Menstruace po ukončení kojení

rosa106
19. črc 2019

Ahoj ženy, jdu si k vám pro radu.
Mám dceru rok a sedm měsíců, zhruba od jejích 10 měsíců jsem ji kojila už jen na noc a tak dvakrát v noci. Postupem času zůstalo jen večerní kojeni a nyní jsou to už skoro tři měsíce, co jsem přestala kojit úplně. Zatím jsem však stále od porodu neměla menstruaci a vzhledem k tomu, ze pomalu plánujeme druhé bych ji už potrebovala rozjet (jinak mi teda moc nechybí 🙂) v březnu jsem byla u svého doktora, a ten mi řekl, ať přestanu kojit, jinak se nedočkal. Stalo se, ale porad nic...
Mate, prosím, někdo zkušenost, za jak dlouho bych ji mohla očekávat, jestli tomu mužu nějak sama pomoci, případně zda už je čas řešit to s lékařem?
Děkuji 🙂

kreatura
19. črc 2019

Já takovou zkušenost tedy nemám, ale zašla bych se poradit s lékařem.. 🙂
Já mám dcerku 4 - mésíce a minulý měsíc jsem slabou menstruaci dostala - kojím... Teď už by měl být termín další MS, ale zatím nic nepřišlo a ani náznaky nemám, takže uvidím..
Ale pokud chcete pomalu další, tak bych to řešila s doktorem 🙂
Babské rady na MS neznám 🙂

addik112
19. črc 2019

@rosa106 taky planujeme druhe a podobny problem..snad jen s tim, ze kojim (minimalne) a do nedavna jsem brala antikoncepci...nevim, zda je to i tvuj pripad, ale pry mam uzkou sliznici...na tohle pry pomaha jaks taks kontryhelovy caj..ale nemam ozkouseno 🤔 kdybys o necem vedela budu rada

verionka
19. črc 2019

A jak dlouho nekojis? Mně začala pravidelně chodit až dva měsíce po skončení... Při kojení jsem ji měla sice také, ale vždycky třeba až po 70 dnech 😊

rosa106
autor
19. črc 2019

@verionka Tři měsíce cca

puhelin
19. črc 2019

Doporucuju zacit pit kontryhel. Mne menstruaci rozjel 17 mesicu po porodu, 19 mesicu po porodu uz jsem byla opet tehotna.

addik112
19. črc 2019

@puhelin jak dlouho si pila kontryhel nez se to upravilo??? Ja piju kratce..mesic a zatim nic...😞 ale je to zatim kratce no...

lajla
19. črc 2019

Doporučuji malinovou smes dědka korenare

bayt
19. črc 2019

@rosa106 Mně to tedy přijde už dlouho, asi bych si vyžádala další vyšetření. Já kojím pořád hodně, třeba 10x během celého dne (syn má rok a půl). Menstruaci jsem dostala v synových asi 14 měsících, ale je fakt, že ji mám asi méně často, nevím.

puhelin
19. črc 2019

@addik112 Pila jsem ji mesic. Asi 500 ml denne (velky hrnek, na popijeni po cely den).

addik112
20. črc 2019

@puhelin ja vysadila antikoncepci (brala jsem ji cca 9 mesicu od porodu) a zatim piju maly hrnek...zvysim teda na velky 😉 kojila jsi? Ja kojim ale jen 3x denne nekdy kolem 10, pak 20 a ve 3 rano...pry kdyz jsou dost odstupy od kojeni, tak by to nemelo nijak vadit....

puhelin
20. črc 2019

@addik112 Ano, v tu dobu jsem jeste dost kojila. Omezila jsem to v 1. trimestru, kdy jsem byla hodne unavena a vecerni kojeni jsem prozvracela. Kdyz jsem s kontryhelem zacala, kojila jsem rano, vecer na uspani a v noci tak jednou az dvakrat. Pres den ne.
Ale nevim, jestli ti na to nema vliv antikoncepce, ja ji nikdy v zivote nebrala a po porodu jsem nemela zadne hormony, ani jine leky.

kittyy17
20. črc 2019

@rosa106 kamarádka kojila, menstruaci vůbec neměla, jednoho dne chtěla začít pít nějaké očišťující čaje, které se nesmí v těhotenství, udělala si pro jistotu test, a zjistila, že je v tom...
Možná je to v tvém případě stres. Prostě zkus vypnout mozek, normálně si užívejte a nedávejte si pozor.

addik112
20. črc 2019

@puhelin kdyz jsem brala HA tak to nebyl problem...rozhodla jsem se, ze chci Klarku a ani prvni MS neprisla a byla jsem tehotna...jenze ted pri kojeni se berou ty, co se pri kojeni smi...tak tezko rict...snad je to jen otazka par mesicu...budu doufat..

puhelin
20. črc 2019

@addik112 A proc jsi antikoncepci zacala brat, kdyz jsi jeste nezacala ovulovat?

addik112
20. črc 2019

@puhelin no vis co mala vznikla rekneme na druhy/ treti pokus..po 11 letech HA...nechtela jsem riskovat, ze budu znovu tehotna...

puhelin
20. črc 2019

@addik112 Jo tak 🙂
My se stale chranime prerusovanim a teda hlidam si ovulaci. Uz jsme tak nauceni, takze i behem kojeni jsme tak fungovali.

merope
20. črc 2019

Mě říkala doktorka, že přijít, kdybych tuším do měsíce od ukončení kojení nedostala menstruaci - určitě to bylo míň jak 3 měsíce. Tak doporučuji skočit na gyndu.

addik112
21. črc 2019

@puhelin s tim prave moc zkusenosti nemam a dve uplne male deti by byly moc...mala je dost aktivni a jsem rada, ze jsem rada 😂 ale uz ji bude rok , tak uz by dalsi slo...

addik112
21. črc 2019

Mate zkusenosti s nosifolem? Pry je hodne dobry...