Menstruační houba, máte zkušenost?

apple_tree
2. kvě 2018

Ahoj holky, mate zkusenosti s menstruacni houbou? Pouzivam uz nejakou dobu kalisek, coz je super vec, ale tak trochu citim, ze to jeste neni uplne ono. Zacinam premyslet o te hoube, tak budu rada za pozitivni i negativni zkusenost. Dekuju 🙂

kajalka
2. kvě 2018

Mám negativní. Když jsem jí vyndavala, krev tekla všude okolo. Oproti tomu je kalíšek zlatej.

apple_tree
autor
2. kvě 2018

@kajalka Jako, ze byl problem to vyndat tak, aby ses nezaspinila, nebo ze ta houba tolik ani nesala? Mne treba na kalisku maximalne vyhovuje to, ze i v nejsilnejsi dny mi ho staci menit po 12 hodinach. Takze ja rano zavedu, vecer vycistim a zavedu na noc a zase pak rano. Takze vlastne na to nemusim vubec cely den myslet. Ale tak nejak mam stejne pocit, ze mi ten kalisek trochu vadi, ani vlastne nevim cim.

kajalka
2. kvě 2018

Což o to, sála dobře, ale jak jsem ji trochu zmáčkla, tak to všechno teklo. Nemáš moc tvrdý kalich? Jak mám tvrdší tak mi vadí.

apple_tree
autor
2. kvě 2018

@kajalka Hm, to je mozne. Zatim jsem jiny nezkousela, mozna by nemusel byt tak tvrdy. Dik za tip 🙂

ivuskahaf
5. kvě 2018

Premyslim o kalisku.. Jak myslíš v nejsilnejsi dny pocitam to na tampony a super plus comfort mam pres den na dve h a v noci jdu taky měnit

klaras26
5. kvě 2018

Houba se musi kazdy 3 hodiny vyndavat a radne vycistit(coz je taky sranda).Hlavne je tezke ji vyndavovat a je to takove divne no.

apple_tree
autor
5. kvě 2018

@ivuskahaf A jaka je otazka? Jak dlouho ti vydrzi kalisek? No hele, uz je to dlouho, co jsem mela tampony, ale i v nejsilnejsi dny jsem menila tak po 4-6 hodinach. Kalisek vylivam po 12 hodinach, ale klidne bych ho mohla mit i dyl a neprotekl by...

apple_tree
autor
5. kvě 2018

@klaras26 Hmm, tri hodiny je strasne malo, to by me asi dost obtezovalo, hlavne teda v praci. Dik za info 🙂

ivuskahaf
6. kvě 2018

@apple_tree super mně ty tampony už vyloženě ser*u a mohla bys mi poradit jaký druh, velikost, materiál

apple_tree
autor
6. kvě 2018

@ivuskahaf No ja nejsem zadny kaliskovy expert, koupila jsem si jeden, ten mi docela sedi, tak jsem dal nehledala 🙂 Ale ted uvazuju, ze bych mozna zkusila jeste nejaky mekci. Ale mrkni sem do diskuze, tam ti holky urcite poradi https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/menstruacni-kalisek/

pratensis
6. kvě 2018

@ivuskahaf Já se vetřu do diskuse, i když k houbě zkušenost žádnou nemám (zajímaly mě zkušenosti ostatních). K tomu kalíšku - bude to, jako všechno, dost individuální. Já ho třeba ve dnech nejsilnější menstruace musím vylévat co 4 hodiny. Tampony jsem moc nepoužívala, takže už si přesně nepamatuju, ale myslím, že největší mi taky vydržel v nejhorší dny 2 hod maximálně, možná i méně. Vložka půlhodinu, což byl masakr. Naštěstí to začalo být takhle hrozné až po prvním porodu, takže se to doma celkem dalo, v práci nevím, jak bych to řešila. Ale byla to jedna z hlavních motivací, proč jsem přešla na kalíšek... Zkrátka jsem jen chtěla upozornit, že každý musí v nejhorší dny kalíšek čistit jinak často. I přesto je to ale oproti jiným menstruačním hygienickým pomůckám nesrovnatelný komfort, aspoň tedy pro mě...

pratensis
6. kvě 2018

@ivuskahaf Jo jinak před nedávnem mi zjistili poruchu krevní srážlivosti, takže jsem určitě trochu extrémní případ v tomto.

herminka
6. kvě 2018

@pratensis Nejsi extrémní případ, taky musím kalíšek v nejsilnějších dnech vylévat po 4 hodinách, a to žádnou poruchou srážlivosti netrpím (aspoň o ní nevím). Je to prostě individuální jako u všeho a souhlasím s Tebou, že ten komfort je nesrovnatelný (tampóny mi k srdci nikdy nepřirostly rozdíl oproti vložkám je zřejmý).

oveckaluky
6. kvě 2018

Taky v nejsilnější dny měním po 4-5 hodinách, ale neměnila bych. Za mě super vynález 🙂 Mám Lil Cup a fakt super, když je správně vložený, vůbec o něm nevím. I sedmnáctiletá dcera ho chce začít zkoušet - a rozhodně jí nebudu bránit 😉

mariti
6. kvě 2018

Tak já se taky podělím o své zkušenosti s houbou. Přestože jsem v posledních 6 letech moc nemenstruovala, tak jsem vyzkoušela kdeco, včetně kalíšku, houby, látkových vložek. Já bych té houbě dala šanci. Jasně, ohledně vyměňování je to fakt, že je prostě častější než s kalíškem. Ale - oproti jiným - mě tedy kalíšek zase tolik nenadchnul, ne že by mi vyloženě vadil, ale tak nějak pocitově to nebylo ono. Na houbičku jsem si našila silnou nit, aby se dala dobře vyndat,to je pro mě docela důležité. Houbička je úžasně měkká, nemůžu si ji vynachválit. Investice je asi sto korun, kupovala jsem na kalisek.cz Doporučuji hlavně na ty další dny, kdy krvácení není až tak silné. Jako ano, chce to trochu cviku a když se zmáčkne, tak prostě ta krev teče. Ideální je, když je umyvadlo hned u WC, což není všude. Ale je to všechno o zvyku, a já doporučuju minimálně dát tomu šanci a zkusit to. Houba a látkové vložky jsou můj favorit, je to příjemné, ekologické, celkem levné.

versa_33999
5. říj 2023

No jak to tady čtu, tak zůstanu u tamponu…
Zkoušela jsem kalisek několik menstruaci a hrozné mi vadil… ustrihla jsem stopku a stále mi vadil. Taky mi hrozné vadilo a bolelo vyndavani. Naplněny se vyndat nedal bez toho aniž bych jej zmackla, takže jsem stejně byla jako krvavá Mary😂 nedělalo to moc špíny a jelikož jsem v té době ještě chodila do školy, bylo prakticky nemožné jej vymyt a zavést zpátky.
U tamponu už mám vychytanou velikost i značku a asi už to nebudu ani menit. Jsem pravé uvažovala o hoube, ale zatím nevim no…
Plus u používání tamponu se mi zeslábl proud krve, takže ti je další velké plus!