Léčba nachlazení při kojení v šestinedělí. Co pomůže?

ninouche
24. zář 2010

Bolí mě v krku, přidala se mi rýma a napuchlé mízní uzliny, zvýšená teplota, bolest kloubů - celkově se cítím "pod psa", asi nějaká viróza 😖 Malou (čtyřtýdenní) plně kojím - což snad můžu, pokud nebudu mít teplotu vyšší než 38, pokud vím, nosím k ní roušku a doufám, že ji nenakazím...
Čím se ale můžu léčit já? Poradíte? Mám homeopatika - Oscilococcinum a na bolest v krku Homeogene (která jsem byla zvyklá používat i před těhu - ale teď bych se potřebovala vyléčit co nejrychleji a nějak se nedaří...). Můžu používat kapky do nosu a jaké? A co čaje proti nachlazení?? Některé obsahují např. mátu - vadí to při kojení? Napadá mě ještě - zvýšit přísun vit. C, hodně pít... Co ještě? Díky za rady a tipy 😉

pattie
24. zář 2010

Určitě můžeš Paralen.. a pak je dobrej nastouhanej zázvor přelít horkou vodou, vylouhovat a pít s citronem a medem. Zázvor moc ráda nemám, ale když jsem tuhle byla nachlazená, tak mi to celkem pomohlo a zachutnalo.

giselka
24. zář 2010

Ahoj, taky kojím a teď jsem se taky vyléčila z nachlazení 😝 Mně na bolest v krku zabral preventan quattro, ten se při kojení může. Do nosu jsem používala normálně nasivin, přes nosní sliznici se toho do organismu moc nevstřebá. Taky se krátkodobě může brát paralen. Ještě je dobrý bioparox, používá se do krku i do nosu a působí jenom lokálně, takže se taky při kojení může. Malá by se nakazit neměla, má dost protilátek z mléka. S tím vit. C - opatrně na ovoce, aby se malá neosypala. Přeju rychlé uzdravení 😉

morgan
24. zář 2010

Určitě taky doporučuju zázvorový čaj, ale při kojení s ním opatrně, nepřehánět to....no a ten bioparox jak psala giselka 🙂

moudivlacek
24. zář 2010

co ja vim nemel by se Jox a salvejovy caje,jinak na kasel jitrocelovy sirup,lipovy caj,cibulovy caj, na rymu je dobra vincetka nebo spray s morskou soli,inhalace nad hrncem s horkou vodou pod rucnikem,na krk se me moc osvedcily Propolki, obdoba strepsisl,ale ciste prirodni ze vceliho medu,je tam 12 pastilek cca 60-70kc
preji brzke uzdraveni,takY jsem marod a jeste kojim,i kdyz uz ne tolik 😉

andelka
24. zář 2010

My jsme si prošli nachlazením tento týden, měla jsem teplotu kolem 38, kojila jsem pořád. Malý to ode mně chytil, ale mělo to velmi mírný průběh, jen jsem mu vytírala nosík mořskou vodou a soplíky odsávala. Sebe jsem léčila Paralenem, brala jsem Preventan Akut, cumlala Septolete (Propolki jsem našla pozdě, myslela jsem, že už je nemám, jsou dobré), na škrábání v krku sirup Stodal a průduškový čaj s medem (máty je tam malinko, snižuje laktaci). Do 5 dnů bylo mnohem líp, dneska je to týden a už jen občas vykašlávám, jinak mi nic není, malý je taky v pohodě. Kojení je důležité, předáváš mu protilátky a zlepšuješ imunitu. 😉
Přeju brzké uzdravení.

sisip
24. zář 2010

Ahojky, tak já taky kojím a když na mě veze něco podobného tak si dávám hlavně paralen, ten mi vždycky pomuže na noc pak zábaly na krk, stopangin ve spreji ten si tříkám, když mě bolí v krku a piju vincentku ,na kašel stodal ebo mucoplant, a do nosa opět vincentku.To je vše, žádné bylinkové čaje nepiju myslím, že u kojení se může dost málo bylinek.

ivika18
24. zář 2010

Tak já jak v těhotenství, tak při kojení šípkový nebo heřmánkový čaj s medem, jitrocelový sirup na kašel, na bolest v krku Septisan na cucání, do nosu vincentku nebo mořskou vodu ve spreji, na horečku paralen

dana3262
26. zář 2010

Lokalni leciva (antiboticke kapky do nosu na infekcni rymu nebo treba inhalator na dychani/kasel), jitrocelovy caj, vitC a paralen, treba na noc.

pavlakalii
25. dub 2013

Já jsem při kojení používala taky paralen a vincentku. Taky mi hodně pomáhalo psí sádlo z bylinek. Namaže se na hrudník a zbavuje jak hlenů tak kašle. Normálně bych ho asi nepoužívala, ale když nic nemůžeš, tak je dobrý. Zvykla jsem si na něj tak, že ho používám od té doby dál, protože jsem zjistila, že pomáhá. Kupuju si ten z řady Dr. Weiss. Když jsem zkoušela jiný, tak se mi dělala virážka.

lenulia
16. kvě 2013

Taky používám Psí Sádlo. Je moc dobré! Hlavně pro děti je super.

karbi
7. lis 2013

I já měla v šestinedělí pořádnou rýmu. V lékárně mi doporučili sprej quixx s mořskou solí. Může se užívat během těhotenství a kojení. Je šetrný a miminku neublíží 🙂

klaire22
7. lis 2013

paralen, čaj s citronem a medem, Priessnitzův zábal, do nosu mořskou sůl 🙂

lendyn
7. lis 2013

Tak za mě teda Septisan - ten mi předepsali v porodnici, když jsem byla těhotná a řádně před porodem nachlazená...
a STOPKAŠEL mi doporučili, když už jsem kojila a mně teda zabrali oba 2 naprosto parádně!!!
Hlavně nééééééééééééééé ŠALVĚJ - zastavuje laktaci a zhořkne prý mlíko....................takže šalvěj při kojení neeeee!!!!

ywushka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ferrell25
8. pro 2017

Ahoj holky.. mám dotaz.. doma mám 2tydenni miminko a samozřejmě starší dítě dotáhlo kašel a rýmu a já to chytla.. co můžu u tak malého kojence? Děkuji moc😖