Menstruace po porodu. Jak dlouho od konce kojení přišla?

lencis1vv
20. led 2020

Ahoj holky! 🌺🌺🌺

Kdy jste prosím dostaly první měsíčky po porodu, kojily jste?
Já jen, že jsem kojila do 4. měsíce, malý bude mít za pár dní 7 měsíců a pořád nic. 🤷 Četla jsem, ze to může trvat i rok po kojení, tak jen pro info.....
Dekujiii 💖

eithelwing
20. led 2020

Kojila jsem plně do půl roku, pak s příkrmy a stejně menses přišla už na konci šestinedělí. 🤦😁
Ale známá měla klid třeba celý rok.

pavlinar
20. led 2020

5 mesicu po porodu pri plnnem kojeni 🙄

petulejan
20. led 2020

Při plném kojení mám pocit po třech měsících. Je to různé. Tím se vůbec neridte.

palja
20. led 2020

První menstruaci jsem měla až 19 měsíců po porodu, kojila jsem a pořád ještě kojim

lenickakl
20. led 2020

asi šest týdnů po úplném odstavení.. gynekolog mi říkal, že od ukončení kojení by měla menstruace přijít do dvou měsíců

leniczka23
20. led 2020

Plne jsem kojila a MS dostala 6 tydnu po porodu. Fakt vopruz😁

nik1
20. led 2020

Kojila jsem rok a měsíc, za další měsíc přišla ms.

hermij
20. led 2020

😕 A jak jsi na tom s energií (jakože vitalitou) a spánkem? Cítíš se vyčerpaná, unavená? Že se ptám 😂 Tělo totiž potřebuje mít sílu k tomu, aby mohlo menstruovat. Pokud není tělo dostatečně vyživené, tak je jakoby v šetřícím "módu" a nespustí ovulaci (po které do dvou týdnů následuje menstruace). Pokud jde o přirozený stav (neužíváš léky, nemáš žádné tělísko ani hormony), tak zkus nejprve pořádně vyživit tělo - vitaminy (hlavně C, B všechny, E, D) a minerály (hlavně hořčík, selen, zinek, jód). Můžeš zkusit mateří kašičku, to je superpotravina pro ženský cyklus 🍀 V případě, že by stav trval ještě další tři měsíce, tak bych řešila s lékaři (obvodní nebo gynekologie) -> po porodu můžeš mít ještě zvýšený prolaktin, anebo hladiny stresových hormonů, těhotenství a mateřství mohlo rozhodit i funkci štítné žlázy. To všechno může způsobovat amenorheu. A ještě mnohem víc, naše tělo je velký zázrak 🙂

niki1107
20. led 2020

Kojím už 15 měsíců a ms přišla po šestinedělí 😂

normalnimatka
20. led 2020

taky při plným kojení a odpočatá jsem se teda rozhodně necejtila, i v noci jsem kojila ještě rok po tom klidně 7x.... to je teda divná teorie:D 🙂))))

sdzu
20. led 2020

5 týdnů po porodu a kojim ještě teď (brzy 11 měsíců)

klea81
20. led 2020

7 tt a 3,5 měsíce

malenka11
20. led 2020

Přesně rok po porodu, ještě jsem kojila a kojím.

zuzita15
20. led 2020

@lencis1vv 6 mesicu po porodu pri plnem kojeni jeste pred zacatkem prikrmu, kojim stale uz 17. mesic...

lencis1vv
autor
21. led 2020

@lenickakl To jsem právě slyšela no...

lencis1vv
autor
21. led 2020

@hermij Děkuji za rozsáhlou odpověď 👍😊 Cítím se naprosto skvěle, až na mých 'par' kil navíc 😁 žádná únava.

lencis1vv
autor
21. led 2020

@leniczka23 Tak to teda jo! 🤷😂

martaskaaa
21. led 2020

Já šla 7tydnu po porodu na kontrolu a doktor prý, že třeba tak pul roku to nemusím dostat, ať se nevyděsím, když koním. No a týden na to jsem se vyděsila, protože přišla první MS hned 8tydnu po porodu 🤯 kojim do teď, syn bude mít 16měsiců 😃 nějaká chybka 😃😃

zavodnice
21. led 2020

Mně přišla měsíc od posledního kojení, takže asi 9 měsíců od porodu.

klllarinka01
11. únor 2020

Kojila jsem rok a ctvrt a ms prisla 13 mesicu po porodu

denny27
11. únor 2020

10. měsíc po porodu 🙄😀

marketa_sob
11. únor 2020

13 m. po porodu a kojila jsem, už podle odpovědí zde to na to nemá vůbec vliv

hafika
12. únor 2020

Vždycky mi přišla, když se snížila intenzita kojení. S prvním dítětem 9 m po porodu, s dvojčaty 15 m po porodu. V obou případech jsem kojila zhruba 1,5 roku.

odula
12. únor 2020

Ahoj. Prvně pul roku po porodu pri plném kojení (a hned se zadařilo podruhé). Pri třetím jsem dostala periodu hned po šestinedělí při plném kojení. Vo*er. 🙄

kikimaruska
12. únor 2020

Oba synové kojení (OMM) do 6 měsíce. U obou přišla MS hned po šestinedělí.