lepsi prirodzeny porod ako cisarsky rez. Samozrejme za predpokladu, ze by neboli ziadne ine komplikacie.

erikasadek
9. zář 2009

gretka, nemoze zato operacia caste u myopov, ae , dost caste po operacii, ako tak okolo seba pozeram, uz mam okolo seba tretiu osobu co sa jej stalo.. 😕

takze ma to dost strasi...
a kazda bola inde operovana..
moja znama prave ze ani nevedela ze sa jej to stalo a stratila 90% zraku.. na jednom oku..

eridani, ja som po 2 cisarskych nic to nie je ,ma to aj svoje vyhody.; 😉

kocule
9. zář 2009

Ahojte děvčata, taky přidám svoji zkušenost, třeba vám to pomůže. Oči mám operaované 4 roky, měla jsem na každém oku cca 7,5 dioptrií, takže jsem neviděla ani na metr před sebe. Nosila jsem přes 10 let kontaktní čočky a pak si tělo řeklo dost a přestala jsem je snášet. Navíc trpím na migrény, takže jsem ani nemohla nosit brýle s odlehčenými skly, prostě se to nedalo. Operaci jsem si domluvila u nác ve Zlíně, operoval mě dr. Stodůlka, kdo ho znáte, víte, že je to největší machr v oboru a tyto operace začal dělat v ČR právě on. Operace trvala cca 15 min, obě oči dohromady a ještě mi spravoval cylindr, prý to má dost lidí, takže naprosto normální vada. Včetně předoperačních vyšetřeních jsem na klinice strávila cca 2 h, docela fofr. Legrace nastala při placení, protože se platí po a to naprosto nic nevidíte, máte oslepené oči jako když se díváte do sluníčka, takže manžel lovil peníze v peněžence a podepisoval paragony 😀. Doma jsem si lehla a spala, byla jsem naprosto vyřízená a za cca 3 hodiny, co jsem se vzbudila, tak jsem viděla naprosto normálně, no euforie obrovská. Brýle jsem nosila od 11 let, takže obrovská změna. 😉. Nechala jsem si to dělat před vánocemi, abych měla delší čas na rehabilitaci a fakt můžu doporučit. Ještě jsem absolvovala nějaké kontroly a do teď jsem ťuky ťuky bez dioptriíí, i když počítám, že časem asi nějaká vyleze. Hned na klinice mi říkali, že lze rodit naprosto normálně, není to překážkou přirozeného porodu. Musíte si dát pozor první půl rok, nechodit třeba do posilovny, oko se ještě hojí. No a nás asi čeká císař, máme špatné polohy miminek. 😝 Jinak mě pěkně vytočila pojišťovna, protože ty se na to dívají tak, jako když si necháte zvětšit prsa, prý je to jen kosmetický zákrok a nepřespějí ani korunu! Ale že člověk nevidí na metr před sebe, to je ale vůbec nazajímá 😠 . Moc vám držím palce, nebojte se toho. Já se taky bála a bylo to super. Celou dobu jsme si s panem dopktorem povídali a vůbec mi to nepřišlo. A ten efekt je naprosto perfektní, za ty peníze to stojí.

lencul559
9. zář 2009

kocule • Kolik to stojí ve Zlíně? Já jsem zaplatila v Žilině za obě oči 840 eur + Předoperační vyšetření 35 eur. První kontrola zadarmo a každá další 10eur. Já jsem po operaci od 9.6.09. Zatím O.K. Akorát se mi trošku zhoršilo videní na blízko a to hned po té operaci. Taky jsem měla skoro 8 diopt.+ cyl.

kocule
9. zář 2009

Lencul, já platila tenkrát tuším kolem 18 tis Kč za jedno oko, byla jsem krátkozraká a to vycházelo více. To bylo vše, nic jiného se neplatilo. Cena zahrnovala předoperační vyšetření, operaci a kontrolu. Musela jsem podepsat, že je možné, že mi nějaké dioptrie zůstanou, lékaři těžko odhadnou, jak se bude oko hojit, což je vysoce individuální a že jsem s tímto srozuměna. Nezůstalo mi nic, akorát pravé mám a vždycky jsem měla trošku slabší, ale na dioptrii to není. Jak se ceny pohybují ted, to teda fakt netuším.