Léky proti srážlivosti a kojení. Mohu kojit nebo ne?

hlavinka
19. črc 2011

Ahoj holky, je tu nekdo, kdo bral injekce proti srazlivosti a kojil? Mam 10 dni starou holcicku a zanet zil. Dr. na cevnim rikal, ze se nevi, zda lek neprechazi do mleka, tudiz bych pak musela prestat kojit. (Mam zanet zil a nelepsi se to, ted tomu davame jeste do patku cas, ale pak by musel nasadit heparin a pak warfarin).
Dekuju moc za jakekoliv info! Diky.

ashlee
22. črc 2011

@mamkamarketa
@hlavinka ten detralex je na předpis nebo i volne prodejny?ja beru cyclo 3 fort a ten je jen na předpis.

mamkamarketa
22. črc 2011

@ashlee detralex je na predpis

mamkamarketa
22. črc 2011

@hlavinka on ten detralex byl vzycky drahej,ted stoji baleni vic nez 300 ☹ taky beru 2x 1 tabletu. ale fakt,ze kdybych ho nebrala,mela bych bolesti,takze jsem za nej rada 🙂
to bys fakt mela odpocivat,ale s novorozencem a batoletem,asi nemozne co 😖 pomaha ti nekdo?

hlavinka
autor
22. črc 2011

@mamkamarketa A jiny leky nepomahaji? jakoze treba veneruton nebo nejaky takovyhle?
manzel je se mnou doma, takze je to fain, ze pomaha - hlavne se starsi dcerou, protoze ma obdobi vzdoru a nekdy je na zabiti 😅 Takze ji bere ven. Majda (mladsi) je hodna, takze s ni se to da. Mam nohu nahore, natrenou tvarohem nebo s pytlikem mrazene zeleniny a kojim nebo chovam 😀
Ale - dneska na cevnim dobry! Injekce nemusim a vypada to o neco lepe. Mam jim volat zase v pondeli a pristi tyden v patek kontrolni sono. HURA! 😵

ashlee
22. črc 2011

@hlavinka ty maš zanet povrchovych žil?

hlavinka
autor
22. črc 2011

@ashlee nejdriv jo, ale pak uz to byl ten hlubsi☹ pustili mne z Podoli s povrchovym, ze si to mam jen chladit a nic. Ja to teda mazala jeste a druhy den jsem sla k obvodni, prootze se to zhorsilo. ta mi dala ATB, ale ani po 5 dnech to nebylo lepsi, naopak horsi (po celem stehne), takze jsem pak sla na cevni. Na sonu byly nejaky srazeniny. Ted je to lepsi, ale stale musim mazat a jist detralex.

ashlee
22. črc 2011

a stahuješ nohu obvazem? a to ti řekli že maš byt v klidu? a delaš cviky na nohy?
@hlavinka

ashlee
22. črc 2011

@hlavinka a kde maš ty sraženiny v lytku?

hlavinka
autor
22. črc 2011

@ashlee cviky na nohy delam, muzu i chodit, ale nemela bych stat (spis mam preslapovat na miste). Netlacit na tu nohu, nesedat krizem. Nejdriv byla v horni casti lytka, pak se rozsirila az do stehna, cili od lytka po stehno, celkem asi 25cm cervenej flek. Ted uz jen asi 5 cm na stehne.
Nohu stahuju puncochou, nejak na obvaz nemam ten grif a je to i jednodussi ta puncocha.

A co mas Ty?

ashlee
22. črc 2011

@hlavinka ja už jsem zdrava ale mela jsem hlubokou žilni trombozu a mela jsem ji nahoře ve stehne sraženiny velky v žile 11mm a v panvy 9mm .Punčochy jsem mela ale už mi jsou velke ,mela jsem velke otoky,ted jen stahuji obvazem nohu tu po tromboze,aby krev lip proudila a nemela jsem otoky.

hlavinka
autor
22. črc 2011

@ashlee tak hura, ze jsi zdrava! br, az v panvi, to muselo byt teda neprijemne:o( A to jsi mela po porodu nebo "jen tak"?
Ja prave jako nasledek hodne pribrani v tehu a porod + hormony. Presne to stejny jsem mela i po prvnim porodu a na stejnem miste....jinak cely zivot nic.
A to mas stahovaci obvaz, ten elasticky? A omotavas si celou nohu?
Tak hodne zdravi, at se to nevrati! 😉

ashlee
22. črc 2011

@hlavinka stahovaci obvaz a omotavam si celou nohu ,už v nemocnici jsem se to musela sama naučit.Ja to mela po cisaři.v dalším tehotenstvi si budu muset ředit krev injekcema až do šestinedeli

hlavinka
autor
10. srp 2011

ahoj holky, prosim Vas, jak dlouho jste musely nosit puncochy a brat detralex nebo neco, kdyz jste mely zanet zil? Mne uz teda (asi) odeznel, ikdyz doktor tam stale neco malo vidi. Nicmene uz je to mesic. Kdyz nemam puncochy, tak hned citim, jak mi tezknou nohy, cili ta krev jde blbe nahoru☹ Nerada bych je nosila uz cely zivot 😲
Taky mi rikal, ze mi vysetri krev, zda nemam nejakou tu mutaci. Jsem totiz jedina v rodine, kdo mel kdy zanet zil. Tak pevne verim, ze budu v poradku. Ale kdyby ne, co to bude znamenat, dozivotne si pichat heparin?
Diky za rady🙂

hlavinka
autor
10. srp 2011

Jo, tady je celkem pekne napsano vse ohledne trombofilie a veci s tim souvislych http://www.trombofilie.estranky.cz/clanky/tromb...

ashlee
11. srp 2011

@hlavinka ja mam mthfr homozygot a nemusim si pichat injekce ale kdy bych mela pdoruhe trombozu tak budu muset cely život brat warfarin.nohu radši stahuj,nebo davej punčochu,je to kvuli krvi aby lip proudila k srdci

hlavinka
autor
12. srp 2011

@ashlee diky. Tak Ti drzim palce, abys uz zanet nikdy nemela. 😉
No jo, puncochu nosim, ale je to opruz☹ Ale zas lepsi, nez byt nemocna, to uznavam. Nicmene stale verim, ze budu fit a tohle vse se mi vyhne.

ashlee
12. srp 2011

@hlavinka u nas v rodine taky nikdo neměl trombozu a myslela jsem že jsem zdrava a nakonec mi zjistili že mam mthfr homozygoz

hlavinka
autor
12. srp 2011

@ashlee to je mi vazne lito..... No, uvidim, co ja.
Cetla jsem, ze se zvazuje, ze by se tehotne mely testovat na tyhle srazlivostni nemoci, ale asi to nebude.....kdyz se ale o tom bavim v lekarne ci s lekari, tak rikaji, ze to po porodu ma hodne zenskych ten zanet....tak nevim, mozna, kdyby se to osefovalo hned po porodu, bylo by to lepsi....

ashlee
12. srp 2011

@hlavinka spiš by se melo testovat jestli maji krevni mutace když dr. piše antikoncepci,protorže ja antikoncepci nemužu kvuli tomu a antikoncepce muže taky zpusobit trombozu

hlavinka
autor
12. srp 2011

@ashlee no, tak jsem to myslela, spatne jsem to napsala - pardon.
Antikonc. jsem brala cca 8 let temer v kuse. Ted uz teda nechci, prave i kvuli tomuhle, navic proste se dopovat hormonama se mi nelibi. (Sprcka to jisti😀)
Kamoska to prave mela, a byla na tom dost vazne, musela do nemocnice s embolii☹
Ted uz se nedelaji ani jaterni testy☹
Ashlee - prosim Te, nevis, zda je nejake ekvivalent k detralexu? Dochazi mi a chci si to koupit, jenze detralex je (asi) na predpis a k lekari se ted asi nedostanu. diky

ashlee
12. srp 2011

@hlavinka určite bys to měla brat dal a k dr. prakticky se nedostaneš?nebo at manžel zajde k dr. .Je na předpis.

hlavinka
autor
12. srp 2011

@ashlee dobrat jo, to doberu, co mam, ale asi budu muset mit dalsi (na kontrolu na cevni jdu 25/8 a leky mam jen jeste asi na 3 dny). No, zkusim praktika, ale strachat se mi tam s dvema detma fakt nechce (poliklinika, cili pruchodak pro bacily). Manzel nehrozi, je dlouho v praci☹

ashlee
12. srp 2011

@hlavinka tak mamka nebo tchyně

hlavinka
autor
12. srp 2011

nemam tady☹ ale jo, v pondeli si tam zavolam a pujdu s kamoskou okolo, snad mi decka chvili venku pohlida. Musim to nejak udelat, nechci, aby se mi to vratilo!