Nachlazení matky tříměsíčního miminka. Co zabere?

ker
7. bře 2008

Bolí mě v krku a necítím se dobře... nachlazení - dříve bych se nacpala práškama, pila horký čaj s medem a citronem a normálně to „přechodila“. Ale co teď když mám 3 měsíční miminko které kojim? Doktorka mi stejně asi žádné léky nenapíše... Co když malého nakazím? Jinak od otěhotnění jsem neměla ani rýmu. Poradíte mi co krom horkého čaje s medem, obkladu na krk a koktání solí ještě zabere, můžu nějaké léky? Děkuji

zdenucha
7. bře 2008

ker-malá měla asi tři měsíce když jsem dostala zánět průdušek a zánět středního ucha taky jsem kojila a měla jsem teplotu 39,5 nic ode mne nechytla.Zkus nějaká homeopatika na chřipku nebo na bolení krku ty se při kojení můžou.Snad to u vás dobře dopadne........... 😅

jandalinka
7. bře 2008

Já byla nemocná s šílenou rýmou před 14dny a kojím,tak jsem se též bála,že to malá ode mne chytne,ale naštěstí jen za 4dny měla slabší rýmečku,kterou jsem jen vytírala vat.tyčinkama a dobrý 😕 .Prý kojené děti nemusí chytnout nemoc od matky či jen lehce,tím že mají v mlíčku protilátky.No a též jsem bojovala s tím,co si dát,aby bylo dobře a rychle se uzdravila a jediné co jsem mohla užívat,tak BIOPAROX je to sprej,který se dává do nosu či krku podle potřeby a rýma je pryč.Může se jak v těhotenství tak v době kojení.Mimo jiné jsem ještě postaru klasicky napařovala pod hrncem.Nemohla jsem ale ani žádné vitamíny,jako citrón,pomeranč atd,malá se vždy osipe. ☹

jabber
7. bře 2008

ker - já jsem taky měla šílenou rýmu a chycený nosohltan, když byly malé asi 3 měsíce a nic ode mě nechytla 🙂 . Na med pozor - je to alergen 😒 . Jinak já jsem si, když mi bylo nejhůř dala Paralen, ten můžeš. A můžeš zkusit Oscillococcinum - je to homeopatický lék na chřipku, spousta lidí (včetně mojí švagrové) si ho moc pochvalují 😉

ker
autor
7. bře 2008

Děkuji za rady... hlavně mě uklidnilo že se malý nejspíš nenakazí 🙂, koupila jsem HOMEOGENE 9 a ten BIOPAROX do nosu.... doufám že se brzo uzdravim 🙂

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz