Máte zkušenosti s metodou Montessori?

kolibrikjari
10. únor 2017

Všechny zdravím.Kousek od nás se bude nově otvírat škola s metodou učení Montessori.Informace které jsem našla na netu vypadají úžasně.Ale chtěla bych vědět jak to funguje v praxi.Takže by mně zajímali zkušenosti maminek kterých jejich dětí navštěvují školu s touto metodou učení.Díky moc 🙂

fialovakobyla
11. únor 2017

My zatím navštěvujeme školku a neměnila bych. Zkuste si domluvit nějakou "návštěvu" nebo získat informace (jak to chodí) přímo na místě, protože tohle je taky hodně o konkrétních lidech 🙂 U nás má školka otevřený tzv. "klubík", kam se všichni uchazeči můžou přijít podívat, jak to v praxi funguje a podle toho se pak dál rozhodovat. Nevím ale, jak to bude fungovat už se školními dětmi. Tam si prohlídku moc nedokážu představit 🙂
http://www.montessori-praxe.cz
Tahle paní je z Brna, ale jezdí i na pozvání po celé ČR. Hlavně má na stránkách ke shlédnutí videa ze svých přednášek( týká se to metody M. obecně), má tam odkazy na další zdroje a semináře, kde se můžete dopátrat třeba i dalších informací, které pro vás mohou být cenné.

kolibrikjari
autor
1. bře 2017

@fialovakobyla Ahojky. Mně se ta idea taky moc líbí.Otázkou je jak to tady uvedou do praxe. Zatím jsem sbírala inspiraci v Plzni,kde od roku 2009 funguje první i druhý stupeň a ani měsíční školné není tak hrozné.Je to 2700kč. Což mi na soukromou školu v Plzni přijde dost slušná cena.Tady zatím výšku školného nestanovili.Prcek má ještě 3 roky čas 🙂 tak pak uvidíme jak to bude vypadat.Taky vidím trošku problém,že budou zatím otvírat jen první stupeň.A pokud by druhý neotevřeli tak si nedokážu představit jak by to fungovalo a jestli by pak nebyl problém když by do 6 třídy přestupoval do klasické školy. Každopádně děkuji za odkaz ,večer ho hned zkouknu 🙂