Může měsíc po SC prasknout jizva?

amandee
5. bře 2017

Zdravím, jsem měsíc po císaři, jizva se krásně zahojila a bolest žádná. Dva dny zpět jsem ale udělala špatný prudký pohyb a na jedné straně mě to štiplavě zabolelo. Od té doby mě to pobolívá neustále (je to pocit jako by se mi tak vnitřní jizva roztrhávala). Nevím jestli je to "běžné" při hojení, nebo mám jet k doktorovi? Stalo se některé něco podobné? Případně měla jste nějaké komplikace že by Vám to praskalo? Děkuji ❤

frufrunka
5. bře 2017

@amandee Ano, stávalo se mi to. Bylo to také tak po měsíci nebo i později, k doktorovi jsem nešla, protože se mi zdálo jako blbost, aby to po měsíci prasklo. Spíš jsem to přičítala nějakým srůstům nebo tak... Po nějaké době (různé - někdy až po týdnu) to přešlo, pak se to zase objevilo, ale postupně to mizelo a mizelo a nějaký rok po císařích už bez problémů úplně (mám za sebou císaře 4, takže zkušeností dost, i když po prvním to byla pohoda, stávalo se mi to až po těch dalších). Takže klid, ono to přejde! 🙂

amandee
autor
5. bře 2017

@frufrunka děkuji za uklidnění🙂 já jsem si říkala že kdyby se tam i něco dělo, tak by se tam udělala aj třeba podlitina🙂 no každopádně jsem měla strach, protože jsem už po třech týdnech musela zvedat větší zátěž, tak jestli i to nebyla příčina. Děkuji 🙂

cizinkaa
5. bře 2017

@frufrunka a proc tolik cisaru? Taky mam za sebou jeden a zajima mne, jak to bude s porodem pri druhym tehotenstvi.
Prvni byl akutni po 24 hodinovym porodu...

terez225
5. bře 2017

@amandee já bych to stiplave zaboleni pricetla nevstrebanemu stehu, který se uvolnil. Občas se stane, že to tělo nepobere a steh je tam pořád ( teď už třeba volně a má delší dobu vstřebání) . 🙂 a může jich tam být víc, pokud jizva neboli, není otevřená tak by to mělo být ok 🙂

frufrunka
5. bře 2017

@cizinkaa U mě je to román na dlouhé lokte... U prvního dítěte to byl akutní císař za porodu, kdy dítě špatně rotovalo a nakonec se mu v porodních cestách zaklonila hlavička - laicky řečeno. Druhý císař byl nejhorší - to těhotenství nedopadlo, bylo to spojené i s chemoterapií. Byla mi při něm zmenšená děloha o 1/3. Pak jsem měla zákaz dalších těhotenství s tím, že jsem stejně na 99,999% neplodná. Po roce a půl se ukázalo, že neplodná nejsem... 🙂 Doktoři mě tlačili do potratu, že je to moc velké riziko. Já se nedala, porod samozřejmě plánovaným císařem, v nemocnici jsem byla od 24tt kvůli možné ruptuře jizvy (v mém případě jizev - a velkých). Rovnou za porodu (měla jsem spinál), jsem se ptala doktora, jak to v tom břiše vypadá. On povídal, že nad očekávání dobře, takže jsem odvolala souhlas se sterilizací a splnila si svůj sen ještě třetím dítkem. Tam opět hospitalizace od 24tt a jasný porod plánovaným císařem. Tam už to dobře nevypadalo - děloha už byla v jizvách průhledná, takže už jsem svojí plodnost vyřešila definitivně... 🙂 Ale přes to, jak to všechno na začátku vypadalo, to dopadlo všechno nejlíp, jak mohlo. Hned po prvním císaři, kterého jsem obrečela, mi doktor druhý den řekl na vizitě - a jasný, jo? Druhej porod taky císařem a tím konec, žádné další dítě! No a když to podruhé dopadlo, jak nejhůř mohlo, byla jsem zralá na psychiatrii... Ale všechno se v dobré obrátilo. Po týhle zkušenosti pak už člověk neřešil, jestli porod normální a nebo císařem, to už jsem jen říkala: Zaplať pánbůh za možnost císaře! Jinak bych tu nebyla ani já, ani děti - u všech těhotenství.

amandee
autor
5. bře 2017

@terez225 děkuji🙂

cizinkaa
5. bře 2017

@frufrunka tyjo, dekuju za zpoved. Je to mazec. Ale neni krasny zdravy deti. 😊 mne ceka prohlidka po sestinedeli za chvilku, tak jsem zvedava, co se dozvim od doktora...

riakuk
5. bře 2017

Pokud si pamatuji, tak se mi také občas stávalo, že jsem cítila něco jako prasknutí, ale vše bylo v pořádku 🙂 Mám za sebou dvě sekce (1. akutní po 48hod porodu, 2. plánovaná a skvělá), nyní mě v červenci čeká třetí a poslední - doufám, že vše dopadne dobře.

frufrunka
5. bře 2017

@cizinkaa Ono se na té prohlídce celkem nic nezjistí... Dneska už se to bere tak, že jeden císař neznamená komplikaci do budoucna a ve třech císařích (pokud nebyly předchozí komplikace) nevidí lékaři problém. Někteří ano, ale ti mladší, osvícenější, se vás spíš zeptají: No a proč ne? 😉 Takže buď úplně v klidu, pokud chceš více dětiček. A nikde není psáno, že se to napodruhé nepodaří přirozeně - takových holek mám v okolí spoustu! 🙂 Držím palce!

klarkis
Autor odpověď smazal
Zobraz
klarkis
13. dub 2020

Zdravím, vím že je to stará diskuze, ale snad mi někdo odpoví. Jsem 14 dnů po císaři a chtěla jsem se zeptat zda je možné že mi praskla vnitřní jizva? Vnější je jinak v pořádku. Vezla jsem kousek dvojkocarek s 12ti kilovym dítětem a mimcem 3kg a nějak mi tam prasklo a nějakou chvíli tak stiplave bolelo (nevím jak tu bolest popsat). Cítím to třeba občas když jdu po schodech nebo když se chci na posteli otočit nebo při chůzi občas. Děkuji