Lék Prednison. Začít ho brát před dovolenou?

kapunka
25. črc 2009

ahojky 🙂 holkY brala jste tu některá prednison??? mám ho začít brát na imunitu, jenže je to kortikoid a za 14 dní jedeme na dovču a v letáku je naopsáno že se nedoporučuje slunění....tak já nevím....mám brát 5mg - 1 tb denně...dík za radu..

a děkuju za radu co se týče jiných nežádoucích účinků - jako přibírání apod....

molnarovak
26. črc 2009

kapunka, ale Ty z Prednisonu vôbec nemusíš pribrať. V nemocnici som občas stretla ľudí, ktorí z Prednisonu nepribrali a tíško som im závidela. Lenže ja mám od malička tvár skôr okrúhlu, takže Prednison to ešte viac zvýraznil.

kapunka
autor
26. črc 2009

když budu málo jíst a nesolit tak by se to dalo snad zvládnout bez vedlejšáků...

molnarovak
26. črc 2009

presne tak 😉

myslím si, že hlavne tá soľ zbytočne zdržiava vodu v tele

držím Ti palce 🙂

kapunka
autor
26. črc 2009

děkuju moc za rady 🙂)) 🙂

kapunka
autor
27. črc 2009

tak dneska si pro něj jdu - ještě zítra stihnu naposled solárko, pořádně se najim, nakoupim kondomy 😢 😢 😢 😢 a šup do toho..... 😝 😝 😝 😝

alex001
27. črc 2009

kapu: já jsem ho brala při IVF 1xdeně cca 2 měsíce a žádné nežádoucí účinky jsem nepozorovala jen jsem trochu přibrala

kveta
27. črc 2009

Kapunka, brala som 5 mg Prednison, jednu tabletku denne, dva mesiace.

zofka44
27. črc 2009

Ahoj Kapunko, já beru Prednison měsíc, měla jsem i nějakou vyrážku, možná jako alergickou reakci na léky, už to naštěstí zmizelo, jinak se pořád sleduju, jestli se zakulacuju nebo ne, zatím si nejsem jistá, horší je, že to asi půjde postupně, takže si toho možná sama ani nevšimnu a upozorní mě až okolí. Měla jsem z Podolí podobné výsledky jako ty - hodně nízké hodnoty na manželovo i cizí sperma, a hodnoty u trofoblastu asi na 65, nebylo mi úplně jasné, vlastně dodnes není, proč ta imunita vůči spermiím - vždy jsem otěhotněla na první pokus, pohužel 2x to skončilo jako MA, takže bych spíše čekala hodnoty horší u trofoblastu. Na kontrolu jdu až na konci září, čeká mě tedy ještě dlouhá doba, a tam se pak na vše zeptám. Snad se to po Prednisonu zlepší! Jo, a ještě jsem se chtěla zeptat - nemáte některá zkušenost s ovlivněním menstruačního cyklu Prednisonem - vždy jsem mívala pravidelný, a teď minulý cyklus ms o týden dříve, a tento mám už 4 dny zpoždění 😠

kapunka
autor
28. črc 2009

PROSÍM O RADU - jak jíst při prednisonu????? když budu jíst opravdu málo tak snad nepřiberu ne??? a jak s pitím?? když se zadržuje voda, tak se má prý hodně pít - ale abych nebyla jak koule právě proto že totho hodně vypiju a tím se to zadrží...mám z toho už ted hlavu jak pátrací balon... PORADTE PROSÍM..

zuzka6966
26. pro 2009

ja beriem prednison vyse 4 rokov, na zaciatku bola davka vyssia, postupne sa znizovala a teraz mam stalu davku 2,5 mg 1x denne. Vobec som nepribrala, vzdy mam stale tu istu vahu (teda teraz v tehotenstve pomaly snad uz aj budem priberat 🙂 ). Pri tych nizsich davkach si myslim, ze priberanie nehrozi