Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

willaardonn
2. bře 2017

Ahoj holky, ja s mykozami a vytokmi bojujem uz par rokov, niekedy je dlho dobre obdobie, niekedy horsie obdobie. pred mojim prvym tehotenstvom (2015) som mala velmi zle obdobie, robili mi tiez testy vraj na vsetko a vsetko vyslo negativne (a Dr. ma este predtym pekne postrasila, aby som nebola neplodna, takze som bola v "dobrej" psychickej pohode). Gynekologicka mi na negativne vysledky povedala, ze to mam isto len silnejsi hlen okolo ovulacie. Hej, ale hlen z ovulacie (ktoru som si vtedy nikdy ani nesledovala) bude urcite sposobovat palenie a svrbenie, ze jo 🙂
a v tomto spatnom obdobi, ked som chodila na gyndu jak na klavir, som nahodou otehotnela. V tehotenstve som nemala az take problemy a ak bol vytok, tak borove globule (myslim, ze tak sa volaju), zabrali hned.
a teraz mam po porode uz 11 mesiacov, kojim, cyklus sa mi postupne srovnava a teraz je to druhy mesiac, co zacinam mat zase problemy. Vzdy po ovulacii mi zacne vytok (snazim sa ju teraz sledovat), su v nom akoby biele "kusky" niecoho, svrbi to trochu, ale sex by bol bolestivy. Takze uplne stejne jak pred otehotnenim. Kvoli tomu kojeniu sa tiez bojim len tak si nieco kupit, takze sa snazim len nejak prirodne "liecit". Uprimne som voci mojej dr. uz dost skepticka a skor uvazujem o zmene. Skusila som vyplachy s olejom z tea tree, babske rady typu tampon s jogurtom, papam laktobacily, skusila som gyntima cipky s laktobacilami. a pokrok moc nezaznamenavam. K tomu sa dlhodobo zdravo stravujem - bez bieleho cukru a bielej muky prakticky, obmedzene pecivo.
Neviem, ci mi budete schopne poradit s niecim, co som este neskusila (citala som o kokosovom oleji, ten vyskusam 🙂 ), asi skor som len potrebovala napisat zenam, ktore maju podobne problemy.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
diva_ziva
2. bře 2017

@willaardonn Ahoj ;) Z popisu to sedi na mykozu (tvarohovity vytok, svrbenie), ale ja tak by stalo za to si nechat spravit stery, nech mas istotu. No a dieta je vyrazne komplexnejsia nez len vynechanie bielej muky, peciva a bieleho cukru. Mrkni na tieto stranky, tam je tema candidy velmi dobre vylozene.
http://candida-dieta.cz/

No a urcite to chce mrknut aj na psychosomatiku (to najdes tiez na tom webe). Ale inak z toho, co pises, mna prve napada, ze to suvisi s hormonmi - v tehu skoro nic, bez cyklu tiez pohoda a nabehne ti cyklus a hned mas problem. Neviem o tom zial nic, ale skus si zistit, nakolko moze mykoza suvisiet s hladinami urcitych hormonov, specialne po ovulacii nastup progesteronu.

tereza75
16. bře 2017

@iva27 tak sem nakonec pred nekolika dny dostala na zanet Ofloxin myslim no a pak sla na vytery ke sve gyn. pry nedopadli dobre ale at zkusim pockat do MS a uvidime zda obcasne malinke paleni odezni.. mezitim jsem dostala na 30 dni tablety Furolin, nejake drinky blokurima a takove zlute kulate cipky na par dni.. pockala jsem do te MS a stale to trva.. takze mam k tomu odedneska + prasky na 10 dni a cipky na 10 Entizol.. vzala jsem si dnes v 19:00 prvni a myslim ze me to pali vic nez za tech poslednich 14 dni.. nemate stim zkusenost? Ptala jsem se jeste sestricky co mam delat a jestli mam prijit kdyz ty problemy stale neodezni a ona s jistotou rekla ze by to melo bejt po tomhle ok... Tak nevim :/

lusynkova
16. bře 2017

Tak při mykózách jde o přemnožení candidy, takže cokoliv kromě protikvasinkové diety jen mírní projevy... Kvasinka je v celém těle, čípky aj. v pochvě se jí zbavíte pouze tam a pouze dočasně.

kacasa
16. bře 2017

co delat, kdyz pri steru na gynde vyslo, ze mam nula laktobacilu? (od toho plynou dalsi potize, doktor nic preventivne neporadi..jen vzdy leci nasledek) lze jen doplnovat pripravky z lekarny na zavadeni, nebo muzu udelat jeste neco? Nebo laktobacily i polykat? Mlecne vyrobky extra nesnesu..zas kvuli zlucniku ☹

anechka
16. bře 2017

Doporucuji chlorelu ( musite snist 20 zelenych tablet denne) a pak pit laktobacily v kapslich. Jezte kysane zeli, vybirejte domaci nebo takove, kde se nepridava ocet.

diva_ziva
24. bře 2017

@kacasa A na mliecne vyrobky sa vykaslite, tam je toho malo a prospievaju kvasinke, radsej si kupte kvalitne laktobacily v tabletach (Biopron forte su vraj kvalitne, ale je dobre to obmienat, vybrat jednu krabicku a kupit inu znacku atd). A potom kysane, ak mozte, tak si robte i doma kysanu zeleninu a zeli (navod na internete). A nepodporovat kvasinku, takze nasadit dietu. 🙂

lenouch23
22. kvě 2017

@anechka mně teda chlorela vůbec nepomohla :(. Takže přemýšlím, co mám brát místo ní, abych se mykózy konečně zbavila.

kristynatita
22. kvě 2017

@lenouch23 wobenzim

kristy31
28. kvě 2017

@lenouch23 sestře zase pomohl enzymax V, dneska je toho opravdu spousta, každopádně je potřeba to vyzkoušet, co ti na to pomůže

krist5
31. kvě 2017

Nemáte někdo zkušenosti s přípravkem Naturgyn? Je to přírodní přípravek na vaginální obtíže a infekce močového měchýře. Budu ráda za každou reakci. Děkuji.

xxxotakuxxx
19. črc 2017

Zdravím,
Trošku odstoupím od tématu,ale snad nevadí.
Je mi 13 let a myslím,že právě tímhle trpím..mám to už po druhé a tady už toho mám dost.
Poprvé to po týdnu tak nějak přešlo a teď je týden pryč a je to stále stejné,svědění a bolest nedokáží snést.
Všude se píše,že by se mělo zajít na gynekologii ale mně je trapné to mamce říkat a přijde mi zbytečné už ve 13-ti chodit na gyndu.
Neměla byste někdo náhodou nějakou radu jak se toho doma zbavit?
Když tak pište do zpráv pokud to pujde,děkuji mnohokrát.🙂

hanivasi
24. črc 2017

cetla jsem ze pomaha Tea tree oil na tampon, zavest na hodku. Zkousela jste to nektera? nevite v jakem pomeru, a vlastne navod?

gujduska
24. črc 2017

@hanivasi jejda to bych se bála,že mi blafne frnda 😀 😀 😀

moniiss
24. črc 2017

Za me wobenzym.

simsamsim
26. črc 2017

@hanivasi to bych se bala, je to hrozne silny a i kdyz to zredis tak nwm jesrtli by se nespalila ta sliznice vevnitr

simsamsim
26. črc 2017

Za me absolutne top NaturGYN Scarlett

slecna_lemonova
26. črc 2017

@willaardonn ahoj, dneska už jsem ohledně tohoto problému psala na jedné diskuzi. Kvasinkove infekce jsem mela přes 2 roky a rozjely se po trhání osmičky - antibiotika atp. Vyzkoušela jsem vse, co je na trhu: wobenzym, Ruzne čaje, protikvasinkovou dietu, vaginální cipky všeho druhu jak na přepis, tak volne prodejne, tea tree, bile jogurty, vakcíny proti kvasinkám, léky proti mykoze - tablety na predpis. 2x mne dělali autovakcinu. Nic poradne nepomohlo. Az na kožním mne doktor zjistil málo železa, což bylo způsobeno celiakii. Ted už 2 roky držím bzl dietu a pomalu se to lepsi. Co ale chci poradit. Urcitě je dulezite: často měnit ručníky na intimní partie, ty pak idealne vyvarit. Nosit bavlnene spodní prádlo, to vyvarovat, pomůže i prezehlit. Prelecit partnera. Uzivat probiotika a prebiotika (doporučuji chlorellu), zavádět vaginální probiotika (nejlepší jsou Gynocaps) - klidne dlouhodobe tzn. Kazdy mesic, používat probioticke vložky a tampony (vložky jsem kupovala v DM drogerii, tampony v lekarne), nekoupat se, ale sprchovat, žádný bazén ani virivky atp., jíst hodně ovoce a zeleniny, hodně spat, omezit kávu, snažit se nestresovat. Vyrovnat hormonální hladinu - mne pomohly kapky Gynex. Zda se to složite, ale dá se na to navyknout. A hlavně. Je to dlouhodoba zalezitost. Zlepšení muže nastat az po několika měsících, takže to chce trpělivost a pevne nervy (a tolerantniho partnera). Snad jsem nic nevynechala😉 kdybys na me mela nejake dotazy, tak klidne napiš do zpravy🙂

martinazadamova
24. led 2018

@stepankaxxx před pár dny mě začala trápit Mykoza. Obvykle se to samo velmi rychle vyřeší samo ale jednou za dlouhou dobu musím zasáhnout sama. Vyzkoušela jsem výplachy rosalginem, natírat jsem se canestenem a zhoršovalo se to. Tak jsem zaguglila zjistila si informace a zkusila jsem bílý jogurt, úleva byla velmi rychlá k tomu jsem se snažila vyvarovat sladkého ale ne 100% úspěšnosti a našla jsem v ledničce laktobacily tak slupku denně jeden. Po dvou dnech si troufám jogurt vysadit a nechat zbytek na imunite, věřím že to zvládneme. Něco k logického k odůvodnění. Přirozene pH v pochvě je mírně kyselé a při přemnožení kvasinek se mění směrem k zasaditemu. Jogurt s živou kulturou je také kysely a tím potlačí množení bakterií a zbytek obstará naše chytré tělo. Jen mu musíme důvěřovat a dobře se o něj starat. Muž se mě ptal proč si nekoupím vaginální tablety? Odpověděla jsem mu že cenový rozdíl je mezi jogurtem a lékárenskym produktem citelne znatelný, 2) z čeho se skládá jogurt vím ale to se o čipky to se říct nedaá, 3) jak to ženy řešily před 100 lety umíraly na to nebo byla moudra ráda?

martinazadamova
24. led 2018

@slecna_lemonova a co psychická pohoda? Co partner a jeho chování vůči Vám? Co láska sama k sobě? Je partnerství vyrovnané? Není tam žádný tlak že strany partnera? Omlouvám se za troufalost ale úzce to spolu obvykle souvisí. Přeji krásný a šťastný den

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
24. led 2018

@stepankaxxx Výborný na výplachy je CLOGIN, nic se nepřipravuje, ihned k použití a super, tuším, že je tam i tee tree. Jinak mě pomáhá, nejíst sladké, zhoršovala mi to i antikoncepce. A volně prodejné věci jsou pro mě úplně zbytečné, protože dvakrát se mi ke kvasinkám přidala i bakteriální infekce. Příznaky stejné, ale na to už jedině doktor. A nejvíc mi pomohl čistotný partner 😄, potíže už dlouho nemívám ani když beru antibiotika.

slecna_lemonova
25. led 2018

@martinazadamova tim to určitě nebude, manžela mám naprosto úžasného 🙂 ale určitě to souvisí s psychickou pohodou - u me to byla i dilem narocna prace.

martinazadamova
29. led 2018

@dzungala velmi s tebou souhlasim

maminkaadela
30. lis 2018

To je vážně věčné téma, nekonečný koloběh mykóz. Řešila jsem to snad 10 let stále dokola, až jsem našla Gynocaps. Před tím mi nepomohlo nic. Tohle bylo jako zázrak takže vřele doporučuji.

dominikabecanova
Autor odpověď smazal
Zobraz
petu22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sfigi91
22. dub 2022

@sharon2 prosim Vas, a jak ten novy gynekolog zjistil ten zanet? Jakym vysetrenim? Defakto hned od porodu co mi skoncily ocistky, ktere trvaly 4mesice mi zacaly mykozy, nonstop a trva to uz 14mesicu 😭 uz jsem bez radna..a porad si rikam zda ma cenu menit gynekolozku.. moc dekuji za odpoved