Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

grettka
13. bře 2010

a este jedna vec, pokiaal nie si zvyknuta na okuliare, tak co skusit sosovky? Ja ich nosim iba obcas, a v pohode, a mam kolegyne a kamaratky, co nosia len sosovky a su s nimi velmi spokojne.

toja
13. bře 2010

grettka,diky za odpoved....aj si myslim, ze ich ma vela ludi, tie bodky...len ich nevnima,lebo castokrat ked sa niekoho opytam, tak povie: ano,vidim ich aj ja..dokonca jeden clovek si myslel,ze ved to lieta nieco vo vzduchu 🙂
takze aj ty ich mas? som myslela,ze nejak operacne by sa to mohlo napravit..no skoda,ak neda...ja neviem,ci som precitlivela, ale proste vadi mi, ked mi nieco proste zavazdia 🙂

teodorka
13. bře 2010

ja som vzdy videla len jednu bodku ciernu ale mi to preslo...neviete ci to bolo to co mate vY?

toja
13. bře 2010

teodorka tak to mas super, ja som vzdy videla jednu a teraz asi sest. ale mozno niekomu to zmizne, bud rada neries,z coho,hlavne,ze nie je 🙂

teodorka
13. bře 2010

toja 🙂 no u mna je to horsie ze nevidim gulicku a neviem ci tym ze sa mi nieco zlepsilo alebo som taka slepa ze uz ani gulicky nevidim 😝 😀 😀 😀 😀

toja
14. bře 2010

teodorka a inak mas aky zrak teda?? 😎

princezna1111
2. kvě 2010

Awooojte..... rozhodla som sa podstupit operaciu oci laserom a zajtra idem k ocnemu spytat sa na nieke podrobnosti ci mozem ist na nu ....a tak som si chcela este pred tym nieco zistit na nete o tom a nasla som tuto stranku.... 😉 ,,,,dala som si namahu a precitala som skoro vsetky vase prispevky a teraz uz naozaj nwn ci mam ist na nu prve prispevky boli fakt vynikajuce a a uz som si myslela aj ze som sa rozhodla spravne ale potom nieco uz nwn presne nick oponoval na NOBODY-ho a spominal tam rizika a teraz uz ani nwn co chem. Mam strach ze co ked ja som prave to mizive percento toho neuspechu . aj ked je pre mna hrozne nosit okuliare aj ked ich mam uz do tretieho rocnika,,,,stale som si na ne nezvykla a vadia mi... 😖

lea79
3. kvě 2010

princezna v laserovom centre ti budú robiť rozličné merania, tým zistia či ti vôbec môžu laserom operovať oči, a z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že nemáš sa čoho báť, len smelo do toho,
ja po operácii vidím úplne fantasticky a nemusím nosiť šošovky

ivush.ka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ada11
27. kvě 2011

aj ja sa zapájam do tejto témy 😉 dnes som bola po 5-tich rokoch na očnom 😉 chcela som si dať premerať zrak a predpísať okuliare. ja mám dioptrie -6,5 😠 mne okuliare až tak veľmi nevadia, len niekedy hlacvne v lete pri vode, alebo v zime zahmlievanie skile, ale fakt nejako to neriešim, lebo mi to až tak veĺmi neprekáža. ja už som s okuliarmio stotožnená a je to hneď prvá vec, ktorú ráno chytím. Len dnes ma trochu nalomila sestrička a aj lekárka, že by som mala porozmýšľať nad operáciou. Ja mám ale trošku strach, napr. dokina hovorila, že bolesti nie sú nejaké výrazné, ale asi to úplner tak nebude. Nie je to len o bolesti, ale čo ak nejaká komplikácia ab ude to ešte horšie....no ale stále rozmýšľam či ten recept použiť, alebo ísť predsa na tú operáciu 😕

sjuzan77
17. čer 2011

@ada11 mne operovali oci pred 3 tyzdnami. ja som mala silne bolesti 2 dni po operacii, ale je to velmi individualne. a urcite to nie je nic, co sa neda prezit. videla som hned na 2.den a je to pocit na nezaplatenie, ze sa rano zobudim a nemusim si davat okuliare. rizika urcite su, ale ako tu jedna kocka spominala - riziko je dnes vsetko. ja mam obavy len z toho, ze sa chceme zacat snazit o babo, ale som cerstvo po operacii, tak neviem, co a ako. a k tym pripadom, kde sa zhorsili dioptrie-osobne si myslim, ze by sa zhorsili aj bez operacie. aj preto ju nechcu robit ludom, ktori nemaju ustaleny zrak.

jvo
14. črc 2011

ahojte neviete mi poradit kde v ba su lepsi ci excimer alebo oftum? a aka metoda? rozmyslam nad lasek alebo no touch....prosim skusenosti dakujem

sjuzan77
18. črc 2011

@jvo porovnat to nedokazem, nebola som na oboch klinikach, len na 1 - a to je excimer. co sa tyka tejto kliniky, bola som nadmieru spokojna, pristup bol ukazkovy, personal mily, prostredie prijemne. nemala som najmensi problem, akurat sa mi pred operaciou dlho zuzovala 1 zrenicka, ale to bol problem mojho oka - nie ich. som 2 mesiace po operacii, vsetko je v najlepsom poriadku, vidim bezchybne a snad to tak aj zostane. tiez sa mi na excimeri pacila komunikacia s nimi prostrednictvom e-mailu, na cokolvek som sa ich pytala, ci uz pred, alebo po operacii, dostala som hned odpoved.

danielka_ma
19. črc 2011

@sjuzan77 prosim ta ako dlho si cakala na termin? alebo nie je problem s terminamy? a ak nevadi, kolko to teraz stoji? ja by som chcela naraz obe oci....asi aj tebe robili obe, vsak?

sjuzan77
19. črc 2011

@danielka_ma na termin som cakala necele 2 mesiace. najdolezitejsie su pred operaciou posledne 2 tyzdne-vtedy sa musia prestat nosit kontaktne sosovky, ak ich clovek pouziva. pre mna to bolo nekonecnych 14 dni, pretoze s okuliarmi som nevedela normalne fungovat 😅
robili mi obe oci naraz, aj to odporucam, mas to aspon za sebou. operovali ma metodou lasek a stalo to dokopy 930 eur + 35 eur vysetrenie.

jvo
19. črc 2011

nemate nahodou este niekto skusenost s centrom cornea v BA? maju najlepsie ceny

viskupova
2. bře 2014

Já osobně bych laserovou operaci doporučila. Myslím si, že zdraví je důležitá věc, takže investovat do něho není nesmysl. U mě proběhlo vše bez problému a jakýkoliv komplikací. Jsem rok po operaci a necítím žádný náznak, že by se mi něco zhoršilo. Jsem velmi spokojená s očním centrem Ziris, kde jsou všichni ochotní. Domluva i zákrok proběhla rychle. 🙂

habibi78
2. bře 2014

Ja som bola na laserovej operácii pred 15 rokmi. Vynulovali mi dioptrie, akurát teraz mam pocit ze vy som na prave oko potrebovala nejakú -1 dioptrie ale to neriešim, odporúčam 🙂

Ešte dodám ze mne to robili nejakou inou metódou, teraz su uz oveľa dalej co sa toho týka, robili mi prave oko a po týždni ľavé, bolesti som mala jak hovado, fakt ze zle. Ale výsledok stal za to 🙂

mirus1311
2. bře 2014

ja len a len odporúčam, bola som pred dva a pol rokom (bola som krátkozraká, na jednom oku 3,5, na druhom 5,75) a keby som sa mala rozhodnúť znova, nezaváhala bysom ani chvíľu!!!

fifi284
15. únor 2016

@aspire5020 ahoj. Neviem ci si ešte aktívny,ale ak hej,možno by si vedel poradiť. Veľmi zvažujem operáciu. Krátkozrakosť -3,75 obe oči. Mam v tom ale doména guláš. Väčšinou, kde čítam negatíva o operácii,tak sa to týka metódy Lasik. A čo Lasek? Je to síce bolestivejsie,ale bezpečnejšie? Spoľahlivejšie?

radka35
21. únor 2016

nechala bych na lékaři,která metoda je vhodnější.Jsem po excimer laseru už 12 let a bez problémů.Sice 2dny po operaci to bolelo,ale dalo se zvládnout.jen jsem chodila jak Esmeralda.Dělali mi obě oči najednou a v únoru,kdy svítilo slunce a byl sníh.Tak to mi dělalo zle.Takže to vyřešila zatažená okna a šátek přes oči.Nelituji.Stálo to za to.Měla jsem mít od dětství brýle na dálku 3,5dioptrie.Nikdy jsem si nezvykla.Takže jsem našetřila a šla.Bylo to v Olomouci a jak říkám,12let bezva výsledek.

hanys28
22. únor 2016

Zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nekdo zkušenosti s Očním centrem Dr. Rau v Praze. Popřípadě prosím o vaše typy na jiná centra. Děkuji

petule12
22. únor 2016

@hanys28 byla jsem v Oftum Praha na Pankráci a za mě zatím spokojenost 😉

cuprice
22. únor 2016

Ahoj, já mám laser za sebou, budou to letos v květnu 2 roky. Zatím jsem spokojená, vidím výborně. Jen jsem byla upozorněna, že po porodu se to může zhoršit, tak jsem zvědavá, jak budu vidět potom. 🙂

twaina
4. led 2017

Ahoj všem, prosím o zkušenosti těch, které podstoupily korekci zraku před narozením dítěte. Opravdu se Vám oči po porodu zhoršily? Manžel mi koupil k Vánocům poukaz na korekci zraku do Lexumu, ale plánujeme druhé dítě a bojím se aby se oči nezhoršily a korekce tak byla zbytečná.. Děkuji za reakce.

kassandra1
16. led 2017

@twaina Byla jsem na laserové operaci krátkozrakosti před 10 lety. Tehdy mi očařka říkala, ať nechodím a jdu až po porodu, že se mohou oči zkazit. Neposlechla jsem a šla jsem. Teď jsem po porodu a naštěstí vše stále v pořádku.