Lék Prednison. Začít ho brát před dovolenou?

kapunka
25. črc 2009

ahojky 🙂 holkY brala jste tu některá prednison??? mám ho začít brát na imunitu, jenže je to kortikoid a za 14 dní jedeme na dovču a v letáku je naopsáno že se nedoporučuje slunění....tak já nevím....mám brát 5mg - 1 tb denně...dík za radu..

a děkuju za radu co se týče jiných nežádoucích účinků - jako přibírání apod....

lenka20
25. črc 2009

kapunka - uzivala som ho asi 4 mesiace, pred a pocas stimulky... pribrala som, to bolo asi jedine.. na slniecko by si asi naozaj nemala ist, resp.aspon to neprehanat, lebo mozes dostat vyrazku, moze ti byt zle od zaludka a pod... ale zalezi aj od tvojho organizmu, ak sa bezne vie vysporiadat s liekmi, tak by si nemala mat ziadny problem ani s prednisonom.. len pocas uzivania obmedz solenie a sladenie.. pri tak malej davke nemyslim, ze by si mala problemy...

kveta
25. črc 2009

Ahoj, ja ho beriem druhý krát v živote. Prvý krát som ho brala asi 2 mesiace v kuse. Ešte tri mesiace po tom som mala okrúhlu, pribratú tvár, v návode to popisujú ako mesiačikovitú tvár. Pribrala som, ale v tom čase som brala aj hormóny z ktorých sa priberá.

V súčasnosti mám z neho žalúdočné problémy, bolesti žalúdka a ovplyvňuje aj moju náladu, napr. plačem pri správach v tv, čo bežne vážne nerobím. 😀 Celkovo je vraj dobré jesť tesne pred zjedením Prednisonu výdatné zásadité raňajky, v minulosti mi pomáhali proti zažívacím problémom, ale v súčasnosti mi ani to nepomáha.

Beriem navyše multivitamíny, aby som nahradila ten vitamín D, čo Prednison vychytáva z tela. Jo, a cítim sa unavená, presne podľa návodu k lieku...

Byť Tebou tak si zistím, prečo sa človek nesmie slniť. Raz som brala liek, ktorý tiež neodporúčal slnenie a potom som sa u kožnej dr. dozvedela, že slnenie s tým liekom zvyšuje šance na rakovinu kože. Len tak by som sa s Prednisonom neslnila... Ale napr. sa to dá riešiť slnečníkmi a pri kúpaní tričkom na plavkách...

cukor
25. črc 2009

aj ja sa chystam k moru a beriem prednison-5mg-1 tabletku denne.poradte niektorá,čo sa mi môze stat?

moa
25. črc 2009

ahojte kocky ,tak ja som ho brala asi 7rokov a najhorsi ucinok bol ten ,ze som z neho neuveritelne pribrala ☹ po vysadeni sm ale po case sa dostala na normalnu postavu ,ale tie roky ked som ho mala som jedla asi za 2bolo to hrozne 😒 a este neviem ako vam mne sa zvacsilo ochlpenie,stmavlo a musim chodit na depilacie lebo nad perou je to velmi vyditelne.ale na kazdeho to nemusi tak posobit.
a my sme s rodicmi chodievali ku moru este mi to aj doki doporucili lebo som bola chora na pluca a nic mi nebolo.vzdy som bola opalena ako cet 🙂

moa
25. črc 2009

ako cert 😠

takitak
25. črc 2009

JA HO BERIEM TIEŽ. K tomu anopyrin a ďalšie lieky... schudla som 2 kg, nič mi z neho nie je... ale slnku sa vyhýbam ... minulý rok som sa z neho vyhádzala takými hnedými fľakmi a už nejdú preč ...

deina
25. črc 2009

Tiez beriem prednison, mam problemy s imunitou, ale nepribrala som z neho. Mam 5mg denne, co je nizka davka, tam by to priberanie byt nemalo. Pri vyssich davkach mozne je, najma ta mesiacikova tvar, ale napr moj reumatolog vravi, ze prednison sposobuje len zvysenu chut do jedla - a preto sa pribera.

kapunka
autor
25. črc 2009

jaj - kveto a kolik jsi ho brala????? prý při dávce 5mg za den = 1 tableta - ta tvář nenateče...

ismail
25. črc 2009

ahoj holky, beru prednison 7. mesic, nejdrive 5mg denne, potom 2,5m g denne. Pri davce 5mg jsem mela vetsi chut k jidlu a vyrazku na krku, jeste me vic bolely zada, pri nizsi davce mi nic neni. Je na vic, chodime do diskuzce snizena bunecna imunita, naordinovali nam ho na imunologii Podoli, vetsina z nas ma zasebou zamlkly potrat nebo problemy s otehotnenim.

cukor
26. črc 2009

dobre ranko..mam za sebou dva potraty, a preto by som chcela íst k moru...len sa teraz váham,ked beriem ten prednison či vôbec môžem 😒

kapunka
autor
26. črc 2009

ismail - a nepřibrala jsi?? když se budu hlídat v jídle, tak bych to snad měla zvládnout....spíš se bojím toho napuchlého obličeje . vyrážka je mi jedno, vydržím cokoli..taky ho mám z podolí - snížená imunita.... 😖

cukor - mám podobný problém....ale jedu kašlu na to...

aannggiie
26. črc 2009

Ahoj prednison beru 4. měsíc kvůli těhu.Do 3.měsíce 5mg ted půlku.Mám ho prostě brát do 20 tt.Určitě jsem přibrala,ale nevim jestli z prednisonu nebo z těhu 😅 ,ale rozhodně nemám nic z obličejem,vyrážku taky nemám,ale na sluníčko mě upozorňovali.Asi to působí na každýho jinak.Zavolala bych na imuno a zeptala se přímo dr

kapunka
autor
26. črc 2009

aannggiie - díky - snad to bude taky ok s podobným koncem jako u tebe 🙂) 😀

mmmk
26. črc 2009

Kapunka, zkus se zeptat doktora. Ja mela na snizeni testosteronu dexamethason (coz je skoro totez) a nebylo mi po tom vubec nic, zkus se poptat. A byl by problem, kdyby jsi se na dovolene neopalovala?

kapunka
autor
26. črc 2009

mmmk - já se ani opalovat nechci - jen se bojim aby při bezném dovolenkovém provozu nenaskočily nejaký strašlivý pigmentace - mám je po hormonech na čele a na rtu a je to hrůůůza... 😠 😎

melisska
26. črc 2009

no...ja beriem predniso aj jsa opalujem a OK 😉

kapunka
autor
26. črc 2009

melisska - a kolik toho bereš? 🙂

aannggiie
26. črc 2009

Kapu- držím palce.Myslíš,že když se nebudeš cíleně škvařit na sluníčku tak to nemůže vadit.to bys nemohla ani vylézt z baráku (to si myslím teda já) 😨

kapunka
autor
26. črc 2009

aannggiie - přesně tak - a ty jsi po léčbě v pohodě otěhotněla??? 😎

ismail
26. črc 2009

kapunka, vubec jsem nepribrala, maximalne mi lita kilo sem a tam, ale to spis pripisuji hormonum, stimuluji na inseminaci.
Co se tyce sluneni, protoze jsem vubec netusila, ze pri brani prednisonu se nema slunit, v cervnu jsme jeli na dovolenou k mori, slunila jsem se, brala predniosn 2,5 mg a nic mi nebylo, bohuzel zadny lekar me nevaroval.

kapunka
autor
26. črc 2009

😲 ismail - doufám že to bude v poho.....ted si ještě zajdu na solárko at nachytám bronz když pak budu muset ležet ve stínu 🙂)

aannggiie
26. črc 2009

Kapu-Na 3.pokus IVF jsem otěhotněla.Jediný problém u nás byl málo a líný spermouši.Po 2.nepodařeném pokusu jsem byla na imunologii nasadili prednison.Na 3.pokus se to povedlo.Tak držim taky palce,aby to vyšlo

melisska
26. črc 2009

kapunka 5mg 1xdenne 😉
aanggiie tak to je super,držkajte sa 🙂

kapunka
autor
26. črc 2009

spermie partnera 34%
směs spermií 39%
trofoblast 74%

holky rozumíte některá co ty hodnoty znamenají?

melisska
26. črc 2009

ja nie, moja, ja ani nemam protilatkz, len na mne uy skusaju vsetko aj ked som bola tehu 6x 😔

aannggiie
26. črc 2009

Kapu 😅 já vůbec.Nám řekli kolik máme milionů spermošů a jak jsou líný,že to je jedině na IVF ISCI.Tak jsme dál nic neřešili poslouchali a šli do toho

aannggiie
26. črc 2009

Melli a co se stalo?

molnarovak
26. črc 2009

ja som brala Prednison asi 20rokov. Som chora od malicka, takze som musela. Davka bola rozna, zalezalo od aktivity ochorenia, ale vzdy to bolo minimalne tych 5 mg. Teda ja som chut do jedla nemala nejak vyraznu, ale okamzite sa mi zvacsila tvar a brucho. Hovori sa tomu "pavuci typ" - velka hlava a brucho, tenke ruky a nohy. Presne tak som vyzerala. Tiez mi zakazali slnenie, ale nevysvetlili mi preco. Bola som vtedy este mala, takze som na to kaslala a opalovala som sa stale. Nikdy mi nic vazne zo slnka nebolo, ale casom mi strasne popraskali cievky na tvari a nijako sa toho neviem zbavit, ani laserom. Postupne som si vsimla, ze sa zvysuju neziaduce ucinky. Asi kvoli tomu, ze uz som to uzivala pridlho - padali mi vlasy, kazili sa mi zuby, odvapnovali sa mi kosti, stencila sa mi koza.
Prve dieta som vynosila aj s Prednisonom a je uplne v poriadku. Dokonca som s nim aj 6 mesiacov kojila. Lekari ma ubezpecili, ze davka 5mg dietatu urcite neskodi. Pocas dalsieho tehotenstva sa mi stav prechodne zlepsil, takze som prednison vysadila. Teraz som asi rok po porode, znova mi lekari predpisali Prednison, ale ja mam nejaky psychicky blok a doteraz som sa neodhodlala k tomu, aby som to hormonove svinstvo zase zacala do seba pchat. Ked si predstavim, ze budem zase tlsta, tak to nechcem ani za nic.

lubkabb
26. črc 2009

molnarovak máš IP

kapunka
autor
26. črc 2009

molnarovak..to je hrozný..jsi statečná a silná....já samozřejmě vydržím cokoli kvůli prckovi, ale zase se mi příliš nechce chodit pul roku / minimálně po světě s hlavou jako balon..fakt se toho t bojim...