Máte v létě pupínky díky sluníčku a hodně Vás to svědí?

sexymilacek
15. srp 2013

Mám problém.Jak byly ty šílené vedra kdy se nedalo pomalu vyjít ven, tak já chodila po zahradě v plavkách.Na zádech mi naskočili pupínky, které mě svědí a ještě mi to nezmizlo.Nevím jestli to je od sluníčka.Potřebovala bych se toho zbavit, ale nevím jak.

andy80
15. srp 2013

Sluneční exém, měla ho moje mamka a jedna moje kamarádka. Pomůže Zodac nebo Zyrtec a mazat mastí se steroidy. Ale myslím, že masti ti dá na předpis doktroka, nevím, jestli něco prodávají v lékárně bez receptu.

paolin
15. srp 2013

Vyrážka ze sluníčka. Zkus kožní a pořídit si opalovací krém na sluneční alergii 🙂

handm
15. srp 2013

Mě se dělaly dřív ve výstřihu, ale jen u moře, domácí slunko mi nevadí. Koupila jsem si na doporučení dr tehdy Fenistil tabletky a hned bylo po problému. Myslím, že kdybys to namazala mastičkou fenistilovou, nebo dala si kapky, tak to vyjde na stejno. Já mám obojí doma pro děti..

mooncaa
15. srp 2013

Mamka na to trpí na jaře (alergie na sluníčko) a zabírá jí na to Zyrtec. Já na to dříve trpěla taky, ale od té doby, co jím Zyrtec na pylovou alergii, tak problémy nemám.

boban
15. srp 2013

dejte si kapky fenistil..pomůže to 😉

babka
15. srp 2013

Taky mívám. Též radím kapky fenistil nebo nějaké tabletky na alergii. Mazat fenistilem naopak nedoporučuji, po tom se mi to snad ještě zhoršuje. Naopak super rychlou úlevu poskytuje vždycky panthenol ve spreji.

bledulka
15. srp 2013

1.- chránit plet před sluncem (zainvestovat a koupit kvalitní opal. krém- např, daylong) a nejen, že se nespálím, ale ani vyrážku nemám
2.- chránit kůži mechanicky-volné prodyšné tuniky, parea, šátky,.. 😉
3.- snažit se být maximálně ve stínu 😉
4.- zyrtec (kapky nebo tbl)

se sluníčkem jsem se nikdy neskamarádila... jsem bílá (+ pihy) a v horkých slunečních dnech holt dodržuji hlavně první 3 body..
holt jde s dětmi na koupálko manžel a já jsem ve sínu, pak chvíli do vody namazaná krémem .. nebo ještě lépe-na koupaliště jsme šli okolo 16-17 hodiny (a já ještě chvíli byla ve stínu..)

takže propříště se chránit a nyní zkusit zyrtec aby to zmizlo- nebo navštívit kožní dr.
a nedrbat to 😉

diniki
15. srp 2013

Já bych také dala fenistilové kapky (vnitřně) a bepanthen (zevně) 🙂

tadlen
15. srp 2013

taktez jsem mela,jen mi ty pupeny vypigmentovali,jsem jak grosovanej kun,nevypada to pekne,pac to mam na predlokti ☹ a vubec nevim co s tim,na koznim jsem dostala masticku,bez efektu lecby

zuzuli83
15. srp 2013

já mám taky sluneční alergii ☹ Vyzkoušela jsem snad všechny krémy z lékárny, samozřejmě néé ty nejlevnější a k ničemu. Běžné léky na alergii mi nepomáhají 😖 Po letošní dovolené jsem to začla řešit s kožní, napsala mi prášky a mastičku a příští rok budu od března chodit na solárko. Mám začít od minuty, dvakrát týdně a každý týden minutu přidat. Uvidíme, jestli to bude lepší. Opravdu nejvíce se mi osvědčil opalovací krém z DM 50sensitive. Po Daylongu jsem zas měla úplně nejhorší reakci 😠

kachen
15. srp 2013

Solarni alergie, jak uz bylo receno. Taky bych tim trpela, kdybych se cely leto nepatlala faktorem 50+. A taky bych pouzila Fenistil kapky nebo prasky na alergii. Tech je na trhu spousta, ale netusim, ktere jsou bez predpisu. Mne doktorka davala Dithiaden nebo Prothazin (ale to je spousta let zpet). Ted uz kaslu na to byt hneda jak kubanskej domovnik, cely leto se snazim slunci vyhybat nebo se poradne napatlat.