Ledviny nebo žlučník?

betka989
30. kvě 2021

Ahoj, v noci mě za poslední měsíc několikrát chytla šílená bolest břicha, druhý den jakoby nic. Tenhle týden jsem měla bolesti v úterý a pak hned ve čtvrtek, tak jsem v pátek ráno jela na pohotovost, myslela jsem, že to budou žlučníkové kameny, ale na ultrazvuku nic nebylo. Do dneška jsem byla v nemocnici na kapacce, ale dnes mě pustili- na moje naléhání, mám malého kojeneho syna. Příští týden mě čeká vyšetření žaludku a jícnu, mám nasezene ATB a léky na žaludek. Doma mám ještě tinkturu z lichořeřišnice, přemýšlím, že bych ji taky užívala. Měla jste některá podobné bolesti? Uprostřed břicha+pod žebry na pravé straně+ ledviny? Co to nakonec bylo? Měla jsem i krev v moči, takže doktor myslí, že to jsou ledviny, ale co ta bolest žlučníku? Vyloženě se dá nahmatat tvrdý žlučník, když mě to bolí. Předtím mě to sice bolelo jen v noci, ale od toho pátku mě to bolí téměř neustále. Díky předem za vaše rady.

montelvina
30. kvě 2021

@betka989 no informaci a diagnoz najdeš spoustu ..a akorát tě ztoho klepne ...jak nahmataš zlučnik to můžeš mít i namoženy bok a napnute vazy ...krev v moči ano ledviny ale nepises ani jaké si měla Crp nebo výsledky moče či krve ...zda můžeš spát v noci zda to bolí pri močení ...ma rada ...musíš věřit lékaři a raději si stokrát radit sním ...protože břicho je široký pojem na to aby ji radil lajk ...věř mi jsem pečovatelka z domova seniorů

netopejr
30. kvě 2021

Kdyz te chytne zlucnik, je to pod zebry vprstred a napravo, zvracis az brecis a siiilene u toho bol8 hlava,nejses s to nic delat. Tak 24 hod. Jako fakt nemuzes, ses ko. A pomahaj na to algifenovy kapky. Pokud ti jen tam nekde ztvrdne bricho, tak to udela.i branicni sval, kdyz se dostane do krece, v urcitem pohybu ohybu.
Pokud kas krev ve stolici, tak smer mocak a ledviny, strasna bolest, ale blit nemusis a netresti u toho hlava, hlavne ale je to poznat na laborce moc.

hankaviki
30. kvě 2021

Já jsem měla problémy se žlučníkem (písek, kameny) a k tomu akutní zánět slinivky.

haskre
30. kvě 2021

@betka989 Ledvinová koliku jsme měla nekolikrat...zaclo to bolesti zad v oblasti ledvin...ty se pak přesunuli do boku a pak do Tříska někdy i oblast vajecniku...u toho zimnice,zvracení a silene pocity,člověk neulezi...a nevolnost je pak ještě par dni až tyden....drzim pesti ❤️🍀

betka989
autor
1. čer 2021

Díky všem za reakce, tak včera jsem fakt myslela že je po mě a vezla mě rychlá, tentokrát na ultrazvuku viděli plný žlučník kameni, nevím jak je možné že předtím nic.. každopádně zánět i na slinivce, čeká mě ercp vyšetření kde by mě snad těch kamenů měli zbavit a v budoucnu odstranění žlučníku. Je to hnus. Něco podobného jako
@hankaviki počítám.. jak ses pak dala do kupy? Brali ti taky žlučník? (Snad nevadí tykání)

hankaviki
2. čer 2021

@betka989 mě si v nemocnici hned nechali, taky mi dělali ercp a pak odstranění žlučníku, 3 dny na JIP o hladovce, pak asi 4 dny na nízkotučné dietě na chirurgii. Tohle bylo v lednu, cítím se dobře, jím všechno, špatně mi není. Ta dieta se má držet i doma nějakou dobu. Přišla ke mně ještě v nemocnici nutriční terapeutka a seznámila mě s tou dietou, dala seznam potravin, které se smí a nesmí. Neměla bych ještě teď pít alkohol a jíst grilované. Po burtech je mi těžko, to je pravda. Dopadla jsem dobře. Jsem na fb ve skupině o žlučníku a slinivce a tam mají lidi dost omezení v potravinách, co snesou a co ne. Třeba teď jsem četla o moderatorovi Vojnarovi, psal jak po žlučníku a zánětu slinivky nemůže skoro nic sníst, je mu pak blbě a alkohol by neměl pít už nikdy. Takže dost individuální. Asi jsem to měla ale dost špatné, když mě operovali a léčili v době největšího covidu v nemocnici.

krasna_neznama86
2. čer 2021

@betka989 tím ercp Ti roztáhnou žlučovody, aby nedochází ke dráždění slinivky. Taky jsem měla zluznokovy záchvaty, šla jsem na operaci. Dávala jsem se dokupy dýl než ostatní, trpěla jsem nechutenstvím, nejedla, dietu jsem držela po operaci dyl než doporučených 6 týdnů. Ale dobrý, fajn bylo pít po jídle pivo...

betka989
autor
2. čer 2021

@hankaviki prosím jak se ta fb skupina přesně jmenuje? Nemůžu ji najít. Jinak moc děkuji za odpověď!

hankaviki
2. čer 2021

Slinivka - recepty, rady, pokec
Slinivka břišní - zkušenosti, léčba, doporučení
Žlučníková dieta
Tyhle tři sleduju,