Mohou to být neštovice?

julia00
19. črc 2022

dnes som si našla tri vyrážky na bruchu. Nemám teplotu, ani nie som chorá. Vyrážky nesvrbia ani nemajú v sebe tekutinu. Môžu to byť kiahne? Mám to len na bruchu a dve vyrážky dole tesne nad zadkom. Inde nie

lv
19. črc 2022

To nelze takto říct, možná, to bude poznat za pár hodin. Obvykle začnou na trupu, pak hlava, končetiny a sliznice.

julia00
autor
19. črc 2022

@lv ďakujem, mám ich od rana. Uvidím zajtra či sa rozšíria alebo nie

marukorinkova
19. črc 2022

Co je kiahne?

julia00
autor
19. črc 2022

@marukorinkova neštovice

marukorinkova
19. črc 2022

holky neblbněte! tohle má k neštovicím daleko! Tohle jsou klasické pupínky na zadečku z tohohle vedra, opravdu. Jdou vymáčknout? často je tam takový bílý puflíček

julia00
autor
19. črc 2022

@marukorinkova nie, sú to podobné vyrážky ako sa robia v lete z tepla na tvári.

marukorinkova
19. črc 2022

Tak to sis Juli odpověděla sama 🙂

julia00
autor
19. črc 2022

@marukorinkova ďakujem, ja som celý deň v strese. Tak mi z toho hrabe.🤦‍♀️

marukorinkova
19. črc 2022

naprosto chápu <3 je to uplně OK podle mě. Třeba mastička z tea tree oleje by mohla být fajn

julia00
autor
19. črc 2022

@marukorinkova uvidím aké to bude ráno ale snáď máš pravdu a sú to len obyčajne vyrážku. Mňa to len zarazilo že to je hneď veľa pupku a sú to len 3 vyrážky 🙂

marukorinkova
19. črc 2022

Často za to může to vedro… třeba i špatné kalhotky nebo neprodyšné oblečení

julia00
autor
19. črc 2022

@marukorinkova mala som tesne čierne rifle počas horúčavy. Celý čas má na chrbte drali. Tam sa mi urobili tiež asi 3 vyrážky a potom aj na bruchu. Inak vôbec. Čiže ťažko povedať ale veľmi pekne ďakujem za ukľudnenie 🙂

julia00
autor
20. črc 2022

@marukorinkova ešte sa opýtam, môžu tie vyrážky nejak znížiť účinnosť antikoncepcie? Beriem leverette, z tejto to tie vyrážky nie sú ale či náhodou nemáš skúsenost