Migrény, máte zkušenost s léky, spouštěči, dietou?

oililygirl
22. kvě 2015

Prosim o Vase zkusenosti s migrenami, leky, spousteci, opatrenimi nebo treba i dietou.
Ja tim trpim uz od detstvi a presne spoustece porad pozoruji. Mam tedy vyzkouseno, ze mi vadi tezsi fyzicka aktivita, hodne intenzivni. Taky vedro a malo piti, spanku. Nekdy i deletrvajici hluk. Ale asi toho bude vic. Na neurologii nic nezjistili.
Diky za zkusenosti.

simonceli
22. kvě 2015

@oililygirl trpim na migreny taky od detstvi. U me jsou spoustece mmalo piti, hormonalni antikoncepce to je na me nejvetsi peklo, takze ji neuzivam, kazda vetsi zmena tlaku, velky stres. Kdyz citim, ze na me jde bolest, tak vypiju pul litru piti a hned na to letim do vany a horkou sprchou co snesu si masiruju hlavu. Vetsinou mi to pomuze. Uz si malo kdy beru leky. Nekdy mi i pomuze jit se projit a trochu promrznout, ale to je blbe kvuli mozne ryme. Ale ta sprcha zabere z 98%. Opakuju to takhle dokud to neprejde. Kolikrat jsem ve vane i 6x za noc. Ale vsechno je lepsi jak leky. I proto ze kojim. Na neurologii jsem dostala leky, po kterych jsem vzdy po pul hodine usnula a nemohla jsem dát dohromady souvislou vetu. Tak to jsem prestala uzivat a pro jistotu i k dr chodit.

oililygirl
autor
22. kvě 2015

@simonceli Diky, taky prave kojim, tak bych radsi neco jinyho, nez leky, idealne se tomu vyhybat
Fakt pomaha horko na hlavu?

ladyhacek
22. kvě 2015

Rozhodně hodně pít 🙂 když příjde migréna tak tmu a ležet. Někdo mi radil dát si teplé na čelo a zátylek. Prášky tak mě pomáhá valetol nebo saridon, ale Valetol za mě 1 > příjde mi i dost silný pak jsem měla pocit že jsem lehčí - já mívám migrény občas a když si nevezmu prášek včas (když už mě začíná celkem bolet hlava) tak trpím, ale nemám to naštěstí nějak dlouhé dvě hoďky z nejhorší a pak se prospím .

Sestra trpěla na migrény v pubertě a dr jí předepsal nějaké kapičky, ale už nevím název.☹
Švagr když ho chytne bolest halvy bere algifenové kapky (ale myslím, že jsou na předpis)

ladyhacek
22. kvě 2015

@oililygirl tak při kojení tedy to teplo 🙂 a skus na hlavu i na ten zátylek 🙂. Spíš bych volila suché teplé - ručník z mikrovlnky

tomkova9
22. kvě 2015

@oililygirl také trpím na migrény, vadí mi když je změna počasí anebo si nemůžu dát vůbec čokoládu, to pak trpím.....když jsem kojila tak jsem mohla pouze paralen, ale ten vůbec nezabíral, co aspoň pomůže je jak už píše @simonceli horká vana, to mi také pomáhá...a když cítím že to na mě jde tak se snažím hodně pít, ale moc nejím to je mi pak špatně po jídle při migréně ☹

simonceli
22. kvě 2015

@oililygirl jo jo horka sprcha je pro me zazrak. Hned jak citim, ze me zacina bolet, tak letim do sprchy a masiruju do uvolneni, pak zabalim do rucniku a lezet. Me to vetsinou chytne v noci, kolikrat to mam i vice denni a to i zvracim a nemuzu se ani starat o deti. Muj rekord je 6 ti denni migrena. Ale ted uz vim jak na sebe.

andysek232
24. kvě 2015

mě zjistili familiarni hemiplegickou migrenu a to si vždy užiju ☹ beru na to leky ... je to oprsus ale co se dá dělat ...

andysek232
24. kvě 2015

nemůžu vylíst na sluníčko musela jsem si zakoupit slunečni brýle s UV FILTREM abych mohla jít ven, bolesti hlavy mne chytnou takovi že se s postele nekdy nemuzu hnout .. SUMAMIGREN mi nekdy pomuze ale taky je nemuzu porad neboli když vemu jich vice nez mam predepsano mohu upadnout do komatu... jinak beru Betaserc,acidum folicum,topiramat, tyto leky pomahaji utlumovat bolest.... horší je když si je opomenu vzit

oililygirl
autor
24. kvě 2015

Me neurolozka kdysi predepsala Sumigru, ale to pri kojeni asi nepujde.

andysek232
24. kvě 2015

Pri kojeni ne

baruskabk
26. kvě 2015

Mám výborné zkušenosti u kamarádek, které trpěli migrénami s přírodními českými produkty - koukněte na zkušenosti http://www.zdravi-cz.cz/zkusenosti-s-vyrobky/ne... a jinak ráda cokoliv vysvětlím a poradím Bára - info@zdravi-cz.cz

pamal
4. čer 2015

Mně migrénu spouští stres - že syn zlobí na návštěvě; že nestíhám uklidit apod. apod. Neumím se nad tyto věci povznést. Vím, že si sama zbytečně komplikuji život, ale neumím to zastavit. Když to chytím hned v začátku, tak mi pomůže ibalgin.

loafeer
4. čer 2015

Mně ji spustil dlouhodobý stres a to v takové míře, že jsem noc před bolestí měla jakoby záblesky nebo jiskření před očima, ráno začla vidět rozmazaně, měla jsem jakoby ztuhlou půlku obličeje a nemohla mluvit, hlava me bolela az jakoby k nosní dírce. Na neurologii jsem dostala Rosemig a bylo to po něm snad ještě horší. Pak jsem vyzkoušela Nimesil a ten mi zabral...Naštěstí už dlouho jsem žádnou ataku neměla...Jinak spouštěč stres, ostré denní světlo- téměř rok jsem měla neustále sluneční brýle a hodně mi vadí takový ten šrumec v supermarektu- ostré světlo, míhání lidí...

cica002
4. čer 2015

U mne spoustece-cokolada,syry,malo spanku,ostre svetlo,nervove vypeti.Zabira mi,ale pouze ve fazi aury,dat si magnezko a zapit spoustou vody,fenovat hlavu horkym fenem,tma,klid a prekvapive kava s citronem-hnusne,ale funguje.

domorodka
4. čer 2015

Já mívala jako dítě migrény - mám za to, že to bylo nesdostatkem pití a taky hodně přemýšlení... 😉
to má třeba můj muž migrény z práce, kde pracuje hlavou... 😉 i já když někdy musím zamakat hlavou celý den, začne mi migréna...
Měla jsem také po střední období, kdy jsem měla silné migrény obden - ty mi spouštěla antikoncepce Minerva 😝 od té doby nepilulkuji 😉 já než na to přišla... půl roku mi to trvalo, než sjem si zvonu přečetla nežádoucí účinky díky chřipce... kdy jsem si četla n.ú. tuším an Modafenu, kde se psalo o migrénách... tak jsem zas jukla na tu HA a vysadila ji a migrény hned přešly... od té doby nepolykám žádnou HA 🙂 a jsem happy 🙂
No a klasika, nedostatek tekutin, nebo mě to dělá např. i voda Magnesia, takže se jí vyhybám... jednou za pár let si dám skleničku a řvu 😀
A nebo v poslední době po mém druhém porodu se mi migrény zas vyskytují... a to mám někdy dojem, že to mám z té pražké vody, když ji vypiji zas moc 😀 prý má hodně dusičnanů, tak možná proto, nevím... ještě sjem to enzkoumala... ale brzy prozkoumám... páč jsme z Dejvic 😝 😝 ....

A vynikající, co mi zabírá na migrény je když ji podchytím hned na začátku, kdy bolí jen trochu - heřmánkový čaj 😵 😵 úžasný, miluji ho 🙂 (sypaný Megafyt)
a když je migréna rozjetá - pak heřmánek už nepomáhá a vynikající je květ řebříčku 😵 nadevše 😵 fakt zázrak 😵 ten pokvete už brzy, nejlepší je čerstvý 😵 jen 2 minutky vyluhovat 2 ČL čerstvých kvítků a máš po bolehlavu, zabírá do 15 minut 😵 (kupovaný nemám zkušenost který bude nejlepší... ale řebříčku roste všude hodně, nejlepší bude si ho nasbírat 🙂 třeba dr.Popov kdysi jsme zkusila a vůbec mi nefungoval - tak jako vše od něj ☹ ...

Přeji ať hlavinka nebolí... 🙂 ono to může být i psychický... trápení, moc přemýšlení, rozčílení... apod... 😉

domorodka
4. čer 2015

jo a v poslendí době si dám občas kafe... když si dám dva dny po sobě kávu, tak mám aky migrénu... 😉 a to si ji dávám fákt slaboučkou kvůli kojení...

oililygirl
autor
6. čer 2015

@domorodka tak to me se zase spusti, kdyz si nedam aspon jednu kavu denne...krome jinych spoustecu
Uz parkrat se mi to overilo.

domorodka
7. čer 2015

@oililygirl no... tak to třeba je projev závisosti na kávě ??? Hm ? Myslím že závislosti na čoko i na kafi i na čaji se projevují (nejen) migrénami...
ale nemusí, jestli jsi schopna vydržet i bez kafe 😉

rituska88
7. čer 2015

Já se léčím s migrénama už asi 8 let. K tomu mám jako bonus latentní tetanii. Nejprve se mi migréna objevovala na hormonálním podkladě - tzn., že vždy v 1. den menstruace a někdy i další dva dny - takže už jsem předem věděla, že mě to čeká. Postupem času už ji vyvolávalo spousta jiných podnětů. Začalo to velikým stresem, když mě bývalý přítel psychicky terorizoval - trvalo to půl roku a ke konci už jsem byla na pokraji nervového zhroucení, nakonec jsme se rozešli a mně se ulevilo, ale v té době už jsem na tom byla tak zle, že jsem měla migrénu téměř denně a nebyla schopná normálně fungovat. Mám ale moc hodnou a pečlivou neuroložku a ta mi pomohla, poslala mě na spoustu vyšetření, nasadila léky... Nejprve jsem brala Fromen, pak Rosemig a teď užívám Sumatriptan. Vždycky říkám, že tomu, kdo ty prášky vymyslel, bych dala Nobelovku, protože mi opravdu pomáhají, ale samozřejmě, že po užití prášku už ten den pak není stoprocentní - jsem víc unavená, ospalá... Ale vlastně těm lékům vděčím za to, že jsem úspěšně dokončila VŠ a mohla začít normálně pracovat. V současnosti už mě migrény tolik netrápí, psychicky jsem v pohodě, ale občas když se zapomenu delší dobu napít nebo najíst nebo se málo vyspím, tak mě migréna přepadne. Taky nemůžu moc cestovat - mám migrénu vždycky při změně prostředí, stačí jet třeba jen 50 km někam na výlet ☹ V těhotenství jsem si libovala - to jsem migrénu neměla za celou dobu ani jednou. Bohužel hned v porodnici mě to přepadlo a to bylo hodně špatné, protože kvůli kojení jsem si nemohla vzít prášek na migrénu a běžná analgetika mi nepomáhají. Potom celý rok jsem tak nějak bojovala, protože jsem chtěla rok kojit - takže když jsem měla migrénu a musela si vzít léky, dostal syn odstříkané mlíčko, které jsem měla nachystané v mrazáku. Teď už nekojím, takže už se tím nemusím stresovat a práše si můžu vzít bez výčitek, že bych synkovi nějak ublížila.

hojda
7. čer 2015

Kamarádka se tím teď léči u terapetuky tradiční čínské medicíny, po měsíci už ma migrény jen v obodobí MS a to chtějí teď zkusit eliminovat pomocí akupunktury, takže toto je možná take cesta.

rituska88
7. čer 2015

Jinak musím říct, že často si za migrénu můžu sama - hlavně tím, že mi dělá problém dodržovat nějaký pitný režim, že se občas ,,nestihnu" najíst apod. Taky jsem hodně citlivá a určité věci moc prožívám a zbytečně se stresuju - pořád řeším, jestli se něco stihne, jestli na něco vyjdou peníze, přehnaně se bojím o svoje blízké apod. Nejlepší je tomu předcházet, když vypozoruješ, co Ti migrénu vyvolává. Potom se to dá možná ještě zastavit jak holky píšou třeba tou sprchou - to mi taky párkrát pomohlo, nebo tím, že vypiješ hodně tekutin, někdy pomůže i kafe (ale to já zas nemůžu kvůli nemocnému žaludku), nebo se mi párkrát osvědčilo, když mě migréna přepadla doma a měl se kdo postarat o syna, tak hned než se to rozjelo jsem si šla lehnout a pokusila se to zaspat - pokud jsem si šla lehnout včas a mohla úplně vypnout a být v klidu, tak jsem se pak vzbudila a bylo mi líp. Ale když už není zbytí, tak si vezmu prášek a ten pomůže vždycky, jenom se pak po něm cítím jak ,,vymačkaný citron" - unavená bez energie, ale taková jakoby lehčí, protože je to strašná úleva, když hlava přestane bolet a člověku najednou není tak špatně.

domorodka
7. čer 2015

@hojda jj, akupunktura bude asi dobrá na uvolnění té energie 🙂 to mě pak zajímá, kdybys mi dala pak info, zda jí to pomohlo 🙂

alisek
7. čer 2015

Já se léčím na migrény s aurou asi už víc jak 15 let.začala si u mě obejvovat v dospívání..a spoštěč jsem objevila po dloihé době protože migrénu-záchvyta jsem měla i 5x do měsíce (trvající 2-3dny), ten hlavní je hormonální změna, takže na začátku a konci MS mám vždy migrénu a ještě v době ovulace ale to né vždy a druhý spuštěč byl přemíra kofeinu-kávy, dřív jsem pila i 2l kafe denně, ted si daám denně max 2 šálky, jinak tradičně migréna nebo spíš jen bolest hlavy protože to je velký rozdíl při nedostatku tekutin, bolest páteře-za krj¨kem, málo spánku nebo naopak přespání a stres..ale tomu se lze vyvarovat. Nesmím brát žádnou horm. antikoncepsi..ani tělísko mirenu ☹, léky jen s triptany, dříve relpax 80, dnes stačí už jen 40 nebo sumatriptan, na trhu jsou triptany i ve speji do nosu, ty jsem taky měla, protože při migréně jsem běžně zvracela..a prášek letěl do záchodu..a mmj, je to i docela drahý, když jsem za ně dala víc jak 500,- (doplatek).

Já ten kofein szjitila dost náhodou protože najít spouštěče je dost problematický, může to být někdy cokoliv. Dostala jsem od někoho nápoj CARO a dělala jsem si ho místo kafe a najednou jsem zjistila že mám migrénu jen 2x do měsíce a ne víckrát a podle toho jsem odhalila, že ty záchvaty patří ke kolísaní hormonů v době MS.
Obě těhotenství jsem měla s migrénama prakticky až do porodu, bylo to šíléné období, bez léků..ale po druhém porodu už mám slabší záchvaty migr...a už ji nemám ani s aurou..takže se to zlepšilo. 😉

sarkanova3333
17. čer 2015
Uživatel sarkanova3333 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarkanova3333.

migreny jsou opravdu neprijemne... jak doporucuji jiz nade mnou,tak urcite doplnovat pitny rezim a hodne odpocivat. co me jeste napada je sem tam si lupnout magnesii lactici medicamenta-horcik je prave proti stresu, unave. mne to pomohlo citim se vic energicka. s tou kavou ale urcite opatrne 🙂