Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

simsamsim
6. říj 2016

@martina1222 mám, prostě musíš počkat až to zabere... je to na 6 dní tuším, ptže sou slabší... já už si kupuju jedině AL200 - to jsou 3 a sou silnější...pokud nebudeš cítit změnu po dobrání tak k doktorce, ptže to je silnější zánět...

diva_ziva
6. říj 2016

Holciny, najlepsia je protikvasinkova dieta, odstrani sa tym pricina. Je narocna, ale vysledok stoji za to. Je tu i skupina Protikvasinkova dieta, tam sa dozviete hromadu rad a receptov.

probylinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
probylinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkajakubcova
3. lis 2016

Ahoj, mě pomohly na záněty a výtoky byliné vaginální tampony od Green World. V balíčku je 6 kuliček (samé bylinky), které mě pomohly se zánětu zbavit. Teď už jen občas na prevenci si dám 2 kuličky. Kupuju tady >>>http://www.greenworld-brno.cz/leko/eshop/58-1-H.... 🙂

simona215
30. lis 2016

@diva_ziva dobry den, jak dlouho jste tu dietu drzela prosim?? dekuji

probylinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simsamsim
1. pro 2016

@probylinka a jak se jmenuje ten gel?

diva_ziva
1. pro 2016

@simona215 Asi 3 mesiace, teraz v tehotenstve ju nedrzim, ale hodilo by sa, mam znova mykozu :( Efekt sa u mna prejavil cca po mesiaci, ale drzala som velmi prisnu variantu. Povacsine sa potom nabehne na lahsi rezim a ten sa drzi kludne roky.

simona215
8. pro 2016

Ahoj holky mám problémy s pálením pochvy dnes mi doktorka dala vaginální tobolky macmiror complex 500.. Jakou mate zkušenost už si nevím rady..😢

simona215
13. pro 2016

Holky chci se zeptat od dr. jsem dostala macmiror complex 500 za jak dlouho zabírá když jsem pálení vchodu mela rozjeti?? Děkuji moc...

snezenka123
19. pro 2016

Ahojky. Po dobrani atb se mi rozjela mykóza. Sotva jsem nasadila klotrimazol, co je na tři dny. ..ještě mi zbývá jedna tableta a dnes jsem vyfasovala zase na týden atb... to bude masakr. ..mam ten tree olej. Myslíte, že muzu přidat třeba do koupele?

lucie2512
5. led 2017

Holky prosim vas taky me trapi silna mykoza...beru cipky od dr. na predpis a k tomu masticku..ale nic nepomaha a navic to mam dole uplne do krvave rude. Je to normalní? Uplne vyzrane do krve😲 Uz jsem z toho na mrkev

varecka246
5. led 2017

Holky mě strašně moc pomohl wobenzym, nic nepomahalo a tohle zabralo. Je ale pravda, ze to není nejlevnější

damae
5. led 2017

@lucie2512 hm, do krve nevim, jestli je normalni nicmene nastradane rady po mych zkusenostech:
- nejist sladke,zhorsuje to
- koupit si laktobacily a dlabat ty (nasledne klidne i preventivne)
- na zmirneni svedeni pomuze tam dole jogurt s zivymi kulturami (namocit dotoho tampon)
- pomahaji cipky na bazi tea tree oil (znacka u me ani tak nehraje roli), idealne i nasledne preventivne. Na zazehnani nejhorsiho canesten cipky ci jine podobne - jsou volne prodejne.
- misto avivaze davat prat spodni pradlo se lzici octa
- pouzivat jen bavlvnene spodni pradlo

Je to beh na dlouhou trat - obzvlast, aby se to nevratilo - ale u me kombinace techto opatreni zafungovala. Ocet jako avivaz je docela prima a hezky to to obleceni vydezinfikuje.

lucie2512
5. led 2017

@damae ja to prave nikdy nemela..az ted po druhem porodu...a uz to budou dva mesice a nemuzu se toho zbavit..je fakt ze co kojim tak jim kvanta sladkeho..fakt kvanta..tak jestli to je z toho? Neviim...ale nejdriv jsem jen mazala canestenkou a nevsimla si nijak zarudleho mista..ale uz mi to bylo divny, tak jsem se zrcatkem koukla a jakoby ji prstama ,, odkryla" a ta sliznice uplne rudě červená...pálí to jak čert..tak nevím zda je to k tomu..už fakt nevím co s tím..zkusím ještě nežrat to sladké..ale nevím zda to dám

damae
5. led 2017

@lucie2512 Ano, nejíst sladké je peklo, ale na mykózy to pomáhá pekelně. A v lékárně aspoň ty laktobacily případně jak píše varecka246, tak si holky chválí ten wobenzym. A ten canesten je třeba v čípcích, mastička nedosáhne na všechny místa...

lucie2512
5. led 2017

@damae takze asi ani nesladit kafe..tu tedy ted vyradim...a plati to i pro ovoce? To bych totiz nejedla uz nic a ja jeste kojim..tak abych mela vubec nejake vitaminy...ted jsem si to chtela trochu potrit octem a malem jsem se zesrala...nevim zda furt zavadet ty cipky, nebo jestli to podrazdeny nemam kvuli tomu uz..ja fakt nevim sakra...

damae
5. led 2017

@lucie2512 Neee, ovoce klidne jez! Jde predevsim o bile cukry a taky teda bile pecivo, resp. klasicke psenicne, mam pocit.
Ocet primo na to taky neeee, to musi deeeesne palit! 🙂
Cipky jsou canesten? A nezabiraji? Pokud je to canesten nebo neco jemu podobne (tzn. s tou stejnou ucinnou latkou) a nezlepsilo se to vyrazne po trech dnech, tak bych skoro rekla, ze to mykozy nejsou. Canesten takhle narazove zabira podle me skvele.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
damae
5. led 2017

@dzungala věřím, že to pomáhá a pravděpodobně máš pravdu. Bohužel na to asi nemám koule :(

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
5. led 2017

@damae hmm takze ani pecivo? Tyjo a co mam jist? Ja vlastne ani nic jineho nejim..jim hrozne malo a k snidani prave sladke, bo pecivo (rohlik, nebo chleba) a k véče to samé...) žádné velké mnozstvi..ale jim...no cipky byly na predpis a jsou to nejaky cizi..ale jsou hnedy...takova ta desinfekce co ti striknou na kuzi kdyz ti berou krev..tak to je z toho podle me...ted uz lezim, tak nazev pisnu zitra...me to prave taky prijde divny, ze by mykoza trvala tak dlouho...je to cele zarudle, ale bez vytoků..jen to pali, svedi a smrdi...mam pocit jestli uz se nejedna o nejaky zanet..jenze mam tak blbeho gynekologa..furt jen neco predepisuje, ale problem podle me nehleda...navic je starsi a bez zkusenosti..
@dzungala ja to nikdy v zivote nemela..navic nejhorsi ze ani nevim kde jsem k tomu prisla...asi oslabenim po porodu...nebo tim ze jsem cele tehu byla na antb. Nevim...s partnerem jsem nespala uz ani nepamatuji a kvuli tomuhle ani nechci aby to taky nechytnul...tanga nepouzivam, jen bavlnene kalhotky...zadne sprchace dole..jen cista voda..zadne tesne obleceni...proste nevim

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
damae
5. led 2017

Kruci teď se mi smazal dlouhý příspěvek psaný na mobilu.

@dzungala s tvým pohledem na české doktory souhlasím. S tou dietou ti držím palce, věřím, že to je fakt asi ta nelepší cesta

@lucie2512 z toho co píšeš to asi mykozy budou a asi je léčiš špatně (obojí je velké ASI). Dietou, laktobacilama a cipkama s tea tree oilem nic nezkazíš

lucie2512
6. led 2017

@damae no to je má první mykoza takže prave nevim...a hlavne teda nevim co jist kdyz by se melo vynechat i pecivo a mlecne vyrobky..to prijdu o mliko..

damae
6. led 2017

@lucie2512 tak jen nejez sladké, i to pomůže