Laserová operace očí - odstranění dioptrií, zkušenosti?

mosvo
7. srp 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s laserovou operací očí? Mám na obou očích kolem 4 dioptrií a přemýšlím o odstranění pomocí laseru. Mám ale kamaráda, který tuhle operaci podstoupil a má od té doby problémy se suchýma očima a nějaké další komplikace a říká, že kdyby věděl co mu to udělá, tak by do toho znovu nešel a raději dál nosil brýle. Vím, že jsou rizika, že se něco nepovede a proto jsem se chtěla zeptat i dalších kdo tuto operaci podstoupili, zda je u nich vše v pořádku, zda se podařilo odstranit všechny dioptrie nebo zda nejsou nějaké následné komplikace a zda by se pro tuto operaci rozhodli znovu. Díky. Monika

evabed
7. srp 2013

Ahoj, operaci mám za sebou, měla jsem na obou očích kolem 3 dioptrií. V srpnu to bude přesně 4 roky. Na levém oku jsem po operaci byla úplně bez dioptrií, na pravém něco malinko zůstalo. Brýle od té doby zatím ještě nosit nemusím. Jediný problém, který mám je větší citlivost na sluníčko (varovali mě), takže dřív jsem sluneční brýle nepotřebovala, teď v létě bez nich neodcházím z domu 🙂 Vydržet se to dá, není to zas tak strašná světloplachost 🙂
Druhá menší vada operace je ta, že na těch očích jsou jizvy. No a jako každá jizva občas zabolí, hlavně když se zapomenu a hodně silně si protřu oči..
Ale pokud to mám zhodnotit celkově, jsem ráda, že jsem do toho šla. Užívám si to hlavně v zimě, kdy nejsem "slepá" ještě půl hodiny po vstupu do místnosti :D

zamilovanadonej
7. srp 2013

Ahoj, já mám na obou očích -9,5 dioptrie. Nosím kontaktní čočky stylem ráno nandám, večer sundám. Když jsem se ptala očařky na operaci bylo mi řečeno, ať jsem ráda co mám, že by mi stejně nějaká dioptrie zůstala. Takže mě je fuk jestli ráno nandám čočku s jednou, nebo s deseti dioptriemi... Kontaktní čočky jsou super věc, a bez nich ani ránu, brýle nenosím, a já osobně bych na operaci očí šla snad jen kdyby mi hrozila slepota, pokazit se toho může... 😖 Ale samozřejmě pokud chceš tak jdi 😉

ivetapos
8. srp 2013

Ahoj, operaci očí jsem podstoupila v lednu 2012, měla jsem 3,5 a 3 dioptrie.
Vše má své výhody i nevýhody. Pracuji hodně na počítači, takže se suchýma očima jsem měla problémy už před operací, ale většinou zabraly umělé slzy a maximálně po dvou dnech suchost zmizela. Před operací mě upozornili, že se suchostí budu mít problémy, což se potvrdilo. Ale je to o tom, že dělám na počítači, osobně mě to až tak nevadí...
Jako hlavní výhody vidím
- možnost nosit sluneční brýle (měla jsem sice zatmavovací skla, ale ...)
- v noci, když zabrečí syn nemusím hledat brýle, abych na něj viděla
- jak píše evabed ,v zimě při vstupu do místnosti nemusím čistit skla, abych viděla
- nemusím čistit skla všeobecně...
- můžu v létě jit do vody a vidím na břeh a kolem sebe
- můžu se potápět a vidím :o)
- všeobecně sport je jednodušší bez brýlí
Osobně jsem moc ráda, že jsem operaci podstoupila, takže za mě operaci doporučuji...

jitta
8. srp 2013

Ahoj, i já mám za sebou operaci, měla jsem kolem 2,5 -3 dioptrií a jsem spokojená, je to už přez dva roky a je teda fakt, že na suché oči trpím taky, ale není to tak hrozné a jen někdy, na jaře, jsem teda měla zánět v očích, byla jsem u dr. (klasická očařka - né tam co mě operovali) a byla to klasická viroza, která se mi dala do očí, jelikož jsou po operaci náchylnější, ale dostala jsem dvoje kapky, umělé slzy a jedny kapky na ten zánět a za 2 dny jsem byla v pořádku, očařka říkala, že to mám pěkně zahojené a že si mám akorát hlídat ty suché oči a úplně ty malé pidi písmenka jsem taky nepřečetla na jedno oko, ale obouma to bylo lepší a říkala, že to není na žádnou dioptrii a vidím fakt dobře, takže za mně spokojenost a jsem ráda, že jsem do toho šla 😉

evitaa
8. srp 2013

Mám operované jedno oko, asi 1,5 dioptrie. Vůbec nechápu lidi, kteří nechtějí tuto operaci podstoupit. Já tedy nenosila ani čočky, ani brýle. Zkrátka jsem s nimi nesžila. Operací se mi rozzářil svět, považuji to téměř za zázrak. Suché oči nemám vůbec, ani citlivé. Občas mám takový tupý pocit v tom oku. Nevím, jak jinak to popsat. Trpím na migrény a to mě pak to operované oko bolí fest, ale tomu tak bylo i před operací. Absolvovala jsem to v Gemini v Praze a šla bych do toho znovu.

blanka.k
8. srp 2013

02/2012 jsem byla na operaci Neolasik - femtosekundový laser (šlo nás hromadně 8 lidí,takže místo 48.000 jsem platila 30, Neovize dělá takovéto "akce"...lidi se shánějí navzájem na netu), D -3,5 a -1,5... bohužel před operací mi byblo řečeno, že mám "nerovnoběžné" osy očí, takže možná uvidím po operaci dvojitě, prý to bude problém jen na cca 20cm od oka a cvičením oka se to zlepší...ups, dvojitě vidím vše, ale zlepšuje se to, když je pěkné počasí, tak super, v zimě vidím hůř.
Po operaci jsem měla 0 a -0,25D, po roce a něco mám -0,5D na obou. Bohužel kvůli mé práci hodně zatěžuju oči, takže po větším namáhání vidím hrozně mizerně,nepřečtu ani SPZ auta kousek ode mě, to jsem před operací neměla....Teď mě i často bolí hlava, takže si zas na práci venku a TV pořídím brýle, ať jim trochu ulevím. Naštěstí jsem si zaplatila dražší zákrok, kde mám doživotní záruku, takže až se mi dioptrie vyšplhají ještě výš, chci znovu operaci 😅
Jinak co se týče operace - bezbolestné, člověk vidí hned na sálu, jak mě vezl manžel domů, nadšeně jsem četla písmenka na bilboardech a večer na minutku koukala na TV (operace byla kolem 14hod), jinak jsem se snažila spát...ráno jsem o ničem nevěděla, žádná bolest, řezání 😉

blueivy1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukinmbhk
13. pro 2014

dobry den prosim o radu.sem ctrnact dni po odstraneni dioptrii z oci a mam vse v uplnem poradku.tak bych potreboval vedet jestli muzu zacit zase uz sportovat.potrebuju jit na fotbalovej trenink jinak mne vyradej z muzstva.dekuji

olsett
13. pro 2014

Ahoj,

byla jsem před rokem a půl a jsem spokojená - měla jsem taky kolem čtyř, po operaci jsem měla 0 - 0,25 a ted se mi to trochu zhoršilo, ale na běžný život mi to stačí - na práci na počítači, koukání na televizi s titulkama, prostě mě to nijak neomezuje, tak to neřeším.

Pracuju hodně na počítači, celý den a mívám pak někdy sušší, unavené oči, alemám gel/kapky a ty hodně pomáhají.. pro mě byly brýle a čočky hrozný omezení a otrava, rozhodně bych neměnila, jsem spokojená a pokud se mi to v budoucnu zhorší tak, že mi to bude vadit, tak si to nechám spravit (mám doživotní záruku)

michalusenka
8. led 2015

Ahoj, 6.12.2013 jsem byla na operaci (do té doby asi 15 let jsem nosila brýle a čočky, měla jsem přes 6 dioptrií) a popravdě jsem strašný posera, takže docela zázrak, že jsemse k tou odhodlala. Nevím, jak ostatní, ale mě třeba měsíc trvalo, než jsem pořádně viděla - do té doby rozmazaně, až jsem byla zoufalá, že jsem na operaci vůbec šla. Teď v zimě mám trochu suché oči, tak si dávám umělé slzy. Ale zatím jsem spokojená a mám prý skoro zdravé oči podle doktora - co se týče dioptrií že mi vše snížili

craki
8. led 2015

Muž byl na laserové operaci. Mel kolem dvou dioptrií a kromě týdne nemocenské neměl žádné problémy. Pracuje s PC a v prasnem prostředí, proto mel nemocenskou, ale po nastupu do prace neměl žádné problémy. Ani v jeho pracovních podmínkách. Občas se objeví podrazdene suché oci, ale to mel občas i předtím s brylema a neřekla bych, ze ted to ma častěji... Spis min, a staci na to oční kapky se svetlikem lékařským...
Ted po třech letech je navysost spokojeny a brýle by nechtěl ani za nic..
Jinak nepocituje žádnou citlivost na světlo ani zimu (uz byl i v rusku kde bylo -30), a ty minijizvicky v očích nevnímá vubec, v žádné situaci. Oči byly citlivé na světlo možná měsíc po operaci, pak už normálně.

luciksima
8. led 2015

já byla na laseru před 2 rokama na jednom oku jsem měla- 10,5 dioptrie a na druhém 11,5 dioptrie a na tom mi zůstalo 0.5 dioptrií na to mě upozornili,že všechny zmizet nemůžou,ale brýle nosit nemusím zatím...ale je fakt,že na sluníčku jsou oči dost citlivý což mi také řekli,ale šla bych do toho klidně znova!

jetynka
13. led 2015

Ahojky já jsem byla operovaná metodou Lasek v červnu 2014 v Ostravě, strašně jsem se bála, ale zbytečně. Nepříjemných je akorát 3-4dny po operaci - to oči řežou, bolí ale dá se to vydržet a musí se kapat často kapky. Občas trpím na suché oko, ale dá se to spravit umělými slzami a hlavně VIDÍM!!!!. Když je ostré sluníčko musím mít sluneční brýle, ale to je maličkost, spíše luxus 🙂. Takže doporučuju!!!Jediné co mi vadilo, je že se mě pořád ptali jestli chci ještě děti jinak by mě neodoperovali, což mě tím naštvali, protože před půlrokem jsem fakt další dítě nechtěla a dneska s manželem vedeme na toto téma diskuzi a přemýšlíme ještě o jednom dítku. Samozřejmě tady přemýšlíme o všech detailech, aby rozhodnutí bylo správné.

mischali
22. dub 2015

ahoj...v sobotu 18.4 jsem podstoupila laserovou operaci oči! měla jsem 5,5 dioptrie na dálku..operace šla zládnout, ten večer byl krutej, hrozně to pálilo a řezalo že jsem ani oko nemohla otevřít..v tu chvíli jsem litovala do čeho jsem to šla. ale pak jsem to zaspala a fajn!! dneska je to 5 denpo operaci.. to že mám ty oči sušší je asi normální tak kapu slzy.. ale chvilkjama mám pocit že vidím malinko rozmazaně ( jako když máte už starší čočky a mlží se vám ) je to normální?? přejde to? asi je ješt brzo abych viděla uplně perfektne ne?!! v pondělí jsem byla na kontrole a tam moc chválili že se to krásně hojí... ale jsem z toho ted taková smutná!!!
Pomoooooc!!!!

rtereza
22. dub 2015

Byla jsem na operaci 16. 4. a na levé oko vidím dost špatně, rozmlzene. Hlavně v umělém osvětlení, už jsem z toho silně nervózní. Mám stále pocit, že jsem si nenandala jednu čočku. Na pravé oko celkem dobre. Snad se to brzy vylepsi!

maare
22. dub 2015

Já jsem byla na operaci už před 15 lety,teď už mají mnohem lepší lasery, sice to bolelo jak se to hojilo, ale dalo se to vydržet. Měla jsem 4 dioptrie původně, teď nemám žádné.Vidím perfktně i po 15 letech , trochu jsem se bála porodu, aby se mi to nezhoršilo, ale v pohodě. Jsem za to moc ráda, brýle jsem nerada nosila, takže to stálo za to, nebála bych se. Ze začátku jsem měla taky sušší oči, ale časem se to upraví. Jen mám trochu citlivější oči na sluníčko, ale to prý bývá časté .

elisa_day
22. dub 2015

Místo operace můžeš ještě vyzkoušet tuhle knížku - osobní zkušenost zatím nemám, ale prý to funguje, taky se na to chystám...
http://www.databazeknih.cz/knihy/jak-se-zbavit-...

martiina_k
19. kvě 2015

Také se chystám na odstranění dioptrií. Brýle nenosím moc ráda, nosím čočky, ale radši bych si užila ten luxus vidět ostře i bez... doporučili byste mi nějakou kliniku? Asi nejlépe v Praze? Jsem z Loun, tak to do Prahy je asi nejblíž...

forda
19. kvě 2015

Já byla na odstranění dioptrií skoro před 9 lety. Měla jsem 6 a 6,5 dioptrií, po laseru nemám žádnou, a vidím skoro za roh. 😀 Byla jsme na tom na Oční klinice ve Zlíně a můžu jen chválit. Vůbec mě to nebolelo, jen po zákroku mi hrozně slzely oči, ale už druhý den jsem ostře viděla. Má známá na tom byla taky ve Zlíně v Gemini. Po zákroku ji řezaly oči, pálily, slzely, bolela ji hlava. Myslím, že ta bolest také závisí na člověku. 😉 Někdo má bolesti, někdo vidí skoro hned ostře. Já bych to klidně podstoupila znova. 🙂

silvapokorna
19. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Je to hodně individuální. Já bych se taky ráda zbavila dioptrií, ale zvažuji právě ty možné problémy. Takže zatím odolávám a nosím střídavě brýle i čočky. Jsem zvyklá a nesportuji, takže mi to stačí. Všimla jsem si, že když s očima cvičím speciální cviky, tak se zrak zlepšuje. Tak třeba to jednou rozcvičím 😀
Dokud mně to jo neobtěžuje, tak operaci osobně riskovat nebudu. Držím palce, ať se v klidu a dobře rozhodneš. Hlavně nespěchej, nikam ta operace neuteče a pořád jsou lepší a lepší přístroje. Tím se třeba chlácholím já už deset let 😀

janiju
29. kvě 2015

Holky opravdu je nutné tak dlouho po zákroku ( nejméně měsíc) - NELÍČIT SE ????
Měsíc to nemůžu vydržet..vůbec bych nemohla mezi lidi, vypadám hrozně ☹(

pavcza
29. kvě 2015

@janiju já byla na operaci v únoru před 7 lety a pokud si dobře pamatuju, že určitě netrvalo měsíc, kdy bych se nelíčila. Vim, že jsem používala šetrný odličovač očí a při mytí hlavy dávala pozor, aby mi šampon nenatekl do očí. Už ale nevim, jak dlouho jsem se nemalovala, ale měsíc to určitě nebyl, dva týdny na to jsem měla první rande s manželem a na to jsem určitě nešla nenamalovaná 😀, ale měla jsem sluneční brýle
.
Jak už jsem napsala, byla jsem na operaci před 7 lety, před tím jsem 12 let v kuse nosila čočky (3 a 3,5), na brýle jsem si nezvykla, měla jsem je jen párkrát, zprvu se doktorka při předoperačním vyšetření zhrozila, když slyšela, že jsem nosila jen čočky, ale oči byly v pořádku. Z operace jsem měla obrovský strach a pár let před tím říkala, že na to bych nikdy nešla. Jela jsem na ni do Prahy autobusem s mamkou a tetou, což bylo přes 100 km. Cestou domů po operaci už jsem i nakupovala oblečení 😉 a druhý den jsem jela na kontrolu autobusem sama a už jsem viděla. Operace se dala zvládnout a nelituji toho. Neměla jsem žádné potíže po zákroku delší dobu jsem si kapala doporučené kapky na suché oči, oči brzy byly zahojené, že se nedalo poznat, že byly operované.

Ovšem, nějaké nepříjemnosti přišly, asi po roce a půl jsem začla špatně a rozmazaně vidět na jedno oko a lítala mi před ním černá tečka, zprvu jsem myslela, že to je zánět, ale byla to potíž se sklivcem, jak nečekaně to přišlo, tak zase odešlo a viděla jsem ok. Vrátil se mi ten stav na pár dní na začátku druhého těhotenství, od té doby ne. Ale poslední dny se mi stává, že jsou dny, kdy vidim hůře a trochu mi oči bolí, ale pak zase vidim dobře. No asi bych měla jít na tu pravidelnou oční kontrolu, na kterou jsem měla jít už vloni v březnu. Ale operace určitě nelituji, krásný pocit, že se ráno probudim a vidim, aniž bych si dávala čočky nebo musela brát brýle, ve kterých jsem vypadala jako o x let starší přísná profesorka. 😉

zmuzle
29. kvě 2015

Ja mela 5,5 dioptrie na každém oku. Operaci jsem podstoupila před 5 lety, po 2 letech jsem už mela cca 2 dioptrie a brýle nosim. Po operaci me oči pálily a řezaly, kaoala jsem dále kapky a upravili se to. Oči citlivý a suchý jsem mela i předtím. Proto mi vadí čočky.

225andrea
20. čer 2015

Moje zkušenosti jsou taky jedině kladné 🙂 hrozně jsem se bála, ale operace na klinice v Brně byla nakonec šetrná a už půl roku vidím úplně dokonale. Snad se to nezhorší :o

zuhur
20. čer 2015

Byla jsem na operaci už před dlouhými 12 lety (fuj ani mi nedošlo, že už je to tak dlouho). Operovali mě v Brně v Dětské nemocnici. Na obou očích jsem měla přes devět dioptrií. Samozřejmě, že jsem byla upozorněna, že při tak velkých dioptriích to nemusí zvládnout na nulu, ale zadařilo se - resp. téměř. Měla jsem něco kolem čtvrt dioptrie. Na jednom oku mám bohužel od té doby astigmatismus, takže vidím maličko hůř (jako kdybych tam měla cca dioptrii).

Důležité je uvědomit si, že jde o kosmetickou operaci a tudíž nejde o odstranění závady!!!!!! Dioptrie se tedy mohou klidně vrátit. Já musím říct, že oči ustály oba dva porody. Mám teď možná maličko víc, ale zatím brýle nepotřebuji. Vzhledem k tomu, že jsem byla "téměř slepá" tak jsem šťastná. Předpokládám, že se k brýlím časem opět dopracuji, ale snad to bude co nejpozději 😀

klara_vit
23. zář 2015
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj já jsem byl na operaci je to zhruba 2 roky.Je mi 31 let.Máme zákal v rodině.Byl jsem v Praze a musím říct,že to bylo dobré rozhodnutí.Vidím jako dříve barvy jsou zas syté a poznam člověka na 100 metru o tom se mi předtím mohlo jen zdát.Před tím sem nepoznával lidi ani na 10metrů.Jen chce dodržovat rady lékařů,marodit,a nechvátat do práce a být trpělivý

salikova
23. zář 2015

Ahoj! Já jsem 2 roky po operaci očí - měla jsem 4 dioptrie na obou očích a nosila jsem od 19 let kontaktní čočky (poslední rok jsem neměla ani brýle - kvůli operaci jsem musela koupit) od rána do noci... A vzhledem k tomu, že jsem neměla oči vhodné pro čočky jsem i s nima hůř viděla (ale prostě nesnáším brýle). První tři dny po operaci hrůza, ale s tím se musí počítat.. Měla jsem alergickou (vzácnou) reakci na pooperační kapky, takže jsme museli volat doktora, který mě operoval a přijel mi dát jiné, suché oči jsem měla asi měsíc... Od té doby vidím parádně, líp než kdykoliv předtím. Mám metodu lasek a doživotní záruku. Dioptrie 0 a jsem strašně spokojená!!! Za mě samá pluska... Jen jsem na ni měla jít už daleko dřív:D

raspberrylord
12. pro 2015

Čau, taky jsem chtěl jít na operaci (do gemini do Prahy) a taky jsem tam šel, ale nedovolili mi podstoupit zákrok, protože jsem měl zánět rohovky a po něm mi na oku zbyla mini jizva a také mi doporučili, abych nenosil čočky, pravděpodobně, už na operaci nikdy nemohu, ale po přečtení tohoto článku mě to ani zas tak netrápí: PŘEDTÍM NEŽ PŮJDETE NA OPERACI DOPORUČUJI PŘEČÍST TENTO ČLÁNEK A TO AŽ DOKONCE (HLAVNĚ, CO SE TÝČE RIZIK) link zde: http://www.uspesna-lecba.cz/oci-a-ne-bryle/ na začátku tam je něco o cvičení, ale ty informace "Zákaz laserových operací Lasik v USA?" stojí za přečtení

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
praskovnap
12. dub 2016

Rozhodovat se podle příspěvků je těžké, chtělo by to statistiky. Každý má jinou vadu, každý byl na jiném zákroku. Každý taky preferuje něco jiného. Já například jsem byla smířeá s tím, že mi nějaké ty dioptrie zůstanou, protože jsem měla přes 10 dioptrií plus astigmatismus. Chtěla jsem pouhé snížení, abych nemusela nosit kontaktní čočky, protože to je dražší záležitost než pořízení brýllí. Ale také brýle s nižšíma dioptriema jsou levnější. Na operaci jsem byla před 4 měsíci, na Relex smile v Gemini. Nakonec mi šlo dioptrie snížit až na 1,5, z čehož jsem byla nadšená. Po zázkroku mé nadšení trochu opadlo, zrak se musel doostřit, trošku barvy se mozek znova učil.. Čekala jsem, až mi napíšou nějaké brýle, abych mohla řídit. Ale stále jsem měla pocit, že bych čekala, že vidění s 1,25 dioptriemi, které mi po zákroku naměřili, bych měla vidět líp. No včera jsem byla na kontrole u svého očaře a ten mi naměřil 2 a 2,25 dioptrie. Což mě docela překvapilo. Myslela jsem, že neostré vidění je pouze v cilindrrech, které jsem na brýlích neměla. Rohovku jsem si nechala zpevnit, místo doživotní záruky, když jsem ji měla tenkou a nešlo to až do nuly.
Celkově ale musím říct, že jsem spokojená. Je to super vstát z postele a jako první nehledat brýle, či v zimě při vstupu do obchodu se vám nezamlží zrak /to si užívám fakt hodně/. Kdo má nižší dioptrie, tak nevím, nejsem v té skupině. Nechci říkat, že bych do toho nešla, prostě jsem ráda, že jsem v nižší dioptrické skupině, stále brýlař. Otázka fakt je, že nikdo neví, co to udělá, jak se to bude vyvíjet. Ale je fakt, že mi doktor včera říkal, že nevidím tak, jak jsem viděla s 10 dioptriema. Přečetla jsem o dva řádky mín...na což poukazovali v článku /odkaz výše, že USA zakazuje lasik/. Každopádně se těším na svoje BEZOBROUČKOVÉ brýle, které jsem si s desítkama nemohla dovolit, bo to prostě nebylo proveditelné. Pouze půlobroučky.