Mám zubnú infekciu a cítim sa zle psychicky

liliannka
7. pro 2008

Potrebujem z niekým hovoriť. Mám problém, ktorý ma ničí. V auguste som porodila krásneho synčeka. No od septembra som vkuse chorá na infekcie dýchacích ciest. Stále sa mi to vracia a opakuje a som z toho zúfalá. Využívala som troje antibiotík a nepomohlo. Kúpila som drahý zapper na ničenie vírusov na www.zapper.cz no ani ten mi nepomohol. Cítila som sa veľmi zle a popri tom som sa venovala o syna o domácnosť, všetko fungovalo ako má. No to trápenie a rozmýšľanie zanechalo hlboké stopy v mojej psychike, takže teraz mám dva problémy, vyliečiť sa a dať do poriadku psychiku. S manželom sme po dlhom uvažovaní navštívili jedného psychotronika, ktorý vie zistiť príčinu. Takže mám pod zubami infekcie a to mi steká na pľúca a do krvi, mám tým zanesené celé cievy a pľúca.On mi to dokáže vylúčiť. Z manželom sme sa dohodli, že si dám zuby vytrhať a urobím si nové. To by bolo riešenie. No ja sa z toho všetkého cítim veľmi zle psychicky, napadajú ma zlé myšlienky, niečo si urobiť alebo malému, veľmi sa bojím. Idú vianoce, mali sme mať najkrajšie vianoce s vytúženým synčekom, a ja sa cítim na umretie, psychicky na dne. Riešením je dať tie zuby di poriadku, no to nebude tak rýchlo, potrvá to a ja potrebujem aspoň povzbudenie, vydržať, mám krásneho synčeka po 10. rokoch, veľmi ho ľúbim, aj manžela, nechcem ich stratiť. Potrebujem vedieť, že nie som na to sama.

aponchie
7. pro 2008

lilianko verim na ruzne veci nezene ,ale myslis,ze je opravdu potreba vytrhat zuby?nestaci tu krev od zanetu vycistit? 😒

liliannka
autor
7. pro 2008

neviem, no zas sa mi to vráti. kdesi z pod koreňa zuba že mi to ide do krvi. Vieš, je mám zo zubami už dlho problémy, mám ich v zlom stave,samé blomby, takže to môže byť, a ked si dám urobiť nové, tak budem mať pokoj. Vieš, ja som mala rodičov alkoholikov a vôbec ma nenaučili umývať zuby, skoro sa mi pokazili a mám stále s nimi problémy.

aponchie
7. pro 2008

ja mam taky hodne plomb a problemy se zubama sem mela bohate muzu ti vypravet o mejch operacich celisti dasni a mam i umele 2zuby atd takze tak..ja teda sbam na hygienu,ale muzu ti rict,ze mit umele zuby neni nic extra ono to neni tak,ze si nechas vyrvat svoje byt zkazene zaplombovane a das si keramicke jak mam ja a je to parada.to je omyl!!!musis se o ne starat dvakrat tolik co o svoje zuby navic dasne sou velmi nachylne na umele zuby a casteji tam vznika zanet,vypadaji ciste a pritom se tam dela plak a ty ho nevidis a mas pocit,ze jsou ciste..a je to pravda pac ty dva umele co mam v dusledku nehody..tak o ne musim makat a stejne mam kolem nich zarudlou dasen a odtahnu ji kartackem 😝 radsi bych byt tebou sla k nekomu kdo ti vycisti krev a organizmus..nikdy se nemusi odstranovat nejakej"kus"tebe aby jsi byla v pohode..ono vlastne nemoci jsou psych.puvodu prevazne tudiz si nemyslim,ze kdyz si nechas vysrvat zuby problem zmizi..co kdyz pretrva..co si nechas odstranit potom? 😉

liliannka
autor
7. pro 2008

ďakujem, ešte nad tým popremýšľam a poradím sa z doktorkou. Viem že aj psychika robí svoje.

aponchie
7. pro 2008

jestli ti muzu poradit zkus najit dobreho psychologa..jako prvni vec a druha vec zkus si nechat udelat kompletni vysetreni od A do Z at vis na cem jsi..a pak si teprve zajdi za nejakym clovekem ,ktery netaha penize,ale spise nejake schopnosti ma a nebude ti navrhovat takova radikalni reseni jako je trhani zubu 😉

liliannka
autor
7. pro 2008

aponchie , on mi nekázal vytrhať zuby, povedal že mi to vylúči von no to som sa ja tak rozhodla, lebo som už toho mala dosť, no po tvojej rade to ešte zvážim.

aponchie
7. pro 2008

nene to urcite nedelej to trhani..a co ti teda sam doporucil?

liliannka
autor
7. pro 2008

že on mi to z tela vylúči, a vytestuje presne len ten zub ktorý to robí a ten si dám urobiť.

aponchie
7. pro 2008

no to je ale skoro to same...co kdyz ten zub vytrhnes a za chvilku to bude ve starejch kolejich 😝 pokud ten zub je bez kazu nebo jen zaplombovany neni u nej vacek a zubar rekne,ze neni nutne ho trhat nedelala bych to..nechce ti spis nejak pomoc vycistit krev?

martinka79
7. pro 2008

Ahojky Lili víš co bay jsi se cítila dobře tak zvedni telefona azvolej do nějaké poradny.Domluv si schůzku a pěkně nakráčej do ordinace a svěř se se všemi problémy. 😉 Bude to mnohem lepší a potom samo ta vyšetření. příčina je někdy velmi banální a ono s psych. souvisí tisíce věcí. Klid nejsi na nic sama splým a špatné dny máme všichni.
držím pěsti 🙂

liliannka
autor
7. pro 2008

Ďakujem Martinka, ja to zvládnem, ja som silná, už som si všeličo preskákala, no toto ma dosť vyčerpalo fyzicky aj psychicky. Takto som sa ešte necítila ako teraz, čo sa týka tých pľúc. Dosť ma to vystrašilo.

martinka79
7. pro 2008

Lili vážn+ě ti pohovor a odborník pomůže. Pracuji jako spec. ped. a mám často pohovory s rodiči ohledně jejich ratolestí. Věřím, že jsi silná ženská, ale někdy pomoc od druhých bude jen jen lepší. 🙂

martinka79
7. pro 2008

a co lázně? klidně celá rodina nebo ty sama s malým nebo sama zcela. nepřemýšlíš o nich. 🙂

liliannka
autor
7. pro 2008

Martinka, čo sa týka psychiky, ja sa dokážem dať do poriadku, len musím dať do poriadku ten problém čo ma najviac trápil a z čoho sa zhoršila psychika a to je vyliečiť tie pľúca. No bola som aj u psych. mám na upokojenie lieky a poprípade na spanie.

aponchie
7. pro 2008

a mas nejake vysetreni plic?

liliannka
autor
7. pro 2008

hej, bola som na pľúcnom, dali mi atb, no neprešiel týždeň a zas sa to vrátilo.

johanda
7. pro 2008

lilianka, rozhodně si zuby nenechej jen tak vytrhnout - ostatně pochybuju, že to nějaký zubař udělá. Najdi si nějakého dobrého zubního doktora, který ti zrentgenuje obě čelisti a uvidí případné záněty, které se dají léčit i bez vytržení zubu. Je pravda, že neléčené infekce zubů mají vliv na celkovou imunitu, což se podepisuje i na psychice. Běžná atb je nezlikvidují, musí se odstranit a přeléčit celé zánětlivé ložisko -je to infekční bomba oslabující celý organismus.
Zašla bych taky k praktickému lékaři a požádalo ho o komplexní vyšetření organismu - pokud máš takové zdravotní problémy, měl by ti je doporučit sám.

aponchie
7. pro 2008

tak musis na komplexni vysetreni,ktere se dela v nemocnici ne ambulantne..ono taky zalezi co ti delali,jestli jen rtg plic a neco ti dali ale je mnoho metod jak zjistit co ti je.. 😉

liliannka
autor
7. pro 2008

johanda, dakujem ti veľmi pekne za príspevok, vidno, že tomu rozumieš.