Nádor na varleti, máte zkušenost?

ronja55
28. kvě 2018

Hezký Večer, dnes manželovi zjistili nádor na pravém varleti. Ve středu ma nástup do nemocnice a budou mu ho vyndávat. Jsme z toho hodně špatní. Po operaci by se měla udělat histologie a uvidí se jestli byl nádor zhoubný nebo ne. Máte s tímto někdo zkušenosti a dopadlo to pak dobře? Hlavně se bojíme aby jsme mohli mít ještě děti.

lufulie
28. kvě 2018

@ronja55 švagr to měl zhruba před dvaceti lety. Nádor byl sice zhoubný, ale po léčbě (v té době byla švagrová už těhotná) měl ještě jedno dítě. Dnes je zdravý jako řípa, klep klep klep 🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evik19
28. kvě 2018

Kamarad mel rakovinu varlete asi pred 5 lety, zjistili mu to v cervnu, pres prazdniny chodil na chemoterapie a v zari uz byl zdravy. Mezitim i chodil do prace, sportoval, atd. Nebojte, i kdyby to bylo zhoubne, dobre to dopadne. Jinak co se tyce plodnosti, po chemoterapii to muze dlouho trvat, nez se plodnost obnovi, takze si nechal jeste pred zakrokem a chemoskou zamrazit sperma.

journals
28. kvě 2018

Manzel me kamaradky. Brali se s tim, ze deti mit pravdepodobne nikdy nebudou. Stacil pulrok a otehotnela 😉

ronja55
autor
28. kvě 2018

Díky za uklidnění. Máme už syna 8 měsíců a chtěli jsme ještě jedno až budou malému tak dva roky. Určitě se zeptáme na možnost si sperma zmrazit. Snad vše dobře dopadne.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
29. kvě 2018

ano přítel kamarádky tím prošel...předtím si nechal zmrazit sperma, prošel půlroční léčbou - 4 kola chemoterapie, pak museli čekat 2 roky, než dostali od lékařů zelenou na další dítě, prý by mohly být spermie poškozené a proto se čekala na výsledky vyšetření po těch 2 letech...teď se o dítě aktivně snaží....

35_a_budu_mamka
29. kvě 2018

@ronja55 Velmi dobry kamarad meho muze timto prosel pred dvema lety. Urcite by se melo resit zamrazeni spermatu pred operaci, coz mu i automaticky nabidli, protoze mu bylo receno, ze 10let po ozarovani bud nebude plodny nebo nebudou kvalitni spermie (to si uz nepamatuji). Ale je v poradku, dnes by na nem nikdo nepoznal, cim prosel. Po ozarovani zhubl a prisel o vlasy, ale jen na kratkou dobu, dnes je zpet ve forme a pracuje, my fyzicky narocnou praci. Takze se snazte byt mu oporou a zvladnete to urcite.

mazeret
29. kvě 2018

Kamarádovi zjistili, když mu bylo snad 25... nechal si před operací schovat spermie, kdyby chtěl děti v budoucnu, no a je bez kulčák 😀 Ale dostal se z toho a dneska o tom vede skvělej černej humor... 😀

ivankapri
30. kvě 2018

bratranec také zhoubný nádor, jen vybrali kulku a vše je v cajku cca ve 40 letech, nyní je mu padesát, ale další děti už nechtěl

victress
30. kvě 2018

@evik19 jak můžete napsat, že i kdyby to bylo zhoubné, dobře to dopadne.. jste vědma??? to přece nemůžete nikdy vědět, ani lékař si nemůže dovolit to takhle říct, každé tělo je jiné, každé se s tím vypořádá jinak....vím, že chcete tazatelku uklidnit, ale takhle se to nedělá....
manželův spolužák si tím prošel ve 20 letech, sice se uzdravil, ale děti mít nemůže, i kdyby se na hlavu postavil, zamrazení spermií mu tehdy nenabídli s tím, že potom to půjde a ejhle ono to nejde...

evik19
30. kvě 2018

@victress Vychazim z vlastni zkusenosti zavazneho onemocneni manzela. Kdyz vsichni okolo jen krci rameny a delaji, ze otazky neslysi (vcetne lekaru), tak proste hodne potrebujete impuls, ktery vam dovoli dal myslet pozitivne. Mne rozhodne pomohlo, kdyz mi tehdy kamaradi rikali, ze to dobre dopadne, a i kdyby to tak ve finale nebylo, tak bych se na ne za to nezlobila. Kdyz vsichni okolo jen mlzi a tvari se pochmurne, tak to opravdu nikomu sily nedoda. Samozrejme, ze clovek nikdy nevi, co ho ceka, ale urcite existuji mnohem horsi typy rakoviny anebo i nezhoubnych nemoci, jejichz lecba trva mnohem dele a vysledky jsou mnohem nejistejsi.

victress
30. kvě 2018

@evik19 ano, takhle to berete vy, když říkáte, že i kdyby to dopadlo špatně, že byste se na ně za to nezlobila, ale nevíte, jak by to brala tazatelka, kdyby nedejbože její manžel ten boj prohrál, mohla by vás obvinit, že jste přece říkala, že to dopadne dobře, tak jak to, že NE???? v tomto vycházím zase já z vlastní zkušenosti, že jsem tak jednou tvrdila někomu, že to URČITĚ dobře dopadne a ono nedopadlo, pak jsem byla za špatnou já...i když jsem to myslela dobře a chtěla dotyčného pozitivně naladit...tak od té doby už bych si to nedovolila nikomu říct...
samozřejmě manželovi tazatelky držím pěsti, aby to dobře dopadlo, tenhle druh je opravdu dobře léčitelný, když se zachytí včas...

preiba
25. čer 2018

@victress Myslím , že uživatelky nejsou natolik hloupé,že si každý komentář vezmou až tak moc k srdci,že by později ve špatné situaci nějak reagovaly...
Myslím , že to paní myška jako povzbuzení a je zbytečné tu rozvíjet podobné příspěvky svádějící k jiné diskuzi.

Tazatele držím pěsti!
Hodně síly přeji a ať Vám vše dobře dopadne 🙏

preiba
25. čer 2018

*myslela

victress
25. čer 2018

@preiba no to byste se divila, jak dokáží být některé uživatelky "hloupé" jasně, že autorka potřebuje hlavně povzbuzení a naději a jejímu manželovi přeji brzké uzdravení a držím pěsti🙂