Laserová operace očí. Jste s ní spokojené?

vilca
26. kvě 2008

Ahoj holky, uvažuju o operaci očí laserem. Jsem dalekozraká, mám 4 dioptrie, od svých dvou let nosím brýle. Tři moje kamarádky na takové operaci byly (ale nevím, jestli byly krátko- nebo dalekozraké) a třeba ze sedmi dioptrií se dostaly na nulu a jsou moc spokojené. Tak sháním další informace a hlavně odvahu 😅 Máte s takovou operací zkušenost? Jste spokojené? Kde jste na ní byly? Díky za odpovědi 😉

lencul559
9. zář 2009

Nejsi moje dvojnice? 😀 Já mám taky pravé horší a byla jsem krátkozraká.Taky jsem podepisovala,že jsem s tím srozuměna, že se mi to muže zhoršit.Na 100% se to dá zaručit jenom malým dětem. ... Tak jo já jsem spokojená,nebolí mě nos od brýlí a vubec se cítím líp, že už nejsem tak slepá.Ale to dokáže pochopit fakt jen člověk, který trpí nebo trpěl na špatné oči. 🙂

kocule
9. zář 2009

No je to možné 😅 . Jo, našla jsem účtenku, opravuju. Cena celkem 32 tis. Děs běs. Ale dala bych je zase a jak píšeš, tohle fakt může pochopit jen ten, kdo si tím prošel. Manža na mě vždycky večer po sundání čoček u telky mával, dělal si prču, že ho nevidím. Teď má utrum. 😀 Ne fakt, pro mě nejlepší investice v životě a šla bych do toho znova. 😎

kety80
9. zář 2009

ahojte ja som bola na laserovej operacii asi marci jedno oko stalo 11- 15 tis. podla toho akou metodou to robia zatial si to pochvalujem tie okuliare mi naozaj liezli na nervy ja si to zatial neviem vynachvalit zajtra idem na kontrolu ci je vsetko ok super vidim tak asi bude vsetko ok dufam

bella888
10. zář 2009

ahojte tak som prave dnes tyzden po operacii oci , uz od pondelka som mala normalne otvorene oci a fungovala som pri mojom malom rocnom drobcovi ...bolest bola podla mna znesitelna trvala 4dni a potom uz ziadna bolest..cele ma to stalo 930 euro mala som metodu lasek (so sosovkami po operacii) a predoperacne vys 35euro...super som spokojna hlavne preto lebo som mavala strasne migreny z okuliarov a sosovky sa mi pri malom nechcelo davat..ODPORUCAM !!!!!

nobody
12. zář 2009

stejně se mi zdá, že PRK metoda je pak dál v životě nejlepší
sice nejbolestivější

teodorka
12. zář 2009

vcera sa mm rozpraval v zdravotnej poistovni s babenkou co jej to robili pred 14 rokmi a je velmi spokojna ,ze teraz zacina znova si vsimat ze by asi potrebovala nejake polky ....no ale 14 rokov je super doba a predtym nevidela na druhu stranu ulice .Vravela ze poistovna vszp to preplaca pokial je velky rozdiel medzi ocami v dioptriach .A vraj rohovka dorasta a preto potom po rokoch je mozna dalsia operacia....

nobody
12. zář 2009

a ta babenka měla PRK 🙂 😉

teodorka
12. zář 2009

neviem co je PRK ...viem iba ze ju operovali laserom ....tak co je to PRK?

nobody
12. zář 2009

ještě "stará" metoda ..bolestivá, prošel jsem jí..ale dám ruku do ohně, že je nejlepší .. a taky obecně s nejmenším přírůstek a obrany rohovku po letech .. ale to je zas třeba způsobeno počtem dioptrií atd.. to by bylo nadlouho

předchůdkyně LASEKu

nobody
12. zář 2009

sakra, já fakt blbě píšu 😀
s nejmenší reakcí rohovky na růst

eridani
14. zář 2009

Ahojte, tak som sa pytala doktora v poradni ohladne toho cisarskeho rezu. Povedal, ze operacia to neovplyvnuje, ale dioptrie ano. Kedze som mala 9 dioptrii, tak mam ist na vysetrenie k ocnemu a ten sa ma vyjadrit, ci v mojom pripade je cisarsky rez nutny. 😒 Roznako by ale postupoval aj keby som operaciu nemala.

lencul559
14. zář 2009

eridani,nečítala som všetko,ale ty musíš ísť na cisársky? Podľa mňa na oči vadí každý pôrod. Ja mám za sebou 1.normálny-popraskané žilky v očiach + shoršené dioptrie, 2x cisársky - vždy shoršenie zraku. 😒

eridani
14. zář 2009

lencul559: ja by som sa prave rada cisarskemu vyhla a rodila normalne. Ale na druhej strane nechcem ohrozit babo ani seba. Niekde som pred casom citala, ze po laserovej operacii oci sa neodporuca rodit normalne, len cisarskym, tak som sa na to pytala doktora v poradni. On povedal, ze operacia na to vplyv nema ale vysoke dioptrie ano. Vraj tam hrozi odlupenie sietnice. Kedze som bola kratkozraka a davali mi prec 9 dioptrii, co je dost, tak povedal, ze treba ocne vysetrenie a nech sa ocny vyjadri, ci mam mat cisarsky alebo nie.

lencul559
14. zář 2009

Takto: Keď majú pôrodníci akýkolvek zdravotný problém,tak vždy odporúčajú cisársky, aby sa vyhli ďalším zdravotným komplikáciam u pacientky. Je fakt, že sa v zmluve o laserovej operácii očí nedočítaš, čo ďalej. Že môže byť pre teba niečo rizikové. Tak to fakt musí shodnotiť iba očný lekár. Ty asi nemôžeš moc špekulovať 🙂, ale zasa oni sú odborníci, tak sa na nich spolahni.

nicky95
15. zář 2009

ahoj eridani, nečítala som všetky príspevky, teraz vôbec nepotrebuješ okuliare? Môj syn má 9, ale okuliare nenosí. Očná povedala, že by ho strašne bolela hlava. Relatívne on na to oko už pomaly nevidí. Na tú operáciu môžeme iba po 18 rokoch? A kde si si dala operovať? potrebovala by som poradiť, chcela by som ho zobrať aspoň na vyšetrenie. Ďakujem

nobody
15. zář 2009

na oči vadí změny v těle, nádorový bujení, cukrovky obou typů .....
pak můžou nastat komplikace - až ty největší (myšleno u rakoviny a částečně u diabetu)

eridani
17. zář 2009

nicky95: par dioptrii mi za tie roky naskocilo, ale okuliare nenosim, som rada, ze som sa ich zbavila. 😀 Ale myslim, ze by sa mi za tych 7 rokov pri dennodennom vysedavani pred pocitacom oci kazili dalej tak ci tak. Chystam sa na kontrolu, tak som zvedava, co mi povedia. Operacia sa robi v dospelosti, lebo v detskom veku sa este oko vyvija a dioptrie nie su ustalene. To v dospelosti sice tiez nemusia byt, ale tie zmeny byvaju podstatne pomalsie. Ja som bola operovana v Bratislave Karlove Vsi. www.excimer.sk Skus im zavolat a popytat sa. Podla mna vysetrenie spravia, ale ci odporucia operaciu aj v detskom veku, to si netrufam odhadnut.

mary12
31. led 2010

Dostala som sa v podstate náhodne na toto fórum, a chcem len povzbudiť tých čo sa ešte nerozhodli, nie je to len o biznise. Mne operovali oči v roku 1996 , teraz to bude už teda 14 rokov. Mala som okolo -5 D na obidvoch očiach. Bola som v Bratislave v Karlovej Vsi. Som nesmierne spokojná. Teda ak Vám to doporučí lekár pri vyšetrení ani len neváhajte, budete určite spokojní. Život bez okuliarov je SUPER!!

toja
20. únor 2010

ahojte je tu niekto,kto mi vie poradit?
strasne ma znervoznuju cierne bodky,ktore vidim pred sebou..vzdy ked pozeram na svetlu plochu,najviac na cisto bielu...som z toho na nervy ☹

spevacka
20. únor 2010

toja, to mám aj ja...už dlho.

toja
20. únor 2010

spevacka= a nevies,ako sa da toho zbavit?

ennyp
22. únor 2010

Dievcata, moze sa jednat o sklovcove zákaly. Ale urcite by som vyhladala odbornika.

ola84
2. bře 2010

ahoj,

toja, já se na to ptala své očařky a prý je to "normální"

Jinak já mám 6,5 a 7,5 dioptrií, mám skoro dvouletou holčičku a další "plánujem neplánujem" za tři čtyři roky... jenže na poslední ko na mě dr. no být váma, jdu do těhu dřív, a pak na operaci 😅 😅 😅 po prvním porodu se mi oči zhoršily o půl dioptr. a pokud to tak půjde dál, skončím brzo na deseti a na druhou stranu jít ted na operaci a pak mít dítě, to se mi prý opět zhorší...Jiné další problémy nemám, prý 😅

Kocule, taky chci do Zlína, k panu Stodůlkovi, mluvila jsem s člověkem, který se u něj operoval a byl nadšený...

Já bych byla taky, vidět opět aspon na deset metrů před sebe bez brýlí 😅 😅 😅

No chci dodat, že brýle jako takové mi nevadí, ani ty pálky za ztenčená skla... spíš mám obavy, kam to až půjde dál s očkama😢

Jo a ještě něco, dr mi doporučila užívat Lutamax...máte zkušenost někdo 😕

brumdinka
2. bře 2010

ahojte, diskuzi sem nečetla, ale přidám svou zkušenost 🙂

brýle sem nosila cca od čtvrté třídy celý život, měla jsem docela silné dioptrie a to 4 na levé a 4 a půl napravé oko, kdy to pravé bylo vždy horší - doktor mi v 15 letech řek, že bud´se mi to v 18 zastaví nebo na něj neuvidim vůbec 😅 naštěstí se to zastavilo,

o možnosti laseru mi říkal přítel (ted´už manžel) a mě trvalo snad 3, 4 roky než sem se k tomu odhodlala a taky si našetřila a tuhle operaci podstoupila a vpodstatě kvůli práci - chtěla jsem jít k polici, jenže mezitim zastavili nábor, takže zatim smolena 😅

no a šla jsem tedy loni v srpnu na operaci na obě oči najednou, stálo mě jedno oko 16 tisíc (takže 32 + něco za brejle, cesta do Plzně a na kontroly - bouchla sem stavebko), na diagnostiku sem byla v Chebu, operaci si nechala dělat v Plzni (přes prázdniny v Chebu doktoři toto neoperovali) - operace trvala chvilinku, muž na mě čekal a chtěl se jít podívat po Plzni a když mu řekli, že za hodinu bude hotovo, tak říkal, že to nemá ani cenu, že by se nestih vrátit 😀 a na občasný kontroly jezdim do Plzně; v září sme se brali a tam už jsem bez brýlí - jen jsem musela mít ještě sluneční - takže někde na fotkách sem nevěsta se slunečníma brejlema 😀 😀

a můžu Vám říct, že nádhera, chvíli mi teda trvalo než sem po ránu přestala hledat na stole brejle 😀 😀 a občas ještě musim kapat kvůli suchému oku, ale prostě bomba - vidim každym dnem líp a dle doktora se to bude zlepšovat 🙂 v létě budu jak ostříž 😀

brumdinka
2. bře 2010

kecám na kontroly jezdim do Chebu 😀 (sem se přepsala, jdu radši už spát) a opravdu můžu doporučit, je fakt že ty první 3 dny žádná sláva - dost to svědí a jakoby jehličky v oku a nesmíte si ty oči podrvat ani na ně sáhnout, taky je několik dní nemýt, ale výsledek stojí za to 🙂

toja
13. bře 2010

brudmdinka lenze ja nemam normalne okuliare,ja nemam dioptrie, ja mam iba polky, ale mam astigmatizmus a ten nie je take jednoduche odoperovat a vraj sa to vracia...je to proste geneticke, vsak vela ludi v nasej rodine to ma..ja na okuliare moc nie som zvyknuta,lebo ja ich nosim od 25ky, dovtedy som videla dobre..ale nejako sa to zhorsuje,robim vela s pocitacom...a co ma rozculuje su tie cierne bodky, co mam v zornom poli. tie mi idu na nervy 😠
a ked som sa lekarky pytala, tak ona ze je to normalne 😠
to sa fakt s tym neda nic robit?
potom sa sa zlakla,lebo na nete som nasla,ze sa ti moze spravit tolko bodiek,ze cele zorne pole zaberu...zabodkuju, som sa fakt zlakla

spevacka
13. bře 2010

toja, asi by som šla ešte k inému očnému alebo aj ku dvom...zrak ti nikto nevráti, ked sa niečo pokašle...

toja
13. bře 2010

spevacka pojdem,ale verim,ze take zle to nebude

natrix
13. bře 2010

ahoj holky, taky mám odoperovanou krátkozrakost, bude to 3 roky a jsem moc a moc spokojená...
Lutamax doporučuju, teď je ještě novinka, Lutamax duo a ten je výbornej 🙂 😵

grettka
13. bře 2010

toja, so zakalkami v sklovci - tymi ciernymi bodkami v zornom poli sa fakt velmi neda nic robit...tu nepomoze navstivit nevoemkolko ocnych lekarov... mam ich aj ja, niekedy som z nich nervna a niekedy ich ani nevnimam, jedna lekarka mi povedala, ze sa daju predpisat nejake kvapky, ale tie velmi nepomahaju, ak, tak vraj len u velmi maleho poctu pacientov, da sa to skusit, ale nikto nezaruci vysledok. Druha vec, daju sa trosku napravit okuliarmi, ak mas dobre vykorigovany zrak spravnou dioptriou, tak su menej rusive, tak mi povedala dr. a ja s nou musim suhlasit. Mne sa postupne od 10 rokov zhorsoval zrak, zacala som 0,5 dioptriou j s cylindrami, kedze mam astigmatizmus na oboch ociach, okuliare som nenosila, videla som dobre, lenze potom som po mature nastupila do prace a zacalo 8 hodinove cumenie do pocitacoveho monitora a oci sa ozvali, tak som v 19 zacala okuliare nosit najprv len na citanie a k pc, a nakoniec som si ich musela nechat cely den... dnes mam 33 rokov a 1,75 dioptrie na jednom a 1,5 na druhom oku. Zakalky som zacala vnimat asi az pred 5 rokmi, presla som niekokymi ocnymi dr. aj specialnymi vysetreniami v nemocnici a tam mi dve lekarky povedali nazor na zakalky, ma ich vela ludi, niektori ich vnimaju, ini nie, a ano je to normalne...