Měly jste migrény při kojení?

benovka321
8. lis 2012

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, zda jste měly migrény při kojení. Trpím migrénami od 12 let a celé těhotenství jsem neměla ani jeden záchvat, ale cca. po 2,5 měsících po porodu se mi migrény vrátily asi cca co 7 až 10 dní. Na záchvat mi zabírají triptany ( např. Cinie). Každý doktor mi řekne něco jiného. Neurolog, že mám přestat kojit, že se triptany dostávají do mateřského mléka a že ani odstavení dítěte na 24 hodin nepomůže. Gynekolog, že mám kojit a brát antikoncepci, kterou mi neurolog zakázal. Dětská doktorka, že mám po tabletce dát pauzu v kojení jen 12 hodin a dětský neurolog názor nemá 😒
Dělám to tak, že po tabletce malou krmím umělým mlíčkem a mateřské se snažím odstříkávat a znehodnotit, což mi moc nejde. Když to tak dělám tak mám pak méně a méně mlíka a bojím se, že zanedlouho mléko ztratím úplně. Prosím poraďte, jak jste to dělala vy. Mám strach, abych dceru nedopovala sračkama, protože ty triptany jsou hnus, ještě druhý den jsem úplně mimo.
Děkuji za rady a podporu 🙂

janka
15. led 2013

@benovka321 ahoj. Predpokladam, ze uz jsi to nejak vyresila, ale presto Ti napisu 😉
Ja mela migreny pred tehu a brala jsem triptany. V tehu dobry a pak zas behem kojeni. Ale uz to nebylo tak hrozny jako predtim, takze na tryptany jsem uz pak nesahla... resp. pomohl mi Ibuprofen, resp. ted homeopatika.
Presnejsi info o Cinii a kojeni mas taky http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/f?...
Podle dostupnych info, to delas moc dobre: tech 12 hodin. A i kdyby si kojila, tak se do miminka dostane jenom 3,5% z normalni davky vypoctene pro to miminko... takze minimum.
POkud mas dobrou zkusenost s antikoncepci, tak bych to zkusila. Imituje to tehu, takze by to mohlo pomoct. U me byla spis opacna reakce po Logestu - mela jsem silenou migrenu cely mesic.
Kdyby ten link nefungoval, napis mi do IP

alisek
15. led 2013

@benovka321 ahoj, migrénu mám asi stejně dlouho jako ty, triptany jsem taky brala (relpax 80), pak už moc nepomáhal tak ještě něco jiného, ale v těhu záchvaty cca po10-14 dnech od 8tt do teď, dvakrát jsem ze zoufalství vzala brufen ale ten utůumí cca na 2h. a jen trošku pak zas pokračuje, v prvním těhu stejné jako ted, během kojení, migrény tak 2x do měsíce, opět jsem nebrala nic, prostě nějak přežila, trochu jsem bojovala s kojením tak jsem ani nechtěla odstavovat, neurolog ani jiný lékař mi léky nedoporučil, možná ani nenapsa, to nevim, antikoncepce mi migreny jen zhoršila takže ted po porodu zkusim tělísko. mmj. migrény mi spouští hormonální nerovnováha, občas moc kávy, ale tu už dávno nepiju. Bud přestan kojit jestli to bez léků nedáš nebo pokud pomáhá to odstavení a mlíka máš i tak pořád dost, tak bych zkusila toto a sníženou dávku triptanů. homeo mi nefungovalo.