Mykóza a očista těla. Jak užívat zelený jíl?

p_avlina
16. srp 2007

Ahoj, byla tu už podobná diskuse založena, tak jí chci oživit. Trápí mě opakovaně mykóza, někdo tu kdysi radil, nejdřív očistit tělo a pak začít brát například lactobacili. Objednala jsem si přes net zelený jíl na tu očistu, ale má se brát 3x denně 2tablety což je šest tablet po dobu 3 týdnů a pak týden vynechat a zase týden užívat. V balení je 56tobolek. Nemáte někdo ukušenost? Jak jste to brali vy?

grej
16. srp 2007

Teda holky - ty uklízecí chlapy vám fakt závidím 😉 Ten můj maximálně tak pověsí prádlo, a to ho o to musím poprosit. Samotnýho ho to nenapadne 😒

Díky za radu Katmi, zkusím to. Asi je to jen na předpis, co? Já měla kdysi Mycomax. Byly to 3 tablety a braly se taky jednou měsíčně. Ale nijaký zlepšení jsem nezanamenala.
Já už vystřídala taky 3 doktory a víceméně mi všichni řekli, že mám prostě smůlu, že někdo na to holt trpí 😖

Už jsem si máchala prádlo v octový vodě, žehlila spodní prádlo, používala speciální bylinky když už jsem náhodou vlezla do vody /do vany jdu tak jednou ročně, o koupání v rybníku vůbec nemluvím/... Furt nic. Lactobacily baštim furt a taky nic.

Chystám se teď na Chlorelu, zelenou řasu, prý to hodně pomáhá na zlepšení činnosti střev a tím i na mykozy.
Jo a taky tu někdo doporučoval octo-solný koupele🙂

julova
16. srp 2007

ale za to zehlenie ho zboznujem, lebo to fakt nemusim 😀....

grej mne este Dr. odporucila repikovy "sedaci" kupel...ale ako napisala bihan - jednoznacne treba aj partnera preliecit...a aj ked sa Ti priznaky citelne stratia, este chvilu pockat a postit sa sexualne a az potom hupsnut na vec 😀...mne napr. gynopevaryl zabral na dalsi den, ale Dr. jasne povedala, ze minimalne 10 dni ziadny pohl. styk..

p_avlina
autor
16. srp 2007

Jj, taky zavidim, muj pritel uklizel tak prvniho pul roku 😀 Sam od sebe umyl nadobi atd. Ted jen kdyz ho trikrat pozadam 😀
Grej, ta Chlorela je docela draha zalezitost,vid? Tak snad to bude fungovat ... Jinak jsem vypocitala, ze ten zely jil potrebuju 3 baleni, tak aby jsi vedela, kdyby jsi do toho sla.
Ja ty octoslany koupele jeste nezkousela, ale ma se davat opravdu malo octa, ten uz jsem si koupila, radeji BIO 😀

katmi
16. srp 2007

grej - ano,tie tablety su len na predpis,ale daj si predpisat tie 150mg.. to mas jednu na cely mesiac..jedna je aj v baleni.. a treba to brat 4mesiace urcite,ked mas taketo problemy.. chudatko uplne mi ta je luto..ja som si tymto vsetkym presla a dufam,ze uz budem mat na dho od tohopokoj..
yo a spodne pradlo by si si mala vyvarat.. pouzivat len normalne gatky,nie tangace, okrem toho bavlnene, nedavat do prania avivaz.. presne ako si povedala zehlit, na co najvyssej teplote..
ked hovoris o tych lactobaciloch..skusala si ... kurnik teraz mi to vypadlo,staci ti??? nazov tych tabletiek..no ja si spomeniem..
a tie octo-solne kupele -to v zaidnom pripade nie.. narusas si tym prirodzenu floru v posve..
skusila si intimne mydlo od Nivey? ruzove..to je super.. a treba pit raz za cas repikovy caj.. ee neviem ako sa to povie po vasom..

grej
16. srp 2007

No já se běžně léčím Boraxem (čípky) a Jenamazolem (krémem) - oboje na předpis. To bylo jediné, co mi pomáhalo. Zkoušela jsem i ten tea tree oil (Femigel) a vůbec nic. Teď už přestal fungovat i borax. Normálně se mi to po dvou tředh dnech trochu zlepšilo, jako že to už tak nebolelo a pak už jsem to jen dobírala i když jsem obtíže neměla. TeĎ jsem léčila týden a žádný zlepšení☹
MInulou mykozu jsem zkusila Fermalac Vaginal a docela to pomohlo. Teď zas ne. Tak nevím.
Je fakt, že manžu mi chtěli léčit jen jednou. A to jen Fungicidinem, který podle mě nepomáhá vůbec. Ale zas to je jediný krém, který mi manžel kousne, protože je průhledný.

Ach jo! Mě už to tak nebaví!!!! Zítra jdem do CARu, tak se jich zeptám, jesti mykozy můžou mít vliv na otěhotnění, protože jsem tuhle četla, že si tělo vytváří protilátky proti spermiím hlavně v době zánětů a mykoz. No a když je mám pořád, tak můžu i ty protilátky mít pořád, ne?

katmi
16. srp 2007

tie tabletky sa volaju SUPERDOPHILUS.. odporucaju sa dve tabletky denne prvy cca tyzden,tyzden a pol a potom uz len jednu tabletku..

tie tabletky,co som ti spominala - ten diflucan..to si daj predpisat dvakrat. jedna je pre tvojho manzela.. manzel staci ked ju zoberie raz.. 😉

a ano.. nepotesim ta.ale ak mas problemy s mykozami,mozes mat aj problem s otehotnenim.. pretoze mykoza,to mas bakterie v posve,ak nei vyssie a to je akoby si chcela jest na zapal zmrzlinu..

katmi
16. srp 2007

pavli - skus aj ty ten Superdophilus.. je bez predpisu..

p_avlina
autor
16. srp 2007

no holky, ja na tohle trpim uz asi od 16ti a neba me to, vyzkousela jsem tolik pripravku a kdyz vidim, kolik jich jeste existuje ☹ Ted doufam v to mazani pro partnera, neco by na tom urcite bylo, ikdyby nebyl nosicem, tak ode me to asi chytnout mohl a pak na ocistu celeho tela. Mam moc rada sladke, tak to zkusim aspon radikalne omezit, tak mi drzte pesti 🙂

p_avlina
autor
16. srp 2007

katmi diky, ale to mi samotne nezabira, mela jsem lactobacilu plnou lednici a nic 😀

bihan
16. srp 2007

Ešte niečo, babulky, veľmi neodporúčam samoliečbu, pretože každá môže mať iné kvasinky, na ktoré zaberá niečo iné, takže univerzálny liek zrejme neexistuje - jedine vyhýbať sa syntetickej spodnej blielizni, umývaniu pohlavných orgánov častejšie než 1x za 24 hodín, mokrým plavkám a sladkostiam, ale to už asi viete 😀

katmi
16. srp 2007

pavli - ale treba aj dodrziavat trosku inu stravu.. inak ti to nezaberie.. halvne to sladke! ak mavas caste mykozy,tak sladke jednoznacne OBMEDZIT! ak nie nacas s tym prestat uplne.. a to nehovorim o sladkych mineralkach, dzusoch atd atd.. proste vsetko,co obsahuje cukor.. ja toto dodrziavam a je mi ovela lepsie..

katmi
16. srp 2007

sladke je najhorsi nepriatel mykozy a kvasiniek a neviem coho este.. sladkym len podporujes ich rast..

pipisek
16. srp 2007

holky, GynoPevaryl je alespoň v Česku volně prodejný. A buď jsou to 3 vag. čípky nebo tzv. combipack a v něm je i mastička, kterou se maže partner a můžete samo i vy zvenku 😉
http://www.lekarna.cz/gyno-pevaryl-150-sup-vag-...

grej
16. srp 2007

Bihan - no já kdybych měla při každé mykoze běhat k MUDr, tak se asi uběhám. A hlavně - její objednací termíny jsou šílený a navíc kdykoli k ní přijdu, tak mi stejně předepíše vždy to samé.

katmi - já beru lactobacilus od firmy Swiss. Je to docela drahý, ale je tam hodně milionů nebo snad i miliard bakterií..
Bavlnené prádlo používám, jiný ani neni možný, ale přiznám se, že tang se asi nevzdám... A hlavně - tyhle problémy jsem měla i když jsem tanga ještě nenosila...
To jsem si myslela, že to nebude asi jen tak s tím otěhotněním... zatím se teda snažíme 16. cyklus...
Mýdlo používám jen Lactacyd a nedám na něj dopustit. Bez mýdla by to nešlo. NEmohla bych se umýt jen vodou. To fakt ne 😖
Řepíkový čaj? To nevím, jak se to řekne po našem, ale zkusím se v lékárně zeptat. Já piju jen kontryhel a maliník...

Víte co je hrozné? Na té stránce o zánětech jsem se dočetla, že by se při návštěvě WC mělo utírat samozřejmě od pipinky ke konečníků. Logicky. Aby si nezanášela do pochvy bakterie z konečníku. Mě to teda takhle mamka naučila, tak mi to přijde normální, ale všechny mé kamarádky, které jsem kdy viděla na WC si to utírají obráceně. A ani jedna z nich nemá mykozy 😖 ☹

Pavli - jojo, chlorela je docela dráhá. Ale já už do léčby mykoz narvala tolik peněz, že mi to už nepřijde... Karla si to tady chválila. Prý je to super.

julova
16. srp 2007

no presne to bihan vystihla - tiez by som neodporucala "samoliecbu".....a ja osobne ani ziadne reklamne intimne mydla..najlepsia je cista voda a nie tepla ale vlaznejsia...si myslim.. 😉

p_avlina
autor
16. srp 2007

bihan, ono to sladke a mokre plavky se tezko dodrzuji ☹ Ale kdyz se chce vsechno jde ...

ja mam zavislost na sladkem, snad jak kurak na cigaretach ☹ Ale zkusim to aspon omezit na prirodni cukry ... od ted nemam rada SUSENKY a COKOLADU 😀

bihan
16. srp 2007

Grej, ty si zrejme špeci prípad.. u teba sa tým mrchám asi poriadne páči 😖

bezaz
16. srp 2007

grej tak to ti nezavidim.. mne stacili tie tri roky, co som chodila z byvalym
a co tak skusit joginsky post? drzi sa 40dni, je sa len ryza natural a zelenina.. kamaratka mala problemy s pletou a vselijakymi zapalmi a toto jej velmi pomohlo..
ja by som si tiez nevedela predstavit intim hygienu bez nejakeho geliku, ked sa umyjem len vodou, mam pocit, ze som sa ani neumyla

katmi
16. srp 2007

pavli - hmm..tak uz sme nasli zdroj..mas, ale nemusis, to mat zo sladkeho 😉 skus to obmedzit,uvidis,ako sa budes potom citit.. 😉

grej - ak su taketo problemy, v ziadnom pripade sa nemaju pouzivat intimmydla s pridavkom klasickeho mydla,parfumovane tiez nie.. yo a dokonca ani vlozky parfumovane a ani tampony holky..

p_avlina
autor
16. srp 2007

řepíkový čaj je i u nás jako řepíkový čaj 😀 ale nedočetla jsem se na co přesně pomáhá ...

tak dej vedet Grej, jak ti chlorela pomaha, je se pochlubim se svym zelenym jilem 🤐 Ma se to jist tri tydny, tak uvidime ...

Chapu, ze kazdemu pomaha neco jineho, treba jsem slysela hodne pozitiv na fermalac, ale ten ja mit nemuzu, vzdycky se mi to po prvni tablete jeste zhorsilo a behat porad k lekari, to bych tam byla jak doma.

grej
16. srp 2007

Katmi já vím, ale jak říká Bezaz - já mám pocit, že jsem se ani neumyla... Voda to prostě neumeje. Nevím, asi jsem tam dole "rozbitá" celá, ale mě fakt voda neumeje...
Jojo, mrchám se u mě asi páčí. Ale já jim dám!!! Teď jdu na vyšetření tlustýho střeva. Sice to bude hnus, ale vyčistím se. Pak začnu brát tu chlorelu a zkusím kdyžtak i ten zelený jíl. Ať se pořádně detoxikuju. Na to pěkně lactobacilus, ať se mi tvoří ty správné baktrie a to by v tom byl čert, aby mi to nepomohlo!!!

Ty jo - 40 dní a jen rýže a zelenina? To si nedovedu představit... To asi musí být spíš nezdravý, ne? Když nemáš dostatek bílkovin z masa a tak...

bihan
16. srp 2007

ešte k tým intýmnym mydlám - tiež som používala Laktacyd (okrem iného nádherne vonia), ale doki mi predpísal niečo lekárenské (žijem vo Fr, tak vám názov nič nepovie), ale vraj je to ešte jemenjšie než komerčné mydlá na báze sóje a tymiánu či niečo také... je to aj na hygienu pre malé dievčatká...
Bezaz - 40 dní na ryži a zelenine? To musí byť poriadne o držku 😅
No a sladkého sa akosi v tehotenstve nedokážem vzdať... už som obmedzila, zo začiatku som bola fakt snáď nič iné nejedla, tak ma vlastne prekvapuje, že ma kvasinky chytili až teraz 😅

certica
16. srp 2007

ked spominate cukor, este bielu muku treba vyradit alebo aspon max.obmedzit a nahradit celozrnnou 😉

bezaz
16. srp 2007

grej kamoska ma tiez taketo problemy a pouziva na umyvanie nieco lekarske, ale ked ma zabijes neviem.. vyzistim, je to nejaky roztok, co pouzivaju normalne na operacke, jej to doporucil zensky dr..
dieta - vzdy 9dni sa to meni.. prvych 9 len ta natural ryza, dalsich ryza s varenou zeleninou a tak, opstupne sa pridavaju dalsie jedla

grej
16. srp 2007

Jo Bihan - jeden čas jsem taky používala speciální mýdlo z bylinek. Ale taky žádný zlepšení.
Mě prostě nejvíc pomohlo, když jsem přstala používat tampony a najela na mooncup. Jenže pak jsem se dostala trošku do stresů a když pominuly, tak se mi to objevilo,. Moje tělo funguje fakt divně. Když jsem ve stresu tak nic. ALe jak to poleví a je mi dobře, tak se sesype... Měla jsem to takhle i po státnicích...

p_avlina
autor
16. srp 2007

grej a jak Ti mooncup vyhovuje? nevo jsme o tom cetla,a le nemuzu se porad rozhodnout ...

grej
16. srp 2007

Bezaz - tak to už zní líp🙂
Zkusím mrknou na net, jestli tam o tom něco nenajdu...

Pavli - jsem s ním moooc spokojená. Ale jestli budeš chtít zodpovědět jakýkoli dotaz, tak mi raději napiš do IP, ať to nevypadá, že tady domu dělám reklamu🙂

Jdu si obědnat tu chlorelu a zelený jíl!

katmi
16. srp 2007

bezaz - keby som mala jest len ryzu a zeleninu,tak sa zgrcam.. 😅 ja ryzu mozem tak max raz za tyzden a to je cele..

grej
16. srp 2007

Tak rýži já můžu pořád, to by mi ani nevadilo🙂

Pavli ten tvůj odkaz z první stránky mi nějak nefunguje, tak to zkusím na lekarna.cz... Tam to maj asi o 8 korun draží.
Objednala jsem si Femigel a tu Chlorelu. A našla jsem tam i Kontryhel v nálevových sáčcích🙂
No ale mám to za 1200,- 😖