Nachlazení ve 2. trimestru

klecanda
14. bře 2018

Ahoj holky, chci se zeptat na Vaše zkušenosti.
Jsem 15+3tt a od neděle mě trápí bolest v krku, v pondělí se přidala únava, bolest kloubů, zvýšená teplota (max. 37,7). Vzala jsem si dovolenou prozatím do dneška a ležím, piju čaj s medem, na teplotu paralen ráno a večer a na krk septofort. Kromě toho, že už mě nebolí celý tělo, se necítím o moc lépe. Do práce bych nejspíš zvládla jít, ale bojím se, že to přechodím.. na druhou stranu mi přijde zbytečný chodit s nachlazením k doktorce.. jste na tom některá podobně? Chodíte normálně do práce nebo radši ležíte? Díky za rady☺

cuuza
14. bře 2018

Rozhodně doma vyležet...

duckie
14. bře 2018

Jsem na tom úplně stejně a ležím od pondělka. Není to zatím se mnou valný, takže zítra jdu k doktorovi pro neschopenku. Rozhodně nehodlám s takovou únavou a knedlíkem v krku někde trajdat 😉

klecanda
autor
14. bře 2018

Díky za názory 🙂 ja teď teda přemýšlím, jestli si vzít dovolenou do konce týdne, nebo běžet pro neschopenku.. 😔kdybych věděla, že to do konce týdne vylezim, tak dovca... jestli mám být doma i příští týden, tak už neschopenka asi no..

priefi
14. bře 2018

@klecanda jen mensi info, pokud pijes caj s medem, a citronem, tak aby to bylo funkcni, nesmi mit caj vic jak 50°C, jinak med ztraci ziviny a nesmis michat kovovou lzickou, ale plastovou, protoze kov zabiji vitamin C, takze pokud tam mas klasickou lzicku, mas citron jen pro chut a nic vic

klecanda
autor
14. bře 2018

@priefi to jsem netušila😮 Díky!

oveckaluky
14. bře 2018

Rpzhodně radím jít k doktorovi, teploty pro prcka nejsou dobré...taky jsem byla nachlazená, na začátku (6. tt), po týdnu samoléčby, kdy se mi začal spouštět silný kašel, jsem mazala k doktorce, vyfasovala jsem ATB na týden a hned druhý den mi bylo lépe.
Vzhledem k tomu, že díky podobné "viróze" s následným silným kašlem jsem loni v 10. tt potratila, už bych neriskovala...

klecanda
autor
14. bře 2018

@oveckaluky když ona mi ta teplota v průběhu dne různě kolísá, chvíli mám 37,0 pak zas vyšší, pak zas třeba pod 37.. tak já nevím..zas si říkám že nechci jít k mudr s takovou "prkotinou" abych hned nebyla za hypochondra😀 ale asi tam tedy zítra zajdu..
ale po

oveckaluky
14. bře 2018

@klecanda V těhotenství není nic prkotina, nejde jen o vás, a je třeba, aby vám bylo co nejdřív dobře 😉

priefi
14. bře 2018

@klecanda nektere zeny maji v tehu zvysenou teplotu kolem 37, takze bych tak neplasila. Dokud nemas 38, tak ok a pro klid duse zavolej dr., pokud chces, ale k dr.nechod pokud to ted neni nezbytne nutne. Radi chripka a diky nachlazeni mas snizenou imunitu. Pokud citis,.ze to neni ok a potrebujes nemocenskou, zavolej dr.a domluv se na dobu ke konci ordinacek,.nebo na dobu pro objednane at se zbytecne nevystavia dalsim a mnohem horsim bacilum. Jinak jez hodne cervene papriky, je v ni hodne vitaminu C a nekteri doporucuji lichorerisnici. Pripadne na snize i horecky muzes paralen a na bolest v krku septilen.

martik16
14. bře 2018

@klecanda rozhodně ležet, na krk možná kloktat vodu se solí nebo vincentku.. a když se to nezlepší a zvýší se horečka, tak k doktorovi... Mi v těhotenství a teď mimcu na rýmu super pomohly bylinné náplasti na nos...

priefi
15. bře 2018

Na rymu bud morska voda nebo vincentka, pokud mas prazdny sprej nebo kapatko do nosu, tak nejlepsi alternativa koupit si klasickou mineralku vincentku a nalit do lahvicky, vybublinkovat a strikat si do nosu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru