Meningitida - máte zkušenost?

imzadi
23. únor 2014

Ahoj. V patek me pustili po 14ti dnech z nemocnice, prodelala jsem virovou meningitidu ale s vysokym crp a podezrenim i na nejake bakterie, takze jsem uzivala ATB nitrozilne. Zajima me jestli je tu nekdo, kdo tez onemocneni prodelal, hlavne jaky byl navrat k normalnimu zivotu. Mam ted mit tri tydny klid ale doma dve male deti :( manzel se snazi maximalne ale presto klid moc nemam a dneska krom bolesti hlavy i zvracim... diky!

jihajiha
3. bře 2014

@imzadi jo tak bederka mě taky bolí, ale to máš z dětí ne? Já teda vždycky trpím, když beru malýho, jinak je to v pohodě.
@hanka. no mě hlava bolí snad každý den ale už je to snesitelnější než ze začátku, tak doufám, že to bude pomale otupovat až to přejde. A jak to s tebou vypadá, co malá v bříšku, zatím se nehlásí?
Já jdu zítra ještě na urologii, jelikož zánět močáku se nepotrvdil, tak ten problém s čůráním musí být z něčeho jiného, ach jo, si připadám jak pokusný králík. Už mě to nebaví, těch doktorů mám už po krk... 😢 😢 😢 😢

imzadi
autor
3. bře 2014

@jihajiha hele nevim jestli z deti...boli me to fakt az ted po te hospitalizaci 😝 jinak ja dnes objednavaci kolecko..k prakticke na odbery, eeg a neurologie a kozni....nesnasim to!!! Nikde nemaj misto, ze mas male deti nikoho nezajima...az me rozbolela hlava jako krava 😝 drzim palce na urologii!!

hanka.
3. bře 2014

@jihajiha děkuji za optání 🙂. jojo, malá už si "tlačí" cestu. Jsem na 2 cm, odešla zátka a v sobotu v noci jsem měla časté poslíčky. Ale zatím jsme ještě "spolu" 🙂
chodíš často na záchod nebo jaké máš problémy?

@imzadi mě v nemocnici už pak hlava nebolela vůbec a sotva jsem došla domů, tak bolela také často a někdy i nic nepomáhalo. I když jsem prakticky nic nedělala, tak došel za mnou syn, chtěl si hrát. Tak jsme byli v posteli. Jde o to, že musí "mozek odpočívat". Takže žádná tv, čtení, návštěvy. co nejvíc vypnout a odpočívat. Ale vím, máš to složité ☹ ☹

jihajiha
4. bře 2014

@imzadi ja ty doktory taky uz nesnasim je toho ted hodne ale snad se to uklidni.no a ty jeste litas s detma ja mám výhodu ze pohlida babicka jeste ze tak.
@hanka. Je tak uz se zacina hlasit,zavidim ti to maly miminko ale kdy si vzpomenu na ty proplakany noci,tak jsem rada ze uz je to za nama.
No ja proste sedim pul hodiny na wc nez neco vytlacim jde to tezko,ale nastesti uz jde pred týdnem jsem nemohla vubec treba 12 hodin curat mocak plny a nic nešlo no utrpeni,ted sedim v cekarne a cekam.
No a ta bolest hlavy to mas pravdu ja sla z nemocnice bez bolesti hlavy a hned druhy den bolest jak prase.

hanka.
4. bře 2014

@jihajiha chci si to miminkovské období užít, když už bude naposledy. Ale vím, že to bude náročné, nevyspaná, doma nepořádek a to ještě nevím, jak bude snášet straší syn 😒
tak držím pěstičky, at to dopadne dobře a problémy přejdou. 😉

jihajiha
4. bře 2014

@hanka. no já si to taky užívala, leč nevyspání a nervy byly šílený, ale uteče to stejně rychle, mě to teda uteklo a stejně říkám Toníkovi, že je pořád naše malý miminko, i když už má rok a půl
no na urologii mi řekl, že opravdu ten močák nevyprázdním a že to může být následek té meningitidy, uvidíme zítra, protože to zase jedu na infekční na kontrolu, holky, já jsem už vyřízená z těch doktorů.
Dneska zrovna o meningitidě mluvili v Sama doma, já to nestihla, ale pak mrknu na net, jestli to tam budou mít. Celkem mě to zajímalo a nestihla jsem to.

jihajiha
18. bře 2014

@hanka. Gratuluji k narození Sofinky!!!!!!!!!!!!

jihajiha
18. bře 2014

No jinak pro info: Konečně se cítím celkem dobře, sice pořád ještě obíhám kolečka doktorů - neurologie, urologie, infekční ale už je mi celkem fajn, hlava už taky tolik nebolí a hlavně funguju už normálně - jakože zvládám děti, domácnost, nakupovat atd. takže je to paráda. Sice prášky na bolest hlavy do sebe rvu pořád, ale jak říkám, už to není tak "fatální", že bych musela ležet. Takže to trvalo tak cca měsíc.
teď jsem zrovna četla článek o holce, která díky Meningokoku přišla o nohy a to jen proto, že to nepoznali hned a poslali ji domů a prostě přijela pozdě, takže jsem si uvědomila, že mám vlastně v životě štěstí, že mě to tak nějak "minulo" a dopadla jsem celkem dobře.
@imzadi jak je, dlouho jsi se neozvala????

claaau
27. zář 2014

Dobry den damy,
Prodelala jsem take zapal mozkovych blan a po vice jak dvou tydnech v nemocnici s antibiotiky do zily me v utery konecne pustili domu. Za celou dobu, co jsem byla v nemocnici me ani trodku nebolela hlava ale jakmile jsem prisla domu tak na druhy den bum a bolesti hlavy.. neni to tak hrozne, normalne i spim a vsecko ale trva to porad bez prestani. Nevim ted co mam delat ani zadne prasky na bolest mi neucinkuji. Ale jak vidim tak vas take bolela hlava tak jsem trosku uklidnena a neni to nic vazne jen prpste nasledek te nemoci. Ps: prisli mi na tu nemoc tak, ze behem par sekund mi ochrnula pulka obliceje a ruka na tez strane. Masiruju porad tak sbad se to casem spravi a ty bolesti taky.