• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky s psychickými problémy

29. listopadu 2013 
Ahoj holky. Chci se zeptat zda je tu více maminek, které třeba chodí k psychologům, psychiatrům, psychoterapeutům. Chodili jste i před těhotenstvím? Během něj? Jak se na Vás potom dívají lékaři, např. praktičtí? Mám z toho strach, z toho pohledu okolí. No, ona má dítě a přitom je blázen. Znáte to, okolí má hned každého za blázna.
22. lis 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@uztotakbude Na okolí bych se zvysoka vy...., maminka má být psychicky v pohodě a pokud potřebuje tak ať vyhledá odbornou pomoc, dnes už to snad není žádné stigma nebo ostuda.Naopak to vidím spíše jako ukázku zralosti a zodpovědnosti, když překoná ostych a možnou předpojatost okolí a požádá odborníka o pomoc.
Neřešené psychické problémy a traumata mohou být spouštěčem daleko větších problémů.
22. lis 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ona má dítě a není blázen! Naopak, když budeš pečovat o své psychické zdraví, tak jsi zodpovědná a ne blázen. Je to důležité, když budeš v pohodě, bude v pohodě i miminko. Já jsem to podcenila, na konci těhotenství jsem měla velké problémy s přítelem, po porodu to pokračovalo až do dvou měsíců věku miminka a já se nemůžu vzpamatovat doteď (malý už má 4 měsíce). Jsem zralá na prášky (ale nemůžu, kojím) a lituji, že jsem svým pocuchaným nervům nevěnovala pozornost dříve. Kvůli tomu jsem si nemohla naplno užít prvních pár týdnů života mého miláčka, a to už mi nikdo nevrátí...Takže se na okolí vykašli a starej se o sebe co nejlíp to půjde, miminko ti to potom vrátí i s úrokama... šťastná máma, šťastné dítě..to platí navěky :slight_smile: Držím palečky :wink:
29. lis 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek