Léky proti srážlivosti a kojení. Mohu kojit nebo ne?

hlavinka
19. črc 2011

Ahoj holky, je tu nekdo, kdo bral injekce proti srazlivosti a kojil? Mam 10 dni starou holcicku a zanet zil. Dr. na cevnim rikal, ze se nevi, zda lek neprechazi do mleka, tudiz bych pak musela prestat kojit. (Mam zanet zil a nelepsi se to, ted tomu davame jeste do patku cas, ale pak by musel nasadit heparin a pak warfarin).
Dekuju moc za jakekoliv info! Diky.

mamkamarketa
19. črc 2011

@hlavinka ahoj,warfarin urcite ne. na zanet zil ti jiste daji nizkomolekularni heparin (fraxiparin,nebo clexane) a jeste asi dostanes tablety detralex. otehotnela jsem na warfarinu (neplanovane) a tak jsem narychlo misto toho dostala clexane a detralex. snazila jsem se kojit,ale nemela jsem mleko,celou dobu jsem si pichala clexane a brala detralex a dle Mudr. je to ok. drzim palce 😉

hlavinka
autor
19. črc 2011

@mamkamarketa dekuju moc. to jsi mne uklidnila. detralex uz ted mam. cekame, zda se to nejak poresi "samo" a v patek se uvidi. jeste jednou dekuju 😉

mamkamarketa
19. črc 2011

@hlavinka nemas vubec zac. detralex a clexane,faxiparin jsou v poho 😉 preju brzky uzdraveni 🙂

hlavinka
autor
19. črc 2011

@mamkamarketa Dekuju🙂

lucifer1987
19. črc 2011

Ahojky, já si celé těhu a 6nedělí musela píchat injekce na ředění krve. Nejdřív Fraxiparine a pak Clexane. Kojila jsem sice 3 týdny, ale nikdo mi o nějakém problému neříkal 😉. Myslím, že se nemusíš bát! 😵

ashlee
19. črc 2011

@hlavinka ahoj když budeš brat warfarin tak mužeš kojit,me to řikal primař z porodnice,mela jsem hlubokou žilni trombozu po cisaři.

hlavinka
autor
20. črc 2011

Holky, moc dekuju. Ja si taky rikam, ze pokud je to na par dni, tak ze to nemusi tolik vadit, jako ty komplikace, kdybych mela vysadit kojeni a nekde slozite odstrikavat a vylejvat mliko:o( DIKY vsem 😵

mamkamarketa
20. črc 2011

@ashlee
@hlavinka
warfarin dal zene v 6ti nedeli je celkem silenost. warfarin i clexane redi krev,ale s tim rozdilem,ze clexane nikomolekularni heparin a warfarin ne. v praxi to znamena,ze pokud clovek co bere warfarin a rizne se do prstu, krvaci dlouho protoze krev je ridka, pacient co bere clexane muze i na operaci,protoze to nema vliv. takze zena v 6ti nedeli, co bere warfarin, bude mit silene ocistky, krev se rozredi a rozhodne to neni prijemne.
brala jsem warfarin (je pravda,ze jsem mela hooodne silne davky mela jsem INR 5.) a MS byla peklo 😖
ale zase je pravda,ze warfarin je silejsi.

berenika39
20. črc 2011

ahoj, taky jsem v šestinedělí měla fraxiparin a kojila jsem vesele...

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa ja beru warfarin a začala jsem ho brat od 4 tydne po porodu,měla jsem hlubokou žilni trombozu ve stehne a v panvy.Nechapu jak jsi mohla mit inr 5 to je velice nebezpečne,ja jsem mela mit 2-3inr, a stačilo to k lečbe trombozy.

mamkamarketa
20. črc 2011

@ashlee mela jsem oboustrannou masivni plicni embolii a selhavalo mi srdce 😖 takze mi rekli,ze pokud nevykrvacim (mela jsem tak ridkou,ze prochazela organy) tak me zabije ta emboliie,takze to byl o malicko vaznejsi stav 😉

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa tak to jsi mela velky štestí že žiješ

mamkamarketa
20. črc 2011

@ashlee ja vim,mela jsem namale 😔

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa a tys mela embolii v šestinedelí?

mamkamarketa
20. črc 2011

@ashlee ne ja otehotnela rok potom.mam trobofilni mutaci (coz ma dneska temer kazdy druhy clovek,jen ja mam malicko zavaznejsi...ale nevedela jsem o tom,takze to byla i souhra blbych nahod...

mamkamarketa
20. črc 2011

@ashlee a koukam tys mela embolii po cisari,ze?

hehena
20. črc 2011

@hlavinka po porodu jsem si musela měsíc 2x denně píchat Clexane, kvůli hodně velkýmu riziku trombozy.... nebylo zbytí. příbalovej leták jsem četla :( ale některý mamky si musí píchat injekce celý těhu! zkusila bych se poradit i s porodníkem....

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa ja mam c677t mthfr homozygot a po cisaři se mi udelala tromboza

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa jj po cisaři

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa ne embolii jsem nemela,ja mela jen hlubokou žilní trombozu

hehena
20. črc 2011

a už jsem vše přečetla.... .)

ashlee
20. črc 2011

@mamkamarketa mela jsem štěstí že jsem nemela embolku,i mi delali vyšetřeni jestli jsem neprodelala embolii.

hlavinka
autor
21. črc 2011

@hehena dekuju🙂 Volala jsem do Podoli, kde mi dali 2x injekci a rikali, ze to davaji i cele sestinedeli....
asi to neni optimalni, ale jiste lepsi, nez prestat kojit, dat umely mliko a pak zas rozjizdet kojeni (neodstrikala bych tolik, kolik si vezme).

Holky a co znamena, kdyz vam delaji kontrolu na DD-mery (nevim, jak se to pise, pardon 😅 ) - diky moc

hlavinka
autor
21. črc 2011

@mamkamarketa Uf, tedy, mela jsi vazne stesti! Skvele, ze se to vylecilo a Ty nam tady muzes poradit 😉 Dekuju!

Uvidim, co mi reknou na cevnim, az na ne vyrukuju s temi leky, co jste jmenovaly. Ale budu muset rict, ze to mam treba z porodnice, protoze lekari neradi vidi vyzkumy laiku na internetu 😅

mamkamarketa
21. črc 2011

@ashlee ja mam neco s nakou heterozygodni konstituci ci co,ja nevim mam v papirech a to staci. sama tomu nerozumim 😅

@hlavinka
@ashlee
ono ted je dobre,ze se o tomhle problemu hodne mluvi a injekce na redeni jako prevenci bere kazda druha.
kdyz jsem ja pred 5ti lety mela tu plicni embolii na pohotovosti na me koukali jak na blba, pak si pamatuju,ze sanitak se me ptal co ''beru'' a v nemocnici (z vypraveni ) vim,ze nevedeli a ze museli zavolat nekoho a ten mu na posledni chvili dal diagnozu,pac nikoho nenapadlo,ze 20ti leta holka muze mit plicni embolii 😔

hlavinka
autor
21. črc 2011

@mamkamarketa to je fakt sila....o tomhle tedy slysim prvne, ze to ma kazdej druhej...to je neco jak stitna zlaza, to ma taky kazda druha, jenze je to mene zavazne, samozrejme.....
Tak hodne zdravi! 😉 A muze se to nejak zlepsit?

mamkamarketa
21. črc 2011

@hlavinka diky. dneska fakt hodne mamin dostava leky proti srazlivosti (zejmena v tehu) je to jedine dobre.
zlepsit no,mam to proste vrozene,ale je pravda,ze po ty embolii mam trvaly nasledky,ale jsou horsi veci 😉
kam chodis s tim zanetem? na cevni nebo hematologii?

hlavinka
autor
21. črc 2011

@mamkamarketa to je mi lito. tak se drz!
Chodim na cevni do IKEMu - jediny misto, kde mne celkem ochotne vzali a taky v okoli nic jineho nemame. Pan doktor je desne milej, vypada trosku jako herec Lukavsky, takovej vlidnej deda🙂

mamkamarketa
21. črc 2011

@hlavinka uplne v pohode. nakonec ja jsem rada,ze to bylo takhle, kdyby se to stalo behem tehotenstvi (coz u meje to temer jiste) tak by to melo fatalni nasledky 😔
takze ja jsem nakonec rada 🙂
tak budu drzet palce,ale celkove IKEM je vyhlaseny. a myslis,ze to je lepsi? pomohl ti ten detralex? ja ho beru nekolik let a jsem spokojena 😉

hlavinka
autor
21. črc 2011

@mamkamarketa tak to dopadlo dobre.
nevim, mam ho ted 3. den, beru 2x1. mazu liotonem, plus davam v mezidobi tvaroh a na noc leduju a zda se mi to lepsi. ale nesmim stat, to hned citim, ze to boli vic a mam to i vic zarudly.
to se celkem ale nedoplatis, ne? ja jsem na recept mela 1 detralex a 2x lioton a platila jsem 700☹ ale zdravi mame jedno....to zas mi lito neni, ale i tak je to sila....
dekuju za prani🙂