Měla některá z vás zánět žil v prsu?

anakolut
20. bře 2019

Měla jste některá zánět žil v prsu? Vím, že to zní asi divně, ale nevím, co jiného by to mohlo být. K doktorovi jdu až příští týden, pokud se to rapidně nezhorší.
Kojim, malému je 10 měsíců. Od včerejška mě hrozně bolí prso a od rána mám podél jedné žíly červený pruh a kolem dvorce taky trochu. Na těch místech mě to i nejvíce bolí. Nemyslím si, že by to byl klasický zánět prsu. Kdysi jsem měla povrchový zánět žil na ruce a vypadalo to podobně. Jak jste to léčily? Deluji.aapodobně.

anakolut
autor
20. bře 2019

Omlouvám se, za překlepy.

chumlee71
20. bře 2019

@anakolut já jsem to měla podobně a dávala jsem si na to tvaroh jak u klasického zánětu prsu a pomohlo to.

anakolut
autor
20. bře 2019

@chumlee71 díky, zkusím to. Zatím jsem to jen chladila a Matala Hirudoudem. Přes den to bylo lepší, ale už to zase dost bolí. A měla jsi tedy zánět žil, nebo nevíš.

chumlee71
20. bře 2019

@anakolut nevím jestli jsem měla zánět žil, nešla jsem k doktorovi. Jen jsem si tam dávala tvaroh a malého prikladala častěji a do tří dnů bylo po problému. Uvidíš......

anakolut
autor
20. bře 2019

@chumlee71 Díky. A při tom přikládání se Ti ulevilo, nebo naopak? Mě to hrozně bolí, když se přisaje. Bradavku mám v pořádku, žádné ragady.

puhelin
20. bře 2019

Ja jsem s tim jela na pohotovost, mela jsem i vysokou horecku. Celou dobu jsem dcerku prikladala, aby se mi ten zanet dostal co nejdriv ven.

anakolut
autor
21. bře 2019

@puhelin Horečku nemám. V noci mě trochu budilo, ale teď to vypadá lépe než včera ráno.

chumlee71
21. bře 2019

@anakolut jj bolelo mě při sání, ale pomáhalo mi to. Jsem ráda, že se Ti to lepší snad už bude jen lépe. Dej pak vědět 🍀

eldrag
21. bře 2019

TO nebude zanet žil, spis zanet prsa, mlekovodu, ... horečky se muzou jeste dostavit a taky nemusi, to zarudnuti je typicky priznak. před kojenim nahřivat, po kojeni chladit (obklad, tvaroh). Masirovat pokud boli... a jinak opravdu doktor.

anakolut
autor
21. bře 2019

@eldrag Doufám, že ne. Tak zkusím více přikládat a před tím nahřát. Chlazení mi pomáhá.

anakolut
autor
21. bře 2019

@chumlee71 Děkuji, dám vědět.

puhelin
21. bře 2019

@anakolut Zahrivat pred kojenim a pak nechat trochu zchladit. To mi taky pomahalo. Ale druhy den pak prisla ta horecka a ja nemela silu se ani dostat z postele. Dcerka se mnou byla celou dobu, nosila si hracky a hladila me.

anakolut
autor
21. bře 2019

@puhelin Začalo mi to už v úterý a nezhoršuje se to, tak snad to nebude ten zánět prsa.

puhelin
21. bře 2019

@anakolut Ja jsem ho poprve mela hodne bolestivy, zanitilo se mi to a to bylo to, kdy jsem musela na pohotovost. Podruhe uz jsem to vcas podchytila a prikladala jsem tvaroh pres noc a nastesti se to tolik nerozjelo. To bude asi vas pripad. Snad uz vas to brzo prejde uplne.

anakolut
autor
21. bře 2019

Přijde mi to zase o fous lepší. Snad už ti zítra bude dobré.

anakolut
autor
22. bře 2019

Prso vypadá, že dobrý. Všem moc děkuji.

chumlee71
22. bře 2019

@anakolut 👍

snahnah
22. bře 2019

Prosím, ten tvaroh jaký? Ve vaničce, v balíčku, polotučný, plnotučný nebo je to fuk?

anakolut
autor
22. bře 2019

Myslím si, že je to úplně jedno.

wxkatuska
22. bře 2019

@snahnah je to jedno, kdyz je mekky 😉 pouzivam tedy ve vanicce, lepe se mi nanasi. Jinak pomaha i klasicke zeli (palickou naklepat a prilozit). Samozrejme chladit a nechat prso hodne vypit ditetem. Potom pomaha hodne tepla sprcha a veskere zatvrdliny rucne z prsu vymackat a nasledne tedy aplikovat tvaroh, ale toto opravdu boli, nicmene vzdy mi to vyrazne pomohlo, aby se zanet nerozjel.

snahnah
22. bře 2019

@wxkatuska
@anakolut Děkuji 🙂