Může být projevem dehydratace pocit na zvracení?

jarunkaxyz1
2. lis 2013

Ahoj mamky

i když to sem asi moc nepatří, chci se zeptat na názor - myslíte si, že projevem dehydratace může být i pocit na zvracení a hořko v puse? Jsem totiž strašná flákačka pitného režimu, jsou dny, kdy vypiju jednu skleničku vody a dvě kafe (které samo, že odvodňují)....naflákala bych si za tenhle zlozvyk a musím s tím fakt už důsledně začít něco dělat, ale ...už 2 dny je mi šoufl a netuším z čeho...napadlo mě toto. Nemáte některá podobnou zkušenost? Děkuju moc

lucieandrlova
3. lis 2013

Tady jsou příznaky dehydratace: http://www.rodicka.cz/dehydratace-organismu-pri...

Ale já když jsem četla Váš popis, tak mě první napadlo těhotenství. Pocit na zvracení je těhotenská klasika a změny chutí, divný pocit v puse taky. (Já jsem tvrdila manželovi, že to vánoční cukroví se mi fakt nepovedlo, že chutná divně a on se divil, co se mi nelíbí. A pak jsem zjistila, že jsem těhotná...)

llluckaaa
3. lis 2013

@jarunkaxyz1 Řekla bych, že to budou spíš projevy něčeho jiného 😒 U dehydratace se člověk cítí spíš unavený, pobolívá ho hlava, cítí horkost...

jarunkaxyz1
autor
3. lis 2013

No, vypadá to spíš na nízký nebo kolísavý tlak - sice domáckým tlakoměrem, ale opakovaně mám 80/50 a podobné hodnoty....