Nachlazení v prvním trimestru, co na to?

pladik
22. črc 2015

Ahojte, neříkám, že jsem to v těchto vedrech nečekala, ale je to tady. V krku mám, jako bych tam měla dva šmirglpapíry ☹ Co na nachlazení aby to neublížilo miminku? Mám doma výtečný čaj se zázvorem. Vždy na vše pomohl. Teď ale nevím, jestli ho můžu. Je to něco jako černý čaj. Díky moc za rady 🙂

hany_bany
22. črc 2015

Ja jsem v 6. tt letela na Island, nevedela jsem,zda me necekaji nevolnosti, tak jsem v letadle preventivne cucala zazvorove bonbony. A v pohode. Pak jsem se tam taky nachladila, pila jsem caje s medem a citronem, a taly slabounkou horkou slivovici s medem a citronem… na boleni v krku je pro tehotne septisan, ale na tom Islandu jsem mela nejake bezne pastilky, snad dokonce se salveji a nic se nestalo 😉
A zazvorova lizatka se bezne v tehu uzivaji proti nevolnostem, takze pokud mas osvedceny ten caj, klidne si ho dej 🙂 Hlavne zadny stres, vim ze existuji dlouhe seznamy jidel a bylinek, co v tehu nesmis, ale neni to tak, ze kdyz si neco z toho das tak potratis, hlavne vseho s mirou 😉

lenysek1988
22. črc 2015

Pokud si nevíš rady, tak zajdi k obvodnímu lékaři. Já měla v 6tt takovou rýmu a kašel, že jsem nakonec lehla na pár dní. Dr. mi dala antibiotika která jsem mohla a za 3dny jsem se cítila líp. 🙂

lv
22. črc 2015

krk - to by mohla být angína, raději zajdi k lékaři. Volně prodejný je ten Septisan. Nemocná těhotná - za těch 9m to potká valnou většinu, je nutno to pečliveji léčit..

cica002
22. črc 2015

U anginy bys mela horecky.Kup si cerstvy zazvor,udelej si z nej slabsi caj s medem a citronem. Do krku bud ten septisan nebo si kloktej slanou vodu popr. Ustni vodu.

beruna84
22. črc 2015

doporučila bych homeo, zejména na tu bolest v krku. Podívej se jestli ve svém okolí nemáš homeopata, příp. i v lékárně by mohli poradit. Osobně nedám dopustit na kloktadlo Gargarisma 4Na CSC, může se v těhot. a jestli říkáš, že máš v krku jako šmirgl, na to mně pomohl Hepar Sulfur, je to na bolest v krku bez horečky a pocit, jako kdybys měla zapíchnutej špendlík v krku. Ale chce to zjistit, jaká ta bolest u tebe přesně je. Pokud zvolíš blbě, nepomůže to. Ale jinak na homeo nedám dopustit. Tak ať je ti brzy fit ;)

radushka1
23. črc 2015

Septisan, pokud je to horší tak Bioparox - lokální atb, může se v těhu i při kojení.

ululu
4. dub 2016

Ahoj, jen přidám informaci k Bioparoxu. Nedoporučuje se užívat kvůli možným fatálním následkům. Převažují prý rizika nad léčivými účinky. Mimochodem mě nikdy nepomohl, spíš je to takové dražší placebo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru