Máte zkušenost s vyplavením sedliny po vytrženém zubu?

leni78
22. pro 2013

Máte někdo zkušenost s vyplavenim sedliny po vytrzenem zubu ? Je odhalena kost, trochu zánět, bolest. Doktor po 10 dnech konstatoval že to je nemilé a nacpal mi do rány dren s anestetikem a antibiotikem. Za dva dny mam přijít a uvidíme co bude dál. Nevíte někdo, jaký bude další postup, máte někdo zkušenost, jak to řešili u vas ? Časový horizont hojení ? Komplikace ? Omluvte, ze se ptám, ale každý zubař řekne něco jinýho, ten můj mi víc infa nedal a google taky nebyl sdílnější 🙂

uztotakbude
22. pro 2013

Já jo. Léčba 6 týdnů, jezdila jsem co den do Brna na pohotovost na vyškrabávání lůžka (kosti) a dávali mi dreny s chlumského roztokem. Taky je na to dobrý Alvogyl. Jestli tě to bolí jen trošku, tak buď ráda, já doslova ječela bolestí. Bylo to horší jak bolest zubu před trháním.

leni78
autor
22. pro 2013

@uztotakbude Díky. A léčba bez antibiotik ?

marukm
22. pro 2013

@leni78 Měla jsem takovou zkušenost s moudrákem. Ale můj doktor byl skvělej a řekl mi, že mě drénama rozhodně trápit nechce, tak to prostě jakoby "udělal nanovo", tj. vyškrábal to, co tam zbylo, a nastartoval nové hojení. Díkybohu za to! Dva dny to bolelo a za další dva dny už jsem o tom skoro nevěděla. Vyplachovala jsem Parodontaxem. Pidi díru tam mám ještě teď :D (3 měsíce po vytržení). Důležitý určitě je, aby ta bolest pomalu (ale jistě!) ustupovala. Držím pěsti, ať netrpíš jak pes!🙂

uztotakbude
22. pro 2013

@leni78 Ne. Měla jsem dokonce troje po sobě, protože nic nezabíralo a měli strach ze zánětu okostnice.

uztotakbude
22. pro 2013

@marukm taky mi to vyškrabávali, aby nastartovali nové hojení, aby se tam jakoby udělala nová sraženina. Několikrát se udělala a zase odešla, takže proto i dreny a antibiotika a tak dále. Je to hodně o imunitě a o tom, kdo zub trhá. Oni mi totiž trhali zub skoro čtyři hodiny :( Takže jsem měla tak obrovskou díru, že se prostě sraženina neudržela.

marukm
22. pro 2013

@uztotakbude Aha. No doktor mě samozřejmě varoval, že se to může stát, že to nepomůže. Ale naštěstí to pomohlo. Já jsem paradoxně míň trpěla u levý strany, kde mi to odstraňovali chirurgicky. 🙂

uztotakbude
22. pro 2013

@marukm Já mám chirurgicky odstraněné dva moudráky a ty další dva chci taky ven. Pro jistotu, aby časem nezačali zlobit. Tohle bylo u trhání šestky.

leni78
autor
22. pro 2013

Ahoj, tak jsem zpět od zubaře a mam antibiotika. Dala mi tam nový dren a zítra ráno na kontrolu tak jsem na to zvědavá.