Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

kaleilah
5. pro 2009

Ahojky, v životě jsem nic takovýho neměla, ale vím že se doporučuje i dát klasický tampon do bílý activie a na noc zavést. Doporučoval mi to i mlj mudr v těhotenství, kdybych prý měla nějakej problém tak abych volil tohle místo léků..naštěství jsem nepotřebovala, tak nevím jestli to fakt funguje 😉

meleri
5. pro 2009

stepanka,

já sem si s tím užila (a užívám svoje), moje nejhorší zkušenost byla když mi to sedlo do močáku. prý to má tendenci se zhoršit když to člověk přežene se sladkým.
stejně jako ty, jediné co pomohlo byly silnější léky od doktora..takové ty volně k prodeji nic moc.
ale co dost uleví a někdy i vyléčí slabší svědění je udělat si koupel, nemusíš ani moc vody dát, nalít tam kvalitní mýdlo na intimní hygienu, a deset minut tam posedět...mi to dycky pomohlo.
Kaleilah,

tak to je taky dobrý tip s tím jogurtem!

soanpe
5. pro 2009

jí si k atb nechávám rovnou napsat gynopevaryl 😉 pak ho nehradím celý

stepankaxxx
autor
5. pro 2009

Holčiny, tak já jogurt zkoušla taky, ale ne na tampon, oni jsou ty tampony prý docela původcem těch mykoz rádi se zapaří. Jinak ten jogurt zmířní svědění to je fakt, ale nevyléčí. Ten gynopevaryl mě teda vůbec nepomohl. Asi je to individuál.
Prý pokud Vás to svědí zvenku tak by jste neměli použít ani intimní mýdlo. Mě to fakt trochu zhoršuje, takže koupel v hypermanganu nebo Řapíku, něktomu pomáhá šalvěj.
Ten canesten 1, byl pouze na předpis, ale dnes se dá koupit. je to na jeden den a je to hodně silný, nesmí to těhotný a ženy se špatnou srážlivostí krve a je to účinné. Ale když to chytnu v začátku tak pomůže rosalgin výplachy.
Jinak s tím sladkým je to pravda, chce to omezit. A taky to chce doma chodit třeba v šatkách bez kalhotek, aby větrala.
Někdo jako prevenci používá Candavic jsou to tablety a někdo mi říkal, že je to lepší než wobenzym a hlavně to vyjde levněji.

Já jsem na to zkoušla hodně. Problémy my začali v 19 kdy jsem brala HA už asi rok a půl, po vysazení záněty, kvasinky i záněty močáků přestaly. Po třech letech jsem teď nasadila jinou HA tak doufám, že to není tím a je to těmi antibiotiky a budu moct dále antikoncepci brát. Jinak jestli se to bude vracet, tak jí mrsknu z okna.

Chci místo tamponů a vložek vyzkoušet Menstruační kalíšek, prý tyhle problémy taky bývají ze zapaření tamponů a nebo vložky.

Každopádně to chce asi na každý tělo něco jinýho, takže musíme zkoušet my co na to trpíme. Každopádně, když mě to teď chytlo, tak mě svědila, tak, že bych snad byla s ní ochotná jezdit po koberci😀

kijonkova.k
5. pro 2009

ahoj,taky mě trápí docela často kvasinky(od té doby,co jsem s manželem),kupuju si buď Gyno-pevaryl,nebo canesten(Candibene),vždycky to zabere.Jogurt mi nepomáhá,Rosalgin zkoušený v těhu taky nee.

jinak,kvasinky milují cukr,potřebují ho k rozmnožování,takže to chce omezit sladké a to nejen při akutním problému(což já nedokážu),taky by se neměl plísňový sýr(před chvilkou jsme si dali s manžou Hermelínek k vínku) a samo nepoužívat mýdlo na intimní partie.A taky přeléčit partnera,při problému 😲 😀

kijonkova.k
5. pro 2009

Jo a vhodné je pití acidofilních mlék,kefírů,jogurtů...... 😉

stepankaxxx
autor
5. pro 2009

Kjonkova.k: vidíš holka, já piju actimel každý ráno už nějaký měsíc a nic☹ takže možná lepší obyčejnej kefír, kdoví jestli celý aktimel není jen podvod🙂

kijonkova.k
5. pro 2009

stepanko,Actimel není podvod určitě,obsahuje to,co má,četla jsem nějaký test,na imunitu asi funguje,i když vyjádření v tom testu bylo,že má těch xxxbacilů až moc.Vhodné jsou prostě zakysané mléčné výrobky,což Actimel není,myslím.

stepankaxxx
autor
5. pro 2009

no vidíš já myslela, že je vhodný vše co má ty živé bakterie🙂

kijonkova.k
5. pro 2009

no,nevím,možná jo,nechci kecat. 😀 Ale jedna věc je jasná,stejně je to jen podpůrné.kvasinky to nevyléčí 😝

stepankaxxx
autor
5. pro 2009

jj jasný, spíš to chce najít prevenci, aby se to nevracelo🙂

berynka
6. pro 2009

Holky, v první řadě to chce taky přeléčení partnera!!! 😉 Jinak utratíte spoustu peněz a u doktorů budete "pečené vařené" a stejně se to bude vracet.

stepankaxxx
autor
6. pro 2009

Tak dnes jsem ženy byla zoufalá, takže jsem si tam napatlala tee tree olej😀 Protože mě bolí při močení a pořád takovej svědivej pocit jen zvenku a v okolí močové trubice, tak jsem to tam napatlala a zatím jako celkem dobrý🙂 tak doufám, že se toho zbavím druhej den, už bez jedinný sladkosti, což je pro mě peklo☹

ive44
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stepankaxxx
autor
7. pro 2009

ive44 díky za nový tip🙂 já osobně bych do vložek šla jen v nejhorší krizi, vložka je pro mě utrpení největší🙂 ale pokud to pomáhá, tak proč ne🙂

karelk
13. únor 2010

Dobrý den. Rád bych přidal poznámku, že léčba partnera se skutečně dost podceňuje. A pokud se děje, tak se často nedotáhne do konce. Sám vím, že u mužů se kontrolní stěry, potvrzující úspěšnost léčby, nedělají. To co je záludné, že partner vypadá zdráv, ale za předkožkou mu to dál přežívá, a to bez viditelného projevu! Jakmile se partnerka vyléčí, muž odloží kondom a infekci partnerce vrátí. Znám to z vlastní zkušenosti.
Dámy, předpokádám, že asi diskuse o pánských problémech asi nenavštěvujete, přikládám Mirkův příspěvek z .doktorka.cz:

"Kvasinky nás také trápili. Docela dlouho jsem s tím chodil na kožní, manželka na gyndu a pořád se to vracelo, tak mi navrhla paní doktorka jestli si nechci nechat udělat obřízku, po zvážení s manželkou jsem na ni šel. Nechal jsem si ji na radu paní doktorky odstranit té předkožky co nejvíce a jsem spokojený. Následně i manželka přestala mít problémy a od té doby už jsem o kvasinkách neslyšeli. Holý žalud se mi i trochu zvětšil a sex je i více intenzivní."

Sám jsem si k tomu našel nějaké studie a ty svorně prokazují, že, že manželky neobřezaných mužů mají záněty a kvasinky 6,5x častěji než manželky obřezaných partnerů.

momin
21. zář 2010

Ahoj holky,prosim vas o radu.....
Je mozne ze se mi nejaka mykoza nebo zanet obevi zrovna v den kdy sem dostala MS?
Asi je to mozne ze..proc by taky nebylo....
Spis me zajima jestli me doktor vysetri.... nebo mam pockat az MS skonci....
Je to docela neprijemne...
Mam tohle asi po druhe v zivote takze nemam moc zkusenost.... 😒

markulin
20. říj 2010

Ahoj holky,
uzila jsem si svoje. Nikdy me to netrapilo, az po porodu (2roky). TEd mi to dalo na chvilku pokoj, ale pote jsem to opet prehnala se sladkym a je to zpet.
Nejvice pomaha pit Aloe Vera napoje a intimni sprej Aloe v lekarne. Je to sice drazsi, ale velice a dlouhodobe ucinne.

mamkamarketa
22. říj 2010

ja jsme nikdy na tohle netrpela,ale v tehu ☹ a od ty doby se mi to rado vraci a ruznych podobach ☹ opravdu canesten neni vhodny pro zeny s poruchou srazlivosti krve? ja jsem pouzivala gynopevaryl (bez uspechu) laktobacilly (taky nevidim zmenu) tak jsem se odhodlala k zoufalemu kroku, koupila jsem si wobenzym. teda doufam,ze za tu cenu mi to pomuze 😒 ted jsem zacala kuru, tak drzte pesti. jinak radim , neutracet penize za volne prodejny antimykotika,ale zajit si na gyndu pro neco na predpis. jinak muj muz ma obrizku a tuk tuk, nikdy nic

mousa
14. bře 2011

Ahoj - taky bych potřebovala poradit. Kvasinky mě teda netrápí, ale spíše nějaké bakterie? No nevím přesně, ale kvasinky to určo nejsou. Vrací se to pořád zpět, doktor nám napíše vždy Entizol - mě i manželovi, a většinou ještě mám i nějaké globule nebo léky do pochvy. A už se to vrátilo asi po páté znovu. Začalo to po druhém porodu. Mám zavedené antikoncepční tělísko Mirena, takže asi po roce už jsem neměla MS, jen asi jednou za dva měsíce jeden den nějaké špinění (někdy ani to ne). Taky už jsem od té doby měla dvakrát cystu (asi v děloze) - jednou mi na to dal léky a zmizela a podruhé mi hned píchli nějakou injekci. Jinak ten zánět se projeví jen silným výtokem (od toho druhého porodu mám výtok nepřetržitě a když se zesílí, jdu k Dr. a ten mi po stěru zjistí ten zánět - je to pořád dokola), jinak žádné svědění, pálení. Jen občas bolest břicha - naposledy ten výtok byl i narůžovělý (jako s krví). Naposled (asi před týdnem) jak mi doktor psal zase ty samé léky, říkal, že jak se to objeví znovu, tak se máme současně s manželem objednat - já na gyndu a manžel na urologii - na stěry na kultivaci, tak jsem zvědavá za jak dlouho tam půjdeme. Jinak ten výtok mám teda pořád i když teď zrovna slabý, takže pořád musím mít intimky ☹ . Zkoušela jsem i ten Candivac - potom mi doktor říkal, že ten je hlavně na ty kvasinky, což já nepotřebuju - takže vyhozené peníze. I Rosalgin. Nic nepomáhá. Nevíte některá co by to mohlo být? Moc díky.

antarres
14. bře 2011

Gynopevaryl nepomůže při akutních problémec h,mně pomáhá hned při prvních příznacích, nebo po koupání v bazénu jako prevence.
Mně to trápilo než jsem otěhotněla hodněkrát do roka. Takže jsem vyzkoušela snad všechno možný. Nejlepší zkušenost mám s mastičkou, která se zavádí - Dafnegin. Je na předpis. Pro partnera je dobrá mastička, která je přibalena v balení Gynopevaryl Combipack.

rusa
27. lis 2012

ahojik mě nepomaha vubec nic asi se stoho zblaznim 😠

varess
15. kvě 2013

@markulin ..hledala jsem na webu intimní sprej Aloe, a nikde jsem ho nemohla najít, max tak do nosu.. Mohla by jste mi prosím poslat název nebo odkaz? Děkuju

akinan
29. kvě 2013

Mám odzkoušený Ok gel, když se to nechá rozjet, tak sice pálí jako čert, ale čím častěji se maže, tím je to lepší, vždy se mi uleví až za pár dnů je po všem. Když beru preventivně Alfu, tak mě nic takového ( většinou kolem menstruace ) ani nepotká. To je má zkušenost 🙂

zanet167
8. čer 2013

Ahoj holky. Svědění a bolest při curani se mi dostavila po sexu s partnerem. Myslela jsem ze, jako obvykle když se to moc prezene, to bude jen chvilkova bolest. Stalo se to v sohotu a v úterý uz jsem nemohla pomalu aní chodit. Myslela jsem ze we zblaznim, na záchod jsem chodila každých 20 minut, svědění, pálení no hrůza! Tak jsem jela na pohotovost ( nebylo vůbec příjemné vysvětlovat chlapovi všechno kolem 😀 ) doktor mi předepsal macmiror complex 500. Dnes je sobota a trochu se mi to zmirnilo ále dále to vůbec nepomáhá. Jsem úplně zoufala, jestě kdy tu píšete ze se to rádo vrací. Jsem na gynekologii skoro jako doma a tohle by mi jestě chybělo. Pomáhá tedy ten gynopevaryl?? Nebo tu slečna psala ze vysadila antikonpcepci, myslíte ze je to účinné?? Jestli se mi to bude léčit jestě dlouho a pak se to vrátí asi od nekud skocim! 😀 tohle fakt nikomu nepřeju☹ děkuju moc předem za odpovědi

zanet167
8. čer 2013

Ahoj holky. Svědění a bolest při curani se mi dostavila po sexu s partnerem. Myslela jsem ze, jako obvykle když se to moc prezene, to bude jen chvilkova bolest. Stalo se to v sohotu a v úterý uz jsem nemohla pomalu aní chodit. Myslela jsem ze we zblaznim, na záchod jsem chodila každých 20 minut, svědění, pálení no hrůza! Tak jsem jela na pohotovost ( nebylo vůbec příjemné vysvětlovat chlapovi všechno kolem 😀 ) doktor mi předepsal macmiror complex 500. Dnes je sobota a trochu se mi to zmirnilo ále dále to vůbec nepomáhá. Jsem úplně zoufala, jestě kdy tu píšete ze se to rádo vrací. Jsem na gynekologii skoro jako doma a tohle by mi jestě chybělo. Pomáhá tedy ten canesten1?? Nebo tu slečna psala ze vysadila antikonpcepci, myslíte ze je to účinné?? Jestli se mi to bude léčit jestě dlouho a pak se to vrátí asi od nekud skocim! 😀 tohle fakt nikomu nepřeju☹ děkuju moc předem za odpovědi

di_
10. čer 2013

Mě pomohlo až stabilizovat ph v pochvě Lactofeelem a občas si ho dát i preventivně (1x týdně).
Je to intimní gel, který má udržovat stálé ph.

Kvasinkovou infekci jsme měla téměř rok v kuse.

zimka
10. čer 2013

Mě vždycky zafunguje - uvařit čaj nebo nálev z řapíku, do asi 1l nakapat 20 kapek citrogrepu. Pak vlažným vyplachovat - kdysi jsem si koupila takový prášek na výplachy Tantum Rosa (to docela fungovalo taky), a zůstala mi z toho doma ta věc (odborně irigátor 😉
To fakt fungovalo! A případně takovej gel Femisangel. To je taky dobrý.

Jo - a mě třeba ten Canesten nefungoval ani trochu, spíš jsem měla pocit, že mi to snad ještě zhoršuje.

A v nouzi jednou, když jsem nic doma neměla, tak jsem někde vyčetla bílý jogurt a přijde mi, že to taky vcelku fungovalo.

nasekuratko
10. čer 2013

Ahoj holky, ja trpim na kvasinky od nejakych 14 let. Nektery rok je mam treba "jen" jednou za ctvrt roku, nekdy kazde 3 tydny. Zkusila jsem opravdu kdeco a nic nezabiralo na delsi dobu (bohuzel ani Wobenzym).
Ted beru Spirulinu Barley (zelena rasa + mlady jecmen v tabletach) a od te doby mam zatim klid. Taky jsem si koupila na zacatek baleni probiotik od firmy Boiron (koupila jsem si ty nejsilnejsi, co prodavaji) a vysadila jsem dlouhodobe bily cukr a omezila i hodne sladke ovoce. A mykozy vymyzely. Oni se ty bakterie totiz zivi hlavne cukrem a bilou moukou.
Takze pokud jste na tom jak ja, ze mate kazdy mesic zavadeci tabletky a porad se to vraci, tak fakt doporucuju dietu a detoxikovat telo. U me to zabralo. A to uz byl doktor uplne zoufaly. Nakonec mi tu dietu doporucil primo on sam. A jsem za ni rada.
Ted, jak jsem tehotna, tak to vuuuubec nedodrzuju. Holt "chute jsou chute". A jde to poznat... uz dvakrat jsem mykozu mela i v tehotenstvi. ☹