Mykóza a očista těla. Jak užívat zelený jíl?

p_avlina
16. srp 2007

Ahoj, byla tu už podobná diskuse založena, tak jí chci oživit. Trápí mě opakovaně mykóza, někdo tu kdysi radil, nejdřív očistit tělo a pak začít brát například lactobacili. Objednala jsem si přes net zelený jíl na tu očistu, ale má se brát 3x denně 2tablety což je šest tablet po dobu 3 týdnů a pak týden vynechat a zase týden užívat. V balení je 56tobolek. Nemáte někdo ukušenost? Jak jste to brali vy?

grej
16. srp 2007

Pavli a mohla bych se zeptat, kde sis objednala ty tablety jilu? Já to vždycky viděla jen jako prášek rozpustný ve vodě...
Já chci ještě pořídit tu Chlorelu - zelenou řasu. Prý je to taky skvělé...

julova
16. srp 2007

http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

ahoj pavlina - tu je tema na MS - su tam kocky, ktore maju rozne "recepty" 😉..skus sa aj tam opytat..su tam aj take, ktore trpia tiez opakovanou mykozou...ja mam to stastie, ze som ju mala snad trikrat za zivot, takze neporadim, tak len postreh, snad pomoze 😉

p_avlina
autor
16. srp 2007

Grej, objednala jsem si to na www.lekarna-online.cz zelený jíl tbl.56 to tam maji značený. Stali 123,- kč a postovne bylo 90,- Coz je docela dost se mi zda, vzala jsme si dve baleni, aby se to vyplatilo a koukam, ze jsme asi udelala dobre, kdyz se to ji v takovem mnozstvi.

bezaz
16. srp 2007

ahoj p_avlina ja som mala podobne problemy.. opakovane mykozy, jeden mesiac preliecenie, druhy opat.. nakoniec dr. zistila, ze moj byvaly mal v spermiach streptococa, dali mu nejake brutal antibiotika.. takze mozno by nezaskodilo skontrolovat aj partnera
ja som ho nakoniec vymenila a odvtedy ma tieto problemy trapili len 2x
samozrejme nenavrhujem ti zmenu partnera 😉 to len na margo

p_avlina
autor
16. srp 2007

julova: diky a drzim palce, at to tak i zustane 😉

katmi
16. srp 2007

bezaz - no vidim,ze mame vela toho spolocneho 😉 aj ja som mala take problemy,boli sme prelieceni obidvaja.. 😉

p_avlina
autor
16. srp 2007

bezaz, taky jsem nekolikrat cetla, ze se ma prelecit i partner, ale ani jednou mi gyn. nenabidl aspon nejakou mast napriklad ☹ Tak nevim, jestli si jako mylseji, ze jsme mlada a stridam to, ci co. Tsss !

p_avlina
autor
16. srp 2007

katmi, myslis jako ty streptococy? A kam by si mel partner zajit, k normalni Dr.? A meli nejake priznaky?

bezaz
16. srp 2007

pavli urcite sa nedaj odbit dr.. mne vysetrenie partnera navrhla az tretia.. a tam bol pes zakopany.. medzi tym som chodila dokonca aj k homeopaticke a neviem ake caje a co som pila, sedacie kupele.. jeho poslali na vysetrenie k urologovi, dal spermie na rozbor a tak..
katmi mne to pride normalne, ked mam ja problem, tak zakonite ho musi mat aj partner nie? 😕 jedine zeby nie 🙂

p_avlina
autor
16. srp 2007

no ja ted byla prvne taky u tretiho Dr.,dal mi Clotrimazol,tak se mi taky snad konecne postesti 🙂

katmi
16. srp 2007

pavli - no partner by mal ist k urologovi..ten ho vysetri... ale ja som mala vybavene cez kamaratku vysetrenie, len ja,ale odporucila mi lieky,ktore som mala vybrat a ze aj partner..tak si dal lieky aj partner.. Diflucan to bol.. 150mg.. jednorazova tabletka.. berie sa len jedna za mesiac, pri opakovanych problemoch je to 4-12mesiacov .. ale len jedna..

katmi
16. srp 2007

bezaz - no niekomu to normalne nepride.. moj drahy nieje nastastie tento pripad..

p_avlina
autor
16. srp 2007

ono je asi taky dost muzu, co si nepripousti, ze by za to mohli taky moct 🙂 Hlavne, kdyz nemaji zadne priznaky 🙂

katmi
16. srp 2007

pavli no ved to.. kazdy hned - mne nic nieejee.. ale nieje to sranda.. potom sa to lubi vratit.. 😒

julova
16. srp 2007

no ja ked som mala naposledy mykozu preliecenu a vratili sa priznaky - bolo to asi pred polrokom, tak som hned poslala manzela k Dr. isiel k praktickej a ta mu napisala odporucenie k urologovi...ten ho prezrel a zistil, ze manzel ma skrytumykozu...tak vyfasoval masticku, ja od svoj gynekologicky tiez, dodrzali sm esex. post obaja sa preliecili a uz sa nevratila 😎 ....ono bohuzial muz na sebe nemusi nic citit ani vidiet a predsa len moze byt on ten prvotny nosic a takto si to mozte dokola podavat do aleluja...tak nech partner zahodi predsudky a hybaj ho k muzskemu, cize urologovi 😉...a ak by mal namietky, tak mu treba povedat, ze nm je tiez "veeelmi prijemne" roztahovat sa pravidelne na koze 😉

katmi
16. srp 2007

julova - tak to teda suhlas.. hlavne ta posledna veta.. 😅

julova
16. srp 2007

alebo ked jemu nic nie je a Tebe opakovane je, tak si moze vybrat - bud "pretrpi" jedenkrat urologa, alebo ziadny sex 😝 😀 😉

julova
16. srp 2007

ved to, katmi...oni uz to ti nasi chlapi beru tak samozrejme, ze zenska je nie len od zehlnia a prania, ale aj ta gynekologia je samozrejma 😠 ...a oni? im nic nie je, pani tvorstva 😀....moj to dostal "prikazom", ale nastastie to ponal uuplne samozeje, kedze som mu vysvetlila o co moze ist..nemal zabrany ani problem ist....ale nie kazy chlap dokaze zahodit jesitnost...u nas totiz tej jesitnosti mam ja za dvoch 😀....ale zasa to chce zdravy rozum a vediet,kedy je jesitnost na mieste... hejze? takze navrhujem jednoznacne poslat aj partnera k urologovi...a vysvetlit mu, ze to nie je ziadna "pohlavna" choroba, ale ze sa to da chytit kdekolvek..na plavarni,kupalisku, na WC...kdekolvek..a ako aj zena ani muz nie je vynimkou 😉

katmi
16. srp 2007

no zas im nemozeme krivdit,teda aspon tomu mojmu.. ja mu dokonca musim niektore veci zakazovat,lebo on by tusim aj pozehlil..len to uz neviem,ako by to dopadlo 😀 a s tym lekarom som tiez s nim nemala problemy.. on to v tomto berie tak zodpovedne..
presne,im treba vysvetlit,ze to nieje ziadna choroba,ktora by sa nedala vyliecit a.. a ostatne tiez tak,ako si povedala.. sa mi to tu nechce opakovat.. 😉

p_avlina
autor
16. srp 2007

asi zkusim koupit Tea Tree Oil gel jeste pro partnera, urcite to nemuze uskodit a pak se uvidi 😉

pipisek
16. srp 2007

ahoj holky,
přispěju svými zkušenostmi s mykozou. poprvé mě mrcha přepadla v šestinedělí po prvním porodu a od té doby jsem s ní bojovala snad každý měsíc nebo dva, prý důsledek hormon. změn po porodu.Už mi chtěl dr. nechat naočkovat autovakcínou, tzn. že vám odeberou stěry a v laboratoři z nich laicky řečeno udělají očkování. nakonec jsem se někde v časopise dočetla o preparátu JOALIS FLUOREX a JOALIS CANDIDA od MUDr. Jonáše. Ten JOALIS FLUOREX jsem si koupila, využívala a moc mi pomohl. Sice se mi mykoza občas vrátí, ale jen tak 1x-2x do roka a to mám doma vždycky v zásobě volně prodejný GYNO PEVARYl. Jsou to buď 3 vagin. čípky nebo je i v balení s mastičkou, což doporučuju, protože přeléčit se musí i partner. I když vžydcky remcá, že mu nic není, je třeba aby se aspoň 14 dní mazal i on, protože jinak vám to zase předá....takový ping-pong efekt. A na tom trvejte, jinak léčba nemá cenu. Jezte hodně tzv. živé jogurty - Activia, Hollandia... a málo sladkostí, protože u někoho to spouští právě sladké, to mají kvasinky moc rády. Jinak živý bílý jogurt na vložce pomůže od svědění trochu ulevit, rada od mého dr.
Tak hodně síly v boji !!! Vím, jak je to nepříjemný a dr. to někdy podceňujou, prý je to gynekologická rýma 😀 😀 😀 ale chtěla bych vidět chlapa, jak by to snášel 😉

grej
16. srp 2007

No, já se přidám. Na mykozy trpím už asi od 17 let. Pořád jen léčím a nic z toho. Když sjem se rozešla s bývalým přítelem a začala chodit s teď už manželem, tak jsem měla si tak rok a půl klid, ale pak se to zas vrátilo. Trochu zlepšení přišlo po vysazení antikoncepce, ale zase se vrátilo. Když jsem začla používa mooncup, tak to taky hodně polevilo, ale teĎ na léto už to mám zase. Vyzkoušela jsem snad všechno, včetně autovakcíny, vypalování čípku a tak, ale nic... Už nevím co s tím. Manžel se taky nechce léčit, prý mi nic neni. Dokopu ho aspoň k tomu, aby se třeba 4 dny mazal, ale to je tak max:( Zkusím asi ukecat doktorku, aby nám oběma předepsala ty pilulky co se polykají. To by mi snad nemusel odmítat...
TeĎ se nám ještě nedaří to miminko, tak mám furt strach, že za to můžou i ty mykozy, který mám skoro každý měsíc☹

katmi
16. srp 2007

pavli - mne napr.gely s tea tree nerobili dobre.. ja som si kupila Niveiu Intim,tu ruzovu a ta je super.. ale aj zelena - kamilkova je super.. ide tu hlavne o to, aby to nebolo parfumovane, ani aby to neobsahovalo mydlo.. to je hlavne.. no a potom este strava.. aj to robi vela.. ak papate vela cokolady a sladkeho vobec, tiez si premnozite bakterie v posve a mozete dostat mykozu..

julova
16. srp 2007

katmi - tak ja mam momentalne opacny problem..ja mam doma asi "zensku" 😀...ja uz ani nemam sil zakazovat 🤐 ..ani si nepamatam, kedy som doma urobila nejaku "zensku domacu pracu"....ale sak nejdem radsej offtopicovat 😀..kazdy dospely clovek - muz ci zena - ak je zodpovedny, tak nema problem ani s takymito vecami 😎

jaj veru pipisek - este aj toto Panko ubral muzom, ze ich nic nesvrbi nepali a nemusia ist na WC cikat "ziletky" 😠 😀 ..on Panko vedel, preco je to udel zien 😉 😎

p_avlina
autor
16. srp 2007

pipisku ten gynopevaryl s mastickou je urceno primo pro partnery? (myslim, jen tu mast 😀) Hodne lidi si to chvali, me ted gynopevaryl nebyl doporucen, mela jsem totiz Clotrimazol, tak beru jako prevenci gyntimu.
No ajeste k tem lekarum resp. gynekologicka ryma :-/ Me jedna pani gyn. povedela, ze je to bezne, ze to ma kazdy 😖 Byla jsem tam naposled, ted radeji budu dojizdet pres dvacet kilaku :-/

katmi
16. srp 2007

grej - skus Diflucan 150mg.. je to jednorazova liecba, resp. pri tvojich problemoch budes brat jednu tabletku 4-12mesiacov.. 4urcite.. a uvidis,ci ti to pomoze.. mne to pomohlo.. je to len na predpis..

julova - asi som to zle napisala,ale ten moj robi skoro vsetko.. zakazujem mu to naschval.. aby som aj ja daco urobila to po prve a po druhe.. fakt si napr.pri tom zehleni endokazem predstavit,ako by to dopadlo.. radsej neriskujem.. 😀 inak robi vsetko..ani do umyvania riadu ho nemusim nahanat..a neupratovala som dobreho pol roka.. 😀

bihan
16. srp 2007

Teda, babulky, neskutočne ma prekvapuje, že lekári takto zanedbávajú liečbu partnerov 😲 Nikdy som s mykózami problémy nemala, ale chytila som tie kvasinkové svine asi pred tromi týždňami - urobili mi kultiváciu, dostala som jednu glogulku hneď, jednu globulku po 6 dňoch a k tomu masť na lokálne použitie, ktorá je aj pre partnera 2x denne... Dnes sa zdá, že mykóza je preč a dúfam, že sa už nevráti, ale môj doktor povedal, že kým sa partner nelieči, všetky lieky sú naprd, lebo vás s najväčšou pravdepodobnosťou nakazí znovu 😠

julova
16. srp 2007

ja si pochvalujem gynopevaryl....je len na predpis....a moj muz "vyfasoval" Candibene masticku 😉...a pomohla 🙂...

katmi - moj robi dobre vsetko (no ja varim lepsie 😀 )...ale vsetkeho vela skodi 🤐 ...normalne mam pocit ze ma takto obera o moje zenske prava 😀 a frustruje ma to nicnerobenie a ked sa snazim mu to vysvetlit, "nechape", ako mi moze vadit, ze robi vsetko a rad a ze ja nic nemusim 😀....aaach jo 😎

p_avlina
autor
16. srp 2007

Grej, urcite to zkus, ten gynopevaryl nebo tea tree oil, se maze jen tak tri dny a ten tea tree oil se snad muze pouzivat misto lubrikantu 😉 Ja pro to asi taky zajdu a budu prekecavat, treba zabere, ze budu mazat sama protele 😀 Nic jineho me nenapada 😀 Mimisek urcite prijde brzy 🙂
katmi, neco podobneho jsem asi taky mela, bralo se to prvni den menstruace. poprve mi to zabralo na dost dlouho a po druhe uz skoro vubec ☹

katmi
16. srp 2007

julova - uplne chapem.. 😉