Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Myom. Jak často jste chodily na kontrolu? Začaly jste se léčit?

liana78
30. zář 2019

Ahoj, mam dotaz. Můj dlouholetý gyn se zdá býti už unaven profesí, vždy byl perfektní a pečlivý, ale na poslední kontrole našel myom, ke kterému mi prakticky nic neřekl, vlastně vůbec nic a na mé info (aniž by se ptal) ohledně bolestí v podbřišku občasné ad malých problémů nijak nereagoval.. Vypadla jsem z ordinace překvapená, bez informací.. Objednala jsem se jinam, kde neberou preventivní péči, ale přímo kontroly nebo konzultace při problémech, ale chci se zeptat i tady. Zkušenosti s myomem ? Ani nevím, zda je v děloze nebo na nebo vedle, nevím nic... jedinou info počkáme rok a uvidíme.. Vy jste byly třeba na častější kontrole ? Nebo se začaly léčit ? Nejsem těhotná a ani už nebudu, myom se objevil asi před rokem.

jolcap
30. zář 2019

Myomy jsem měla dlouhou dobu pak jeden začal růst a nakonec šel i s dělohou ven, Ale nebyla to otázka měsíců, ale let, vždy ho gynekolog jen kontroloval při preventivních prohlídkách. Ve chvíli kdy se začal zvětšovat jsme zvolil léčbu prášky, která k ničemu nevedla takže konečnéé řešení bylo hysterektomie. Myom u mě bydlel cca víc jak deset let.

babanci
30. zář 2019

Myomy mám a skoro celý život jsem měla. Nezhoubné útvary, mě potíže nikdy žádné nedělaly. Jeden čas mě trochu tlačili do operace, že rostou, tu jsem zavrhla hned a žiji s nimi v souladu dosud. Už jsem po menopauze, to se pak rapidně zmenšily a taky jsem pila nějaké bylinky od pí. Kamenické. Pokud Ti nebudu dělat problémy, dá se s nimi v pohodě žít.

malanoha
30. zář 2019

Male myomy, asi tak do 3 cm se neresi.. Mame je po tricitce a/nebo po porodu kazda druha. Pokid nezpusobuji extra silne krvaceni pri ms, tak neni nutne s nimi cokoliv delat.

klea81
30. zář 2019

Chodila jsem 2x ročně, pak 1x a nakonec sám zmizel, byl malinký. Když to není na operaci, nebo moc nekrvacis během ms, tak se jen sleduje. Jsou v lékárně bylinné směsi na myomy. V hlavě je to touha po dítěti.

babanci
30. zář 2019

@klea81 Fakt, já četla, že jsou se partnerské problémy.

klea81
30. zář 2019

@babanci NN, touha po dítěti, hledej myom psychosomatika

liana78
autor
30. zář 2019

Dekuji vsem ! (Touha po diteti, hmm, to me nenapadlo, byt to tak tedy je, ale holt kdyz se zacne s detmi “pozdeji”, tak uz moc rozsirovat rod nejde).

zmrz_lina
30. zář 2019

Pokud konzultaci, pak v poradně doktora Máry. Není v Evropě většího odborníka, než je on. Ale jistotu jeho péče máš jen když jdeš k němu do ordinace, která nemá smlouvy s pojišťovnami a za konzultaci se platí 3000. Jinak dělá u Apolináře, objedná i tam, ale není jistota, že bude zrovna v ambulanci on. Já u něj byla, odeslal mě k němu můj gynekolog, myom na vnější straně dělohy velikost dle mého gyn 7 cm a rozhodně k operaci, možná už k hysterektomii (byť mi nedělá žádné problémy). Dle doktora Máry má cca 5 cm a pokud nemám problémy, není důvod operovat a vyndavat v 32 letech dělohu už vůbec ne.

Sem začni psát odpověď...

Odešli