Měly jste hemeroidy? Ztratily se?

bambulik
5. lis 2013

ahoj holky, jsem docela zoufalá... po porodu Kačky jsem měla poprvé hemeroid,který mi cca do týdne zmizel.... ted je to asi dva dny jsem se nemohla vykadit a zatlačila jsem asi tak že se mi udělal hemeroid, mám pocit jako bych měla namoženou prdel, nahmatala jsem si bouličku... mám docela strach a je to nepříjemný... ztratí se to? někdo říká že jo, někdo že nemusí.... stydím se za to, díky za rady a jestli jste se s tím už taky setkaly?

anushka111
6. lis 2013

No někdy se to ztratí na furt, někdy se to vrací a někdy to zůstane. Za konzultaci s doktorem nic nedáš, jde o to, jak moc tě to bolí. Pokud to jde vydržet tak bych tomu klidně týden dva nechala (ale je to jen můj osobní názor). Jinak se na to dají prý dát i léky, nemusí se to hned odstraňovat. Jinak já se taky styděla, ale kdyby si k tomu doktorovi šla, tak mě pomohlo, když jsem se podívala v čekárně na ty kolem, a uvědomila si, že tu jsou taky s nějakým zadko problémem 😀 Nakonec doktoři co tenhle obor dělaj si ho zvolili sami 😀
Jinak jsou určitý rady, třeba hodně pít, ovovce, zelenina, dost se hýbat, méně sedět ...

dijakisch
7. lis 2013

čauko, ja som mala po prvom pôrode a ostal mi dlhé roky. Dr. mi predpísal čípky a mastičku na zadok - FAKTU. bola naozaj super. jedného pekného dna som silnejšie zatlačila a praskol...... nevedela som čo sa deje, iba veeelmi vela krvi. Utekala som k dr a ten s radostou mi oznámil, že praskol a už tam nie je.... 😀 veľmi som sa potešila. Po krásnych 4 rokoch som opať tehotná a cítim, že sa mi jeden vytvoril a vychádza mi von. Počkám do pôrodu a potom to budem riešiť 😉 držím palce. Nie je to nič hrozné 😉

rosny
7. lis 2013

@bambulik ahoj, taky jsem mela. Jak se tu uz psalo, hodne pohybu k dobremu fungovani peristaltiky a jist hodne vlakniny (stolice je pak mekkci). Jinak po kazde toalete a koupeli strcit zadek pod studenou vodu na stahnuti cev. Taky jsem mela masticku a cipky a hodne pomaha dubova kura. Poptej se v lekarne na masticku s dubovou kurou.

bambulik
autor
7. lis 2013

holky, moc děkuju, mám tam takovou bouličku, ale už je menší než včera.... nikdy jsem to neřešila, ale ted co vím, tak mnoho lidí i mladších se s tím potýká.... jen nevím ke kterému doktorovi jít kdyby něco poradíte?

dijakisch
7. lis 2013

@bambulik ja som bola u svojho obvodného dr.

anushka111
10. lis 2013

Doktor, který toto řeší se jmenuje proktolog. Já tehdy neměla ani doporučení, ale pokud by ho ten váš chtěl, tak to nejlíp vzít přes toho zmiňovaného obvoďáka nebo chirurga. Jinak celkově je jich málo, takže u nás byly dlouhé čekací lhůty.

ajaajinka
20. lis 2013

taky se přidávám k diskuzi, i když možná trochu opožděně ☹ , po porodu se mi udělaly 3 hemeroidy. K doktorovi jsem se samozřejmě styděla jít, tak jsem to řešila mastičkami z lékárny. Gel z dubové kůry mi nepomohl, po druhé návštěvě v lékárně jsem si koupila Preparation H. Nepřijemné pocity zmizely během hodiny, a hemeroidy už se ztrácí. Ze tří je tam zatím 1. Tak uvidíme jestli zmizí úplně. Jinak je teď vůbec necítím a nevím o nich. Mažu to cca 1 týden. Takže výrazné zlepšení 😀