Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

maia74
29. kvě 2014

Před druhým porodem jse taky měla podobné problémy. Doktor mi pořád dával takové velké zaváděcí tablety, které se rozpustili a pak strašně lepili. Vždycky to pomohlo jen nna chvíli. Někdo mi tenkrát poradil jakýkoliv bílý jogurt na tampon a od té doby mám klid - musím to zaklepat. Myslím že tím nemůžeš nic zkazit.

letadlo13
4. čer 2014

@stepankaxxx actimel je podvod 🙂 je to v podstatě ovoněná syrovátka, hlavně drahá. Před půl rokem jsem četla že ve Francii ho zakázali prodávat jako zdraví škodlivý, ale to nevím, jestli je pravda.

Já měla kvasinky roky, pak jsem si našla dobrého člověka (slovo léčitel používám nerada), a ten mě přeměřil, napasoval mi bylinky, čaje trochu i stravu na míru. Zmizelo mi po 15 letech brutální akné (dneska mám max. 2 pupínky) a taky právě chronické kvasinky, vracelo se mi to po každé MS a teď už mám roky pokoj. Jakmile se mi někde něco udělá, jdu za ním, funguje to jak zaklínadlo...

beditha
4. čer 2014

Zkrátím to. Nic z lékárny mi nikdy nepomohlo. Zachránily mě stroužky česneku, které jsem si závaděla. Prostě se česnek propíchá nebo nářeže a zavede se do vagíny. Ze začátku to pálí, ale oproti svědění to není nic a hned to přejde. Někdy mi to trvá dva dny, někdy pět. Měním denně 2x. Dřív jsem na mykózy trpěla často a teď se nerady vracejí🙂

levata
24. čer 2014

mne taky pomohl jogurt, trpěla jsem hodně často a po pár aplikacích už vše v pohodě🙂

leg
24. čer 2014

Také je dobré omezit sladké jídla. Resp. cukr obecně, to mají kvasinky mooooc rady.

millyh
11. črc 2014

A elle tampóny jste některá zkoušela? Mi je doporučil dr. Že když bych šla i těhu do bazénu a tak. Že jsou čímsi napuštěné co je pro vnitřní mikroflóru přirozené.

tria002
11. črc 2014

Taky používám jogurt.. Activii.. 🙂

tace
11. črc 2014

Určitě omezit sladké, to je základ ! Já na ně trpěla hodně (naštěstí ne v těhu) a poradil mi strejda bylinkář 2 bylinky - tužebník jilmový a levanduli. Pít jako čaj, dva hrníčky denně a taky dělat výplachy pochvy, zabíralo to úžasně a teď už je nemám vůbec ! 🙂 zkuste to 🙂

alyssa18
11. črc 2014

Já jsem na mykózy dřív taky hodně trpěla, ale věděla jsem, co je u mě spouštěč - stres ze školy, takže stačilo dostudovat a od té doby mám pokoj. Samotné se mi nejdřív nechtělo věřit, že by psychika na to měla až takový vliv, ale je to tak. Jako léčbu jsem používala Jenamazol (bez předpisu) - mastička, která se tři večery po sobě zavede pomocí přiložených aplikátorů do pochvy. Úleva byla vždy znatelná už po prvním použití.

mimiveru
13. srp 2014

Holky, já na ně vůbec netrpěla a teď mám 3 měsíce novou HA Lindynette a po každé menstruaci, když jí začnu brát, tak nehorázné svědění, pálení ☹ koupila jsem si Canesten, ten zabere jen na chvilku. Může to být opravdu tou antikoncepcí?

karlajasmine
13. srp 2014

Me zabralo to, ze jsem prestala nosit jakekoliv krajkove nebo 'neobycejne' kalhotky nebo tanga a zacala nosit bavlnene kalhotky. Od te doby naprosto bez problemu 🙂 Samozrejme, ze nejsou nijak sexy, ale tak v pripade potreby si clovek muze na chvili oblect cokoliv jineho 🙂 Ale tohle fakt doporucuju jako reseni... ja uz 7 let zadny zanet nemela.

janapavlik
13. srp 2014

Když jsem brala HA, tak jsem měla neustálé mykózy. Vystřídala jsem několik typů HA, ale vždy se svědění objevovalo.... Takže HA už nechci ani vidět, vůbec mi to nesedlo, navíc ani jsem neměla moc chuť na sex. Až jsem vysadila HA, tak mykózy sem tam, chuť na sex se vrátila. Jinak mě pomáhá výrazně omezit sladké, jíst co nejvíc jogurtů, pít kyšku, to hodně pomáhá. Vždycky, když zhřeším a hodně mlsám, tak mykóza se hned objeví 😝

karlajasmine
13. srp 2014

Je fakt, ze ja jsem taky kdysi brala HA a taky jsem trpela na mykozy, a jak jsem ji vysadila tak od ty doby uplne ok..takze to mozna bude taky tim... Tak pokud tim nekdo trpi a bere HA tak doporucuju vysadit a necha chlapa, aby se o ochranu postaral on ;)

luciepelichova
19. srp 2014

Já mám od gynekologa framykoinové globule.je jich tam 10

marta007
29. srp 2014
Uživatel marta007 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marta007.

Já nemůžu dát na boraxové globula, ale ty jsou na velké záněty slabé. Koukala jsem, že byl v předchozích diskuzích zmiňovaný i Wobenzym. Já jsem ho brala půl roku na různé problémy a musím zaklepat, řada věcí se dala dohromady a mám dojem, že měl i velký podíl na zlepšení mých mykotických stavů.

hojda
29. srp 2014

Vysadit sladké (snadno se řekne, hůr udělá) je to potrava pro ty bakterie. Zkusit grepový výtažek citricidal, citrogep, citrovital.....

lennus
24. zář 2014

Vysadit sladké! Trpěla jsem na to v těhotenství, potřebovala jsem víc energie a řešila to sladkým. Když mi zjistili těhotenskou cukrovku a vysadila jsem veškeré jednoduché cukry, kvasinky zmizely!

anikaee
26. lis 2014

ja vysadila sladke, nechodila se koupat do zadnych vod ani bazenu, hygienu jsem dodrzovala jak to jen slo, pouzivam jen intimni mydla s PH 5,5, pri nemoci jsem odmitala antibiotika a volila jine leky a porad se mi vraceli tyto problemi. az mi kamaradka doporucila si ce drahsi, ale ucinny pripravek senzycol. vsechno je v poradku a ani kdyz jsem porusila predchozi zasady, porad jsem v poradkua nevraci se

aneta16
26. lis 2014

Taky tím trpím... nejíst cukr a denně zakysaný výrobek. Pokud i tak vyvstane problém, tak Jenamazol, v nejhorším případě, pokud není nic jiného po ruce, tak jogurt "tam".

margarets
26. lis 2014

Mě zafungovalo, odkyselení organismu ( Pro Balanc ) + aloe vera gel, snížení cukru v jídle a především gel z aloe vera ( SPP+Concentrát z LR ). A jednu dobu jsem na to trpěla obzvlášť. Jsem ráda, že mi to kamarádka doporučila. 🙂. Už rok mám klid.

janiju
26. lis 2014

výplachy řepíkovým odvarem

rousse
26. lis 2014

U mě zabrala jediná věc - byla jsem na gyndě každý 3. měsíc a když už dr. nevěděla, co se mnou, řekla "vysadit antikoncepci" - vysadila jsem a od té doby (2 roky) nevím, co jsou to kvasinky - v bazéně jsem každý týden, sladké (kor teď v těhu po kilech) a silonek, legin a uplých džín jsem se taky nevzdala....čučela jsem na tu radu jako péro z divanu, ale zabrala🙂

ladyhacek
26. lis 2014

já měla kvasinkový zánět (možná z bazénu) brala jsem čípky na recept od gynegologa - už nevím jak se jmenovali, ale byly v lednici a myslím, že jsem brala i nějaké tablety. Na netu jsem našla, aby se jedlo méně sladké a mylo se jen vodou né mýdlem, koupila jsem si laktacit a myla se s malým množstvím a pak hodně oplachovala. vysušit do sucha. Pokožka by měla být v suchu a měla by dýchat. Asi jednou se to vrátilo tak jsme se zase myla laktacitem a přešlo to k DR jsem nešla.
Sladkém jím a zatím mám štěstí

@rousse nevím přesně kdy jsem infekci měla ale asi před 2 roky jsem antikoncepci měnila - třeba jsem si to nespojila a bylo to i tím 🙂

1slunecnice
27. lis 2014

Pomoct by obecně mělo míň sladkého, být co nejvíc v klidu, bavlněné prádlo, jíst probiotika a nějaké mýdlo, které nebude narušovat pH, jak píše Ladyhacek, dobrý je třeba Lactacyd, teď je i v antibakteriální verzi.

ala1970
28. lis 2014
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

no až takový průběh jsem nikdy neměla. Většinou mi pomohli klasicky výplachy. Tak určitě jděte za lékařem a nasaďte cílenou léčbu, než bylinky.

gracinka7
3. pro 2014

Já bych spíš potřebovala poradit, jak se to dá odstranit trvale... Na záněty trpím často. Mám ho, dostanu od doktora antibiotika, dva tři týdny je to v pohodě a pak je to zpět. Doktor mi řekl, že nesmím nastydnout ani ofouknout, což jde v zimě dost těžko. Tak co teď s tím? je tady nějaká z vás, co se toho dokázala na trvalo zbavit?

lu777
17. led 2015

mně pomohlo srovnat si tělo bylinkami...
omezit sladké
brát pravidelně probiotika
nosit co nejvíc bavlněné prádlo
a místo tampónů a vložek používám kalíšek 😉
jo a myju se jedině mycím olejem pro ženy od Eone nebo ATOK 😉 ... tyhle čisté oleje jsou lepší i než ty typu Lactacyd, je to prostě úplně přírodní... dělá to moc dobře i té kůži okolo

a ťuk ťuk 2 roky naprostý klid 🙂 🙂

lu777
17. led 2015

jo a mně to začalo vždy po braní antibiotik... teď jsem je měla po delší době a koupila jsem si Clotrimazol 6 tablet na zavádění... 😉
vzala jsem první antibiotickou tabletu a do večera už jsem cítila jak se to rozjíždí, večer ale zavedla Clotrimazol... další den totéž... obojí jsem dobrala asi 24 h od sebe a spolu s polykáním probiotik jsem to ustála...

předtím jsem při braní atb zkoušela zavádět si probiotika, ale nepomohlo to nikdy...

michalusenka
17. led 2015

@gracinka7 Mě doktor řekl, že jsem k tomu prostě náchylná a přišlo mi, že se to nedá odstranit a že se mi to bude pořád vracet....prý pomůže i vysazení antiny, tak jsem to před dvěma lety udělala a nasadil mi tříměsíční kůru a teď ji mám zase.....jako jo, pomohlo to, ale teď to mám mega hrozné

g_m
17. led 2015

Nepročítala jsem vše, ale z vlastních zkušeností jsem měla mykózu nejvíc při braní HA. Nejvíc mi pomohl Candivac, ten chválila i kámoška a pak jedna tabletka, kterou jsem si dovezla z Anglie (pokud máte někdo možnost tak je to tato: http://www.ciao.co.uk/Boots_Thrush_Relief_Capsu...) je v tom pouze látka Flukonazol, ale v našich lékárnách nic podobného není. To mi odstranilo mykózu víceméně na pořád. Sem tam se vrátí, ale rozhodně to není tak hrozné jako dřív.