Letrox na sníženou funkci štítné žlázy - tloustnete?

jajina.c
20. led 2012

Ahoj holky, prosím Vás o zkušenosti s užíváním léku Letrox. Po porodu, kdy se mi ani po roce nedařilo zhubnout mi dr odebrala krev a zjistila, že mi skoro nefunguje štítná žláza. Následovala kontrola na endokrinologii a tam mi předepsali Letrox 50. Nejdříve jsem brala 0,5 tablety, pak 3*týdně jeden a 4* týdně 0,5. Dnes jsem byla na kontrole a mám pořád TSH nízké - 6,03, tak mi navíšil dr na 1 tabletu denně. Nikdy jsem nebyla hubená, ale co Letrox užívám mám ještě 5 kg nahoře 😔 . Při 168 cm mám 89 kg a jsem z toho už nešťastná. 😔 . Jím málo, zdravě, naposledy v 17 h ( to se mi vždy osvědčilo ) a jezdím na rotopedu 20 minut skoro denně ( více času nemám ) a váha mi jde stále nahoru. Dr mi dneska řekl, že to chce nejíst a hýbat se. Celou dobu mu říkám, že pohybu mám s malým ( 2,5 let ) až dost, nejsem typ matky, která sedí doma, pokud vyloženě neleje, jsme s malým venku, co to jde a v domácnosti se taky nezastavím, dva víkendy v měsíci mám pracovní atd. Jen pro příklad můj jídelníček - obvyklý - ráno cca 7:00 - cereální keiserka, namazaná trochou perly, plátek šunky, čínské zelí, čaj se lžičkou cukru, pak většinou müsli tyčinka cca v 10:00, pak kolem 12-13H oběd ( malé porce, dávám si je na dezertní talířek, většinou rýže, těstoviny nebo brambory a maso ), pak jím většinou až večeři a to mám teď už 3 měsíce jen zeleninový salát ( rukola, čínské zelí, ledový salát, papriky s olivovým olejem lisov. za studena ) s tmavým chlebem. K pití piju většinou vodu nebo vodu s trochou šťávy, cca dvakrát do týdne kafe ( s mlíkem a 1 cukrem ), alkohol piju vyjímečně tak 3* do roka a to jen bílé víno nebo střik. Nekouřím. V červenci jdu do práce, chtěla bych mít původní váhu a to 76 kilo. Pokud jste měly nebo máte také takový problém, napište prosím své zkušenosti. Doktor mi říká, že to Letroxem není. Už dvakrát se mi podařilo v minulosti zhubnout , jednou 15 kilo a pak 20 kilo ( vždy jsem jezdila na kolem cca 15 km denně ), na to už ale nemám čas a celkově se mi zhubnout nedaří. Letrox ale vysadit nemůžu a děsím se toho, že se zvýšenou dávkou půjdou kila zase nahoru ☹ . Je možné, že až budu mít v normě TSH, že váha půjde dolů?? Děkuji moc všem za příspěvky.

ustarana
22. led 2012

Ahojky, ja som asi 3 roky pred tehotenstvom schudla asi 20 kg. Váhu som si drzala uplne v pohode az do tehotenstva. Pocas tehotenstva som nemohla cvicit, kvoli zdravotnym problemom, ale dost som si strazila, co jem (jedla som malo a hlavne ovocie a zeleninu) a napriek tomu som pribrala skoro 20 kg. Asi v polovicke tehu mi zistili poruchu stitnej zlazy a nasadili mi Letrox 50 kazdy den 1 tabletu a beriem ho az doteraz. V porodnici som nechala 12 kg a zbytku sa nemozem zbavit a to ma maly uz 9 mesiacov. Je to hrozny cipera, takze pohybu malo nemam a na jedlo mi tiez neostava vela casu. Premyslam, ci to nemoze byt tou stitnou zlazou, ale s doktorkou som sa o tom este nebavila. Neporadila som ti, ale mozno som ta potesila, ze v tom niesi sama.

hlavinka
23. led 2012

ahoj, ja beru taky letrox a nemuzu si stezovat. Naopak by to melo pomoct, takze pes bude asi zakopany jinde. Byt tebou, jedla bych o neco vic. Melo by se jist pravidelne, nevynechavat odpoledni svacinu, kterou Ty tam nemas. A vic bilkovin, hlavne vecer. Jinak muzu doporucit L-carnitin, vzdy pul hodiny pred jizdou na rotopedu a pak hned po skonceni. Neco to stoji, ale diky carnitinu se mi povedlo shodit vzdycky. Umoznuje lepsi spalovani tuku, nez bez nej. Tak drzim palce

mamkamarketa
23. led 2012

ohledne stitne zlazy ti neporadim,ale k tomu cviceni-20 minut je desne malo, ja sama delam spinning a me trener rekl,ze telo zacne spalovat snad az po 15 minutach jizdy,takze radsi jezdi 2-3 tydne,ale minimalne hodinu! a jeste je dulezite si hlidat tepovou frekvenci-mrkni na net. je to rozdelene podle veku. musis mit spravny tep aby si spalovala a ne posilovala 😉
hodne stesti

olik76
26. led 2012

já si taky myslím, že bys měla spíš zhubnout než přibrat. U mě to tedy alespoň tak fungovalo. Měla jsem pořád stejnou váhu a poté, co mi zjistili sníženou činnost štítné žlázy a nasadili letrox,, jsem cca 2 kg zhubla, a to jsem jedla i sportovala stejně (i když já jsem tedy zhubnout nepotřebovala). V těhotenství a při kojení mi zvýšili dávky, nedávno jsem přestala kojit a na kontrolu jdu až za měsíc, ale opět hubnu - myslím, že je to tím, že už nepotřebuju tak vysoké dávky. Jím dost, vůbec nesportuju ( i když se dvěma prckama mám pohybu víc než dost), ale zdá se mi, že rychle spaluju a přičítám to právě Letroxu. taky jsem někde četla, že hormony štítné žlázy se v minulosti používaly při léčbě obezity.

pucik
26. led 2012

Ahojky, beru Letrox 50 uz nekolik let,ale u me ta vaha byla v tehu 21 kg nahoru,pak zase az po 1,5 roce jsem zhubla, ted po druhem tehu mi navysili leky na 9 tbl tydne a to mi nechali i nadale a malymu je uz skoro 20 mesicu. Minuly rok v unoru jsem vyhledala pomoc dietologa v nemocnici, tam mi udelali vsechny testy a dali jidelnicek a chodim na kontroly. za tu doby jsem postupne zhubla 28 kg a zatim si to drzim. Chtela jsem kvuli te zlaze dozor lekare . Mozna je to reseni i pro tebe. Me se podle toho jidelnicku a mych zkusenosti zda, ze jis dost malo - malo masa a male porce. Nebo tvemu telu nesedi ten lek,ale to by mela s tebou probrat lekarka,kazdy asi na ruzne leky reaguje jinak.Je to tezky,tak drzim palce,at zhubnes a nemas problemy 🙂 😉

julie123
26. led 2012

letrox by ti mel od kil spis pomoct nez naopak, jak uz tu nekdo psal,pes bude zakopany urcite nekde jinde 🙂

katunka82
13. únor 2012

Ahoj... ja ma taky Letrox 50 a s vahou nemam nejaky extra problem, nemusim se hlidat nejak extra, vaha se drzi. Protoze jsem ale mela casto nafouknute bricho a celkove jsem te zdrave strave moc nedavala, tak jsem zacala jist podle Havlicka a je to neco uzasneho! Nebyla jsem ani jednou hladna, velke porce, bricho do tyne rovne jako deska a aniz bych o to nejak usilovala, i kila sla lehce dolu a celkove jsem se citila lepe, nabita energii, zadna unava... vyvazena strava je to NEJ!
Podle toho co pises nejist zrovna nejlepe... nejist nezdrave, ale malo a nevyvazene. Vytiskni si tento jielnicek a zkus podle tho jist a uvidis, ze ti bude hned lip a i kila pujdou dolu. Neubirej si porce, jez presne podle tech gramazi, ver tomu... brzy se budes citit i vypadat lepe!

DRZIM PALCE!!!
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=6540

gabka32
22. únor 2012

Ahoj, z Letroxu se rozhodně netloustne! Naopak. pokud není štítná žláza v pořádku a nefunguje, tak váha přibývá. a Letrox či euthyrox je právě na to, aby se hladina hormonů vyrovnala. a až bude štítnice s pomocí tabletkami dodávaných hormonů fungovat dobe, pak teprv se mohou dostavit úspěchy při redukci váhy. takže pokud říkáte, že tloustnete při užívání Letroxu, může to být tím, že prostě ještě není štítnice v pořádku a TSH nad 6 to jen dokazuje. Ideálně by mělo TSH být do 3-4. 😉

dagmik
23. únor 2012

Beru Letrox 5 let a hubená teda nejsem. Jím pravidelně přiměřené porce, byla jsem i u Havlíčka. Upravil mi jídelníček a doporučil konkrétní pohyb. Zhubla jsem, ale protože nemám pravidelný pohyb, váha mi zas vylítla nahoru. Doktoři se shodují, že snížená funkce štítné žlázy, pokud je zaléčená, nemá na váhu vliv, ale pan Havlíček mě ujistil, že zajisté má. Prý je to někdy tak trošku boj s větrným ai mlýny. Já mám ve svém okolí asi 3 nebo 4 osoby s touto nemocí a nikdo z nich teda není hubený. Nejsme sice velcí tlusťoši, ale nadváhu máme všichni. Tak si myslím, že na tom trochu něco asi bude. Chce to zkrátka více toho pravidelného pohybu a úpravu jídelníčku na Tvoji míru od odborníka. To je moje rada. Jinak mi taky řekl doktor na endokrinologie, ať tolik nejím. To mě samozřejmě rozčílilo, protože já hodně rozhodně nejím. Držím palce.

rita333
17. lis 2012

Ahoj, opravdu se z Letroxu netloustne. Já sama ho užívám už 21 let a nemám žádné potíže, prostě funguju jako zcela zdravá. Musí být samozřejmě hladina hormonů v normě- to se pozná z pravidelného kontrolního odběru ( většinou 1-2x do roka). Letrox obsahuje pouze levothyroxin- což je hormon štítné žlázy, který normálně štítná žláza vyrábí. Nám, kterým štítka nefunguje nebo jí nemají, ten chybějící hormon nahradí. Není proto žádný důvod k tloustnutí. Celých 21 let si držím svou váhu s maximálním výkyvem +- 2 kg.
Takže vzkazuju všem, kteří musí začít brát Letrox ( nebo Euthyrox, to je to samé, jen jiný výrobce): nebojte se ho, určitě po něm nebudete nabírat! Tím ovšem nechci říct, že přibrat nemůžete. Samozřejmě že můžete, ale nikoliv z Letroxu- ale tak, jako přibírají ostatní zdraví lidé: když není v rovnováze příjem a výdej 😉

kaczas80
6. čer 2013

Ahoj,to je naprostý nesmysl to co tu píšete...Jen zbytečně děsíte ty,které ten letrox potřebují..Zvýšená dávka se bere při snížené funkci štítné žlázy a to se projevuje-např. zimomřivostí,únavou-a hlavně neschopností zhubnout..většina žen-včetně mě,která má tento problém,právě naopak při správném dávkování zhubne(samozřejmě vlastní pílí)..Jestli má někdo nadváhu a nehubne, tak to ROZHODNĚ!!!!!!!! není letroxem,ale tím že dělá neco blbě... 😖

zuza01
6. čer 2013

Já beru na sníženou funkci ŠŽ Euthyrox, odjakživa nemůžu pořádně přibrat. Lék beru 4 roky, žádná změna, co se váhy týče. V těhotenství jsem přibrala 15 kilo, 12 zůstalo v porodnici. Teď mám 46 kg a 164 cm, zas nepřibírám 🙂
Podle mě je max. důležité, aby vám předepsali správnou dávku, jinak věřím, že ta váha naskakuje, to chce odběry a tu dávku vymakat 🙂
A jíst se musí, to je teda rada, nejíst, to je nejhorší, co můžete udělat. Pokud se panu dr. něco nezdá nebo nechce dělat častější testy, tak ho vyměňte, endokrinologie je teď docela na vzestupu, aspoň tady u nás už se dá vybírat 😉

barcca5
23. črc 2013

Ahoj holky, já se taky léčím se štítnou žlázou, beru letrox 50 jednou denně. Ve středu jsem byla na kontrole a podle UTZ mám výsledky vynikající a dokonce se mi to ještě zlepšuje. Prášky zatím ještě mám brát. Začla jsem brát Emulips + Alfu a opravdu to na tu štítnou žlázu má vynikající účinek. Pokud by někdo měl zájem si více popovídat, napište mi 🙂

klaarka
23. črc 2013

Ahoj, já mám sníženou funkci od roku 2007. Začla jsem Euthyroxem 50, v těhotenství mi stoupl na 150uq. Teď beru Letrox 125uq (rozdíl mezi Euthyroxem a Letroxem není prý žádný, jen je vyrábí jiná firma). Jakmile mi zjistili sníženou funkci, já naopak zhubla snad během 3 měsíců 10 kg. Od té doby se držím +- na stejné váze. Jen je problém, že už prášky budu brát asi do konce života, i když se mi to teď prý taky trochu zlepšilo. Být tebou, tak ještě nechám zjistit, zda to syn taky nepodědil. Já to říkala naší dětské doktorce, ta si to poznamenala a až bude dcera v určitém věku, budou jí pro jistotu také dělat testy.

leknicka
7. říj 2013

Prosím vás, holky... Dneska jsem byla na endokrinologii a mám TSH 6,56, prý to není nijak šílené číslo a štítnou žlázu mám v normě, ale prý je to velký problém když chce žena otěhotnět... Máte nějaké zkušenosti? Dr. mi napsal 0,5 tabletky Letroxu denně. Strašil, že hrozí potrat nebo nižší IQ plodu-BOJÍM BOJÍM! Poraďte.. :(

blannie
7. říj 2013

@leknicka Ježiš, co to bylo za doktora! Já beru už 13 let hodně vysoké dávky, protože mám šž velkou jako 6ti leté dítě a s otěhotněním jsem žádné problémy neměla, i když mě taky všichni strašili (rodina, ne doktoři)... ale problémy jsou, když se to neléčí. Jakmile bereš prášky, které hormony dodají, tak tělo funguje, jak má. A Sofi rozhodně žádné nízké IQ nemá, je jí něco přes rok a už hezky mluví a vše dělá naprosto ukázkově. Hlavně se neboj!!! Všechno bude dobrý.

jana_vondruskova
8. říj 2013

@leknicka Klídek! Mám podobnou zkušenost, já před 2 měsíci u praktické lékařky TSH 9 a její reakce mě naprosto odzbrojila: "Nepočítejte s těhotenstvím ani omylem" Tak jsem si o tom všechno načetla, hysterie, vždyť to znáš. Pak jsem se objednala na endokrino, tam jsem měla TSH 4,5, ale ono to samo o sobě nic neznamená, dělali mi hormony a protilátky a to bylo vše OK. Dostala jsem taky 0,5 Letroxu a hádej co? Minulý týden jsem zjistila, že jsem těhotná, a když se podívám na datumy, tak jsem otěhotněla ještě předtím, než jsem ten Letrox začla brát. Takže držím palce, to půjde!

pear
15. led 2014

Já se léčím na sníženou funkci štítné žlázy od malička. Teď beru 3x Letrox 75 a 4x Letrox 50. Váha stále stejná - patřím určitě mezi ty hubené (ikdyž občas nějaký ten faldík vykoukne). Hýbu se přiměřeně a když jsem cvičila, tak jsem měla i svaly.
Otěhotněla jsem hned na poprvé a doktorka mi zvedla akorát dávky.
@leknicka potrat či nižší IQ plodu hrozí, pokud je štítná žláza neléčená - pokud se léčí, tak tělo funguje tak jak má a není problém.

michelle1986
14. únor 2014

Ahoj,ja jsem si byla včera pro výsledky z krve(na vlastní žádost) a obvoďák máááálem omdlel a na endokri si mě rovnou nechali v ordinaci.Mé výsledky- TSH 83,25 má být max.5,6 a AntiTPO 507 má být do 9 + dobré hormony neměřitelné pod 3,2. Nasadili mě Letrox 4 dny 1/2 tbl.,10 dní 1 tbl.,10dní 1 a 1/2 tbl. ,a pak 2 tbl.,po dvou měsících kontrola.Jsem 5 měsíců po porodu a kdybych pořád nepřibírala a netrpěla nespavostí a nebyla mě strídavě zima a teplo,tak na to snad ani nepřijdu a nebo bůh v jak.

prapodivna
14. únor 2014

Tvůj problém je rozhodně v tom, že jíš málo. Třeba ti nesedí lék, to je možné, ale i kdyby jsi měla štítnou žlázu na jedničku, tak s tímhle jídelníčkem bys jednou dopadla stejně. Paradoxně spousta lidí má vysokou váhu právě proto, že málo jí. Tělo má málo energie i živin a je ve stresu a zpomalí si metabolismus tím, že se zbaví svalů. Čím míň máš svalů, tím pomalejší máš metabolismus. Ani cvičení ti v tomhle nepomůže, protože pokud ty svaly nemají z čeho růst, nebo se udržet, tak prostě mizí, zatímco tuk se drží. Když pak člověk něco sní, tak si tělo vše co může, uloží.

Takže rozhodně si najdi dobrého dietologa, přines mu jídelák a on ti nejlépe pomůže. Uvidíš, že ti poví, že jíš málo.

Jak si pomoct sama-zvyš sacharidy, tuky vybírej jen ty nejzdravější, bílkoviny přiměřeně(tozn. jedna menší porce masa úplně stačí, pokud jíš luštěniny, tak ani maso není třeba).

Sacharidy (tozn. brambory, rýže, kukuřice, hrášek, mouka, apod) jsou energie pro svaly. Uvidíš, že jakmile je zvýšíš, budeš mít i víc energie. Ze začátku určitě přibereš nějaké to kilo, ale to je jen dočasné. Především potřebuješ vyživit si tělo, navrátit mu svalstvo. V tvém případě bych to s cvičení nepřeháněla, zaměřila bych se na zvýšení energetického příjmu. Ráno si dej velkou snídani, po 2-3 hodinách svačinu, ne, jeden knackebrot nestačí, po dalších 2 hodinách oběd, něco plnohodnotného, třeba rybu s vařeným bramborem a hráškem, dej si k tomu velký salát a za další 3 hodiny už bys měla zase svačit. A večeře podobná jako oběd. Jez hodně ovoce a zeleniny, nejlépe syrové.

To, co jsem ti vypsala je velice zjednodušený ideální jídelníček dospělé ženy. Já tak jím a váhu, ačkoli jsem s ní mávala problém, si držím na dobré úrovni(170 cm a cca 57 kg), 2x týdně mám nějaký intenzivnější pohyb(kolo) a všude chodím pěšky. Je jasné, že s tím, jak jsi jedla nemůžeš ze dne na den takto zvýšit porce, ale postupně je zvyšuj. A ideálně si zajdi za tím dietologem, někým ověřeným, ten ti to řekne ještě líp, udělá ti jídelák na míru. Uvidíš, že jsou to nejlépe utracené peníze.

Nejsem dietoložka, ale o stravu se zajímám přes 10 let a když vidím, jak je to celkem složité pro člověka, co to vůbec nezná, tak fakt všem doporučuju zajít za odborníkem, proč se trápit různými hokusy pokusy, dělat ze sebe testovacího králíka? Jíš málo a je to škoda pro tebe, mohla by sis užívat skvělá jídla a v krásném množství a místo toho se trápíš hlady a k čemu? Stejně to nepomáhá...

Držím palce ať to dáš, kdybys chtěla nějak poradit s jídelníčkem, klidně napiš, poradím jak nejlíp budu moct, ale nad tím dietologem aspoň zauvažuj!

pajdula
14. únor 2014

Beru asi 15 let letrox 50-150, váhu mám pořád stejnou 58 kg celou dobu, teď jsem naopak 5 kg pod normálem, ale to přisuzuju kojení. V těhotenství jsem přibrala 10 a 9 kg a všeho jsem se zbavila bez problémů, nijak aktivně nesportuju a jím naprosto běžně a miluju sladký. Určitě jsem po letroxu nepřibírala. A děti jsou naprosto v pořádku 😊 letroxu se neboj, asi to chce jen upravit jídelníček, jak píšou holky. Držím palce.

miparime
19. únor 2014

Já jsem brala letrox 1X denně, ale nepřibírala jsem po něm, spíš by se to přibírání na váze díky němu mělo zastavit, pokud to bylo hormonálního původu. Ted už mám hladinu v normálu, takže jsem ho vysadila

czech222
27. únor 2014

Tak mi na sníženou funkci štítné žlázy přišli v 34 letech. Celou dobu jsem měl problémy a nadváhou, v nejhorším období i 99 kg při 180 cm. Nejdřív jsem začal brát 1/2 letrox 50, pak zvýšeno na celý každý den. štítná žláza po roce v pořádku, a začal jsem hubnout, plíživě, teď mám už 90,5 kg. Podle Doktorky je to tím, že se mi metabolismus díky hormonům štítné žlázy aktivoval na normální úroveň.
Štítná žláza je dost dědičná, takže syn 7 let má problémy s obezitou a asi je to způsobenou štítnou žlázou, takže jdeme taky na vyšetření.

misistefkova
3. bře 2014

Ahoj,beru Letrox 50 už necelý rok.Ze začátku jsem zhubla 5kg,ale teď se mi to nějak nedaří ☹ Chci se jen zeptat,jsem ještě dítě a asi před 2dny jsem viděla mou fotku no a hrůza,začala jsem brečet a nevím co mám dělat! Tak se chci zeptat jestli je možné zhubnout nebo ne?? Díky moc mi tím pomůžete! 😢 🙂

muddledgirl
14. bře 2014

Ahoj kočko..já léčím štítnou teprve od června a stále se mi navyšuje dávka...protože jsem těhotná a mám odběry každé dva měsíce...nahoře už mám dost...ale myslím,že je to právě tím,že nemám stálou hladinu hormonů ani s léky,zatím....JInak rozhodně jíš hodně málo.....doporučuji svět zdraví, pokud nevíš kudy kam.........pomůžou Ti s jídelníčkem...rozhodně jak už se tady psalo bych jedla o mnoho více bílkovin...pomáhají tvořit svaly při pohybu a čím víc svalů,tím lépe se shazuje....Držím pěstičky....

luckych
15. bře 2014

Koukam ze prispevek uz je hodne stary, ale porad je odpoved stejna, Jis strasne malo, telo nema ani silu na hubnuti. Tloustnu si mohla i kvuli tomu ze davka nebyla v tu dobu dostacujici, samotnym Letroxem neni tloustnuti mozny.

tess4
15. bře 2014

nějak jsi to popletla THS 6 je vysoké,,,a tak se ti ho snaží snížit,,,

akcenoel
18. lis 2014

Ahojky, dotaz jsem cetla az dnes, ale na nazory a rady neni nikdy pozde 😉 take se lecim se SZ a to uz od svych osmi let. T

martina239
28. led 2015

Dobrý den

V roce 2013 mi našli sníženou fůnkci štítné žlázy v té době jsem měla cca 70kg.Začala jsem se léčit nejdřiv 50 letroxem půl tablety pak celou tabletu a nakonec jsem zůstala cca 3 měsíce na Euthyroxu 88..Po dobu mého léčení jsem přibrala 15Kg. Mé marné volaní o pomoc u endokrinologa bylo zbytečné.. Jednoduše bych vše svalila na mě a můj životní styl. Opak je pravdou... Mám upravený jídelniček osobni trenerku ve fitku, která mě zatěžuje kardiem, minimalně posilováním a výsledek po 6 měsicích? kilo dolů.... Jsem velice vytrvalý člověk s pevnou vůlí a tohle? Kde je chyba ve mě? Nebo v něčem jiném.. Jsem si bezradná... Krev u obvodního lékaře dopadla dobře, sice pan doktor se zděsil mé váhy za tak krátkou dobu... Co se týká hormonů řekl mi, že se mu zdá ,že to je pravý důvod..Vím, že každé tělo se chová jinak někdo hubně někdo přibívá, jen mi prosím netvrďte, že je blbost, že se u štítné ž. nepřibívá jsem živoucím důkazem.

Děkuji za odpověď

janapouchla
14. únor 2015

Zkuste se podívat na stráhky: www.dabelskehubnuti.cz