Máte některá problémy s kostrčí? Stažené pánevní dno?

honzinky
5. čer 2013

Založila jsem znovu diskusi. Původně jsem ji položila pouze jako otázku, nemohla jsem diskutovat. Děkuji za Vaše příspěvky.

honzinky
autor
5. čer 2013

JInak sem chci napsat, že problémy mám asi 8 měsíců. Začalo to blokací SI, to mám už v pořádku. Postupně to přešlo na problémy s kostrčí. Mám prý stažené pánevní dno, problémy hlavně před menstruací a při ovulaci. Kostrč jako brní, pálí, pocit pálení se přenáší i do přirození. Občas cítím dloubání ve vazech, postižena pravá strana. Chodím na rehabky na mobilizace, provedeno i per rectum přes konečník. Úleva tak na týden. Pomáhá mi hodně pohyb. U mě je prý problém, že jsem hypermobilní, t.j. zvýšená pohyblibost kloubů, časté blokády. Jde mi o to, že bych chtěla druhé dítě a nevím, zda se s tímto problémem pouštět vůbec do těhotenství. Vím., že může být i problém otěhotnět. Zatím se nesnažíme kvůli tomuto. Děkuji za vaše příspěvky

romantika
5. čer 2013

@honzinky
asi bych to nechala s tehu nahode, mam něco podobne, mela jsem i u prvního porodu diky tomu velice maly pricny rozmer, cili kostrc stydka spona a presto porodila 4kilove prirozene. hypermobilni jsem taky. podruhe jsem otěhotněla snadneji nez poprvé. jedine pomaha cvicit a cvicit a cvicit a osobne na to panevni dno mi nejvíce pomohly cviky na inkontinenci na incoforum.cz. zkuste to. per rectum jsem teda byla srab, ale tenkrat mi rikala, ze potom musim dodržovat prisny rezim - pul roku neotěhotnět, nesedet s nohama do krize, nespadnout na zadek, nenamáhat se apod. jo a nejezdit na kole a per rectum provádět jen ted si nepamatuju bud par dni po MS, kdy jste rozvolnena ci tak.. No tak to jsem vzdala uplne. Otehotnela jsem na poprvé bez pomoci. Predtim jsem chodila na biocon 2000, také na posileni pánevního dna a naopak veskere rehabilitace které mi pomohly byla vojtovka, naucit se pretizene panevni dno uvolnit, opet naposilovat a především sikme brisni svaly z toho vseho vysly jako největší zadrhel. Při druhem tehu jsem při mereni mela panev o 6cm, sirsi v pricnem smeru, takze ono telo muze delat ještě pekne brikule.
Vse je o mire, kolik do toho clovek chce dat a riskovat. Druhy porod mne strasi, ale druhé jsem chtěla, tak jsem pripravena jako po prvním dva roky cvicit jak magor. Někdo to proste nemá zadara, ale jsou horsi pripady.