Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
malajka80
26. únor 2015

Hezký večer,
na vaginální mykozy trpím již několik let. Chodím často plavat a v těhotenství se mi vše ještě zhoršilo. Dobré zkušenosti mám s boraxovými globulemi a teatree olejíček. Potom mi v lékárně doporučili chytrou houbu. Jsou to sedací koupele, které se můžou používat i v těhotenství, což mi bylo sympatické 🙂. Musím uznat, že pomohla. A problémy se zatím nevrátily, tak uvidíme. Gynekolog mi říkal, že je to především predispozicí, někdo je náchylnější.

idp
6. dub 2015

Kvasinky mě trápí už přes půl roku v podstatě neustále. Začalo to antibiotiky na močový měchýř. Po jejich dobrání se mi projevila mykóza, takže jsem vyzkoušela všechny možné volně prodejné přípravky (gynopevaryl, čípky), ale nic neléčilo, pouze tlumilo. Když už to bylo zlé, byla jsem na pohotovosti a tam mi dali širokospektrální antibiotika ve formě čípků. Tak týden byl klid a poté to začalo nanovo. Už jsem nechtěla další antibiotika (to by byly 3 za 2 měsíce), tak jsem se snažila mykózu vyléčit česnekem – vnějšně i vnitřně, pitím kefíru, probiotické jogurty, teatree olej i od Dr. Maxe aplikátory s tea tree. Vše mělo pouze tišící účinek, nikoli léčebný. Byla jsem z toho opravdu už nešťastná. Na gynekologii mi udělali výtěr a zjistili, že nález kvasinek mám opravdu velmi vysoký, takže jsem dostala na 3 týdny 3x 150 mg Mycomaxu. Ještě více jsem začala hledat na internetu, co by mi mohlo pomoci, že cestou není to, že budu neustále do sebe ládovat léky (nehledě, že finančně to je opravdu drahá záležitost). Tak jsem hledala a hledala a výsledek je tento… Dospěla jsem k tomu na základě toho, že můj organismus asi už nezvládal bránění se kvasinek, takže jsem ze dne na den lehla s teplotou,únavou a týden jsem byla neschopná cokoli dělat (veliké bolesti krku, hlavy,..) Googlila jsem, až jsem zjistila, že moje příznaky – jakoby chřipka, přecitlivělost na pachy,únava atd jsou vlastně příznaky kvasinek nejen vaginálních, ale že je mám i jinde v těle (střeva). A co mi tedy pomáhá? Nyní mám už měsíc své léčby za sebou a pozoruji velké zlepšení. Takže co jsem proto musela udělat: Brala jsem Mycomax 150 mg, začla jsem držet opravdu přísnou protikvasinkovou dietu – neexistuje sladké v jakékoli formě, výrobky z mouky, koření, konzervy, hořčice, kečup… velice mi pomáhají tyto stránky, kde je rozepsáno, co mohu jíst a co ne… http://candida.inetcz.com/search.php?rsvelikost... a nyní si k tomu ještě dávám detoxikační dietu od Mačingové…
Poté užívám Gynex (přírodní kapky, 3x denně) a lactobacily. Strava je opravdu přísná, první týden došlo k výraznému zhoršení, ale tělo se čistilo a od té doby je to lepší a lepší  Vím, že to je cesta na dlouhou dobu (od sladkého (tím je myšleno i med a ovoce), bílé mouky se budu muset držet alepoň půl roku, abych kvasinky opravdu zabila, ale ten pocit zlepšení a naděje z úplného uzdravení stojí zato.

Co říct závěrem? Díky velkému zhoršení mého stavu jsem si uvědomila, že kvasinky není lokální problém, ale problém celého těla. Proto nelečte jenom vaginální mykozu pomocí léků (které pomohou jen dočasně), protože problém je uvnitř těla, co do něj dáváme. Změňme své stravovací návyky a neživme kvasinky!

evulinkab
9. dub 2015

Ahoj maminky, máte zkušenosti s tim, že vás při mykoze bolel podbřišek?

cotty
9. dub 2015

Doktor mi kdysi doporučil octové výplachy...Nejsem si teď už jistá v jakém poměru ocet : voda, ale bylo to slaboučký, jinak by tě to spálilo. Rozdělat do irigátoru od rosalginu a každý večer udělat výplach. Kupodivu mi to pomohlo více a zejména na delší dobu jak ATB a další čípky na předpis.

e_mi
19. dub 2015
Uživatel e_mi je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od e_mi.

Všechny zdravím, u mě v boji proti kvasinkám zabodoval Wobenzym a boraxové čípky. Pak samozřejmě také i změna ve stravovacích návycích, která spočívá hlavně v ne-konzumaci cukrů a pečiva. S blížícím se létem se také připravuji na nošení sukní, protože pro kvasinky není nic příjemnějšího než neprodyšné kalhoty 😎

luckavanova
19. dub 2015

Jestli můžu poradit kupte si v lékárně Lichořeřišnici větší - je to přírodní antibiotikum a na urogenitální problémy je super. Další, kde pomáhá jsou dýchací cesty, mohou jí i děti a opravdu to funguje. u nás stojí kolem 145,-

tynak29
5. kvě 2015

Ahoj, potřebuju radu :( mám nového partnera, jsme spolu cca rok a od doby co spolu máme "styk" tak se mi objevily problémy. Záněty moč., palčivé bolesti, výtoky.. A nevím co s tím mám dělat, je to fakt nepříjemné!! ☹
A chci se i zeptat jak je to s možností, že to přenáší na mě můj partner?? Jestli jo, tak jak ho "přeléčit" ??
moc děkuju 🙂 🙂

luckavanova
5. kvě 2015

určitě by to chtělo, aby vás přeléčili oba - poradit se na gyndě, měli by říct, co přesně to je - může jít i o alergii na jeho sperma

tynak29
5. kvě 2015

@luckavanova A není možné to nejdříve zkusit nějak samoléčbou? Volně prodejnými produkty..

luckavanova
6. kvě 2015

No já nevím, pokud vás to trápí takovou dobu, tak bych to řešila s lékařem

staflicka
6. kvě 2015

Ahoj, zhruba jsem se snažila přečíst všechny příspěvky, možná se budu opakovat, tak se omlouvám 😅
jak už někdo zmínil, je to problém celého těla, nejen frndy... Trpěla jsem na kvasinky a různé bakterky strašně dlouho, ani můj gyndař už nevěděl, co se mnou. Koloběh byl stejný - zánět (velmi po rybině zapáchající výtok, svědění, pálení apod.), návštěva gyndy, dostrala jsem Macmiror, Entiazol a další, které znáte🙂, pak OK, dostala jsem MS, konec MS a do týdne vše zpět. Už jsem byla zoufalá. Měla jsem pocit, že to musí všichni cítit, kalhoty jsem musela měnit i 2x denně, protože byli hned cítit (a to jsem používala intimky). Když jsem znovu a znovu chodila na gyndu, přišla jsem si jako největší špína 😔 Nic nezabíralo, na netu najdete stejné informace - promiskuita, hygiena, následná neplodnost, prostě spoustu žvástů, které vám nepomůžou... chce to změnit hlavně životosprávu - cukr, kořeněné, to dělá hodně. Možná se vám to bude zdát divný, ale i stres je velký původce toho všeho. A tak jsem se do toho pořádně opřela.
Pomohla dieta na odkyselení organismu (najděte si zásadité potraviny a vyhněte se těm kyselým) + užívání chlorelly + čaj na odkyselení
Pokud to jen trochu jde, odstranit stres
Nekoupat se - žádná vana, bazén, řeka, rybník (moře nevím 😀 ). Když už si vanu nemůžete odpustit a rády lenošíte v horké vodě, tak napustit vanu a žádná pěna, mýdlo, nic. Jen čistá voda a umýt se pak pod sprchou. Já jsem bez vany už přes rok a zvyknete si 😉
Lactacyd - pokud s ním nemáte problémy, tak je nejlepší🙂 Pokud nesnesete, tak jen čistou vodou. A hlavně - hygienu nepřehánět. Frnda má své prostředí a nadměrná hygiena jí škodí.
Další prevencí je žádný orální sex, to už tu taky někdo zmínil. To stejné platí, že raději použít na sex neparfemovaný gel než sliny - a když už to jinak nejde, tak raději své než partnera...
Scarlett - vaginální tělísko. Funguje. Mně zabralo🙂 ALE!!! musíte být vyléčené. Takže až doberete atb, případně strkací prášky apod., tak zavést tělísko. Doporučuji pak i preventivně jednou za čas, i když nemáte problémy, zavést. Budete koukat, co z vás půjde... 🙄 je to směs bylinek v gáze, zavede se na 3 dny max.
Zrušit tampony. Prostě se s tím smířit a buď vložky a nebo kalíšek (s kalíškem zkušenost nemám).
Možnost je i v tom, že vás nakazí partner (nemusí být hned nevěrný), takže eventuálně přeléčit i jeho (většinou dostane jen pilule a krém 🙂 ).
Při léčbě doporučuji nosit sukně, by to dole větralo 😉 rozhodně nosit bavlněné prádlo, žádná aviváž, kalhotky přežehlit a prát na vysoké stupně, nejlépe pouze se spodním prádlem.
Výplachy hypermanganem, případně mi byla doporučena lžička sody s převařenou vodou a taky výplach.
Já odstranila stresovou situaci, změnila životosprávu, nemám tampony, nekoupu se a musím zaklepat - mám klid. Stále mám strach, že se to někdy vrátí, pozoruju každý menší výtok, ale čtvrt roku mám klid.
Všem držím palečky a nevěšte hlavu, určitě se z toho dostanete, jen se tomu musíte opravdu věnovat a něčeho se třeba i vzdát (např. zmíněný neprovozování muckání pusou 😀 ). Hodně štěstí🙂

kamilahanak
11. čer 2015

Holky, jestli máte problém s mykózami, zkuste vyzkoušet lepší vložky - s probiotiky. Mně moc pomohly. Dají se koupit v lékárnách nebo i v některých drogeriích. Já mám zkušenost s vložkami Intimea, jsou perfektní. 🙂

smallinka
11. čer 2015

Mě kvasinky trápily opakovaně když jsem kojila, jak jsem pořád jedla sladký (což je jejich živná půda) a dost jsem se teda potila. Koupila jsem mastičku v lékárně, nezabrala..... Omezila jsem to sladké, začala jsem jíst bílé jogurty a našla jsem na internetu babskou radu, zdesinfikovat octem. Ano octem, lépe balzamiko. Ten mám doma, dala jsem trochu na špachtli do ucha, stačily asi 3 aplikace a mykóza byla pryč. Pak když se vrátila tak jsem to aplikovala znovu a opět z úspěchem. Potom už se neukázala 😎

werik153
25. čer 2015

Mě pomohlo vysadit cukr, nesladím a omezila jsem hodně sladký, jím převážně hořkou čokoládu a musela jsem úplně vysadit droždí - a to pomohlo u mě nejvíc, měla jsem ráda drožďovou polívku a kynutý věci atd...a od doby co to nejím mám částečně klid. Dřív to u mě bylo každých 14 dní, vlastně jeden zánět přešel a za 5 dní tu byl další, a takhle pořád dokolečka...

michalusenka
25. čer 2015

@smallinka jako ze si to s nicim neredila?

devendra
25. čer 2015

Vypustit sladké a bílou mouku.

smallinka
26. čer 2015

@michalusenka ničím jsem neředila, byl to ten tmavý balsamiko ocet, vyštípalo to a byl klid. ale jestli máš pocit že bys to štípání chvíli nevydržela tak si to můžeš zkusit naředit, myslím, že to bude mít stejný efekt 🙂 nejsem sadista, ale to chvilkové vyštípání bylo po tom ukrutném svědění docela příjemné 😀

ooolll
14. srp 2015

Ahoj. Přečetla jsem si příspěvky. Některé ženy používali canesten jenamazol a podobné volně dostupné léky. Pokud vám pomohly gratuluju. Mi zatím žádný. Mám s tím problémy. Je mi líto že me to potkalo. Vždycky po te "lečbě" se to vrátilo. Jen jeden den jsem mela klid. Je mi skoro 16 a už takové problémy. Byla jsem s mamkou na Gynekologii a dělali mi štěty a nic nenašli. Nemám žádné svedení ani pálení jen bílý slabý výtok. Nemá s tím někdo zkušenost? Co nasadit teď? Napadl me tedy ten jogurt ale to jste psali že je proti Svědění takže nevím.... Ještě se zkusim mýt nějakými těmi imtimnimi gely. Myslím ze ted potřebuju nasadit nějak tu floru nebo co to je. Ustálit to PH. A nějak aby SR mi udělal ten hlen 😢

kachnomut
31. srp 2015

Ahoj, taky na to dost trpim. Co beru preventivne brusinky, je to lepsi. A kdyz to zacne, koupim v lekarne urimu akut a za dva dny je klid.

sharush
3. lis 2015

Já jsem teda taky měla problémy se záněty v pochvě, což mi často přecházelo do potíží s močovým měchýřem :(. Šílené období, skoro celou zimu jsem se toho snažila zbavit. Jediné, co mi zabralo, je hodně velká dávka brusinek, lichořeřišnice a k tomu aplikovat tohle http://www.lekarna.cz/idelyn-beliema-expert-int... a http://www.lekarna.cz/idelyn-beliema-effect-10-.... To už musí pomoct každému. 😀

jenies
3. lis 2015

ahoj, trpěla jsem na ně hodně když jsem byla mladší, pořád nějaké léky, mastičky atd... pak mi gyndařka nechala udělat nějakou autovakcínu a od té doby max. kolem MS také ty nepříjemné pocity, což vyspravím s globulemi natrium tetraboricum + na hygienu Laktacid Femmina a super.

babusap
10. únor 2016

Ahoj, nevím, zda už některá neuvedla, ale mně nejvíc pomáhá kontryhelový čaj, popř. koupel. Teď v těhotenství mi to už párkrát pomohlo 😉

monetm
14. bře 2016

Ahoj,také bohužel na mykózu často trpím ,resim to tak, že si vždy koupím laktobacily,grepove kapky a česnek v tabletách . Snažím se nejíst sladké(které moc nejím , ale jakmile se to rozjede, tak na nej mam enormní chute),omezím bile pečivo a mouku, alkohol a modlim se 😀 Koupila jsem si i knihu s názvem ,,Candida,, ,ve které je popsane, co jíst a co ne. Jsou tam 3.stupne diety na dele než půl roku a to prostě nezvládám. V tom prvnim stupni napriklad clovek nesmi skoro zadne ovoce vyjma citronu , limetek a rajcat, pečivo, bílou ryzi, těstoviny,kuskus, fazole, tofu,všechny alkoholove nápoje, cerne caje,kefiry,mléko, olivy, houby,smetanu , tvaroh a ruzne orechy, atd atd.. Zkoušela jsem tuto dietu ale jelikož nejsem dietní typ, tak jsem vydržela asi týden. Snažím se omezit to nejhorší : alkohol, cukr ,bila mouka a bile pečivo. Je to ale beh na dlouhou trať.

anechka
16. kvě 2016

Delam si protikvasinkovy intimni olej: 45ml nimbovy olej ( k dostani zde http://www.manipura.cz/products/nimbovy-rostlin...) + 45 ml. konopny olej + 10 ml polysorbat 80 ( k dostani treba zde http://domaci-kosmetika.eu/cs/270-polysorbat20....). Dobre promichat. Na zaver pridat levandulovy etericky olej 30 kapek a tea tree olej 20 kapek. Eteraky kupuji od Karla Hadka. Myslim, ze Atok je take dobry. Nimbovy olej ma takovy zvlastni odor, ale ma velmi silne ucinky. Leci i atopicky exem. Kdo nesnese, kdyz neco nevoni, pouzijte jenom konopny 90 ml. Pred kazdym pouzitim potrepejte. Mazat par kapek na vlhkou pokožku intimních partij a nasledne smyt vodou. Bez diety ale uplne lukvidovat kvasinky nejde. Jim jenom zitny kvaskovy chleba ( kousek denne). Zadne jine pecivo ani vyrobky z mouky, zadne testoviny a sladkosti. Muzete sladit stevii. K tomu beru Pau D´arco, ale ta se nesmi v tehotenstvi.

atillek
24. kvě 2016

@nasekuratko Děkuji za radu, vyzkouším.

hejsa
30. črc 2016

ŠtěpánkoXXX, pokud trpíš opakovaně na záněty,musí být přeléčen i Tvůj partner! Jinak pozor na tampony - hodně alergií a potíží bývá právě z tamponů a jejich parfémování-platí i u vložek.Nikdy si neaplikuj deodoranty do oblasti třísel,vynech mýdlo atd.,používej jen průměrně teplou vodu.Žádnou aviváž a vůně u spoďárů.Nejsou příjemné,ale zkus bavlněné spoďáry,nestahující.Pozor na bazény a koupaliště - vynechej vstup do vody.|Nasaď zdravou výživu - sniž cukry,bílou mouku,nejez hodně ovoce/je teď hodně sladké/,buď hodně na vzduchu. Je to základ,ale mně pomohl. 🙂

gujduska
30. črc 2016

@tynak29 Kašli na samoléčbu,já to takhle taky "odflákla" a v závěru nám oběma přeléčili kvasinky a po měsíci toho léčení na testech objevili i dstreptokoka,od té doby musím při sebemenším pálení nebo svědění na gyndu ☹

saidy
30. črc 2016

Mi jako prevence na mykózy pomohlo Červené Lapacho, dělá se jako čaj (ten mi teda moc nechutnal) nebo v kapkách od firmy Naděje (ty jsou super). Kdysi jsem na to trpěla hodně a teď už tak 3 roky klid, za mně jsou bylinky mnohdy lepší než chemie z lékárny a mám s nimi dobrou zkušenost ať už je prodává jakákoli firma 🙂

martina1222
6. říj 2016

Dobrý den chtěla jsem se zeptat od úterý beru cloteimazol Al 100 nemáte někdo s tím nějaké zkušenosti beru to svá dny a furt chosim na záchod palito a mám strašně bolesti v podbřišku neporadite mi neco děkuji ☺