Může nemocná maminka ohrozit miminko?

suki
13. lis 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s tím, že byste onemocněla a máte malé mimi. Já teď bojuju s chřipajznou a mám strach, aby to malá nechytla. Navíc má teprve 2,5 měsíce a není ještě očkovaná, tak mám fakt strach. Volala jsem doktorce a ta mi řekla, že můžu jen Paralen 3 krát denně, když kojím. Na antibiotika to prý není. Máte některá podobné zkušenosti? Je šance, že to malá nechytne? Děkuju.

luciass
13. lis 2007

ahoj,

jesltiže je malá kojená, tak je hodně tebou chráněná 😉 a ikdyby to přeci jen dostala, bývá to v "lehči" formě

ja byla taky nemocná, krk, kašel, rýma, prostě hnus, malá to nechytla, teda měla jen rýmičku, co měly snad všechny děti v tu dobu (možná fakt ode mě...?), normálně sem jí kojila pořád a bez roušky (tu sem četla že je dobré použít když je třeba opar)

samozřejmně teda sem jí moc nepusinkovala a schválně se nad ní moc nenadkláněla, abych na ní ty bacili neházela, takže omezení toho kontaktu bylo pro mě asi to nejhorší za tu nemoc ☹

taky sem brala paralen, čaje a snažila se hodně ležet, aby to odešlo co nejdřív 😉

držim palečky ať si brzy fit 🙂 a malá ať to nechytne 😉

suki
autor
13. lis 2007

Luciass moc děkuju za povzbuzení, jsem hned klidnější 🙂 Jdu si teda lehnout a odpočívat.Sna to bude brzy pryč. Nejhorší je to, že mě šíleně bolí hlava už 4.den bez přestávky a to je člověk pak fakticky nepoužitelnej. Snad aspoň te Paralen zabere na tu bolest 😠 .Pěkný den 😵 .

luciass
13. lis 2007

jasně, utikej do pelechu a hodně pij a jeslti máš někoho kdo by ti malou na pár hodin zabavil bylo by to super, každopádně určitě to zvládneš za pár dní bude mnohem líp 😉

syrael
13. lis 2007

Suki, mimcu davas protilatky v mlice, takze mu tim da se rict i prospivas...Diky tobe¨prijde do kontaktu s novymi bacily, ale v oslabene forme...Takze neboj!

kacka79
13. lis 2007

Ahojky, tak já jsem měla 2 x virozu - malému byly 2 měs a teď - minulý týden..ani jednou to ode mě nedostal, a to jsme spolu chrupali a já na něj celou noc funěla, manžel byl mimo republiku a neměl mi kdo pomoct.. naopak mi mudra řekla, že ty protilátky, které moje tělo vytváří se dostanou k mimi a to bude odolnější, takže neboooj a klidně koj koj

suki
autor
13. lis 2007

Holky jste zlatíčka, že mě tak uklidňujete, hned je mi líp i zdravotně 😀 Jsem mnohem klidnější. Však to znáte strach o ty drobečky je asi vždycky trošku přehnanej, ale to je normální. Ještě jednou děkuju 🙂

gedren
13. lis 2007

Ja jsem taky byla s malou Helcou nemocna, ale u vedomi toho, co psaly holky, jsem byla v klidu, kontakt jsem nijak neomezovala a ona nechytla nikdy nic. Jak psaly holky, naopak to imunite ditete prospeje, kdyz se coby chranene kojenim setka s nejakou nemoci.

irca23
11. led 2015

Uff , strasne jsem se bala... 16. 1 nam budou 2mesice.. a ja jsem nějaka nemocná boli me hlava trosku v krku a strasne se bojim o malou ale plne kojim, takže muzu byt v klidu jo.. to jsem trochu klidnejsi teda,,

irca23
11. led 2015

Obcas hepčíká tak není to spatně :( ,,, no nevim no.