Laserová operace očí, kde?

terkez
1. kvě 2014

Dobrý den, chtěla jsem se jenom zeptat jestli někdo má nějaké zkušenosti s laserovou operací očí. Jak to všechno probíhá a jak vám je po nějaké době, jestli operace opravdu pomůže. Doporučili byste mi nějakou kliniku podle vlastních zkušeností? Většinou co hledám nějaké diskuze, tak jsou staršího data, takže proto bych byla ráda za novější odpovědi. 🙂

nolies
1. kvě 2014

@terkez Ahojky, já jsem byla na laserové operaci minulý červen v Brně v Neovizi. Předoperační vyšetření nebyly nijak nepříjemný a samotný zákrok trval 5 minut a hned jsem po něm nádherně viděla. Teď po roce jsem hrozně ráda, že jsem tam šla a nelituju toho. Šla bych znova. 🙂

luciksima
1. kvě 2014

Ahojky já bala před 2roky na leseru v Plzni v oftě před operační vyšetření bylo v pohodě samotný zákrok se dal též vydržet akorád první den jsem nesměla moc koukat tak jsem to prospala,ale druhý den už jsem viděla krásně a na to,že jsem měla hodně dioptrií jsem spokojená na 100% a šla bych do toho zase!opravdu to stojí za to 🙂

elvira
2. kvě 2014

Já jsem byla před deseti lety u Směčky ve Zlíně a naprosto spokojená...
Objednala jsem se na konzultaci, vyšettřili mě, navrhli termín, řekli cenu, potom jsem ve stanovený den přijela - manžel mě dovezl, rozkapali mi oči, lehla jsem si, do ruky mi dali balonek - prý to uklidňuje, samotná operace trvala chvíli... Pak jsem asi půl hodiny musela počkat v čekárně, propustili mě domů, oči mě pálily a bolely hodně asi dva dny - takže v mém případě nehrozilo čtení nebo dívání na tv, dali mi prášky na spaní, ať to zkusím co nejvíc zaspat.
Po těch 2 dnech lepší a lepší - jen jsem kapala kapky a doteď dobrý - měla jsem přes 6 dioptrií a jsem bez brýlí.
Známý byl na operaci taky a ještě ten den sledoval televizi, bez bolestí - asi záleží na druhu operace. 🙂

elllenka
2. kvě 2014

Byla jsem na operaci asi před 7 lety ve Zlíně v Gemini, mohu jen doporučit. Doktor Stodůlka mě přímo operoval, je to opravdu odborník a svému oboru se věnuje. Nevím jak teď v té době kromě svojí soukromé kliniky dělal ještě primáře v nemocnici na očním oddělení. Takže jsem se svěřila jemu a nelituji. Nechala jsem si operovat obě oči zaráz. Vezl mě tam manžel a pak po operaci jsem už viděla, sice rozmazaně, ale viděla. Jsem byla trochu nesvá, že po operaci ještě budu něco podepisovat, ale úplně v pohodě. Cestou domů jsem měla sluneční brýle, vzala si prášek proti bolesti a doma prášek na spaní a druhý den jsem byla trochu citlivá na světlo, ale jinak jsem viděla čistě a jasně. Z Gemini mi druhý den volali, jak mi je- jak se cítím. Pak jsem už chodila na kontroly. Nelituji těch peněz, rozhodně to stálo za to.

Co na Gemini oceňuji je to, že operují opravdu jen lidi, kterým operace pomůže. Nedělají to jen pro peníze za každou cenu. Moje sestra šla do Brna a do teď má problémy s očima. Chtěla ušetřit a doplatila na to. Neměli jí vůbec operovat ale nic jí neřekli, dali jí podepsat papír, že souhlasí s tím, kdyby se operace nepovedla nebo něco takového. A pak se s ní ani nehodlali bavit. Prý už napořád bude mít s očima problémy, hlavně na sluníčku.

Takže doporučuji pořádně si ověřit kde se člověk nechá operovat, klidně oční vadu zkonzultovat s více lékaři- některé vady se operovat nedají.

blanka.k
2. kvě 2014

@terkez rozmýšlela jsem se mezi brněnskou Gemini a Neovizí, na obě bylo plno dobrých recenzí. kamarádka šla na nějakou "neznámou" a musela znovu na operaci. Bohužel nemám auto, v té době jsem měla batole, takže nic mimo Brno nepřicházelo v úvahu, i když nad Zlínem jsem uvažovala , také skvělé reference 😉
šla jsem na zákrok NeoLasik HD (rychlé hojení, a doživotní záruka a dávali 8 lidí za cenu 5, takže stačilo na netu si najít nějakou skupinu, co hledala lidi na konrétní termín a místo 48t to bylo za 30t.)Bohužel těsně před operací mi řekli, že mám špatné osy očí (prý jestli jsem nešilahala atd. 😕 ), tak mi dali podepsat papír, že i s tím s operací souhlasím. a že možná po operaci budu vidět dvojitě, ale jen na cca 20cm od očí, časem se to tréninkem upraví (kdo na takovou vzdálenost na něco kouká 😝 )...Vyšeření před/operace/po....vše super (už cestou z kliniky jsem četla v autě nápisy na bilboardech atd....paráda po cca 22letech s brýlema). bohužel časem se ukázalo, že dvojitě vidím vše, i baráky daleko, dle vyšetření jsem na jednom oku akorát -0,25D, druhé 0, jinak vše ok, papír měli podepsaný, co bych chtěla 😔 Po roce po operaci jsem šla ke své pův.očařce, už jsem měla -0,5D na každém oku, dvojité cvidění mi řpijde lepší, ale možná to už nevnímám a zastiňuje to, že už nějaké ty malé dioptrie mám...zatím brýle nenosím,ale na práci si je možná pořídím, mám na oči hodně namáhavou práci, možná i na práci na PC bych je nosila ....To se mi před operací nestávalo, oči byly sice unavené, ale nezhoršovalo se mi to tak 😅 Tak si zatím užívám bez brýlí, uvidím za pár mesíců jak půjdu znovu k očnímu, kolik D tak bude, jak by to někdy mělo být na 1-1,5D, tak klidně půjdu zase pod kudlu, když na to mám záruku 😝

klara.t
2. kvě 2014

já byla v Lexum v Praze a moc doporučuji. Už v roce 2006. Byla jsem krátkozraká, tuším víc než 6 dioptrií. Nejdřív vám oči prohlédnou na mnoha přístrojích, aby věděli jak jste na tom. Mě bohužel napoprvé řekli, že to ještě nemám stabilní (zvýšili mi dioptrie asi o 3/4), byla jsem ješě ve vývinu 🙂 měla jsem přijít za rok. To mě to prohlédli, řekli, že jedno oko OK, druhé +1/4 dioptrie, ale že to nevadí, že jsou oči stabilní. Za tuto prohlídku jsem tenkrát platila 1000,- ale odečtou vám jí z ceny, pokud se zákrok proved do 3 měsíců. Což se u mě provedlo. To ráno jsem tam přišla, už nevím, jestli mi to znovu měřili, ale pak mi do očí káply kapky pro znecitlivění a roztažení duhovky. Asi po půl hod už jsme jeden za druhým chodili na sál, oblečení, s botama 🙂 jen nějaké čepice na hlavě a zástěru (s toho nemocničního matroše na jedno použití). Lehla jsem si na stůl. dali mi držet plyšového psa na hrudník, jedno oko přelepili, druhým jsem měla koukat do červeného světýlka, víčka mi myslím rozevřeli náplastí (vůbec o ní nevíte). No a pak o řezali laserem, pak hned druhé oko. Trvalo to všeho všudy asi 5=8minut, pk mě řekli zavřít oči, posadit se a dovedli mě do čekárny, kde se musí být půl hod se zavřenýma očima. Pak mi tam něco kápli, vyfasovala jsem antibiotika v kapkách do očí (kapou se 14 dní) a umělé slzy, ty se kapou dokud je potřeba. Manžel mě odvedl domů, kdejsem ted den měla mít zavřené oči. Tak jsem to proválela. Druhý den kontrola, po týdnu kontrola, po měsíci a po půl roce. Dodnes vidím moc dobře. Po operaci jsem tedy viděla víc než dobře, i písmenka co nevidí lidé běžně (jak dokonale vyhladili rohovku), postupem času se to malinko zhoršilo, ale na normální úroveň. Nemám ani jednu dioptrii. Na jednom oku myslím mám čtvrtku, ale nevím.... 🙂 doporučuji moc na to jít. Bez brýlí je to uplně super, mě nevadily, ale ted vím, že to byla otrava 🙂 Cestou domů jsem měla slun.brýle, ale spíš mě vedl manžel, snažila jsem se mít zavřené oči. Ale když jsem je otevřela, viděla jsem vše hrozně ostře. Krása to byla. Ale byla jsem citlivá na světlo. Brýle jsem nosila asi 14 dní (tak proto, že jsem se nesměla malovat).

klara.t
2. kvě 2014

jo a bolest jsem necítila žádnou ani při operaci ani po ní, nikdy. Jen při operaci smrad, jak pálí rohovku 🙂 jako když si upálíte kus nehtu... 😀

viskupova
4. kvě 2014

Ahoj, já byla moc spokojená s klinikou Ziris. Příjemné prostředí a opravdu laskaví doktoři. Operace je opravdu bezbolestná, ale trošičku nepříjemná, přece jenom je to zákrok 😒 Ale kdyby záleželo na mě, tak bych to klidně podstoupila znovu, protože mi to opravdu pomohlo. Brýle ani čočky vůbec nepoužívám. Taky jsem po operaci prospala celý den, ale to asi kvůli lékům. Takže jestli ti mohu doporučit, tak na operaci jdi, stoj to za to! 🙂

alyssa18
4. kvě 2014

Já jsem byla asi před třemi roky ve Zlíně v Gemini. Operoval mě přímo pan Stodůlka a jsem velice spokojená. 🙂 Nebylo to sice bezbolestné, jak se všude píše, ale dalo se to vydržet. Odcházela jsem mírně dezorientovaná, doma mě to začalo štípat, bolet, brečela jsem jak korejské děcko, ale prý je to normální a musí se to vydržet. Nějaký měsíc po operaci jsem se nijak nelíčila, omezovala jsem náročný pohyb a sport a dávala jsem si pozor na prašné a zakouřené prostředí. Sice se mi na jednom oku cca dioptrie vrátila, ale nelituji toho, protože ten pocit, že ráno otevřu oči a VIDÍM, za to stojí. A i kdybych snad někdy musela jít znovu, tak půjdu. 🙂

blueivy1
11. kvě 2014

klara.t: Vy jste byla v Lexumu? A nevíte náhodou jak to funguje s tímto? Našal jsem na polském gruponu slevový poukaz na operaci očí, ůdajně se dá uplatnit na klinice Lexum. Tady je odkaz http://www.groupon.pl/deals/poznan/europejskie-... , pokud to dobře počítám tak je to fakt mnohem levněšjí a podle referencí, co jsem měla možnost si zde přečíst se jedná opravdu o kvalitní kliniku.

soleilll
11. kvě 2014

@terkez Jestli jsi ze Zlína, tak za mě jednoznačně Gemini a Dr. Stodůlka. Jednoznačně největší machr v oboru a nejdelší zkušenost s operacemi očí. Já byla před X lety na LASIKu a vzhledem k počtu dioptrií, co mám, to byla nejlepší investice v mým životě (hned po IVF 😀 ).

soleilll
11. kvě 2014

@blueivy1 Co vím, tak slevy do Lexumu se občas objeví i na českých slevových portálech. Dobře si pročti, o jaký typ operace jde - nabízí se jen ty starší postupy (např. PRK), které nejsou tak splehlivé, jako novější (např. LASIK atp.). Operací je několik a ne všechny jsou vhodně pro každého.

blueivy1
18. kvě 2014

Děkuji za reakci. Dala jsem na tebe a zjišťovala jsem si ještě víc, než před tím. 🙂 Pročetla další diskuze ale hlavně jsem si zavolala i přímo na kliniku. Překvapilo mě, že mají call centrum podle webu non-stop, ale samozřejmě jsem volala v normální hodinu. Takže nejdříve jsem se ptala, jak je to s tím polským Grouponem (http://www.groupon.pl/deals/poznan/europejskie-...). Slečna na telefonu mi sdělila, že je to teď nová akce a opravdu je platná a vysvětlila mi, že stačí nahlásit heslo Groupon a okamžitě získám slevu bez nějakýho nákupu. No a pak jsem se ptala na zákroky a dohodli jsme se, že nejlepší bude osobní návštěva a konzultace přímo s lékařem. 🙂 Už se těším. 🙂 Tak mi drže tě palce a pěsti! 🙂

terkez
autor
19. kvě 2014

Opravdu moc děkuji za odpovědi. Vůbec jsem nečekala, že se tolik lidí ozve. Vaše zkušenosti mi opravdu pomohly. Celý měsíc jsem obvolávala kliniky a zjišťovala si toho nejvíc. Vybírala jsem si spíše kliniky s mého okolí, protože dojet někde dál by byla pro mě velká komplikace. Nakonec jsem si vybrala kliniku Ziris, kamarádka tam zákrok podstoupila a byla spokojená a navíc není to pro mě dlouhá cesta, což jsem ráda. Teď budu jen doufat, že zákrok dopadne dobře. Nastoupit mám za dva týdny, tak mi prosím držte palce ať se všechno podaří jak má. Celkem jsem i natěšená 😀

orange29
21. kvě 2014

Dobrý den,
pokud by měl někdo zájem, nabízím slevovou poukázku na laserovou operaci očí do kliniky GEMINI, s jejímž použitím Vás vyjde laserová operace OBOU očí bezkonkurenčně nejlevněji, a to konkrétně:

FEMTO LASIK
běžná cena 32.000 Kč | cena pro Vás 19.500 Kč (cena je za operaci obou očí, tzn. konečná cena za operaci obou očí)

CRYSTAL LASIK
běžná cena 40.000 Kč | cena pro Vás 27.000 Kč (cena je za operaci obou očí, tzn. konečná cena za operaci obou očí)

6D DIAMANT LASIK
běžná cena 48.000 Kč | cena pro Vás 33.300 Kč (cena je za operaci obou očí, tzn. konečná cena za operaci obou očí)

V případě zájmu se ozvěte do SZ.

jetynka
4. čer 2014

Holky půjdu na laserovou operaci očí do Agel Vítkovice, byla jste tam některá?Jaké máte zkušenosti s přístupem a samotnou operací?Díky moc.

fotokarol
5. kvě 2015

študujem v Brne a rozmýšľam o operácií očí na oftum.cz cez študentskú zľavu 🙂

http://www.oftum.cz/cz/proc-si-vybrat-nase-cent...

nemá ešte nejaká klinika takúto zľavu? Alebo nie je teraz niekde nejaká super akcia na laserovú operáciu očí?

angell83
5. kvě 2015

Na naší klinice máme akci http://www.lexum.cz/ za jedno oko 8900,- 🙂

skritkova
7. dub 2022

Ráda bych obnovila tuto diskuzi - holky, kdo jste kde byl na tomto zákroku v poslední době a jak jste byli spokojení?