Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

kristi
4. zář 2008

zajdu, az budou nejaky akce v optice nebo tak. Kolik stoji operace??

aponchie
4. zář 2008

proc hned operace?zajdi si na ocni mezi deduly a babky a nech si zmerit zrak a tlak v ocich pro zacatek 🙂 ja se operaci bojim bojim ja sem desnej straspytel

kristi
4. zář 2008

ok, stejne si myslim,ze by mi hnedka vrazili bryle, cocky nebo neco....musim najit ocare v Pze...

aponchie
4. zář 2008

no ja taky chodim az kdyz uz me neco stve..ale ted si chodim sama po lekarich pac oni by me nechali jen tak..predstav si,ze posledni navsteva u lekare jak chodim s tou bulkou pod pazi mi rekl doslova:ikdybychom vas kuchli tak to nezaruci ,ze se to udela znova!!!potom mi jeden rekl ,ze jsem blazniva straspytlice a takove reci vubec me neposlouchal a tak proste hruza..tady v Opave je to humus ta nemocnice tak me lucenek domluvila v jejich nemocnici jednoho doktora

kristi
4. zář 2008

ja nastesti,krome tech oci, zadnej problem zatim nemam. Takze tohle je jeidny a budu muset jit

elise
4. zář 2008

ja nad operáciou uvažujem jedno oko ma bude stáť vraj 12 tisíc v mikrochirurgii oka v blave, mám dioptrie 3,5 a na jednom oku mám cylinder.

nobody
4. zář 2008

Api, co bys chtěla po Opavě
my aspoň máme dobrý oční a porodní na nemocnici ..jinak je to hrůza děs ..asi jak skoro všude

kristi - zajdi do optiky, změří ti aspoň dioptrie, nic na tom není ... je to jak zavázat tkaničky 😀 😉

aponchie
4. zář 2008

nobo ja bych chtela vedet prave jak to mam s tim tlakem v ockach? 🙂

nobody
4. zář 2008

jasně
očka jsou důležitý
a tvoje obzvlášť
tak si tam nech nafoukat teda 😀 🙂

aponchie
4. zář 2008

no to uz se stalo a psala jsem to,ale asi jsi to nepostreh..tak nic dobrou 🙂

nobody
4. zář 2008

dobrou

lindulak
27. únor 2009

Super ze je tu taka diskusia... Aspire vdaka za linky na stranky - ja som uvazovala o operacii a nepodstupim ju. Nie som ochotna niest taketo rizika a radsej skusim sosovky. Odporucam si precitat aj panske prestrelky a napr. aj tento link http://www.fda.gov/cdrh/lasik/risks.htm A pre nobody-ho je tam pripona gov 😉

kristtin
21. bře 2009

No tak Vám poviem, kamarátka robí v tejto oblasti a hovorí mi, že väčšina lekárov aspoň u nich má okuliare a nikdy by nepodstúpili tento zákrok.čo za tým asi je. Tak ako napr: plastický chirurg by nikdy svojej žene nedovolil dať si plastiku, lebo on vie najlepšie čo za tým je.
Nechcem nikoho odradiť, ale treba si položiť aj takéto negatívne otázky.

k.a.t.k.a.
21. bře 2009

no väcsinou tí lekari su stari paprdovia a co budu uz vymyslat na stare kolena ze jo 😀 poznam ludi co su po operacii uz 10 rokov a chvalia si, ziadne vedlajsie ucinky ani zhorsenie zraku sa u nich neprejavili 😉 a keby daco na tom bolo tak to zakazu robit 😉
a co sa tyka plastickych chirurgov, tak co som mala cest vidiet, tak ich zeny vyzeraju skoro ako Michael Jackson 😀 ja mať muza plastickeho chirurga tak hned vyzeram inak 😀

k.a.t.k.a.
20. dub 2009

neviete niekto pri akých zdravotných indikáciach prepláca poisťovna časť sumy pri excimer.operácii? dakujem

nobody
20. dub 2009

při žádných

julca80
20. dub 2009

ja si tiez nespominam, zeby mi nieco poistovna preplatila. Vsetko som si hradila sama.
btw. operaciu som absolvovala pred 6timi rokmi. 😉

k.a.t.k.a.
20. dub 2009

apollo napr. preplaca aj bez zdr.indikacii a dovera som zistila že len pri asigmatizme a pri rozdieloch dioptrii na ociach cez 3 dioptrie a viac, vtedy pacient hradí len 80Eur na oko

k.a.t.k.a.
20. dub 2009

tu je ten cennik http://www.cmo.sk/cennik.html, skoda asi zmenim poistovnu na Apollo od noveho roku 😝

k.a.t.k.a.
20. dub 2009

sorry Union značnú časť preplatí aj bez zdr.indikacii nie apollo

tweet
23. dub 2009

ahojda nemáte někdo zkušenost s brněnským Meralem, upřednostňují tam metodu PRK zajímalo by me po jak dlouhé době budu moct z5 do prac.procesu? rekli mi ze min tyden dovolenou mozná i 14 dní

eimiky
23. dub 2009

Môj bývalý priateľ bol na laserovej operácii, ale to bolo tak 6 a pol roka dozadu...nosil silnejšie dioptrie.. bolo to dosť bolestivé prvý deň, ale odvtedy nenosí okuliare a zrak má veľmi dobrý

pho
10. kvě 2009

Ahoj, chci přidat svou zkušenost. Před 5 dny jsem podstoupila laserovou operaci krátkozrakosti v Brně v NeoVizi a už od 2. dne vidím super. Takže za mě doporučuji, ale manžel byl ten stejný den coi já a vidí teď hůř než předtím bez brýlí. Na pravé oko něco přečte, ale na nule teda rozhodně není a na levé nevidí skoro nic. Tak nevím, co s tím budou dělat dál.

nobody
19. kvě 2009

tweet .... tak jak to dopadlo?

ginepra
11. srp 2009

pho - ako mažel, už vidí dobre alebo vada zostala?

lencul559
18. srp 2009

Aj ja som bola na laserovej operácii LASEK. Bola som v Žiline. Mala som celkom na každé oko aj s cyl. 8 diop.Dosť veľké popolníky. Teraz vidím dobre,aj to čo netreba. Skôr niekedy zúrim, že vidím aj smietku na koberci. 🙂 Ale vážne. Odporúčam. A neváhajte. ....jeden problém však mám. Zatiaľ riadne nevidím synčekovi na nechtíky a keď mu čistím nos a ušká. Že vraj sa to upraví do 1 roka po operácii. Tak čakám ....

dominka11
19. srp 2009

podstupila som laserovú operáciu v apríli a som spokojná na 100%. Prvé 2-3dni sú velmi bolestivé, ale potom to zrazu prešlo a zrak bol zo dna na den lepší.
Bola som v Auparku a vyšlo to niečo vyše 1000€.

geegee
19. srp 2009

mozno to tu niekde je, ale od akych dioptrii odoperuju oci? Ja mam 3/4 a niekto mi vravel, ze to je malo na laser. Ale odvahu na operaciu este len zbieram. U nas maju teraz akciu ze obidve oci za 700 daco.

lyongirl
19. srp 2009

aj ja sa chystám, keď dokojím. MM bol v decembri a chváli si, ale už potrebuje nejaké slabé okuliare k PC. Okuliare mal ináč do diaľky s cylindrom skoro 4. A bol tiež v Auparku a ja tam pôjdem tiež.
Ja mám 3/4 s cylindrom, tak snáď ma zoperujú, nepočula som, že by to bolo málo....

veronkaj
20. srp 2009

tak ja pripojím svoju skúsenosť,
ja vidím len na jedno oko funkčné a aj s tým vidím horšie do diaľky a teraz už aj do blízka a druhé mám tupozraké, teda nevidím okrem svetla, tmy a obrysov nič
na

- rozmýšlala som veľa, veľa prečítala, dobrého i zlého, popýtala som sa ľudí čoto majú za sebou
- bola som tam na kompletnom vyšetrení očí a záver, operácia nieje vhodná pre mňa, proste po zvážení všetkých riízík ktoré to prináša a vzhľadom na to že mám funkčné len jedno je to príliš veľlký risk, prečítala som si aj zmluvu, ktorú dávajú podpísať, kde všetku zodpovednosť preberá pacient,
- veľa ľudí sa po pár rokoch vrátilo do pôvodného ale aj horšieho stavu,
- veľa ľudom to pomohlo ale aj uškodilo nenávratne aj ked máte garantované 3 opravné operácie ale ???
- nakoniec som bola aj rada, že to tak dopadlo, že v podstate mne by tým nepomohli

- rozprávala som sa s lekárkou úplne na rovinu a bohužial je to tak, že lekári zvážia ale všetky tieto operácie sú bez hradenia poisťovňou a je to v podstate zárobk. činnosť, a kolko zarobia taká je odmena pre lekárov, preto mnohý chvália ale situácia skutočná je trošku iná, preto sú tak postavené zmluvy aby nemali žiadnu zodpovednosť, preto je aj v čechách organizácia poškodených týmito zákrokmi a v USA kde sa začali robiť zákorky skôr vo väčšom množstve sa teraz ukazujú negatíva a nik im odškodné nedá lebo išli do vlastného rizika.

- ani lekári z iných odvetví, chirurgovia, pediatri, zubári si to nedávajú robiť a radšej majú okuliare, lebo ....