Mám necitlivou část břicha po císařském řezu

finkoka
24. čer 2014

Jsem dva měsíce po císařském řezu a necítím část břicha - od jizvy k pupíku a do stran asi 10x6 cm. Měla to také některá z vás? Nevím, zda se mám tím nějak zabývat. Jsem hrozný plašan, bojím se neurologických nemocí, které by toto necitlivé břicho mohlo znamenat... Děkuji

megy
24. čer 2014

já po prvním necítila celý podbřišek asi půl roku, pak se to zlepšilo, teď po druhém necítím jen kousek ještě teď. Je to zcela normální

jajkaz
24. čer 2014

@finkoka Po prvním jsem to měla asi jako ty. Po druhém bez těchto problémů. Čím to je, netuším. Ale bylo mi doporučeno sprchovat tu část střídavě teplou a studenou a jakoby to místo lehce škrabkat (tím se to více prokrvuje). Za jak dlouho se to upravilo už ani nevím, bylo to tak nějak postupně.

pisisvori
24. čer 2014

@finkoka já jsem měla necitlivý jen kousek okolo jizvy. Taky doporučovali masírovat.

aajda
24. čer 2014

Já necítím do teď, tedy od května 2011. Mezitím už proběhl další císař, místo se o maličko zvětšilo. A cítit už asi nebudu.

partyzanka91
24. čer 2014

já to mám mírně necitlivé těsně nad jizvou. Když si tam přejedu prstem tak ho cítím jen mírně jako bych si tam sahala přes nějakou zábranu - přes vrstvu oblečení. Je to docela nepříjemné tak doufám že to časem zmizí. Je to měsíc od zákroku

kamino
24. čer 2014

Ja vubec bricho necitila pres rok,ted to budou dva roky od sekce a je to mnohem lepsi,ovsem ne jako pred zakrokem. A neverim,ze to bude uplne v poradku. Je to prece jen hodne narocna operace..

vkkc
24. čer 2014

Já jsem 10 měsíců po císaři a mám to v pohodě, těsně po císaři jsem měla necitlivou část pod jizvou, ale tak do 4 měsíců to bylo ok.

bondyskova
24. čer 2014

úplně stejně, cca půl roku necitlivou část pod jizvou jak popisuješ, po roce a půl zcela ok

jannka15
24. čer 2014

Také jsem to měla kolem jizvy necitlivé, možná i rok, nevím přesně.

domca89
25. čer 2014

@finkoka Mě jak bylo vysvětleno po operaci nohy stává se to při každém hlubším porušení kůže. A je to tím,že se přeřežou, nebo poruší některá nervová zakončení, která jsou tak tenká,že je lékaři bez mikroskopu nenajdou, tudíž je nejde spojit a nervům holt déle trvá až se obnoví, či prorostou nová. Takže klídek.

blanka.k
25. čer 2014

@finkoka Je to jak píše @domca89 , jak se přeřežou ty nervy, tak někdy se holt nespojí. Moje mamka to má po mě 33 let necitlivé pořád. Já jsem 4 roky po CS a kolem jizvy a k pupku to taky skoro necítím (ale je to lepší než pár měsíců po CS). Je to "divný pocit", ale nic nebezpečného 😉

domca89
25. čer 2014

@blanka.k Já mám od operace kolene 10let a pořád mám necitlivou půlku kolene. Taky si říkám, že se to od operace zlepšilo, ale před 4 rokama jsem si klekla na napínáček touhle stranou a jen to zašimralo. 😀

mishellblakk21
10. říj 2021

Zdravím, mám dotaz k tématu.
Jsem 4 dny po CS a už od půlky těhotenství se mi na břiše scvrkla špička (jsem trošičku obéznější takže mám převis) a ta špička převisu se mi scvrkla a ztvrdla, při dotyku bolí, dnes už tu špičku moc necítím, ale je červená, má s tím někdo zkušenosti? Vůbec nevím co s tím mám dělat 😔