Laserová operace očí - odstranění dioptrií, zkušenosti?

mosvo
7. srp 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s laserovou operací očí? Mám na obou očích kolem 4 dioptrií a přemýšlím o odstranění pomocí laseru. Mám ale kamaráda, který tuhle operaci podstoupil a má od té doby problémy se suchýma očima a nějaké další komplikace a říká, že kdyby věděl co mu to udělá, tak by do toho znovu nešel a raději dál nosil brýle. Vím, že jsou rizika, že se něco nepovede a proto jsem se chtěla zeptat i dalších kdo tuto operaci podstoupili, zda je u nich vše v pořádku, zda se podařilo odstranit všechny dioptrie nebo zda nejsou nějaké následné komplikace a zda by se pro tuto operaci rozhodli znovu. Díky. Monika

eedragon
21. črc 2016

Něco o laserové operaci je i v tomto videu =)

https://www.youtube.com/watch?v=h9-sdmo3A6o
hanicka_valik
11. bře 2017
Uživatel hanicka_valik je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od hanicka_valik.

Ahoj, já sem taky o operaci uvažovala, mám skoro 4 dioptire na dálku. Docela mně vadí totiž nosit brýle. Očařka mně ale od toho docela zrazuje, je mi už 38, a tím že sice blbě vidím na dálku, budu dobře vidět na blízko. K brýlím bych se stejně za pár let vrátila. Koupila sem si teda kontaktní čočky, mám teď TopVue a úplně super. Nedělá mi problém je ráno nandat a večer sundat 🙂

lenisek35
23. bře 2017

Byla jsem na operaci před cca 11ti lety s dioptriemi 3,5 a 4 v Horních Počernicích. Tehdy mě doktor upozorňoval, že se mi dioptrie můžou vrátit. Po zhruba 10 ti letech se mi zdálo, že se mi oči zase zhoršují, tak jsem si zašla do normální optiky na přeměření a vše v pořádku. Byla to jen únava. Ženská v optice byla dokonce překvapená, že oči nejsou ani podrážděné. Takže celkově jsem spokojená, jen jak už psal někdo v příspěvku výš, občas zapomenu, že jsou oči po zákroku a silné promnutí nebo prudké otevření očí po spánku zabolí.

hesstia
23. bře 2017

byla jsem teď v září, měla jsem -7 a -8... vidím tak jako nikdy v životě... suché oči jsem ani moc po operaci neměla, stejně musíš pak dlouho kapat umělé slzy, po 2 měsících úplně bez problémů a kapu už jen 2x denně, protože se prý má, ale já už bych se na to klidně vyprdla... tím, že jsem měla vysoké dioptrie, tak mám akorát ten halo efekt, kdy večer světla vidím jakoby s menším oparem, vygoogli si to, já to neumím správně vysvětlit možná, ale v ničem mě to neomezuje a za mne tedy nejlepší investice v mém životě...

therenka
23. bře 2017

Byla a šla bych znovu, je to zázrak 🙂 Je to už 15let a pořád mě to fascinuje, brýle jsem nesnášela, čočky byly otravné a teď .... naprosto bez problémů, oči jsou v pohodě, dr trochu strašil, že s porody se to může zase zhoršit, ale naštěstí se nic takového nekonalo. Těch pár dní po operaci nebylo moc příjemných, ale rozhodně to stálo za to.

mastik
23. bře 2017

Byla jsem na operaci před 6 lety. Dioptrie mi odstranili úplně, měla jsem 5 a 7 a k tomu astigmatismus. Problémy žádné nemám, kapala jsem jen pár měsíců umělé slzy. Akorát se mi zrak zase trochu zhoršil (ale brýle nosím jen na řízení, jinak nemám pocit, že bych je potřebovala) a reoperace není v budoucnu možná, protože rohovka už je moc tenká. Ale jak už je psáno výše, takhle od stolu ti asi těžko poradíme. Záleží, jakou máš vadu a jestli dioprie půjdou odstranit úplně. A pak jak moc tě normální nošení brýlí omezuje v životě. Podle zkušenosti jednoho člověka se nerozhoduj 🙂.

carolisa
24. bře 2017

Souhlasím s vámi je to skvělý moct odložit brýle a vidět dobře, byla jsem jako @lenisek35 v Počernicích cca před rokem, ale měla jsem jen 2 a 3 dioptrie. Zatím vše bez problémů, ale chtěla jsem se zeptat @hesstia jestli si to měla hned ten "noční opar" nebo to přišlo až později a není to problém večer při řízení?

hesstia
24. bře 2017

@carolisa měla jsem to ihned a zatím to neustoupilo, jsem necelých 6 měsíců po operaci a na kontrole mi řekli, že jsem měla hodně těch dioptrií (-7 a -8 a mám teď 0), takže je i dost možné, že to už zůstane, ale v ničem mi to nevadí, ani večer při řízení, ono hlavně jsem si na to už za tu dobu zvykla, že to prostě nevnímám... 🙂

axelis
27. dub 2017

Ráda bych přidala také mojí zkušenost s laserovou operací očí 🙂 Mám jí za sebou necelé 4 měsíce a můžu říct, že nemám jedinou výtku 🙂 Zrak se mi začal kazit až po narození mého prvního chlapečka, bylo to jen slabé, špatně jsem viděla na dálku ale dioptrie se mi postupem času docela zhoršovali. Nikdy jsem nebyla zvyklá na to nosit brýle ani čočky, dřív mi dělalo problém si jen nakapat obyčejné kapky do očí, když mě třeba pálili, ale manžel mi právě řekl o tomto zákroku a at si to nechám projít hlavou a že stojí zamnou v každém případě mého rozhodnutí. Načetla jsem si o dost klinikách v praze, které tento zákrok dělají a rozhodla jsem se pro kliniku horní počernice, kde byla komunikace snimi velmi rychlá 🙂 Šla jsem na konzultaci s panem doktorem, který mi vše objasnil a musím upřímně říct, že mě i dost uklinil, měla jsem obavy, přece jen zákrok do očí je vážná věc 🙂 ale teď jsem jedině ráda, že jsem do toho šla 🙂 Po předoperačním vyšetření mi můj doktor dal termín hned na 8 dnů a celkový zákrok trval opravdu chviličku…Troufám si říct, že i patřím mezi ty štastlivce kteří neměli žádné komplikace po zákroku a i po takové chvilce co jsem po operaci si už nedokažu představit, že bych znovu nosila brýle 🙂 je to pro mě velká úleva 🙂

kirinka2013
27. dub 2017

Za mne tedy nejlepší rozhodnutí mého života. Měla jsem na jednom oku 3,5D a 1,5 cyl a na druhém 2D a 1cyl, resp. viděla jsem kulové 🙂 Brýle jsem nesnášela, nelíbili se mi, navíc mne všechny možné typy tlačily za ušima. Čočky jsem nesnesla. K operaci jsem se odhodlala loni v červnu, nechtěla jsem jít k oltáři s brýlemi. Zvolila jsem kliniku Gemini v Českých Budějovicích. Samotná operace sice nebyla zrovna nejpříjemnější, ale během 20 min jsem byla venku a už v té chvíli viděla skoro jak s brýlemi. Dodnes mám občas pocit sušších očí, ale ten pocit, když z okna "zazoomuju" lístečky na stromě, to je k nezaplacení.

makyjuli
4. kvě 2017

@mischali a zlepsilo se Vam to? Ja byla dnes a kdyz vidim ze nekteri se ten den uz divaji na tv... ja take vidim mlhave zatim...

vaporetka
5. kvě 2017

Ahoj, patrim mezi ty, ktere ocarka od operace odrazuje. Od narozeni koukam jen jednim okem. Na pravem jsem mela vrozeny sedy zakal, operovali mi ho v nekolika mesicich, oko zachranili. Ale i kdyz jsem cvicila, tak na oko vidim hodne spatne. Mam pokrivenou cocku a nezvetsuje se. I kdyz mam potrebny pocet dioptrii, tak s nim nic neprectu. Druhe oko se zacalo zhorsovat v 15, dnes mam 5 dioptrii. Moje ocarka rika, ze je pro me laserova operace porad dost velky risk...vsadit jen to jedno oko. A verim ji. Na ocni chodim velmi pravidelne...a kdyz se po doktorech podivam, vsichni maji bryle. Nikdo z nich na operaci nejde. A ze sveho okoli znam dva odrazujici priklady/ jedna kamaradka vidi hur nez pred operaci, druhy pak ma velmi neprijemne slzeni v ocich.
Kazdy si musi zvazit sva rizika.

silvapokorna
28. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@vaporetka Ahoj, souhlasím. Taky mám 6 dioptrií a už dýl a na operaci se mi nechce. Hledám spíš jiné možnosti, cvičení s očima a pod. Zatím se oči vždy zlepšili zpátky, takže se mi dioptrie nezvyšují víc už několik let. Vidět bez brýlí je krásná představa, ale přijde mi to velký risk. Vlastně jakákoliv operace. Ne nadarmo dají podepsat prohlášení, že počítáš s tím, že to nemusí dobře dopadnout.

pavlinapokl
10. črc 2017

Já jsem 7 let nosila čočky a poslední rok mi přestávaly vyhovovat, tak jsem hledala jinou alternativu. Byla jsem krátkozraká a dioptrií jsem měla hodně, takže jsem se rozhodla pro operaci. Teď už vidím v pohodě, čočky ani brýle nepotřebuju, i když mi zůstalo půl dioptrie dioptrie mám, což je super potom, co jsem měla předtím. Byla jsem na oční klinice v Horních Počernicích.

milunka28
9. srp 2017

Chci přidat svou zkušenost. Před 5 dny jsem podstoupila laserovou operaci krátkozrakosti na klinice v Praze v Horních Počernicích a už od 2. dne vidím super. Takže za mě doporučuji. Manžel byl ve stejný den jako já, měl horší vadu, tak mu trvalo trochu dýl, než se mu oči srovnali, ale už si to pochvaluje.

lulinda5
28. srp 2017

Ahoj holky, tak jsem si dneska rozšlápla brýle. No vážně, to nepochopíte. V noci malej řve, já totálně rozespalá, šmátrám po nočním stolku po brýlích a shodila jsem si je na zem. Tak se začnu hrabat z postele, jakože si na to rozsvítím a tatatááá, šlápla jsem přímo na ně. A jelikož jsem lajdák, žádné náhradní nemám, tak jsem hned po ránu naštvala manžela, protože nemohl do práce a musel se mnou jet zařizovat brýle 😀 😀 Takže vám, co jste po operaci tiše závidím. A začíná ve mě hlodat červík, že bych přeci jen taky mohla jít.

finie
31. srp 2017

@lulinda5 Teda teď jsi mě pobavila 😀 Hezky jsem se po ránu zasmála, takže děkuju 😀 Ale samozřejmě, chápu, že pro tebe to muselo být hrozné, nemyslím to zle.

vladimira_b_l
31. srp 2017

Já jdu na operaci laserem na podzim, od mala mám brýle, operovanou šilhavost, vstupní prohlídky dopadly na výbornou, už se těším, i když se zároveň bojím, brýle i čočky mi fakt chybět nebudou...

milunka28
1. zář 2017

@vladimira_b_l Tak to gratuluju, že vstupní prohlídky dopadly výborně 🙂 Tak až budeš mít po operaci, tak dej vědět, jak jsi dopadla. A bát se nemusíš, i když je to samozřejmě normální, pak zjistíš, že se nebylo čeho bát 🙂

zvedavec2
1. zář 2017

Ja jsem negativni pripad. V dubnu operace na budejovicke. od te doby suche oci, paleni, rezani. Navic mi zustala na obou ocich 0,75 dioptrie. Takze dal nosim bryle.
Jsem jako tvuj kamarad. Kdybych si o tom vic nacetla, nikdy bych do toho nesla.

Navic, nenoseni bryli ma necekany efekt - citis kazdy vetricek v ocich, je to velmi neprijemne.

Fakt negativni zkusenost, ja osobne hodne, hodne lituji.

martiina_k
1. zář 2017

Já jsem skoro dva roky po laseru a v pohodě. Na levém oku má čistou nulu, na pravém asi 1/4 dioptrie, na což se brýle nedávají a pokud koukám oběma očima, nepoznám to. Občas večer, když jsou oči unavené, tak jakoby pomaleji zaostřují, ale to je minimální problém. Šla bych do toho znovu na 100%. Operace jsem se tak bála, že jsem tam kolabovala s tlakem... oni všichni to popisovali tak dramaticky, že mě to akorát vyděsilo a ve vvýsledku to vlastně vůbec nic nebylo a samotý laser trval opravdu chviličku.

luu_ca
1. zář 2017

Ja byla na operaci Gemini na podzim 2014 (Doporučuju chladnější měsíce kvůli neslunečným dnům), měla jsem 7 dioptrií, možná trochu víc a zatím spokojenost. Suché oči k tomu patří, ale není to nic strašného - ráno si po probuzení kápnu a celý den pohodička, jsou dny kdy nekapu vůbec.
Někde jsem slyšela, že se zrak může opět poškodit při tlačení při porodu, tak jsem zvědavá.
Ale jinak za tu svobodu bez brýlí a čoček to stojí 🙂

dlouhanozka3
25. říj 2017

Uvažovala jsem o tom, že si nechám odstranit dioptrie několik měsíců a když se mi podařilo sladit jak práci tak rodinu, šla jsem do toho. Teď si to nemůžu vynachválit, protože pocit, nemít na nose pořád připíchlý brejle je fakt fajn. Nehledě na to že se ke mě na klinice horní počernice chovali opravdu příjemně, takže jsem z toho ani neměla pocit, té klasické smradlavé nemocnice.

zvedavec2
7. lis 2017

A jedna technicka - mozna to nekomu prijde automaticke, tak se omlouvamza banalitu 😉

Ktera mate ridicak, je potreba vymenit. Novy posudek od praktickeho lekare ne starsi 30dnu, pak s obcankou na dopravni a zazadat o vymaz info o brylich z ridicaku.

vladimira_b_l
7. lis 2017
vladimira_b_l
7. lis 2017

@zvedavec2 No ... banalita možná ale teda děkuju za připomínku, protože mám po operaci/zákroku, je to super ale po řidičáku jsem se ani neohlídla....díky 🙂

zvedavec2
7. lis 2017

@vladimira_b_l 🙂))) dej si bacha, ono policajty to zase asi az tak nezajima (clovek muze mit cocky),_ale nedejboze nehoda a pojistovna nezaplati, pac si nemela bryle, ktere podle zapisu potrebujes... Jako jo, soud atd by asi dal za pravdu tobe, ale vis jak... Vymenit ridicak je jednodussi nez se pak soudit 😉

martiina_k
7. lis 2017

@zvedavec2 teda to mě vůebc nenapadlo. Mám po zákroku už vvíc jak dva roky a řídím denně...

zvedavec2
7. lis 2017

@martiina_k ja tam dnes volala a je to fakt tak ;)

lexikorka
7. lis 2017

Děkuji za diskuzi, o operaci uvažuju už 10 let, ale dr. chtěla počkat po porodu, protože se mi dlouho oči horšily. Kamarádka byla před 5 lety a je max. spokojená, mě úplně ničí to noční vstávání a bloudění po bytě naslepo. Nejvíc mi vadí bazény, ztratila jsem tam několik párů čoček, než jsem to vzdala a začala chodit do vody naslepo :-/