Na co mám nárok, když budu mít nové brýle?

bambulal1
24. bře 2014

Potřebuju poradit zítra jdu k očnej a na 100% mi dají brýle. Chci se zeptat jak je to s 1 brýlemi kolik mě budu stát a platí něco pojištovna? Ak by jsem se rozhodla pro kontaktní čočky dostanu 1 pár zdarma na zkoušku?
Vůbec se v tom neorientuji a nechci jen tak zajít do optiky a vybrat si věc co mi nabídnou. Chci mat aspoň neakú predstavu co mě čeká.
Děkuji za rady a tipy 🙂

laurital
24. bře 2014

@bambulal1 Stat te budou podle toho, jak drahe si vyberes 😀 , prispevek ma kazda ZP jinak a pocitej se symbolickou castkou, skla ti myslim plati, ale jen ty nejobycejnejsi, takze prakticky temer nic.Kontaktni cocky jsou nadstandard a platis si je cele sama, zatim jsem se nesetkala, ze by optik nabizel jedny na zkousku.Je to soukromy subjekt a protoze mu to nikdo neproplati, nevim, proc by to delal.Maximalne muzes dostat jako bonus k nakupu velkeho baleni, tj. 6-12 mesicniho, roztok zdarma.Obcas byva nejaka zajimava akcni nabidka u eshopu.
Pocitej s tim, ze tohle je vec, kterou si hradis temer celou sama.

betikap
24. bře 2014

zrovna minulej tejden si nechávala dělat svoje první brejle moje mamina a dostala na to od pojišťovny cca 140Kč na sklíčka a asi 100Kč na obroučky, takže nic moc v porovnání k ceně celích brýlí, takže počítej, že si je opravdu skoro celé zaplatíš sama...

xpila
24. bře 2014

@bambulal1 Pojišťovna přispívá opravdu jen symbolickou částku. Brýle tě budou stát podle ceny obrouček (od několika stovek do několika tisíc) a podle typu skel (zda obyč, antireflexní, ztenčená, samozabarvovací atd.).
O čoček platíš v některých optikách jen za vyšetření (změření dioptrií a případných dalších vad, instrukce pro aplikaci čoček) a první dostaneš na vyzkoušení zadarmo.

@laurital Celkem často dávají první pár na zkoušku, tedy alespoň já je vždy dostala a to i tehdy, když se mi "jen" měnily dioptrie nebo jsem chtěla vyzkoušet jinou značku. A to je to taková mini optika, žádná velká firma.

andelka
24. bře 2014

Asi tak. Skla ty lepší tak 2tis, obroučky 2-3tis, ale můžou být i levnější. Já mám třeba brýle dvoje, jedny pevnější na běžné nošení (širší ramena, obrouček nahoře) a jedny lehoučké skoro neviditelné (jemné, bez obrouček). Střídám je podle potřeby, skla jsuo v nich skoro stejné. 5let jsem měla jen ty jedny, pak jsem šla na kontrolu, trošku mi změnili dioptrie, a ty nové skla jsme si nechala dát do obrouček těch pevných, které jsem nosila na gymplu (a na vejšku jsem chtěla právě ty neviditelné, protože jsem začala tehdy brýle nosit celodenně, dříve jen na tabuli do školy).A jsme teda ráda že mám dvoje, děti jsou pěkní záškodníci, kdyby s nima něco provedli (jakože se stalo, ale srovnala jsem to sama) tak bych byla slepá do opravy.
Pojišťovna hradí nové skla a obroučky snad jendou za 5let nebo tak nějak, ale teda je to jen příspěvek, kolem 100kč na oboje.

zamilovanadonej
24. bře 2014

@bambulal1
@xpila
@laurital Já se teda s čočkami zdarma nesetkala a to už je nosím 13 let.

laurital
24. bře 2014

@zamilovanadonej Vsak ja take ne, xpila psala, ze ji je nabidli.
Ja jsem snad jednou dostala jako bonus, protoze mam zak.kartu, na vyzkouseni jednodenni.Ale faktem je, ze ja uz cocky nakupuji vicemene na netu.Jinak chodim jen zkontrolovat dioptrie a zakriveni.

zamilovanadonej
24. bře 2014

@laurital Jo, to já taky dostala jako dárek k velké objednávce..

laurital
24. bře 2014

@bambulal1 Poprve ty cocky vybirej radeji s optikem, doporuci ti vhodne a poradi s aplikaci.Ze zacatku to bude chtit trochu cviku 😉 .

xpila
24. bře 2014

@zamilovanadonej Já je nosím asi 11 let a vždycky mi je dává. A když se mi mění dioptrie a zůstanou mi doma s těmi starými, tak mi je i bez problémů vymění za nové.

@laurital Já si je taky nakupuju na netu, ale na přeměření chodím jednou ročně, protože se mi dioptrie stále mění.

bambulal1
autor
24. bře 2014

Děkuji za rady ja sem si myslela, že budem platit skoro vše sama ale kámoška mi povídala, že jej pojištovna něco pridala ale nevěděla už kolik.
JO jo s čočkami si určo dám poradit od optika.

zamilovanadonej
24. bře 2014

@xpila Tak to je benevolence optika, ne pravidlo.

xpila
24. bře 2014

@zamilovanadonej Tak to je jasné, že to je na optice, taky jsem nepsala, že to je v každé 😉

zamilovanadonej
24. bře 2014

@xpila 😀

anina32
24. bře 2014

@bambulal1 Já jsem si dávala teď dělat brýle, 3990 obroučky, 1900 skla.

betikap
25. bře 2014

@bambulal1 tak zrovna dneska sem tam byla ještě s manželem a za sklíčka s novýma obroučkama jsme dalo 4700kč.. 😝

bambulal1
autor
25. bře 2014

jo jo taky sem si vybírala a už vím,že kolem 5000kč si musím pripravit. Jenom ma zajíma proč si vlastne člověk platí sociální a zdravotní pojištení.

laurital
25. bře 2014

@bambulal1 ZP mame na to, aby nam bylo hrazeno osetreni, operace a prispelo na leky, ne aby ti platilo bryle.
A jak s brylemi souvisi socialni pojisteni marne premyslim.