Motá se mi hlava. Je to v pořádku?

kacenicka
21. srp 2009

Ahoj, potrebuju zkonzultovat, jestli je v poradku, ze se mi temer porad lehce mota hlava - uz jsme po sestinedeli a nejak to neprechazi. Vim, ze by to mohlo byt horkem, ale prijde mi, ze toho vypiju dost. Mela jste nekdy nektera podobny problem? Jinak mi nic neni....

bera28
21. srp 2009

ahojky, mně se motala hlava, když jsem měla špatně vyrobené brýle. Začalo to z ničeho nic a absolvovala jsem kvanta vyšetření a nic se nenašlo. No a pak jsem zjistila, že je to těma brýlema. Jinak to může být samozřejmě i tím soustavným vedrem a celkouvou únavou po porodu. Tělo se dává dohromady docela dlouho. Já si vzpomínám, že jsem zase potřebovala pořád spát, klíďo bych zvládla 16 hodin denně, ale jaksi to nešlo🙂

meleri
21. srp 2009

já to měla ale nazačátku těhotenství a pak v šestinedělí. prý je to nízkým tlakem...dostala sem na to nějaké homeopatikum...ale nebrala sem to..ted už mě to nedělá....zajdi si radši k doktorce pokud se to zhorší.

sirinka
21. srp 2009

najcastejsie to byva asi od krcnej chrbtice....urcite by si mala co najskor navstivit lekara.

pammy
21. srp 2009

a mala si PEDU?

tintinka
21. srp 2009

aj mne sa motala. bola som anemicka, tak z toho

tintinka
21. srp 2009

a PEDU je co? epidural? z toho sa tiez moze tocit hlava?

pammy
21. srp 2009

ano epidural, to ma napadlo ako prve, problemy s hlavou po porode... jasne ze to moze byt aj z vycerpania, ale ak to trva prilis dlho, mozno by som sla k lekarke. a ako pise tintinka, treba urobit aj krvny obraz.

celine
21. srp 2009

Ja som to mala z krcnej chrbtice. Robili mi CT-cko, dali mi infuziu a motanie prestalo. Ja som to mala v takom stave, ze ma hadzalo pri chodzi na jednu stranu. Bolo to neprijemne. Radsej s tym chod k lekarovi, posle ta na neurologiu a tam zistia, ci to nie je nahodou z chrbtice.

marosko08
21. srp 2009

ahoj.porod,nevyspane noci,novy cloviecik,kojenie...vycerpavaju matku po porode.snaz sa viac spat,kym je babo male a viac spinka,potom sa uz nevyspis,pravdepodobne.hlavne dodrzuj pitny rezim.aj ja som si myslela.ze pijem dost,ale bolo to malo.aspon 3litre denne,ak kojis.v lete aj viac.ak by to neprechadzalo,chod k lekarovi,mozno chudokrvnost....papa

rena28
21. srp 2009

Ahoj ja mam podobny problem . Mam doma 5 mesacne babatko , asi tyzden po porode mi zacali neskutocne bolesti hlavy mam zavrate tocenie hlavy. Vraj to mam z krcnej chrbtice ked prestanem kojit musim ist na vysetrenia.

roka96
21. srp 2009

ahoj mne sa tiež točila a bolo to nízkym tlakom.. doktorka mi kázala dat si každý den jednu kávičku a prešlo to!! mala som to aj v tehotenstve a aj teraz kolko krát, ked zabudnem na kávu!!!

tamilla
21. srp 2009

ahoj, moja svagrina mala tiez stale tocenie hlavy a pochodila vsetky mone vysetrenia a nakoniec jej zistili ze ma nejaky problem s uchom s rovnovahou. Berie na to denne lieky a je to v poho ale lieky bude brat asi dozivotne. Takze ako vidis pricin moze byt kvantum od banalnych ako chybajuce zelezo az po dost vazne. Takze nevahaj a chod k Dr.

romankav
22. srp 2009

kacenicka: jak píše marosko08 mohlo by to být z nevyspání a únavy. Zkus poprosit manžela nebo babičku, jestli by se o mimčo na pár hodin nepostaral a ty ses mohla vyspat.

rena28: mě začala 6 týdn. po porodu strašná migréna a to samé kamarádka, kt. nikdy neměla bolesti hlavy. Je to způsobeno rychlým poklesem hormonů po porodu. Někdo to ani nezaznamená, některé ženy začne příšerně bolet hlava, mají stavy smutku atd. Pokud kojíš, můžeš si vzít paralen 3x denně. Časem se to zlepší, zkus vydržet..

eliotka
22. srp 2009

Holky, může to být z nedistatku železa. Nech si udělat odběr na minerály.
Mně pomohlo, když jsem začala brát železo. Ale jinak do 3 měs mi bylo všelicos, byla jsem nevyspalá atd.

kacenicka
autor
22. srp 2009

Ahoj, diky moc, porod jsem mela prirozeny, bez EPI, ale mozna to bude tim zelezem - kazdopadne si necham minimalne odebrat krev, na kontrolu na gyndu pujdu az nebudou mit dovolenou, tak to vezmu pak -a pospat si zkusim castejc i behem dne..
Diky!!

bibinka
22. srp 2009

kacenicka-si ešte krátko po pôrode, vyzerá to najskôr na anémiu, daj si vyšetriť krvný obraz. 😉
ja som bola anemická ešte pol roka po pôrode.železo mi pomohlo

cestovatelkaandrea
22. srp 2009

aj mne sa tocila hlava a toci sa dost casto este stale. po porode je to intenzivnejsie lebo som unavena viac ako predtym. ja to mam z krcnej chrbtice a nizkeho tlaku. urcite by si mala ist k lekarke na vysetrenie aby sa odhalila pricina a aby si s tym mohla nieco robit.

aponchie
22. srp 2009

zelezo jeste brat jestli jsi nebrala Tardiferon fol od gyndare..nejake vitaminky ted je hodne broskvi jablicek atd vitaminove stavicky..neprehanet nic neuklizet nic neresit..odpocivat co to jde..v horku enchodit ven..pradlo dat susit do loznice aspon ..pravidlene a dobre jist a pit 😉 prejde to neboj

kacka.va
23. srp 2009

mě se motala hlava z únavy, protože jsem měla nízký tlak.

cestovatelkaandrea
24. srp 2009

kacka. va skus sa kazde rano osprchovat v sprche tak ze si budes striedat vodu z teplej na studenu. mne to pomaha. unava pominie a nizky tlak sa mi tak zdvihne. no a taktiez pijem rano slabu kavu. ta ma tiez povzbudi. a pijem dost vela vody cca 3litre, to mi poradila doktorka. a uz mi je dobre dlhsiu dobu cca 9 mesiacov

cestovatelkaandrea
24. srp 2009

aj ked niekedy po tych neprespatych nociach to ide na mna znova. ale ta sprcha a kava to napravia do nejakej hodinky, takze potom fungujem v priebehu dna normalne

kacka.va
24. srp 2009

cestovatlka: já psala motala ne motá 😉, já to měla ze začátku, kdy mi malá nechtěla spát.

cestovatelkaandrea
24. srp 2009

kacka.va tak potom je to super 😉 ako vidis, unava u mna este asi uraduje, ked si mylim minuly cas s pritomnym 😀

womenne
24. srp 2009

Ahojte tak mne sa hlava toči pri vstavani,uplne sa mi zatmie pred očami,vidim všetke farby 😝 je to neprijemne vždy zatvaram oči a niečoho sa držim ,prejde to po par sekundach.S chrbatom mam problemy od autonehody a porode ešte viac ako som nosila oboch.Teraz cez zimu sa mi to zhoršilonatolko že som mala problemy s dychanim.

cestovateka teda mna by nikto nedonutil ist pod studenu vodu 😀

skalpela
24. srp 2009

Ahojte, dievcata, mna po porode zacala nekutocne bolievat hlava, podla mna to uz su migreny, trva mi to aj 2 az 3 dni, vzdy je to prava strana hlavy a k tomu mi slzi oko a je mi na vracanie a kruti sa mi hlava. V zivote predtym ma hlava nebolela, neviem, myslite si ze to moze byt len hormonalna nerovnovaha? Mala ma uz skoro 5 mesiacov.....je to bezne alebo ani nie?
Dakujem za odpoved

petronelie
24. srp 2009

Ahoj skalpelo...
malý má půl roku a já toto zažívala minulý týden. Bylo mi vysvětleno,že je to za á počasím a za bé tím,jak se tělo vrací do normálu....plus únava...ikdyž tu si občas nepřipustíme a za cé já malého pořád nosím a může to být i od páteře.Jinak jsem sebou málem minulý týden praštila v obchodě 😨

skalpela
24. srp 2009

Uhm, no asi ano, som si povedala, ze vydrzim do 6. mesiacov a potom pojdem za lekarom ak to neprestane. Tak sa ti krutila hlava ze si skoro spadla? No to nie je sranda, specialne ked mas male na rukach. Davaj na seba pozor Petronelie 😉